Nocny Marek – Teraz śmieszniejszy o 15%!

Nocny Marek – Teraz śmieszniejszy o 15%!

wpis w: audycje, Nocny Marek | 11

Ostre dymy w światku youtubowym, psiarze i wiertacze kontratakują, wójt z Pcimia prezesem Orlenu, zalew fake newsów, igrzyska w Korei i inne luźne tematy.

11 Odpowiedzi

 1. Podcast Profesora Leniucha publikowany jest w każdy piątek do godziny 21:00 czasu polskiego.

  Świetna audycja! Zdecydowanie Krawiec pół żartem – pół serio Czasy Ostateczne i będzie super!

  Pozdrawiam.

 2. Drogi Krawculku, gierkę o bimbałach możesz wyeksportować do HTML5 i mieć w pompie pozwolenia twórców systemów. Unity3d, Godot i chyba nawet UE4 na to pozwalają. Możesz na takiej ‚apce’ zarabiać z reklam, partnerstwa z jakimś wydawcą, albo ją komuś sprzedać.
  Teraz aplikacje HTML5 można zbudować w formie PWA. Jak ktoś taką doda do czegoś w rodzaju ulubionych, to mu się pokaże na pulpicie/ekranie/menu z aplikacjami i będzie się zachowywało jak normalna aplikacja. To rozwiązanie działa na Chorme, Windows (wiosennym wydaniu), Androidzie, iOS itp.

  • Przetestowałem jak wygląda kompilacja do HTML5 z Unity i wygląda na to, że nie jest najlepiej. Zrobiłem taki super prosty przykład.
   Na kompie działa płynnie, ale na dość nowoczesnej komórce wygląda jakby się lekko krztusiło. A to tylko jeden prosty Cube! Całe 12 trójkątów + prosty efekt ze zmianą kolorów podczas obrotu. Zresztą na początku pojawia się komunikat, że unity webGL nie jest wspomagane na tą chwilę (mimo to się uruchamia). Tak więc klops. Sam plik jest bardzo ciężki. Waży około 4 MB, a jak dodałem efekt Bloom to zrobiło się od razu 7 MB. Pewnie dło by się to wykastrować nieco, ale widać wyraźnie, że lepiej używać innych frameworków, które lepiej optymalizują pliki wynikowe. Koledzy z Game Pistols używają np. Cocosa.

 3. Z antropologicznego punktu widzenia to mit że komunizm jest pierwotnym systemem.
  Z ekonomicznego punktu widzenia to mit że komunizm jest w teorii dobrym zamysłem – nie mógłby z powodzeniem zaistnieć bez systemu cen opartego na subiektywnym wartościowaniu, spontanicznych decyzjach wszystkich konsumentów.

 4. Widzę krawcze że Ty to Polska flagę szanujesz

 5. Marszałek to mówi z przekąsem? Gdzieś nie uszanowałem?

  Przy okazji – słyszałem, że Polska, mimo tego ciągłego wycierania sobie u nas gęby patriotyzmem i narodem nie przestrzega standardów obchodzenia się z flagą narodową, które możecie zobaczyć np. na tym filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=RSSIz-0pnCM

 6. Mówiąc szczerze jest to jedna z najlepszych audycji jaką słuchałem od dawna. Pomysł z kartką na drzwi jest świetny i jeszcze przedstawiany tym głosem no mega jak i opowieść typowego Janusza podczas remontu no już chyba piąty raz słucham i proszę więcej, nawet takie detale jak nazwisko Badziewiak na poczekaniu no świetne. Może jedynie podkład do audycji jest zbyt smętny i nostalgiczny.
  Odnośnie telefonu Blachy jak to Krawiec często zaznacza wstęp, rozwinięcie, zakończenie i puenta. Przypomina mi się gdy Jacek zadzwonił do Wydanie Głównego i wygłasza swój referat. Hugo chyba wyszedł na zakupy do Żabki a Marek trochę przysną prawdopodobnie i dyskusja wyglądała tak:
  Blacha: ………………. (puenta) Panowie co są sądzicie na ten temat?
  Marek: yyyyy to może niech się Hugo wypowie.
  Hugo: yyyyy ja takkkk. yyy No więc…… A właściwie to o co chodzi?
  Sorry Blacha nie obraź się ale tak to czasem wygląda.
  Pozdrawiam i czekam na odwiedziny Badziewiak który komentuje meble np. Panie kto Panu to tak spier…..

 7. Haha, tak samo zawsze mówiłem o psach: pomyłka ewolucji, która tylko żre, sra i szczeka. 🙂

  W większości Polacy to wieśniacy, przed wojną aż 80% Polaków mieszkało na wsi – nawet w Czechosłowacji proporcje były dokładnie odwrotne.

  Po pierwsze pewnie z tego wziął się kult pracy fizycznej. Jak się taki Janusz nudzi, to zara se roboty szuka, bo i tak nic twórczego nie wymyśli, książek nie czyta, hobby nie ma. Jest nauczony, że życie to tylko robota.

  Po drugie pewnie z tej wsi wzięło się przywiązanie Polaków do szczekaczek. To takie najprostsze hobby, uczuciowe – nie musisz nic tworzyć, wymyślać, zdobywać wiedzę, a pies ci i tak mordę wyliże i ogonkiem zamerda. Jesteśmy w światowej czołówce: co 2-gie gospodarstwo w Polsce ma psa (przykładowo w Anglii 25%). Tylko czemu nasze psy są takie nerwowe? W żadnym innym kraju nie słyszałem takiego jazgotu. W Anglii w dzielnicy domków z ogródkami przez 10 dni pobytu nie usłyszałem szczekania! To samo zauważają inni Polacy zagranicą.

Zostaw Komentarz