Nocny Marek – Rozmowa z komunistą

Nocny Marek – Rozmowa z komunistą

wpis w: audycje, Nocny Marek | 9

Wygląda jak młody Fidel Castro (choć to podobno stare zdjęcie), dużo podróżuje po świecie, lubi azjatki i komunizm! Rozmowa z Błażejem Sadowskim.

9 Odpowiedzi

 1. Leśny Pukacz

  Pomimo moich dość nacjonalistycznych poglądów, nie mam żadnych problemów z ludźmi jak gość w tej audycji. Ba, mam do nich szacunek jak do każdego człowieka, póki nie chce na siłę przekonywać innych ludzi do swoich wątpliwych racji. Gość, nie przekroczył granicy więc spoko – oderwany mocno od rzeczywistości, wierzy w komunizm (hehe 😉 ) i niech sobie tkwi w tym śnie, jeśli się w nim dobrze czuje nawet przez całe życie, aczkolwiek życzę mu, aby jednak trochę zastanowił się nad czym co wygaduje, bo momentami podpada to pod kabaret.
  Muszę przyznać, że słucham ponownie Nocnego Radia, po baaaaardzo długiej przerwie (właściwie słuchałem tylko kilka pierwszych audycji z Claudem i no…to nie było dla mnie). Teraz po tak długiej przerwie muszę przyznać, że jest naprawdę bardzo fajnie. Ciekawe audycje (Spoiler czy Technight) i jak widać Nocny Marek jeśli ciągle nie wałkuje się tematów religijnych (a jestem ateistą) i jazdy po wszystkim co nie jest blisko lewej strony, bo czasami miewa się takie wrażenie.
  Jedynie jeśli mogę o coś zaapelować do Krawca, to o nieodbieranie już tego Jana…koleś jest tak nieprzyjemny, wręcz chamski, że to naprawdę jest już mocno odrzucające. Myślałem, że to tylko w Teorii Chaosu jest takim skończonym gburem i chamem, ale jednak tutaj jest takim do kwadratu.
  Ogólnie powodzenia życzę Nocnemu Radiu i śledzę was dalej!

 2. Krawiec!
  Dla porządku.. Zwracam uwagę, że nazwa tego pliku .mp3 w archiwum jest błędna:
  „nocny_marek_21_12_2016” – sugeruje że to audycja z GRUDNIA a nie listopada

  Poza tym proponuję używać format daty ISO: rrrr-mm-dd → 2016-11-21 bo wtedy pliki ładnie są układane na dysku wedle daty właśnie od najdawniejszych do najnowszych.

  Ja ogólnie zacząłem nazywanie plików medialnych (audio, video) zaczynając właśnie od daty w formacie ISO np.
  rrrr-mm-dd nazwa-audycji. temat-audycji.mp3

  I dzięki temu w archiwum mam automatycznie poukładane wedle wieku audycji (najdawniejsze można łatwo archiwizować/usuwać)

  Zauważyłem, że nazywanie plików wedle ‚dzień-miesiąc-rok’ ma wadę taką, że pliki są układane przypadkowo (nieładnie, „chaotycznie”) np:
  04-02-2016 audycja.mp3
  21-02-2014 audycja.mp3
  21-11-2016 audycja.mp3
  24-02-2012 audycja.mp3
  24-03-2011 audycja.mp3
  25-01-2013 audycja.mp3

  A tu dla porównania chronologiczny wygląd foldera z tymi plikami ale nazywanymi wedle dat ISO:
  2011-03-24 audycja.mp3
  2012-02-24 audycja.mp3
  2013-01-25 audycja.mp3
  2014-02-21 audycja.mp3
  2016-02-04 audycja.mp3
  2016-11-21 audycja.mp3

 3. to nie pierwsza „grudniowa” audycja w ostatnim czasie 😉
  przychylam się do propozycji Cunrada, chyba że ktoś preferuje bigos na dysku..

  • Skoro to gromadzisz na dysku – jest taka opcja „zmień nazwę” jak prawym klikniesz. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdro.

   • Zaiste, Zmiana nazwy pliku na dysku jest oczywiście możliwa i każdy z kilkudziesięciu/kilkuset słuchaczy może sobie sam to u siebie ręcznie poprawiać. Takie samodzielne zmienianie nazwy pliku zajmuje od kilku do kilkunastu sekund na plik na osobę… Można więc tak marnować czas wielu ludzi? Można! Ale po co?
    Innym sposobem jest wygodne nazwanie pliku już na samym serwerze przed pobieraniem i wtedy nikt nie musi przeznaczać na taką zbędną czynność ani jednej sekundy swego życia.

    Proponuję stosowanie zasady w życiu społecznym:
    „Rób to dobrze! Rób to tak, żeby jak najmniej ludzi musiało po tobie poprawiać!”

    • Jak już jesteśmy przy porządku i oszczędności czasu – kilkukrotnie mówiłeś ze ma cię tu nie być. Kiedy masz zamiar to w życie wprowadzić? Nocne Radio jest Twoim zdaniem przejęte przez Etama i musi upaść – to po co tutaj czas marnujesz skoro u siebie masz po 100 słuchaczy juz na „dzień dobry” jak to powiedziałeś? Tylko proszę, bez komunałów.

   • nie pomogłeś, ale jeśli obyło się bez srakazmu to doceniam 😉 poza tym nie zawracałbym gitary gdyby wprowadzenie konsekwencji i poprawy czytelności w nazewnictwie miałoby kosztować Krawca jakąś dodatkową pracę extra. ot tylko luźna propozycja.

Zostaw Komentarz