Nocny Marek – Improwizujemy! I jest obora!

Nocny Marek – Improwizujemy! I jest obora!

wpis w: audycje, Nocny Marek | 14

Zapowiadanego gościa niestety spotkały życiowe perypetie, dlatego z wywiadu wyszedł jeden wielki… No właśnie! To co wyszło, stało się jednocześnie głównym tematem audycji. Oprócz tego o poprawności politycznej, rasizmie, hejcie i trolach!

14 Odpowiedzi

 1. Potrzebie twierdzącemu, że hejt to nic złego i każdy musi się liczyć z krytyką jeśli wrzuca coś do sieci. Np swoje zdjęcie https://www.google.com/url?q=http://mobile.natemat.pl/26741,janusz-lawrynowicz-vel-pan-andrzej-internet-go-zniszczyl-mial-stan-przedzawalowy-i-chodzil-do-psychiatry&sa=U&ved=0ahUKEwiM4I-ws4LcAhVFG5oKHVEZAQMQFggOMAE&usg=AOvVaw1VfOhHn7EazaHMotGwuwP1

  • Potrzeba19

   Przeinaczasz moje słowa. Poza tym, Ławrynowicz nawet nie wrzucił sam tego zdjęcia do sieci, tylko wzięto je ze strony komisariatu. Wyraźnie oddzieliłem hejt w znaczeniu „nie zgadzam się z tobą”, od hejtu w postaci nawalania w kogoś tylko dlatego że jest biały, czarny, niebieski czy wąsaty.

   • Tylko ciężko mi znaleźć w pamięci sytuację by ktoś powszechnie nazywał merytoryczną krytykę hejtem. Jak dla mnie to często chochoł trolli. No ale tak – co do istoty zgadzam się – krytyka tak, hejt nie.

    • Potrzeba19

     Na kilogramy można takie przykłady znaleźć w środowiskach „wiedzy alternatywnej”, jak choćby ostatnia reakcja Zięby na Newsweeka, gdzie się Zięba burzył o hejt właśnie, samemu zaś ślepo hejtując 😉 (https://goo.gl/ftrqFb). Nawet i tutaj mieliśmy paru nadających, którzy nie odróżniali krytyki od hejtu, no i już ich z nami tu nie ma.
     Cieszę się, że się zgadzamy się co do istoty podejścia.

     • Czuję się przekonany, przyznaję – masz rację. 🙂

     • ktos inny chyba tutaj nie odroznia hejtu ood krytyki. Wiekszosc tutaj nadajacych, ktorych juz nie ma w NR, byla hejtowana i trollowana. Czasami dosyc mocno.
      Dlatego miedzy innymi jestem za calkowita wolnoscia slowa. Subiektywne definicje roznych pojec sprawiaja, ze sprawiedliwe traktowanie poszczegolnych jednostek czy grup spolecznych zalezy tylko od swobodnej interpretacji aktualnego decydenta. Co z kolei rodzi agresje i hejt pokrzywdzonych, ktorzy przenosza je na traktowanych „ulgowo”. Co z kolei napedza kolejny hejt, itd.

 2. JacekVelBlacha

  W mojej opinii ta audycja nadaje się do strefy premium.Ostatnio była mowa o umownym podziale wszystkich produkcji w NR na mięso i ziemniaki – to powyższe nagranie to nagnity ziemniak szczególnie ostatnie 10 min.
  Rozumiem,że audycja musiała się odbyć i się odbyła (oczekiwanie społeczności) natomiast nie koniecznie powinna być powszechnie dostępna.Ewentualnie mogłaby trafić do odbioru z autoplay-u a nie wisieć na froncie jak to ma miejsce obecnie.

  Nie tak dawno temu była dysputa o zmianach już ktoś o niej zapomniał ? Już komuś faja zmiękła ? Może to był tylko nie śmieszny dowcip z opowieściami o zmianach.

  Co ciekawe Jan nie zjebał tej audycji (wskazał kontrowersyjny ale rzeczowy przykład komentarzy w innym medium) a chwilę potem Krawiec postanowił ( w przypływie swojego „geniuszu” ) wysrać się słuchaczom do uszu.
  Po za Adwokatem który swego czasu,jak sądzę dla żartu,rzucił propozycję patoradia nie spotkałem się z aprobatą dla takiej koncepcji,kierunku ani wśród byłych sponsorów ani wśród obecnych (tu myślę głównie o tych z Patronite).

  @Potrzeba19
  Pytanie natury głebokiej…. gdzie kończy się śmieszkowanie a zaczyna chocholi taniec w fekaliach ?
  Nie ukrywam,że jestem negatywnie zdumiony tym co tu usłyszałem.

 3. @blacha chyba zapomniales wziasc psychotropow i [mówiłem, że nie będę tolerował durnych podjazdów. p19] moze troche zluzujesz panie omnibus.Audycja nie byla zla. Pozdrawiam kapitanow.

