Nocny Marek – to tylko teoria

Nocny Marek – to tylko teoria

wpis w: audycje, Nocny Marek | 16

Krótka relacja z konferencji sekty Keshe, po czym długa debata o edukacji, teoriach naukowych, hipotezach, a w końcu rozkładanie ewolucji na części.

Niestety film, o którym mówiłem podczas audycji nie jest dostępny na youtube, jeśli ktoś by go znalazł dajcie znać w komentarzach. Opis filmu na stronie kanału Planete.

16 Odpowiedzi

 1. WujekDobraRada

  Link do filmy Zaginiony raj Darwina: https://vimeo.com/90200330

 2. potrzeba w spojlerze, potrzeba w nocnym marku, potrzeba tu, potrzeba tam, prawie wszędzie potrzeba, czy spełnia się mój najstraszliwszy sen? 😀 krawiec wracaj już…

 3. Przechodzimur

  Pawe1, ja wolę Twój straszny sen, od snu Kononowicza, że niczego nie będzie. Choć swoją drogą tak doswiadczony redaktor pierdolamento słuchacza o Ślązakach powinien był stlumic w zarodku, zamiast się wraz z nim nabijać. Dałeś się słuchaczowi strollowac . Ech, żeby to przynajmniej o Żydach ten trolling ;-). Uprzedzam ewentualne pytania, nie jestem Ślązakiem, wziąłem ich w obronę, bo debil trafi sie w kazdym województwie, nacji, zupełnie jak i człowiek madry. Gdyby miejsce urodzenia miało świadczyć o tym, kim jesteśmy, to każdego urodzonego w stajni psiaka nazywalibysmy koniem.

 4. Pytajmierz

  Też kiedyś wierzyłem w naukę, w ewolucję, w big bang, itd… a potem ukończyłem 13 lat.

  • Potrzeba19

   to czemu w swojej kswyce masz dwa, jak najbardziej naukowe postulaty: „pytaj” i „mierz”? 😀

 5. Doceńmy dzwoniącego, nawet we śnie nie startował do lotu z dachu. Bill Hicks approves.

 6. Krawicze wracaj bo potrzeba całkowicie zawładnie radiem,brakuje mi twego dowcipu ,potrzeba jest za grzeczny

 7. A co z abiogenezą? Jak do niej doszło? Teoria ewolucji jest tylko częściową odpowiedzią, na pytanie którego nawet nie wiemy jak zadać. Głównym dogmatem na którym opiera się nauka jest big bang czyli wiara że wszystko wzięło się znikąd, wymaga to naprawdę gigantycznego leap of faith. Potrzeb jesteś ślepo zapatrzony w tymczasowy opis rzeczywistości.

  • Potrzeba19

   Dla sprostowania, Big bang nie jest dogmatem. Wszystko wskazuje na to, że w ten sposób powstał Wszechświat – jego rozszerzanie się, promieniowanie tła, przesunięcie ku czerwieni dowodzą temu. Żeby było śmieszniej, gdy po raz pierwszy sformułowano Wielki Wybuch jako hipotezę, naśmiewano się z niej, jednak przede wszystkim rozwój radioteleskopów dowiódł, że jest to najbardziej spójny pomysł na powstanie Wszechświata, jaki kiedykolwiek sformułowano. Nie jest również prawdą, że Big Bang oznacza powstanie czegoś z niczego – oznacza jedynie to, że u zarania dziejów cała materia była skupiona w jednym punkcie. Big Bang nie mówi, skąd ten punkt się wziął, ani nie mówi co było przed nim. A jak doszło do abiogenezy? W sensie – jak ją wymyślono? Ta koncepcja zakłada powstawanie życia z materii nieożywionej, jak myszy z brudu czy robaków z gnijącego mięsa. Obalono ją kilkaset lat temu, przedstawiając że jest inaczej. Dokładnie tak jak mówiłem na audycji, w jaki sposób obala się teorie i hipotezy.

   • Abiogeneza musiała mieć miejsce skoro ziemia z planety skalistej zaczęła tętnić życiem. W którymś momencie materia nie ożywiona musiała ożyć, jak to tłumaczy ewolucja? Co z zakazaną archeologią? Ludzie znajdują ślady, które wskazują, że ludzie mogli żyć miliony lat na ziemi ale ich badania nie mogą zostać uznane a sami badacze są wyśmiewani więc jak można przedstawić dowód który zaprzeczy teorii ewolucji skoro on jest nie możliwy do zaakceptowania? Sam nie widziałem tych rzeczy ale słuchałem historii ludzi których ośmieszono i nie mam powodu by im n ie wierzyć.

    • Potrzeba19

     W którymś momencie materia nieożywiona musiała ożyć – nie, nie musiała. Mówiłem o tym podczas audycji. Jest wiele hipotez, które na to odpowiadają, jak panspermia.
     Jak na to odpowiada ewolucja – nie odpowiada, bo ewolucja zajmuje się zmiennością gatunków, a nie powstaniem życia, co również mówiłem podczas audycji. Równie dobrze możesz zapytać jak rolnictwo radzi sobie z plamami na Słońcu.
     Badania nie mogą zostać uznane, jeśli były przeprowadzone w niewłaściwy sposób, bardzo często celowo, dla prywatnego fejmu badacza. Może tutaj postawię kropkę, bo naprawdę mogę porozmawiać z kimś, kto stoi w kontrze do mnie (patrz rozmowa z Adwokatem), ale jeśli nawet nie słuchałeś co mam do powiedzenia i atakujesz na ślepo (patrz dwa pierwsze punkty tego komentarza), to w tym miejscu pora zakończyć.

   • Do tego jest jeszcze teoria Holograficznego wszechświata która nie potrzebuje Big Bangu do wytłumaczenia tego czego doświadczamy.
    http://www.wired.co.uk/article/our-universe-is-a-hologram

 8. Dysponujemy jedynie mapą czegoś nie mierzalnego, nikt nie ma dostępu do rzeczywistości, jedyne czym dysponujemy to jej obraz w naszym umyśle którego jesteśmy świadomi.

 9. Dodam jeszcze że prawdopodobnie każdy ma ten obraz inny i każdy jest tak samo prawdziwy. Pozdrawiam Daniela.

Zostaw Komentarz