Nocny Marek – Jak rozpoznać szarlatana?

Nocny Marek – Jak rozpoznać szarlatana?

wpis w: audycje, Nocny Marek | 15

Oszust, najstarszy zawód świata, mimo to nadal dajemy się mamić różnej maści „cudotwórcom”. Metody działania i charakterystyka tych, którzy często żerują na cudzym nieszczęściu i naiwności. Dodatkowo, jak zwykle garść newsów.

15 Odpowiedzi

 1. Kiedy wystawicie drugi odcinek „lewym okiem”?

 2. Wracając do kwitów, które obiecałem Frustratowi.
  Udało mi się w końcu odnaleźć, skąd ta bzdura o 2% skuteczności chemioterapii się wzięła. Jest to badanie z 2004 roku, które analizowało historyczne przypadki chemioterapii od lat 70 oraz jednej bardzo konkretnej, wybranej metody chemioterapii. Żeby było zabawniej, w badaniu zawarty jest wniosek jasno mówiący o dużo wyższej skuteczności obecnie stosowanych metod chemioterapii, a samo badanie miało na celu zwrócenie uwagi, że ta jedna przestarzała metoda jest po prostu do wyrzucenia. Cytując:
  Results: The overall contribution of curative and adjuvant cytotoxic chemotherapy to 5-year survival in adults was estimated to be 2.3% in Australia and 2.1% in the USA.
  Conclusion: As the 5-year relative survival rate for cancer in Australia is now over 60%, it is clear that cytotoxic chemotherapy only makes a minor contribution to cancer survival. To justify the continued funding and availability of drugs used in cytotoxic chemotherapy, a rigorous evaluation of the cost-effectiveness and impact on quality of life is urgently required. Morgan, G. et al. (2004). Clinical Oncology 16, 549e560

  Źródło: http://www.burtongoldberg.com/home/burtongoldberg/contribution-of-chemotherapy-to-five-year-survival-rate-morgan.pdf

  Tak właśnie działa altmedowe powoływanie się na badania. Chwytają jedno zdanie, które im odpowiada by was nastraszyć, ignorując faktyczne wnioski w nadziei, że nikt nie wysili się by zajrzeć do materiałów źródłowych. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale z tego co widzę właśnie na tę publikację powołują się piewcy nieskuteczności chemioterapii, którym przyszło do głowy by chociaż podać link do źródeł https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15630849 (wystarczy wyguglać „pubmed 15630849” – nr publikacji z powyższego linku by zobaczyć, jak wielu się skupia na tych strasznych 2%, kompletnie pomijając że linijkę dalej mówimy o 60%)

 3. Bardzo lubię słuchać Nocnego Radia. Krawiec to geniusz, do tego prześmieszny! A inteligencją dorównuje Einsteinowi! Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam Serdecznie.

 4. w końcu porządna grafika a nie te gówno co etam produkuje

  • Niektóre grafiki Etama sa bardzo fajne, do tego animowane, inne faktycznie trochę badziewne, ale za to Etam zawsze szybko wstawia i to jest duża pomoc.

 5. Jacek z Sydney

  Zenon ma racje co do poprawnosci politycznej.
  Kazdy ma prawo mowic najglupsze nawet rzeczy, np. ze trzeba Polakow wyrzucic z Niemiec.
  I to moim obowiazkiem jest pokazac go mojej corce i powiedziec: „Patrz corciu, tak wyglada idiota.”

  Jezeli zaczniemy karac za slowa, to jest to wstep do totalitaryzmu, bo jaka jest roznica pomiedzy
  nieprawomyslnym slowem a myslozbrodnia?

  I coz to za szacunek do drugiego czlowieka, ktory nie wynika z wlasnej woli i szczerego uznania jego godnosci, tylko z nakazow prawa?

  Fatlnie bedzie, jezeli mlodzi nie bede musieli skonfrontowac sie z kretynskimi ideami i starsi nie pomoga im znalezc odpowiedz na pytanie dlaczego te idee sa zbrodnicze, totalitarne i po prostu glupie. Jezeli mlodzi ludzie nie uslysza sporow porzadnych ludzi z idiotami, to nie naucza sie odpierania takich idei na gruncie zasad i logiki.

  A zbrodniarzy i glupkow nigdy nie bedzie brakowalo, nawet jak zakazemy tego prawnie.

 6. Boże ten Zenon to kompletny agresywny idiota przekonany o swojej wyższości intelektualnej. Co za frustrat, jeszcze Pawłowicz kibicuje. XD

 7. Zenonie. Całkiem spoko to nagranie „lewym okiem”. Jak na moje można wrzucić do archiwum. Etam też nagrywa kartoflem i jest w nim.

 8. Super audycja. Duet Krawiec potrzeba19 jest perfekcyjny. Szkoda, że tak późno na dajecie bo już śpię o takich godzinach 😀

Zostaw Komentarz