  • JacekVelBlacha

   @VENOM
   A gdzie ja napisałem,że audycja jest zła??? Zwyczajnie nie nadaje się by wisieć na froncie pomiędzy jakościowymi audycjami także innymi wydaniami nocnego marka.Żeby było jasne nie mam zarzutów o to,że gość się nie pojawił ( w nawet najlepszym studiu mógł się nie pojawić – takie życie ) mój zarzut tyczy się robienia wiochy i chlewu przez samych kapitanów z audycji,która jest , była i pewnie jeszcze będzie takim produktem sztandarem dla tego radia.
   Żebym wiedział jakie psychotropy działają na kapitanów by zaczeli ciąć zgniliznę lub nie wyrzucać takich pomyj na front chętnie bym je im dostarczył.

   @Krawiec
   Nie mogłeś się powstrzymać co nie? Na Discord jak była nieco bardziej merytoryczna rozmowa zjawiłeś się na 3 minuty nie odzywając się ani słowem.Dlaczego tam nie pojechałeś po bandzie? Przecież od tego jest to osobne wydzielone miejsce po za anteną.Może dlatego ,że tam Twój żart by był żałosny i nie było by klaszczącej gawiedzi.
   *Zostań Potrzeba zostań na 10 minut narobimy chlewu pokażemy tym ciołkom nasze brudne odbyty…*przecież i tak nie płacą nam tyle co patusom na live to kij im w nery..* To chciałeś pokazać? To ma być symbolem Twojego radia?
   Acha….
   Zmień tytuł audycji proszę.”Improwizujemy.Jest obora!”.Będzie bardziej adekwatny jak już sprawdzasz gdzie jest dno.

   • Toksykajmierz

    @JacekVelBlacha
    A mnie się podobało. Nie wiem jak inni, ale mam trochę dosyć audycji z przysłowiowym kijem w D… Umówmy się, twoje i Wudza „merytoryczne dyskusje na discordzie” to nic innego jak religijna, niekończąca się wolnorynkowa papka dla ludzi sfiksowanych na punkcie polityki, ekonomii, gospodarki i innych bzdur oderwanych od rzeczywistości i nie wnoszących do życia przeciętnego zjadacza chleba nic, poza irytacją i zmęczeniem. Być może w waszym mniemaniu jestem debilem, ale prywatnie odwiedzam to radio w poszukiwaniu odprężenia, relaksu i lekkiej rozrywki po ciężkim dniu w pracy. Zniechęcisz nadających do nagrywania luźnych audycji, a nie będę miał tu czego szukać.

    Gdybym chciał się dokształcić, to poszedłbym do biblioteki, a nie słuchał faktów i ciekawostek z drugiej ręki w audycji radiowej, ufając że Krawiec czy Potrzeba przy researchu trafili na samą prawdę, nie pomylili się w przytaczaniu treści czy nie sprzedali mi fejk niusa. Jak ktoś myśli, że z radiowej audycji przyswoi zasób wiedzy na konkretnym poziomie, to jest mi go co najmniej żal…

    Jak najbardziej jestem za wrzuceniem luźnych pogadanek do strefy premium, nie jestem natomiast za tym, by z luźnymi rozmowami przenieść się na discorda, gdzie nie ma już miejsca na śmieszkowanie, bo wraz z Wudzem „teoretyzujecie o sprawach wyższych” (żeby nie użyć niestosownego sformułowania nacechowanego emocjonalnie) i gdzie nie będą nawet nagrywane dla słuchaczy offline, bo jak wiadomo „nie rozmawia się o fight clubie poza fight clubem”.

    Tyle z mojej strony. Viva la luźne gatki!

    • JacekVelBlacha

     @TOKSYKAJMIERZ

     „A mnie się podobało. Nie wiem jak inni, ale mam trochę dosyć audycji z przysłowiowym kijem w D…”

     Oczywiście.Zgodzisz się ze mną ,że audycja bez wspomnianego kija może a wręcz powinna trzymać pewien poziom ..tak żeby z tej dupy nie wylazło gówno wprost do narządu odbioru słuchacza ?

     „Umówmy się, twoje i Wudza „merytoryczne dyskusje na discordzie” to nic innego jak religijna, niekończąca się wolnorynkowa papka dla ludzi sfiksowanych na punkcie polityki, ekonomii, gospodarki i innych bzdur oderwanych od rzeczywistości i nie wnoszących do życia przeciętnego zjadacza chleba nic, poza irytacją i zmęczeniem”

