Nocny Marek – Radiowo Radykalny

Nocny Marek – Radiowo Radykalny

wpis w: audycje, Nocny Marek | 24

Wyjątkowo gorąca dyskusja na temat stosunków polsko-żydowskich, rozmawiamy też o reparacjach wojennych.

24 Odpowiedzi

 1. ja to podziwiam jacka blache, dzwoni do kontestacji opowiada glupoty, tam sie konczy audycja i dzwoni do NR i opowiada glupoty.

 2. Nie da sie sluchac tego blachy.

 3. Uzależniony od gadania głupot, ponoć każdy ma jakieś uzależnienie, to normalne.

 4. Jako Polak staram się by mi Polakowi zostawało jak najwięcej w kieszeni dlatego przy zakupach się kieruje raczej stosunkiem wartości do ceny, czy własną wygodą, a nie tym kto i gdzie wyprodukował.

 5. Semitajmierz

  Pierwsze wysiedlenie Żydów do Babilonu w 597 p.n.e. – podejrzewam, że polska prawica maczała w tym palce… A z egipskiej niewoli to uciekali najpewniej przed ONR-em, no bo przed kim innym…

  „Żydzi zabili Pana Jezusa i proroków, i nas także prześladowali. A nie podobają się oni Bogu i sprzeciwiają się wszystkim ludziom. Zabraniają nam przemawiać do pogan celem zbawienia ich; tak dopełniają zawsze miary swych grzechów. Ale przyszedł na nich ostateczny gniew Boży.” (List do Tesaloniczan 2:15)… Czo ten Bóg antysemita to ja nawet nie…

 6. Potrzeba dobry z ciebie niewolnik.

 7. Argumenty Potrzeby padły chyba najgorszym możliwy momencie 🙂 Mike Pompeo, sekretarz stanu USA wczoraj w Warszawie

  „Doceniamy również wagę rozwiązywania istotnych kwestii z przeszłości. Wzywam moich polskich kolegów, by poczynili postępy w zakresie kompleksowego ustawodawstwa, dotyczącego restytucji mienia prywatnego dla osób, które utraciły dobytek w czasie Holokaustu”

  Czyli jednak to nie jest takie polskie żyć przeszłością. Szczególnie dziwnie brzmi to w kontekście Izrael, którego powołuje się na swoje historyczne roszczenia do Palestyny a jest to historia znacznie wcześniejsza niż bitwa pod Grunwaldem. Ogólne ma wrażenie, że często w Nocnym Radiu wszyscy uczestnicy dyskusji występują z tak indywidualistycznych pozycji, że bardzo trudno jest im zrozumieć bardziej kolektywne sposoby myślenia przez co audycje to czasem takie opowieści ślepego o kolorach. I to już w sumie nie ważne czy to jest kolektywizm na polu etnicznym czy ekonomicznym (pozdrawiam Błażeja!). Dodatkowo wbrew temu co padło w audycji Polacy dużo chętniej zajmują się biznesem niż historycznym biadoleniem. Niemcy są naszym pierwszym partnerem handlowym (zarówno w imporcie jak i eksporcie) a Rosją jest druga jeśli chodzi o import i szósta w eksport (pierwszy kraj spoza UE).

  Żeby nie było tak jednostronnie – Etam, nie widziałeś polskich sklepów w Niemczech, proponuje się wybrać do Berlina na Aleksander Plazt zobaczysz wielki szyld CCC. Polska jest drugim najszybciej rozwijającym się krajem post komunistycznym w Europie (po co ciekawe Albanii), nie żadnym bantustanem. W dodatku według parytetu siły nabywczej (czyli ile można kupić za wypłatę), jest na pierwszym miejscu. Ciężko mi też uwierzyć, że władze Izraela mają diaboliczny plan stworzenia jakiego Polin i przesiedlenie tam wszystkich Żydów z Izraela, skoro premier Netanyahu jeździ po świecie i namawia wszystkich do udziału w wojnie która może poważnie zagrozić populacji tegoż Izraela.

  Za NBCNews, żeby nie było że tylko polskie media o tym mówią

  „Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu startled Iranians and even the White House on Wednesday with a strident call for Israeli-Arab action against the government in Tehran that was translated by his office as urging „war with Iran.”

