Nocny Marek – Z Zenonem i Enkim

Nocny Marek – Z Zenonem i Enkim

wpis w: Luźne Gatki, Nocny Marek | 1

Pod nieobecność Potrzeby, na plac boju zostaje wezwany Zenon. Na tym nie kończy się nietypowość tego wydania Nocnego Marka – ze względu na ogólnie panujący dobrobyt – nie bardzo było co komentować. W związku z powyższym mieliśmy na dobrą sprawę do czynienia z Luźnymi Gatkami. Audycję swym telefonem uświetnił między innymi Enki oraz MechaPolak.


Data publikacji na YT: 06.04.2020

YouTube: klikJedna odpowiedz

 1. UnluckyLuke

  Komentarz troche z opóźnieniem ponieważ słucham z offline a Krawiec tylke nadaje że w połączeniu z innymi podcastami nie nadążam.

  Trochę mnie striggerowało kolejny raz komentowanie słuchacza na temat Brytyjczyków:

  90% Polaków w UK ( i z tego co wiem to Hollandii też):
  1. Jest patriotami i kocha Polskę, Polska jest dla nich najważniejsza i jest najlepszym krajem we wszechświecie.
  2. Uważa że Polacy są zajebiście inteligentni i utalentowani, w przeciwności do na przykład Brytyjczyków którzy są debilami, którzy nic nie umieją zrobić i nie mają zębów.
  3. Polska edukacja jest najlepsza. Nie to co na przykład Brytyjska, bo w Brytyjskich szkołah nic nie uczą, a dzieci nie umieją nawet czytać.
  4. W Polsce jest wolność a w UK nie. Jest zamordyzm i wszędzie ograniczenia i zakazy.
  5. W Polsce to są sami biali katoliccy Polacy, a w UK to muslimy, ciapaci i czarnuchy. I to jeszcze 60% ateistów!
  Strasznie mnie to wkurwia muszę przyznać i pytam się – po hooy wy siedzicie w tych krajach a nie w Polsce.? Dlaczego sie tak katujecie? Ja rozumiem że można być patriotą np Polskim i mieszkać w innym kraju, ale żeby tak generalizować i mieszać z gównem kraj, naród, ludzi i wszsytko co znajduje się w kraju w którym przebywacie, żyjecie i pracujecie? Jest to żałosne a ten Polski patriotyzm i wasze umiłowanie do wszystkiego co Polskie jest o dupe roztrzaść skoro tylko dla pieniędzy katujecie się żyjąc w krajach których nienawidzicie z ludzmi których nie cierpicie.
  Ja żyję w UK 15 lat i całkowicie się nie zgadzam z większocścią tego co tu się mówi. Może dzwoniący przebywają tylko w zamkniętych określonych kręgach ludzi i dlatego mają takie spostrzeżenia? Może tylko pracują w pracy która nie wymaga ani trochę inteligencji i daltego myślą że wszyscy wokół to debile?
  Moje spostrzeżenia na powyższe punkty to:
  ad1. Nigdy nie czułem się patriotą ale sznuję i Polskę i UK. Polske za to że jest to moja ojczyzna i jest fajnym krajem pod kilkoma względami. UK to moja przypinana ojczyzna i sznuję ją za to że jest tu więcej wolności, mniej urzędactwa, mniej władzy wszędzie, więcej luzu, więcej progresu i są milsi ludzie z bardziej otwartymi głowami. A – i nie ma wszędzie tego jebanego kościoła i kleru.
  ad2. Są tacy sami. I wśród Polaków i wśród Brytyjczyków są ludzie i inteligentni i debile. Zależy tylko z jakimi masz do czynienia i dlaczego… Jak to Kuba z USA powiedział – prawda jest taka że np z UK świat się liczy a o Polsce w wiadomościach w ciągu roku wspomnią moze ze 2 razy. Nie uważam że kraj który przoduje w kilku sektorach godpodarki świata, trzymał za ryj przez kilkaset lat cały świat, który przez kilaset lat przodował w nauce, odkryciach, w którym rozwija się technologie a nie tlyko wydobywa węgiel, był krajem debili.
  ad3. Tiaaa – Mam dzieciaki które w wieku 5 lat umiały czytać i pisać. W Polsce w tym czasie zastanwiano się czy 6-cio latek powinien iść już do szkoły czy tylko na razie do kościoła. Lista najlepszych uczelni na świecie też coś mozę powiedzieć, tak samo lista wybitnych naukowców, odkrywców, odkryć itp itd.ad4. Tak jasne. W Polsce zbierałem średnio 3 mandaty na rok. A to bo pan policjant wyskoczył z krzaka z radarem na zadupiu a ja przekroczyłem szybkość o 6km/h albo nie miałem świateł włączonych, a to bo sobie piwko w parku piłem. Tutaj przez 15 lat dostałem jeden – i to od strażnika za złe parkowanie. Nigdy – powtarzam nigdy, nie zostałem zatrzymany przez Policję do kontroli czy coś. W Polsce kontrole samochodów i spisywanie za siedzienie wieczorem na rynku to była norma. Wolność i społęczna stagnacja z powodu bycia ateistą to jest chyba główna przyczyna dla której żyje w UK a nie w PL.
  ad5. Jak ktoś jest rasistą to jest rasistą i musi mieszkać na Polskiej wsi. Pozatym historyjki propagandy o tym że tu wszędzie są muzłumanie czy tam czarni to też bajki. Są rejony gdzie trzymają się oni razem, dlatego jest ich dużo (tak jak na przykłąd niektórzy Polacy) a są takie gdzie nie ma ich wiecej niż na przysłowiowej Polskiej wsi.
  Pewnie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, ale jak do tej pory ciągle tylko słyszę szydzenie z innych krajów i ludzi, dlatego zdecydowałem się opisać moje spostrzeżenia na tem temat.

  Super Nocne Radio! Jesteście zajebiści.

  Potrzeba19 – robisz dobrą robotę – sprowadzaj chłopaków na ziemię bo czasem odlatują. Materializm i nauka was wyzwoli! Wierzyć sobie można ale fakt i tak pozostanie faktem.
  Krawiec – kiedyś to było ale teraz jest lepiej. Polecam Tobie i innym książkę „The Skeptics’ Guide to the Universe: How to Know What’s Really Real in a World Increasingly Full of Fake”, autor Steven Novella. Bardzo fajnie tłumaczy jak działa myślenie spiskowe, alternatywna nauka, dlaczego ludzie myslą jak myślą i dlaczego nauka działa. Nie wiem czy jest już polskie wydanie, ale można czytać po angielsku.

  Pozdro!

Zostaw Komentarz