Nocny Marek – Kapitalizm vs komunizm

Nocny Marek – Kapitalizm vs komunizm

wpis w: audycje, Nocny Marek | 25

Zamiast Krawca, audycję wyjątkowo prowadzi Jacek vel Blacha! Razem z Wudzem i Błażejem toczą zażartą dyskusję na temat wolnego rynku, gospodarki sterowanej przez państwo, świadczeń socjalnych, kapitalizmu i komunizmu. Nawet lewak Kuba z Rozmów w Nocny postanowił zabrać głos tej bardzo ciekawej audycji!

25 Odpowiedzi

 1. Rewelacyjnie poprowadziłeś audycję Jacek. Warsztatowo to wziąłeś potrzebę, przeżułeś, a Krawcem wydłubałeś sobie jego resztki z zębów. Szapo ba.

 2. Świetna audycja, Hugo! Tak rzymać!

 3. JaekVelBlacha

  Nie jestem zadowolony z tego nagrania mam bardzo silne wrażenie ,że Wudz wypadł tu najlepiej. Sporo też zepsuło niepojawienie się ByteEatera na to się nastawiałem i nie bardzo wiedziałem jak wykręcić audycję po tym jak już było pewne ,że Byte się nie pojawi.Mało mielismy czasu z Wudzem by co kolwiek uzgodnić przed audycja – właściwie był to kompletny spontan. Będac świadom swoich poteżnych braków warsztatowych i sprzetowych także zdaje sobie sprawę ,że nie sięgam swoim skromnym udziałem nawet czubkami palców do poziomu Krawca o Potrzebie nawet nie wspominajac. Jest tak niezależnie od tego co by Zenuś sobie pierdział w swoich kolejnych wypocinach.
  Chciałem na wstępie podkręcić tłum wygłupami co kompletnie się nie udało a Wudz nie dał się ponieść w tym kierunku i dystansował się do mnie jak do trędowatego. Błażej też mi nie ułatwił robił takie tematyczne przeskoki co chciałem odnieść się do tego co powiedział „przed chwila” on już mi przypominał ,że TERAZ rozmawiamy już o czymś innym. Co dobitnie pokazuje ,że nie potrafię zapanować nad ludźmi na antenie nawet w starciu z komuchem.
  Jednak w przyszłości zaprezentuje jeszcze społeczności jakosciowy materiał wyjdę z produkcji gówna do produkcji zadowolonych słuchaczy ,widzów nawet zachwyconych póki co powyższe nagranie jest nic nie warte ani merytorycznie ani rozrywkowo. Pociesza mnie fakt ,że nie którzy przeszli od tworzenia jakościowego materiału do produkcji gówna co gorsza sami tego nie widza.

  Przepraszam Was – zrobiłem to dla siebie a nie dla Was a nie tak powinno być.

  • Dokładnie tak to powinno wyglądać: „zrobiłem to dla siebie”. Tak jak robił to krawiec w Loremach. Tyle, że znaleźli się słuchacze, do których to przemówiło. Czysta komercha i wyjście do ludzi tylko i wyłącznie dla tych ludzi spowoduje tylko, że zostaniesz rozszarpany na strzępy przez tłum. Chyba nie rozumiesz, jak ważne jest robić w pierwszej kolejności to, co wylewa się z tzw. serducha. Bez tego zostaniesz radiowym rzemieślnikiem bez cienia charakteru.

   Nie rozumiem więc tego kajania się, lepiej byś nad kurtuazją wobec kobiet popracował.