  • Ja tylko dodam, że na takim przykładzie ładnie widać rzadko dostrzeganą fajną cechę Krawca – nie broni za wszelką cenę okopanej pozycji w dyskusji (no chyba że chodzi o kościół XD ), potrafi przyznać komuś rację, inaczej spojrzeć na sprawę. Potrzeba zawsze stara się być „najmądrzejszym chłopcem w klasie” i zdarza mu się wymądrzać i formułować kategoryczne opinie w głębszych i niejednoznacznych kwestiach. Przyjemność słuchania takich zatwardzialców można porównać do słuchania arcymądrych wywodów wujka Staszka na wigilii. Potrzeba mógłby się wiele nauczyć od Krawca, jeśli chodzi o prowadzenie rozmów na kontrowersyjne tematy.

 8. Kawał porządnego podcastu Panowie, pozdrawiam!

 9. Nie pierwszy raz pierniczy glupoty w tym temacie, po czym fakty go weryfikuja. Z rok temu podobna sytuacja miala miejsce przy okazji ustawy IPN. Jak zwykle udaje, ze sprawy nie bylo i znow wmawia, ze te zle polaczki zyja historia a cala reszta ma wywalone na nia i patrzy w przyszlosc. Oczywiscie wszystko podparte jego doswiadczeniami z rozmow ze swiatlymi ludzmi ze wszystkich krajow swiata, napotkanymi podczas jego biznesowych podrozy samolotowych 😉

 10. Trochę liczb aby wyjaśnić brednie potrzeby.

  Tylko w Oświęcimiu pracowało z wolnej stopy około 70 000 osób (głównie SS i gestapo).
  – Pierwszy proces oświęcimski – 21 powieszonych, parę dożywotnich wyroków (niedokończonych – amnestia)
  – Drugi proces oświęcimski – 6 x dożywocie parę wyroków od 3 do 14 lat + uniewinnienia
  – Proces norymberski – Łącznie w stan oskarżenia zostało postawionych 185 osób, duża część została ułaskawiona, dostała względnie małe wyroki lub spierdoliła
  – Mosad – zabitych kilku lub najwyżej kilkunastu. Pozostałych, z różnych powodów, zostawił w spokoju.

  Toż to śmiech. Ci ludzie wrócili do domów i wychowywali następne pokolenia niemców.
  Jak nasi dziadkowie siedzieli pewnie przy kolacji i snuli opowieści o wojnie – „Dziś wam opowiem jak ujebałem 30 polaczków jedengo dnia…”

 11. Witam soe i przechodze do zlych wilkow. Tego Michala nie da sie sluchac a was tak rekalmuje. Poszedl patronite i teraz bede tu siedzial 🙂 Pozdrawiam Krawczulka i reszte ekipy

  • Witamy na pokładzie! Proszę podać rozmiar nosa. Służbową jarmułkę przyślemy DHLem. Przelewy od Sorosa dostajemy co szabas. Numer konta znamy, w końcu jesteśmy globalistami. Miłego trollowania!

 12. Sylwusiusius

  Proszę jechać do Berlina i powiedzieć pięcoletniemu Helmutowi, że jest skurwysynem. Rozliczajmy ludzi za ich własne czyny

  • Prosze powiedziec przed sadem, ze to nie twoj dlug tylko przodka, po ktorym dziedziczyles.

 13. Hehe jak w domu (nie) normalnie . Jak w domu…
  Ja tez zostalem trolem oplacanym przez sluzby.

 14. Ta audycja jest stara, ma już dobrych kilka miesięcy, albo nastąpił tu efekt Mandeli, jeśli nie to znaczy że postąpiliście chamsko.

 15. Apeluje o nie odbieranie niejakiego Blachy. Wypowiada Prymitywne bezsensowne komentarze.
  Etam śmieszny dziadek. Taki chłop gawędziarz ktory cale dnie przesiaduje z trunkiem na ławeczce pod sklepem. Ciężko brać go na poważnie. Nikomu nie wadzi. Wiedzę czerpie z żółtych napisów na yt i rozmów z podobnymi sobie.

Zostaw Komentarz