Nocny Marek – Ma ryja tu, ma ryja tam

Nocny Marek – Ma ryja tu, ma ryja tam

wpis w: audycje, Nocny Marek | 10

Wyjątkowo P19 sam za sterami, drwi, obraża i uwłacza, lecz jest to jedyna audycja na świecie, w której poznacie tajemnicę Parafii Potworów.

10 Odpowiedzi

 1. https://www.youtube.com/watch?v=34LGPIXvU5M

  Rada Blachy, żeby bojkotować Fakt jest bez sensu bo bojkoty konsumenckie nie działają. No i zapewne słuchacze NR nie są nabywcami tej gazety. Duże opracowania dlaczego bojkoty nie działają:

  https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/wedlug-marketingowcow-obecne-bojkoty-konsumenckie-nie-maja-sily-razenia_1

  https://www.tvp.info/16956553/ciechan-reserved-shell-adidas-czy-bojkoty-konsumenckie-maja-sens

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nie-tylko-Ciechan-Glosne-bojkoty-konsumenckie-ostatnich-lat-7218442,2.html

  O ile w przypadku gazety jeszcze można się zastanawiać czy świadomość ludzi kupujących Fakt będzie na tyle duża by bojkotować produkt o tyle w przypadku sieci oferujących produkty pierwszej potrzeby (żywnościówka, ubrania) – ludzie często zmuszeni przez ekonomię i nie mają wyjścia.

  W skrócie nie mają nawet możliwości bojkotu – bo wymaga to od nich dużego wysiłku. Nieproporcjonalnego do obciążenia psychicznego jaki mogą mieć wspierając np. wyzysk (o ile w ogóle obciążenie psychiczne z tego powodu mają). Będą kupować najtańsze jedzenie i ubrania bo nie mają pieniędzy albo czasu na samodzielne szycie ubrań. A korpo się bogaci w poczuciu bezkarności i pierze mózgi wydając miliony na reklamę która ma sprać mózg że potrzebujesz nowy ciuch z nowej kolekcji.

  Dalej robi się outsourcing do fabryk w Indiach czy Chinach gdzie pracują dzieci, dorośli. Ponad miarę, w szkodliwych warunkach – często doprowadzając do ich przedwczesnej śmierci. Kontenery ubrań płyną na zachód dalej.

  Ostracyzm i świadomość konsumencka nie jest w stanie regulować wielomilionowych biznesów. Za dużo pieniędzy wrzuca się w reklamę, żeby akcja na fejsie coś dała.

  • JacekVelBlacha

   Źródła w postaci tvp.info czy serwisu dla PR-owych wypocin powinny mówić wszystko o wartości tego postu.
   Bojkot konsumencki nie zawsze działa i nie ma to nic wspólnego z wielkością przychodów firmy.
   Zakazywanie przy użyciu siły państwa wpycha nas w rynek coraz bardziej regulowany a ten prowadzi do monopoli – sztucznych monopoli,które bardzo szybko uzależniają swoje być lub nie być na rynku do „pomocy” finansowej tegoż państwa.Kto za to płaci … Pan płaci,Pani płaci…podatnik.

   „Dalej robi się outsourcing do fabryk w Indiach czy Chinach gdzie pracują dzieci, dorośli.”

   Ta teza i jej podobne już dawno zostały skompromitowane przez wszelkiej maści blogerów,vlogerów, korespondentów zagranicznych przebywających na stałe na terenie Azji.W Chinach taka sytuacja miała miejsce gdzieś do przełomu lat 80-90.Dziś wiele osób żyje tam w ubóstwie jak w każdym innym kraju na świecie a bierze się to głównie z olbrzymich obszarów jakie przeciętny Chińczyk musiałby pokonać by znaleźć się w miejscu pozwalającym mu zmienić materialne status quo.W PL niestety dalej takie brednie są powielane ..aż się zastanawiam czy to nie jest jakiś trolling.
   Za chwilę w USA będzie więcej ubuóstwa niż w Azji ale wtedy żadne media Cię o tym nie poinformują a na pewno nie TV w PL w obawie przed utratą licencji na emisje.Lepiej pokazać małą wioskę w Azji i starszemu człowiekowi zadać pytanie z tezą „Ciężko się tu żyje prawda?”.

