Nocny Marek – Tylko nie mów nikomu

Nocny Marek – Tylko nie mów nikomu

wpis w: audycje, Nocny Marek | 12

Dziś poważniej, dyskutujemy na temat problemu pedofilii w Kościele i reakcjach na film dokumentalny, który zdominował doniesienia medialne ostatnich dni. Ostatnie pół godziny jednak zdominował nie kto inny, ale legendarny już dziś Cunrad44.

12 Odpowiedzi

 1. Travailleur

  Czy z tej wypowiedzi, wynika, że legendarny Cunrad44 ma (albo nie ma) w swoim życiu epizody pedofilskie? Co to w ogóle za reakcja na jego solidaryzowanie się z księżmi pedofilami i gwałcicielami? Jak gdyby nigdy nic?

 2. Swawolny Kucharz

  Ten Kunrad to jest jednak kompletny zj**b. Sorry.

 3. Michalkiewicz zauważa że wszyscy bohaterowie filmu Siekielskiego to byli działacze SB i że reżyser mógł zostać zainspirowany przez „Starych Kiejkutów”

  Obejrzałem motyw z tą babką i w ogóle nie wierze w jej intencje, ksiądz okazał skruchę, przeprosił, bo co taki dziadek mógł uczynić innego? a ona czego oczekiwała?. Moim zdaniem osobiste pobudki tej kobiety zeszły na dalszy plan a na pierwszy wyszło nakręcanie EMOCJI! po co ofiara idzie do swojego oprawcy? powspominać jak było chujowo? bo jeżeli nie chodziło o jakieś wewnętrzne oczyszczenie, próbę przebaczenia i zrzucenia jarzma poprzez skonfrontowanie się z oprawcą i ewentualnym dostrzeżeniu w nim człowieka jego skruchy, przyznania się do błędu to jaki to ma inny sens?
  Siekielskiemu chodziło o to żeby ksiądz przyznał się przed kamerą, tylko naprawdę wykorzystywanie tego w tych okolicznościach jest żałosne.

  • Potrzeba19

   Trochę tego jest. Ofiara odgryzła się oprawcy i sprawiła, że do końca swoich dni będzie żył ze świadomością, że stał się niejako reprezentantem pedofilii w klerze, tym bardziej że namiar na niego znaleźć bardzo łatwo. By pokazać innym ofiarom, że do takiej konfrontacji można doprowadzić, w konsekwencji by każdy pedoni teraz trząsł portkami ze strachu, że zmolestowany 30 lat temu dzieciak może go ujawnić. A wybaczanie w sytuacji, gdy oprawca skrzywdził i wykorzystywał regularnie wiele osób, celowo, będąc w pełni świadomym swoich czynów? Bądźmy poważni.

  • No tak za całe zło świata i wszelkie jego wybaczenia odpowiada SB, give me a break. Są 4 grupy zawodowe, w których choć bym nie wiem jak byś nabroił to twoi kumple będą Cię za wszelką cenę bronić a sprawcy są całkowicie bezkarni: Sędziowie, prokuratorzy, lekarze i wlaśnie księża. Z tymi przenosinami w ramach kary to wypisz wymaluj sytuacja z sędziami, którzy tak samo niszczyli życie wielu zwykłym ludzą a karą była ustna nagana od przełożonego. Mam nadzieje, że ten film ukróci ten proceder choć w jednej z tych grup…

  • @Agrostyle polecam Tobie i Cunradowi44 książkę Susan Forward „Toksyczni rodzice”, tam jest opisane co się dzieje z wykorzystywanym seksualnie dzieckiem, jaki to ma wpływ na jego dalsze życie i jakie są metody psychoterapii, tak zrujnowanej psychicznie osoby; a jeśli chodzi o te ostatnie zagadnienie, to KONFRONTACJA ze sprawcą jest kluczowa. Wszystko o czym pisze Potrzeba19 wyżej wiąże się z tym i ja się z tym zgadzam.
   Co do wywodów Cunrada44 w audycji, to on mówi o zupełnie innych sytuacjach niż te przedstawione w filmie, czym innym są jakieś poznawcze eksperymenty dzieci i młodzieży w sferze erotyki (wzajemne oglądanie części intymnych w krzakach), a czym innym zamknięcie przez księdza na klucz na plebanii i gwałt. Jeśli ktoś tego nie rozumie, nie potrafi się wczuć… no to może posłużę się przykładem z innej dziedziny: jak się czujesz gdy ktoś cię boleśnie kopie?… ale na sali treningowej, jesteś sportowcem i ćwiczysz sztuki walki, kolega kopie ciebie, a ty jego, twoje umiejętności rosną i jest to świetna zabawa. A teraz jak się czujesz, ktoś cię boleśnie kopie, jesteś związany a ktoś znęca się nad tobą, a ty nic nie możesz na to poradzić! To jest ta różnica! Tylko, że sprawa pokazana w filmie jest jeszcze poważniejsza, bo dotyczy sfery seksualnej, dzieci, dodatkowo religii… Pełna makabra!
   Mam nadzieję, że pomnik w Licheniu zostanie obalony tak jak ten w Gdańsku! Mam nadzieję, że Polacy o tych zwyrolach będą się wypowiadać jak o Hitlerze i Stalinie, z pogardą i plując na nich, a pomniki i dobra pamięć o tych paskudach zniknie!
   Trochę się prowadzącym, podczas audycji, mylił ksiądz zwyrol Cebula, z tym pierwszym księdzem zwyrolem co gwałcił dziewczynkę, ale to szczegół.
   Co do ludzi na wsi, to oceny Krawca nie są do końca słuszne, bo zobaczcie w filmie, jak się pyta redaktor na zapadłej wsi pod Toruniem rolniczki we wsi o poszukiwanego księdza, nie wyjaśnia o po co… ta od razu ona mówi: „Panie to Judasz, to Judasz!… co my się tu z nim mieliśmy…!” i zaprasza ekipę na kawę do domu.

