Nocny Marek – Prawda, postprawda, półprawda, gównoprawda

Nocny Marek – Prawda, postprawda, półprawda, gównoprawda

wpis w: audycje, Nocny Marek | 9

Krawiec i Potrzeba w luźnej dyskusji o fałszu i prawdzie oraz popularnych mitach. Czy prawda może leżeć po środku? Czy istnieje prawda absolutna? Czy nasze życie to jedna wielka gra pozorów?

9 Odpowiedzi

 1. O moralności niewolnika: https://www.youtube.com/watch?v=GDYOX11cO6Y

  Co do biedy i inteligencji, zauważ, że jak jesteś biedny, to musisz zaspokoić najpierw inne potrzeby. Samospełnienie jest dopiero na końcu w piramidzie Maslowa. Stąd pewnie tyle pseudo-depresji w społeczeństwie. Ludzie chcą osiągnąć szczyt, ale bez osiągania poszczególnych etapów, którego do niego prowadzą. Żeby tworzyć wspaniałe rzeczy, trzeba mieć najpierw zapewnione pewne podstawy dające spokój.
  http://www.naukowiec.org/images/upload/piramida_maslowa.jpg

 2. Fajn audycja
  Reptyle gadają o
  Ludziach

 3. Krawiec chciałem ci powiedzieć, że jesteś najlepszym nadającym jakiego miałem przyjemność kiedykolwiek słuchać. Co do samej audycji zgadzam się z tobą, że wszystko jest subiektywne, a prawda której nie możesz zaprzeczyć to to że jesteś (w sensie że to czego doświadczamy czymkolwiek to jest, jest niezaprzeczalne).

 4. Czy tylko mnie denerwuje Potrzeba?

 5. przepraszam bardzo, jak to placebo dotyczy tylko subiektywnego odczuwania, to po co robi sie eksperymenty na dwoch grupach (jedna z placebo) zeby zaobserwowac obiektywne efekty dzialania np nowych lekow.

  • No… na dobrą sprawę sam sobie odpowiedziałeś. Obie grupy będą czuć subiektywną poprawę tylko dlatego że coś wzięły, natomiast u grupy kontrolnej nie wystąpią obiektywne efekty leku, których się spodziewamy. Przykładowo, testując lek na anginę obie grupy mogą odczuwać mniejszy ból gardła, ale tylko u jednej bakterie w gardle będą faktycznie przetrzebione.

Zostaw Komentarz