Nocny Marek – RozKODowujemy Kijowskiego

Nocny Marek – RozKODowujemy Kijowskiego

wpis w: audycje, Nocny Marek | 29

Sięgamy do teczki Mateusza Kijowskiego, założyciela i lidera KODu. Ciekawe dyskusje ze słuchaczami, oraz dodatkowo luźniejsza część afterowa w tej 3 godzinnej audycji.

29 Odpowiedzi

 1. Cóż, w Polsce nie będzie dobrze póki prym będzie wiodło sobiepaństwo, batożenie słabszego, a tak się dzieje od demokracji szlacheckiej niestety… Po pracy napisze dokładniej o co mi chodzi.

 2. Gdyby żydo-PiS był wrogiem KODo-Sorosa, to wzorem Putina wypierdoliłby z kraju te wszystkie żydowskie fundacje typu Batorego. Ale to nie koniec opowieści, bo tzw. Ruch Narodowy, Kurwin czy syjonista Kukiz to ta sama bajka.

  • Akurat Korwin czy RN, a nawet lewicująca Zmiana to finansowanie Putina. Z resztą Soros szkodził i szkodzi inną drogą, a finansowanie fundacji czy czegoś tam to odwrócenie uwagi. Poczytaj o ataku Sorosa na funta brytyjskiego. Jeżeli poczytasz to przestaniesz lewicę utożsamiać z Sorosem. Soros może mieć wpływ na wyborcze i tvny, bo tam się chwali neoliberalną politykę i promuje wzorce korposzczura.

  • Wzorzec korposzczura: weź kredyt, chodź po klubach, pij kawe za 30 zł filiżanka, wydawaj, kreuj swój wizerunek, jedz sushi, gardź tymi wsiokami…

  • A powiedz Pekok, każdy żyd jest zły? Bo Ty taki żydolog, to pytam.

   • Był jeden dobry Żyd, Pan Jezus, ale go Żydzi zabili.

    • Jeżeli Jezus istniał co jest wątpliwe, to zabił go Piłat. Biblijny opis Poncjusza Piłata nijak ma się do opisu historycznego. Potrafił napsuć Żydom krwi. Biblii nie ma co wierzyć, bo to raczej jest parodia i zlepek wcześniejszych świętych ksiąg egipskich, sumeryjskich, itp. Dochodzi do tego, że była zmieniana przez cesarzy rzymskich i papieży.

    • Takich jak Jezus po ówczesnym Półwyspie Synaj biegało wielu i głosiło nowinę. Religia Rzymian nie dawała plebejuszom ukojenia i nadziei. Stąd popularność popularność chrześcijan, gdzie była głoszona równość wszystkich ludzi, ale także irańskiego bożka Mitry i innych.

    • SkrzydlatyŻmij

     Zgadzam się z atuszem, większość ludzi w naszym kręgu kulturowym, niezwykle wielką wagę przykłada do tego co w Biblii napisano – i nie widzą, że to są kłamliwe księgi, napisane tak, by z rozmysłem ludzi w błąd wprowadzić.
     Nie istniał facet, którego urodziła dziewica i nie zmartwychwstał on po 3 dniach.
     Ten człowiek powiedział ponoć, że świat się skończy nim przeminie to pokolenie, które go słuchało, minęło 2000 lat, a świat się nie skończył.
     Już ten jeden werset Ewangelii powinien dać wierzącym do myślenia.

    • dla mnie najlepszy był typek, który pod koniec zadzwonił, chętnie mu przedstawię jak biedni są wspomagani przez bogatych na Ukrainie, czyli wcale, mają złote kible, a brakuje na szkoły i inne potrzebne rzeczy, 84% PKB jest w rękach 10 procent obywateli Ukraińskich, BTW jak już o Biblii gadamy, to Jezus jasno powiedział, że wielbłąd łatwiej przejdzie przez ucho igielne niż bogacz wejdzie do królestwa niebieskiego, sprawę wydaje się postawił jasno Guru chrześcijan. Zaznaczam służyłem 5 lat jako lektor w kościele, celujący z religii nie za lizanie dupy, ale konkursy teologiczne, chciałem nawet iść na księdza, ale w 2 liceum powoli wątpliwości zaczęły brać górę.