   • JacekVelBlacha

    @miglanc To nagrywaj sobie podcasty w piwnicy a potem sam ich słuchaj skoro uważasz ,że reguła jest tu samo róbstwo. Krawiec do Lorem Ipsum się przygotowywał nie tylko z treści ale także ogólnie z konwencji w jakiej ma być konkretny odcinek , miał gotowe nagrania gdzie modyfikował swój głos co był słychać a czego zdecydowana większość nie dostrzegła i to się nazywa profesjonalizm. „Znaleźli się słuchacze do których to przemówiło ” analogicznie można powiedzieć ,że jak zdejme śmierdzace skarpety w sklepie z odzieża lub gorzej w perfumerii to w większości przypadków mnie wyrzuca ale na pewno znajdzie się jakaś lalka za lada co zrozumie co chciałem przekazać w ten sposób. Gdyby było tak jak piszesz to kwestia czas byłby życiowy sukces nawet menela spod budki z piwem a doskonale wiemy ,że tak nie jest i ,że wymaga to wiele więcej wysiłku a kwestia przypadkowości i czas może to wręcz działać na niekorzyść .
    O tych tłumach i komercji to rozmawiałem nie tak dawno z Potrzeba, któremu wyjaśniłem gdzie w palecie innych mediów obecnie znajduje się podcasting i radio internetowe i jak bardzo cierpi na tym także społeczność nie tylko grupa nadajacych bo na wszystko sa potrzebne mniejsze lub większe pieniadze. Nawet czas Krawca jest ograniczony właśnie z względu na to gdyby radio przynosiło mu sensowne pieniadze na zasadzie źródła utrzymania nr 2 tez otrzymywałbyś zupełnie inny poziom jakościowy. Nagranie z Potrzeba mam nadzieje ,ze zostanie opublikowane bo akurat z niego jest bardzo zadowolony. Zdaje sobie sprawę z odmienności mojego podejścia po 10 latach funkcjonowania w różnych radiach internetowych a jednocześnie słuchajac tez podcastów jestem mocno przekonany co do tego ,że wiem co jest choroba tego środowiska. Właśnie to o czym napisałeś czyli każdy z serca wylewa swoje żółci i nie tylko a potem się dziwi ,że bardzo ograniczona grupa odbiorców jest na taki towar i kolejne platformy znikaja a kolejni nadajacy odchodza nie widzac w tym ani sesnu ani benefitów. Róbmy tak dalej aż doczekamy się ostatecznego finału gdzie radio wraz podcastingiem będzie jak okręt widmo który kiedyś gdzieś przepływał po oceanach sieci ale nie wiadomo kiedy i gdzie i czy wogóle. Podejrzewam też skad to się bierze takie podejście jak Twoje…Otóż bierze się ono z prostego faktu ,że takie Luźne Gadki nie zobowiazuja do niczego , nie czujesz cieżaru gatunkowego a za dwa tygodnie zapomina się o takich nagraniu z drugiej strony o Loremach lodzie opowiadaja sobie do dziś dlaczego? to już sam sobie odpowiedz.

    • Ja Ciebie rozumiem Blacha. Ze swego doświadczenia tylko powiem, że czas nie działa na korzyść twórcy, tylko odpowiedzialność. Właściwe priorytety otrzymuje się dopiero, kiedy robisz coś na 100% komercyjnie. Wtedy czujesz szacunek do odbiorcy i odpowiedzialność.
     Jak dla mnie przygotowanie podcastera powinno trwać około 3 miesiące. Potem powinien wydawać podcasty/nadawać za pieniądze. Inaczej sam niszczy swój rynek i talent.
     A te zabawy, że wszystko jest za darmo, a składki są dobrowolne, można sobie wsadzić. Większość ludzi poznanych na czacie to jacyś dziwni bezrobotni panowie w średnim wieku. Nie wiem czemu robicie to wszystko dla nich, a oni się utożsamiają z wami.

    • Podejście Jacka i opinię Oli rozumiem, i uważam podobnie. Dlatego rzadko pojawiam się na czacie i słucham głównie na martwo, jak już są komentarze i opis audycji, po których mogę mniej więcej przewidzieć czy dana audycja mi się spodoba. Pozdrawiam.

 4. Super audycja Blacha!
  Warsztat sobie jeszcze wyrobisz, radiowo beda z Ciebie ludzie na bank, juz teraz poziom i wiedze masz wysoki, tak trzymac!
  Przede wszystkim szacunek za to ze nie jestes zaslepiony w swoich pogladach i potrafisz spojrzec z dystansem na libertarian, komochow i reszte tej zarazy 😉

 5. Podobało się! Fajne są takie audycje, gdzie konfrontują się ze sobą różne ideologie, ustroje, spojrzenie na życie!

 6. Polemika komuchem czy hitlerowcem gdzie w tym sens?

  • Bardzo dobrze ze jest Błażej, który punktuje polsko-libertariański klub wzajemnej adoracji. O ile w socjalizmie już dumnie pokonuje się problemy nieznane w innych ustrojach, o tyle polsko-libertarianizm dopiero zastanawia się, jakie będzie miał problemy. I bardzo często dochodzi do żenującego wniosku ze „to wina państwa, wiec u nas takiego problemu nie będzie” czy równie odkrywczego „ludzie się dogadają, bo akap”. Trzeba tym towarzystwem wstrząsnąć, bo stoi w miejscu i gada non stop to samo. Nie wiem czy nie jest w tym gorsze niż ludzie gadający o religii.

   • Jeszcze laskę zrób mu… https://www.youtube.com/watch?v=W0C31lYeiXE

   • Zenon, może i nawet masz rację, ale popieram, bo sam nie lubię „izmów”, dlatego ludzi wolnych powinna jednoczyć nienawiść do wszystkiego, co wiąże się opresją bądź blokowaniem rozwoju. I masz rację, niech niewolnicy pokroju Błażeja komunisty też mają jakiś udział w dyskusji.

    Tak na marginesie: sianie idei komunizmu jest szkodliwe dla homo sapiens, dlatego nienawidzę takich jednostek jak Błażej, nienawidzę komuchów (tak nazywam wszystkich, którzy chcą regulować czyjeś życie za pomocą przymusu) narodowych bogobojnych i komuchów globalistycznych, ale zachowuję się grzecznie i nie wdaję się zbytnio w dyskusję. Wolę obserwować, jak próbujesz krawiec łączyć różne środowiska. Nie powiem, że bez powodzenia. Na wszelki wypadek wolę jednak zostawić swój kijaszek w dupie, bo może się przydać jako proteza, po tym jak mi jakaś komusza kurwa pogruchocze za pośrednictwem swojego boga-państwa kręgosłup.

