Nocny Marek – Tylko nie mów nikomu

Nocny Marek – Tylko nie mów nikomu

wpis w: audycje, Nocny Marek | 11

Dziś poważniej, dyskutujemy na temat problemu pedofilii w Kościele i reakcjach na film dokumentalny, który zdominował doniesienia medialne ostatnich dni. Ostatnie pół godziny jednak zdominował nie kto inny, ale legendarny już dziś Cunrad44.

11 Odpowiedzi

 1. Travailleur

  Czy z tej wypowiedzi, wynika, że legendarny Cunrad44 ma (albo nie ma) w swoim życiu epizody pedofilskie? Co to w ogóle za reakcja na jego solidaryzowanie się z księżmi pedofilami i gwałcicielami? Jak gdyby nigdy nic?

 2. Swawolny Kucharz

  Ten Kunrad to jest jednak kompletny zj**b. Sorry.

 3. Michalkiewicz zauważa że wszyscy bohaterowie filmu Siekielskiego to byli działacze SB i że reżyser mógł zostać zainspirowany przez „Starych Kiejkutów”

  Obejrzałem motyw z tą babką i w ogóle nie wierze w jej intencje, ksiądz okazał skruchę, przeprosił, bo co taki dziadek mógł uczynić innego? a ona czego oczekiwała?. Moim zdaniem osobiste pobudki tej kobiety zeszły na dalszy plan a na pierwszy wyszło nakręcanie EMOCJI! po co ofiara idzie do swojego oprawcy? powspominać jak było chujowo? bo jeżeli nie chodziło o jakieś wewnętrzne oczyszczenie, próbę przebaczenia i zrzucenia jarzma poprzez skonfrontowanie się z oprawcą i ewentualnym dostrzeżeniu w nim człowieka jego skruchy, przyznania się do błędu to jaki to ma inny sens?
  Siekielskiemu chodziło o to żeby ksiądz przyznał się przed kamerą, tylko naprawdę wykorzystywanie tego w tych okolicznościach jest żałosne.

  • Potrzeba19

   Trochę tego jest. Ofiara odgryzła się oprawcy i sprawiła, że do końca swoich dni będzie żył ze świadomością, że stał się niejako reprezentantem pedofilii w klerze, tym bardziej że namiar na niego znaleźć bardzo łatwo. By pokazać innym ofiarom, że do takiej konfrontacji można doprowadzić, w konsekwencji by każdy pedoni teraz trząsł portkami ze strachu, że zmolestowany 30 lat temu dzieciak może go ujawnić. A wybaczanie w sytuacji, gdy oprawca skrzywdził i wykorzystywał regularnie wiele osób, celowo, będąc w pełni świadomym swoich czynów? Bądźmy poważni.

  • No tak za całe zło świata i wszelkie jego wybaczenia odpowiada SB, give me a break. Są 4 grupy zawodowe, w których choć bym nie wiem jak byś nabroił to twoi kumple będą Cię za wszelką cenę bronić a sprawcy są całkowicie bezkarni: Sędziowie, prokuratorzy, lekarze i wlaśnie księża. Z tymi przenosinami w ramach kary to wypisz wymaluj sytuacja z sędziami, którzy tak samo niszczyli życie wielu zwykłym ludzą a karą była ustna nagana od przełożonego. Mam nadzieje, że ten film ukróci ten proceder choć w jednej z tych grup…

  • @Agrostyle polecam Tobie i Cunradowi44 książkę Susan Forward „Toksyczni rodzice”, tam jest opisane co się dzieje z wykorzystywanym seksualnie dzieckiem, jaki to ma wpływ na jego dalsze życie i jakie są metody psychoterapii, tak zrujnowanej psychicznie osoby; a jeśli chodzi o te ostatnie zagadnienie, to KONFRONTACJA ze sprawcą jest kluczowa. Wszystko o czym pisze Potrzeba19 wyżej wiąże się z tym i ja się z tym zgadzam.
   Co do wywodów Cunrada44 w audycji, to on mówi o zupełnie innych sytuacjach niż te przedstawione w filmie, czym innym są jakieś poznawcze eksperymenty dzieci i młodzieży w sferze erotyki (wzajemne oglądanie części intymnych w krzakach), a czym innym zamknięcie przez księdza na klucz na plebanii i gwałt. Jeśli ktoś tego nie rozumie, nie potrafi się wczuć… no to może posłużę się przykładem z innej dziedziny: jak się czujesz gdy ktoś cię boleśnie kopie?… ale na sali treningowej, jesteś sportowcem i ćwiczysz sztuki walki, kolega kopie ciebie, a ty jego, twoje umiejętności rosną i jest to świetna zabawa. A teraz jak się czujesz, ktoś cię boleśnie kopie, jesteś związany a ktoś znęca się nad tobą, a ty nic nie możesz na to poradzić! To jest ta różnica! Tylko, że sprawa pokazana w filmie jest jeszcze poważniejsza, bo dotyczy sfery seksualnej, dzieci, dodatkowo religii… Pełna makabra!
   Mam nadzieję, że pomnik w Licheniu zostanie obalony tak jak ten w Gdańsku! Mam nadzieję, że Polacy o tych zwyrolach będą się wypowiadać jak o Hitlerze i Stalinie, z pogardą i plując na nich, a pomniki i dobra pamięć o tych paskudach zniknie!
   Trochę się prowadzącym, podczas audycji, mylił ksiądz zwyrol Cebula, z tym pierwszym księdzem zwyrolem co gwałcił dziewczynkę, ale to szczegół.
   Co do ludzi na wsi, to oceny Krawca nie są do końca słuszne, bo zobaczcie w filmie, jak się pyta redaktor na zapadłej wsi pod Toruniem rolniczki we wsi o poszukiwanego księdza, nie wyjaśnia o po co… ta od razu ona mówi: „Panie to Judasz, to Judasz!… co my się tu z nim mieliśmy…!” i zaprasza ekipę na kawę do domu.

  • @Agrostyle a że działacze SB to się nie da ukryć, rzuca się w oczy, ale chyba to nie powód, by stały ich pomniki po miastach w Polsce, a oni spoczywali na alejach zasłużonych?

 4. Proboszcz z małej wsi.

  Panie krawiec,proszę zaprzestać oczerniania Kościoła katolickiego w Polsce.Jezeli pan tego nie uczyni będę zmuszony na odpowiednie kroki prawne.Z powazaniem Ks.Andrze Rumkowski.j

 5. Proboszcz z małej wsi.

  Panie krawiec,proszę zaprzestać oczerniania Kościoła katolickiego w Polsce.Jezeli pan tego nie uczyni będę zmuszony na odpowiednie kroki prawne.Z powazaniem Ks.Andrzej Rumkowski

 6. o ja prdl,i krawiec sie wkurwil na taki chujowy trolling?

Zostaw Komentarz