     Szanuje Twoją opinię masz do takowej prawo.Jest tylko jeden problem w większości przypadków po za mną i Wudzem od czasu do czasu Grzegorzem ciężko na Discord o innych aktywnych rozmówców *on voice*.Po drugie nie jest prawdą a jedynie utartą etykietą , krzywdzącym schematem stwierdzenie ,że rozmawiamy tam wyłącznie o wolnym rynku czy tak zwanym AKAPie.
     Po trzecie nikt nikogo tu nie zmusza by tam wchodzić a jeśli pojawiają się osoby,które mają ochotę na rozmowę jak to nazywasz bardziej na luzie dajemy ( ja i Wudz ) takiej rozmowie pełne pole a wręcz wzmaniamy ją bo sami często jesteśmy zmęczeni dyskusją para akademicką.Po czwarte nigdy Cię tam nie słyszałem więc Twoją pretensję też mógłbym nazwać oderwaną od rzeczywistości i bzdurną – mógłbym ale nie chce tego robić.Kanał na Discord jest oficjalnym kanałem NR jeśli kogo kolwiek tłamszę w dyskusji ja czy Wudz pamiętaj zawsze możesz to zgłosić do moderacji.
     PO PIĄTE NAJWAŻNIEJSZE nie wiem w jakim miejscu tego co napisałem wyczytałeś,że chce luźne rozmowy ( luźne audycje ) przenieść wyłącznie na Discord.Oświeć mnie proszę gdzie znalazłeś coś takiego?! Też tak jak Ty chce relaksu ,rozrywki , dobrego humoru …ale nie tańcowania w szambie typu: popisu na teksty w stylu „Twoja stara” ale zdaje sobie sprawę ,że jest jakiś procent słuchaczy co chce czegoś takiego więc nie chodzi mi o kneblowanie tego a jedynie nie pokazywanie w głównej sekcji strony.Chyba zgodzisz się ze mną ,że dla nowych słuchaczy może to być odpychające i dawać raczej niskie noty dla radia nawet jeśli się zainteresują?

     „Być może w waszym mniemaniu jestem debilem,”

     Dla mnie debilem nie jesteś.Gdybyś nim był nie pisałbym tego komentarza lub miałby on zupełnie inne brzmienie i wymowę.Mimo to chciałbym,prosiłbym Cię ,żebyś jeszcze raz przeczytał to co napisałem – żeby lepiej się zrozumieć a nie z racji jakiś Twoich braków edukacyjnych.Sam posiadam ogromne braki edukcyjne i przy nie jednej w tej społeczności czuje się jak debil.

     „Jak najbardziej jestem za wrzuceniem luźnych pogadanek do strefy premium, nie jestem natomiast za tym, by z luźnymi rozmowami przenieść się na discorda, gdzie nie ma już miejsca na śmieszkowanie, bo wraz z Wudzem „teoretyzujecie o sprawach wyższych” (żeby nie użyć niestosownego sformułowania nacechowanego emocjonalnie) i gdzie nie będą nawet nagrywane dla słuchaczy offline, bo jak wiadomo „nie rozmawia się o fight clubie poza fight clubem”. ”

     Przykro mi,że tak to odbierasz.Wiele z tego co napisałeś jest etykietą , sztampą a nie realnym obrazem sytuacji.Ponad to po to powstał Discord a wcześniej inne jak to nazywasz fight club’y bo pewne dyskusje z racji ich bardzo luźnego i hardcore-owego poziomu nie nadają się do emisji w radiu.Nie nadają się nie dlatego ,że tak tak chce ale dlatego ,że zarząd (Krawiec,Potrzeba19) taką podjeli decyzję już jakiś czas temu.Ja osobiście po pewnym upływie czasu uznałem,że to była dobra decyzja i będę jej bronił bo nie chce by radio zmieniło się w jeden wielki syf.

     Pozdrawiam

     • „Po czwarte nigdy Cię tam nie słyszałem więc Twoją pretensję też mógłbym nazwać oderwaną od rzeczywistości i bzdurną – mógłbym ale nie chce tego robić.”

      Speechcraft 100

 4. Jacek z Australii

  Czy tylko ja mam wrazenie ze Potrzeba z zapalniczka w ustach brzmi jakos tak przyjazniej?

  IMHO audycja chyba rzeczywiscie bardziej sie nadaje na luzne gatki niz na Nocnego Marka.

  A co do poprawnosci politycznej to Zenon ma 100% racji, to o czym Krawiec mowi to jest grzecznosc a nie politpop. Politpop to nowomowa ktora najpierw sie wprowadzalo pod postacia „dobrych obyczajow” i stylebookow, a teraz probuje sie sankcjonowac prawnie. I mowie to jako katolik – chce zeby byla wolnosc slowa, i zeby na mnie kazdy mogl powiedziec „katol”, i ze JPII to by fatalny papiez. Jezeli uwazam ze JPII to byl czlowiek swiety, to moge odpowiedziec argumentami. A jezeli ktos mowi ze jestem „jeb. katol” to po prostu sie odwracam i ide w swoja strone, poziom menela to nie moj poziom.

  Bo jezeli nie bedzie wolnosci slowa, to za 5 lat moge ja pojsc siedziec za to ze mam sceptyczny stosunek do adopcji dzieci przez pary homoseksualne, bo bedzie to uznane za „hatecrime”.

  Pozdrowki dla Kapitanow.

 5. Audycja całkiem przyjemna dla ucha. Fakt bardziej to podchodzi pod Luźne Gatki niż Nocnego Marka, ale miło się słuchało.

Zostaw Komentarz