  • @Agrostyle a że działacze SB to się nie da ukryć, rzuca się w oczy, ale chyba to nie powód, by stały ich pomniki po miastach w Polsce, a oni spoczywali na alejach zasłużonych?

 4. Proboszcz z małej wsi.

  Panie krawiec,proszę zaprzestać oczerniania Kościoła katolickiego w Polsce.Jezeli pan tego nie uczyni będę zmuszony na odpowiednie kroki prawne.Z powazaniem Ks.Andrze Rumkowski.j

 5. Proboszcz z małej wsi.

  Panie krawiec,proszę zaprzestać oczerniania Kościoła katolickiego w Polsce.Jezeli pan tego nie uczyni będę zmuszony na odpowiednie kroki prawne.Z powazaniem Ks.Andrzej Rumkowski

 6. o ja prdl,i krawiec sie wkurwil na taki chujowy trolling?

 7. witam uprzejmie, obiecałem że odniosę się do filmu i Waszych wypowiedzi, w szczególności dotyczących kodeksu prawa kanonicznego.
  Film oglądam w tej chwili, doświadczenia zawodowe powodują, że te opisy nie robią na mnie aż takiego wrażenia jak u innych, ale czyn pedofilski to obrzydliwe przestępstwo i szczerze powiedziawszy – wieszałbym.

  Odnosząc się do przepisów, jeśli chodzi o prawo kanoniczne, to sorry, nie odrobiłem pracy domowej, bo po prostu nie mam kiedy (co zresztą widać po dacie komentarza), ale tak skrótowo i przyjmując za pewnik to co powiedziałeś o udziale w rozprawie, statusie strony (choć trzeba pamiętać że przepisów nie można analizować indywidualnie, a w kontekście całego aktu) i tego co pamiętam ze studiów (tak, był taki przedmiot jak prawo kościelne i wyznaniowe xD)
  Zacznijmy od tego, do czego jest kodeks prawa kościelnego – to są ich przepisy wewnętrzne. To nie są przepisy prawa powszechnie obowiązującego. To nas nie dotyczy. To jest procedura dotycząca odpowiedzialności księdza przed strukturą kościelną. Dlatego ofiara nie jest stroną, ona jest świadkiem. W postępowaniu karnym przed sądem pokrzywdzony też nie jest stroną (o ile nie zgłosił się jako oskarżyciel posiłkowy). Bohaterowie filmu wszczynają postępowania w kościele, ale to nie tędy droga. Do ścigania odpowiedzialnych jest sądownictwo powszechne, opierasz się na prawie cywilnym (zadośćuczynienie/odszkodowanie), prawie karnym (skazanie za przestępstwo, środki karne jak zakaz działalności związanej z wychowaniem małoletnich, ewentualnie naprawienie szkody i zadośćuczynienie). Tam się szuka sprawiedliwości. To są przepisy, które obowiązują wszystkich i za pomocą tych przepisów można kogoś złapać za dupę, tylko że nie po 30 kilku latach. Wyobraź sobie, że uchwalamy sobie na czacie Kodeks Prawa Nocnikowego i skazujemy Furiata na 3-lata bana nie dając mu się wypowiedzieć. I co, napisze do Strasburga o naruszeniu prawa do obrony?

  Co do kar porządkowych – polecam ustawę o sądach powszechnych (art. 48 i 49 usp), za robienie chlewu na rozprawie przed normalnym sądem też wylecisz na kopach, baaaaaaah, dostaniesz grzywnę albo 2 tygodnie pozbawienia wolności. Tylko że sąd kościelny może Ci tylko pogrozić paluszkiem, bo nie mają żadnych kompetencji do nakładania kar pieniężnych. No ewentualnie Cię wyproszą.

  Btw, to że to jest zbiór z 198x roku, to wcale nie znaczy że jest zły. Polecam zerknąć na prawo wekslowe albo czekowe, które są jeszcze z dwudziestolecia międzywojennego, kodeks cywilny z procedurą (1964), procedurę administracyjną (1960). Ustawę można dostosować (vide KC), zrobić to sprawnie i bez zbędnego zamieszania, a można napisać ustawę w 2018 roku, która będzie technicznie i praktycznie o kant dupy rozbić

  Filmu absolutnie nie szkaluję, uważam że każde dziennikarstwo śledcze, o ile jest rzetelne a materiał Sekielskich na taki wygląda, jest potrzebne.

Zostaw Komentarz