    • Jedyny co pisze szczerze.

    • Wszyscy dostają kwaśnej sraczki na słowo „komunizm” i twardej erekcji na słowo „libertarianizm”. Ale mało kto zastanawia się, co mówcy rozumieją pod tymi pojęciami. Polsko-akapowcy w zasadzie jako libertarianizm rozumieją tylko swoje niemal niczym niepoparte wyobrażenia. Błażej w pierwszej kolejności ma na myśli własność wspólną, nie kapitalizm państwowy (ZSSR, PRL). Czy w akapie należałoby zakazać spółdzielni, bo to komunizm?

  • Albo ze starłorsowcem… Też nie ma sensu gadać.

   • Jasne przecież to starłorskowcy mordowali ludzi na miliony. Krawiec wyzwana krawczyzmu. Jakoś gadałeś jak byłem po twoje lini ? 😀

    • Nadal piszesz bardzo nieskładnie, więc nie wiem do końca o co chodzi. Zresztą nie ważne. Nie mam ochoty na dalsze przepychanki słowne z problematycznym człowiekiem, który stale ma do kogoś wonty i którego zawsze coś uwiera w pupę.

    • Ja i Krawiec kilkukrotnie mówiliśmy w audycjach, że to wielka strata że Cię nie ma… Chyba muszę swoje poglądy zrewidować. Zwyczajnie potrzebujesz szukać problemu. Nie ma dyskusji, nie ma argumentów. Jest tylko strzelanie focha. Cóż, na antenie uraczyłbyś nas jeszcze mlaskaniem, jedzeniem w trakcie wypowiedzi i „hehehe” prawie takim jak u Piotra Żyły, tyle że z arogancją, którą widać w tych wypowiedziach. No, chyba że się mylę i jesteś w stanie merytorycznie się odnieść do audycji.

 7. To ja miałem bronić Rossa Ulbrichta? Dodam tylko, że ze sprzedaniem kolegów to Blacha nagiął rzeczywistość. A odcinek o libertariańskich „męczennikach” zapowiadałem, że prawdopodobnie będzie u mnie.

  Nie słuchałem jeszcze całości.

  Do miejsca, gdzie był ten pamiętnik, dostęp miało już od dłuższego czasu przed aresztowaniem FBI i mogło tam dodać cokolwiek. Dlatego w jego sprawie nie uwzględniono zarzutów, na które pamiętnik był kluczowym dowodem.

  A agenci FBI zostali skazani za nadużycia w trakcie śledztwa, w tym wyprowadzanie bitcoinów, czyli kradzież (od Rossa oraz klientów Silk Road, także kupujących legalne rzeczy), łącznej wartości setek tysięcy $.

  No i Ross nie podchodził do bezpieczeństwa nonszalancko, wynajął eksperta od polepszenia zabezpieczeń, gdy to urosło. Wiele usług, informatycznych i nie tylko, jest znacznie gorzej zabezpieczonych. Np. znacznie łatwiej wyczyścić komuś kartę płatniczą. Ross był pierwszym, na którego na taką skalę rząd się uwziął. Pionierzy ponoszą największe ryzyko.

  A co do pedofilii i zoofilii, to, jak mówiłem, i jeszcze raz powtórzę, ta pierwsza stanowi agresję i w akapie powinna być z nią walka, zacznie skuteczniejsza, rzecz jasna, niż obecnie w państwowym wykonaniu.

  W Chinach do 1978 było sterowanie bardziej centralne niż w ZSRR. Podkopywać to zaczęło zwłaszcza w rolnictwie 18 osób, o czym więcej tutaj: http://mises.pl/blog/2014/11/26/gregory-chinski-wzrost/.

  I oczywiście zgadzam się z Wudzem, że systemy społeczno-ekonomiczo-polityczne oparte na przymusie, czyli wszelakie lewactwo, są fundamentalnie antyludzkie.

  Dobrze Blacha powiedział na koniec: dobranoc „państwu”! Oby na zawsze!

  A nie wziąłem udziału, bo, jak już wyjaśniłem, położyłem się „na chwilkę”, jednakże zasnąłem ze zmęczenia w ubraniu i obudziłem się w środku nocy. Ale chyba występuję, i u siebie, i u innych dość często, żeby nie wywoływać wielkiego niedosytu ;-D.

 8. woźnica bez konia

  Co tu dużo pisać – wyjątkowo interesująca audycja. Zaproszeni gościa mają sporo wiedzy i wcale nie zawsze sprzeczne poglądy. Jacek vel Blacha też dał rade 🙂 Świetnie się słuchało.

Zostaw Komentarz