     Co do KOD czy PiS i całej polskiej tzw. prawicy: jesteście tacy sami. Ludzie chodzący na KOD czy Miesięcznice Smoleńskie ew. Marsz Niepodległości łączy jedno: zero refleksji, myślenie resztkowe. Są za to świetnymi kibolami na scenie politycznej. Pokrzyczą, poszarpią się między sobą. Elity się cieszą. Soros finansując organizacje robi zasłonę dymną. On da 100 tys dolarów, ale na operacjach finansowych, wywołaniu chaosu gospodarczego w kilku krajach zgarnie z miliard, więc jego szkodliwość jest zupełnie inna.

     czas na humor: https://www.youtube.com/watch?v=iYGZAhCW0Zg

    • SkrzydlatyŻmij

     Ksiądz Dobro-Dobro (którego nazwałem sobie sam Oko, ze względu na zasłonięte oko) mnie oświecił!!!!!!!!!!!! Teraz łuski spadły z moich oczu i przejrzałem! Dzięki kolego Ateuszu, nie zapomnę Ci tego kolego drogi.

 3. Rzeczywiście fajna muza.

 4. Potrzeba19 czy twoim zdaniem wprowadzenie gimnazjum było pomysłem kretyńskim bo wiązało się ze zmianą i co za tym idzie wydatkami? Czy może sama idea gimnazjum nie służy edukacji i lepsze było rozwiązanie z 8-klasową podstawówką i czteroletnim liceum? Moi rodzice nie byli nauczycielami ale praktycznie każdy kogo znam włącznie z nauczycielami krytykują gimnazja od początku po dzień dzisiejszy. Skoro gimnazja są gorszym rozwiązaniem niż poprzedni system to czy mamy zostać przy nich tylko dlatego że ktoś się przyzwyczaił albo ktoś może stracić pracę? Tak samo ktoś mi ostatnio powiedział żeby nie nakładać większych podatków na zagraniczne markety bo odbije się to wyższymi cenami? To co? Mamy się godzić na złe i trwać w tym bo strach cokolwiek ruszyć bez konsekwencji?
  Co do polityki to niby mamy tu do czynienia z inteligentnymi prowadzącymi a niczym nie różnicie się od przeciętnego zenka spod sklepu. Tak postrzegam interesowanie się jakąkolwiek partia polityczną. To jest wszystko teatrzyk i z tego co słyszę nie macie pojęcia jak sztuczne jest to wszystko o co się kłócicie. Nie wspomnę o popieraniu KOD’u bo to już jest totalna zakała i parodia westernu.

  • Edukacji szkodzą jakiekolwiek reformy poza tymi, które wiążą się z aktualizacją programu związanymi z odkryciami naukowymi. Wielka Brytania rozwaliła w ten sposób swój system edukacji. Z resztą gimnazja wprowadził AWS czyli PiS… Po pracy napisze więcej.

  • Przede wszystkim – system 8+4 był sprawny. Działał. Może i nie był doskonały, ale był skuteczny. Wprowadzenie gimnazjów (a w konsekwencji nowych programów nauczania i tzw. „nowej matury”) było kijem w szprychy sprawnego systemu, szczególnie że wprowadzono go bez racjonalnego bufora przejściowego – w momencie podpisania ustawy szóstoklasiści dowiedzieli się, że za niecały rok pójdą do „nowej” szkoły. Był to poniekąd ruch pozorowany ze strony rządu Buzka i ministra Handkego, takie wierzgnięcie w losowy sposób by widać było, że coś się dzieje. Reforma nie była potrzebna i wyrządziła wiele złego.
   Ale też z drugiej strony, gdy sytuacja zaczęła się stabilizować, kadra pedagogiczna zaczęła korzystać gdzieniegdzie z możliwości, jakie dawał system 6+3+3. Na przykład wiązanie gimnazjów w zespoły szkół ze szkołami średnimi i zrobienie z gimnazjum rozbiegówki do specjalizowania się. Oprócz tego udało się wybudować masę nowych placówek oświatowych z dofinansowaniem z UE. Podstawówki zeszły nieco na drugi plan i zaczęły być traktowane po macoszemu, ale dzieciaki względnie wcześniej miały szansę na naukę dużo nowocześniejszą.
   Gimnazja zasługują na krytykę, ich wprowadzenie było kretyństwem, za które ówcześni rządzący powinni głowami odpowiedzieć. A cały burdel można sprowadzić do analogii – wyobraź sobie, że państwo wprowadza ruch lewostronny. Wymaga od kierowców przebudowania swoich samochodów i wyrobienia nowych nawyków, a jednocześnie generuje nieprzyzwoite koszty związane z przebudową skrzyżowań, znaków, sygnalizacji. Mija piętnaście lat, a partia rządząca (żeby było śmieszniej, spadkobiercy twórców poprzedniej reformy) ogłaszają rewolucyjną reformę ruchu drogowego, wracamy do ruchu prawostronnego (chociaż teraz nie jestem pewien czy nie przytaczałem tego porównania na audycji 🙂 )