   • >Źródła w postaci tvp.info czy serwisu dla PR-owych wypocin powinny mówić wszystko o wartości tego postu.

    Krytyka źródła TVP (notabene przed zawłaszczeniem przez PiS), krytyka wirtualnychmediów i pominięcie bankiera BEZ przedstawienia jakiegokolwiek ZARZUTU co do treści tych artykułów powinny mówić wszystko o wartości tej odpowiedzi.

    Bojkot konsumencki nie zawsze działa – no właśnie. Chociażby nie zadziałał przy firmie Sokołów, Ciechan i wielu innych. Przy Fakcie też raczej nie zadziała. 🙂

    >Zakazywanie przy użyciu siły państwa wpycha nas w rynek coraz bardziej regulowany
    O i już zrobiło się za trudno więc walimy w chochoła – nie uważam, że powinno zakazywać się wydawania gazety Fakt. To co nakreśliłem to tylko odrealnione podejście wszelkiej maści wolnościowców i libertarian myślących, że wszystko da się załatwić ostracyzmem społecznym.

    >Ta teza i jej podobne już dawno zostały skompromitowane przez wszelkiej maści blogerów,vlogerów…
    W sensie chcesz powiedzieć, że w Indiach i Chinach nie pracują dzieci, a chociażby normy sanitarne są na poziomie państw zachodnich?

    >Za chwilę w USA będzie więcej ubuóstwa niż w Azji
    Szczerze wątpię – niemniej faktem jest że USA to potworne miejsce do życia. Rozwarstwienie społeczne, ogromne ilości bezdomnych i uzależnionych. O ile nie urodziłeś się jako biały w dobrej rodzinie to masz przekichane na samym starcie.

    • JacekVelBlacha

     @FILIP

     Bankiera pominąłem bo w jego przypadku nie mam wyrobionej opinii i ciężko mi się wypowiadać na temat rzetelności i jakości tworzonych tam treści.Kwestionujesz to ,że pochodzenie informacji jest bez znaczenia równie dobrze można tu pastę internetową wkleić ale czy będzie jakimś argumentem?
     W co Ty mnie Filip próbujesz wkrecić co ? 😀

     ” O i już zrobiło się za trudno więc walimy w chochoła – nie uważam, że powinno zakazywać się wydawania gazety Fakt. To co nakreśliłem to tylko odrealnione podejście wszelkiej maści wolnościowców i libertarian myślących, że wszystko da się załatwić ostracyzmem społecznym.”

     Teraz znalazłeś chochoła w postaci libertarian tylko zapomniałeś,że ja za takiego libertarianina się nie uważam.Nigdy się nie uważałem co więcej z tego co wiem libertarianie są różni i wielu z nich kwestionuje siłę ostracyzmu na rzecz innych mechanizmów.Z wymowy Twojego postu jasno wynikało,że obstawiasz drogę regulacji prawnych czyli ingerencji państwa w funkcjonowanie prywatnego podmiotu np: gazety Fakt.Jako klasyczny liberał bardzo ostatnimi czasy przesunięty w stronę leseferyzmu upominam Cię,że to nie jest rozwiązanie problemu o jakim mowa.Mamy wiele przykładów uregulowań rynku medialnego,które pokazują bardzo wyrażnie,że prowadzi to do jeszcze większych patologii – funkcjonowanie TVP jest doskonałym wrecz tego przykładem.

     Dalsza cześć postu jak wróce z urlopu.

     CDN…

 2. No no Panie Potrzeba 🙂 Im więcej słucham, tym bardziej doceniam profesjonalizm, poświęcony czas, dbanie o jakość nagrywania innych nadających. Wielkie dzięki.

 3. Potrzeba da się lubić; jednak.

 4. Ja pierdole tego nie da się słuchać. Dosyć blachy w tym radiu. Gość jest beznadziejny i do tego wyjątkowo głupi.

  • Napisz może konkretnie w czym ta głupota się objawia? bo cieżko odpiwiada się na takie generalizowanie… :/

Zostaw Komentarz