   • Skoro wszyscy się zgadzamy że wprowadzenie gimnazjów było błędem to logicznym jest naprawić ten błąd najszybciej jak się da. Ja załapałem się jako przedostatni rocznik na system 8+4 i jak słyszałem później o tych cyrkach typu klucze to mi się nuż w kieszeni otwierał. Szkoła która każe uczniom działać w jeden słuszny sposób zamiast samodzielnego myślenia dla mnie jest niczym innym jak jednym z narzędzi zniewolenia.

    • No… Nie do końca. Sam proces gwałtownych zmian jest tutaj kluczem do szkodliwości. System 6+3+3 po ponad dekadzie zaczął się stabilizować, teraz wszystko rozpieprzymy w drobny mak. To nie będzie dotknięcie czarodziejskiej różdżki i wszystko się nie ułoży ot tak, a będzie musiało znowu się stabilizować przez ponad dekadę – nowe programy nauczania, nowe podręczniki, proces edukacji nie jest planowany na tydzień do przodu, tylko jest czymś co zaczyna się gdy idziesz do zerówki, a kolejne etapy nauki łączą się w spójną całość.

    • Ja tam jestem zdania że im szybciej wrócimy do lepszego systemu tym lepiej. Zmianom będzie towarzyszył chaos zawsze, szczególnie w polsce.

    • SkrzydlatyŻmij

     A ja mam pytanie techniczne, jak wprowadzić sobie awatara, tak jak mają Potrzeba albo Pekok Antylichwiarz?

  • Na polityce to akurat każdy prowadzący się tu zna. Poziom „to teatrzyk” to tutaj średnia. Ogólnie ludzie wiedzą więcej o tym teatrzyku niż Ci się wydaje.

 5. Przechodzimur

  Kilka trafnych uwag Tomala. Jeśli chodzi o gimnazja to też myślę, że trzeba było dokonać analizy i jeśli pogarszają nasz system edukacji, nie ma co w tym trwać. Stąd moje uwagi do Potrzeby podczas trwania audycji. Oparł On swoj wywód na autorytecie Katarzyny Lubnauer. Potrzebo, zauważ, iż politycy często bronią przyjętej przez partię strategii nawet wbrew własnym przekonaniom. Nie mam pewności, że tak jest i tym razem, ale dopuszczam taką możliwość. Dodatkowo po ostatnich telewizyjnych występach Pani Kasi ( sylwester Rysia), radzę zweryfikowac listę swoich autorytetów ;). Choć w sumie głupka to by chyba w telewizji nie pokazywali :).
  ps. Najgorzej będzie, jeśli po kolejnych wyborach nowa władza stwierdzi, że gimnazja przywrócić trzeba, bo były czyms genialnym. Dobrze wiecie, że może tak być.

  • Na tym właśnie polega problem z KODiarzami że oni się burzą o to że albo oni albo ich rodziny coś stracą i szukają pomocy w organizacjach prowadzonych przez jawne szuje. Przez ludzi którzy pochodzą ze środowisk typu PO, nowoczesna, gazeta wyborcza itp. Ludzie ci przez lata udowodnili że maja interesy Polaków gdzieś. Gdzie był KOD jak milion osób podpisało petycję w sprawie obniżenia wieku pierwszoklasistów? Ja nie bronię pis’u bo tak jak pisałem wyżej mam za dużą wiedzę w temacie żeby się nabierać na partie polityczne ale tym wszystkim peowcom, balcerowiczom, szechterom, i innym pasożytom którzy przez lata drenowali Polskę to już może podziękujmy.

 6. Przechodzimur

  Tak dla jasności dodam, że mój komentarz w bardzo dużej mierze dotyczy też audycji Luźne Gatki- Czwarta władza. Jest tam też sporo o ginmazjach. Polecam odsłuchanie

 7. SkrzydlatyŻmij

  https://www.youtube.com/watch?v=1Q61hOIRDUc

  no i do czego Tomasz Dubij doszedł, ten wieczny hipis i fanatyk LSD oraz podobnych substancji, rzekomy miłośnik pokoju i miłości, doszedł do metod, które kurde nazwę dwoma literkami: SB.

Zostaw Komentarz