Nocny Marek – Chaos triumfuje

Nocny Marek – Chaos triumfuje

wpis w: audycje, Nocny Marek | 21

Świat czekają drastyczne, gwałtowne zmiany. Nadchodzi czas chaosu i totalnego przewartościowania oraz nowy porządek świata. A może to już nastąpiło?

21 Odpowiedzi

 1. Co to za logika „jeśli Bóg zna twoją przyszłość to ją zaplanował”. Niby skąd ten wniosek ?
  Nawet nie ma pewności, że Bóg używa swojej mocy aby przewidzieć jak będzie wyglądało twoje życie, a co dopiero jakaś z doopy teoria, że je całe planuje. Nope, to, że je zna, nie znaczy, że je zaplanował. Istnienie Boga nie wyklucza przypadków w życiu.

  • Jeżeli coś stworzył i wie o tym absolutnie wszystko, to de facto stworzył to tak, że będzie wiedział od początku do końca co będzie. Czyli to coś za noc go nie zaskoczy. Jeżeli szukasz przymiotnika na określenie jaka to logika, to przyjęło się używać słowa „żelazna”. Zrób program bardzo, bardzo prosty, włącz go. Będziesz wiedział co zrobi, zawsze. Jeżeli ktoś wie wszystko, jak rzekomo wie bóg, wszystko jest dla takiej istoty ultra prostym programem.

   • A, przyjęte założenie, że Bóg jest wszechwiedzący, więc wie co będzie dokładnie ze wszystkim.
    Szczerze mówiąc, nawet wierząc w Boga, nie jestem pewien czy wie wszystko
    , a to co ludzie mówią, to wiesz jak z tym jest 😉

   • Absolutnie nie masz racji są tzw proroctwa warunkowe . Bóg zna więc kilka scenariuszy przyszłości nawet gdybyśmy złożyli że zna przyszłość nie z transcendencji nie czyni to z nas robotów. To że ktoś zna ja przebywając poza czasem nie znaczy że nie masz powolne woli. Bóg zna i wie bo nie jest prorokiem ale dla niego to otwarta księga, niemniej tylko naszych własnych wyborów. Bóg wpływa na wybory pomaga w wyborze częściej nawet i bezwiednie osobom co nawet tym nie wiedza z ateistami włącznie z poganami . Casus Chrystusa Cyrusa ( taki króla co zarządził odbudowę świątyni w Jerozolimie) To że Bóg może ,,zaplanować” coś nie znaczy że ten plan się ziszcza przykład dania ciała przez Salomona.

   • Często piszę programy z dziedziny sztucznej inteligencji. Niby wiem jaki jest cel, ale często zaskakuje mnie rozwiązanie.
    Z drugiej strony „Bóg” może być istotą z 5 wymiaru, która widzi nasz czas jako całość i kształtuje formę tak by całość szła po jego myśli.
    Z trzeciej strony wszyscy jesteśmy tylko bytami w Bożej wyobraźni/śnie.
    Z czwartej strony, Bóg na tyle nie lubi pewności i pychy, że pewnie zaskoczy nawet najzagorzalszych chrześcijan i powoła na proroka kogoś najbardziej opluwanego np. tego kolesia: https://www.youtube.com/channel/UC4szvfhpar1k7GfHXXT8uzQ ;-D

    • „programy z dziedziny sztucznej inteligencji” to nie jest ani trochę „prosty program”. Chyba że chodzi o boty do Tibii…

 2. Mniejsze zło? Trochę po falowemu napiszę że te twoje mniejsze zło jest cichym wspólnikiem.

 3. Generalnie ciekawe rozważania – fajne tło muzyczne (:

  „Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii”. – z tego co wiem to jedno z praw Arthura C. Clarke’a, a nie jak słyszałem w tym radiu I. Asimova.

  • Zgadza się, to „powiedzonko” autorstwa Clarke’a. Jak się zastanowić, to wcale nie jest to takie oczywiste i objawione. Wszechświatem rządzą pewne prawa fizyki i logiki. Coś co się im wymyka, przestaje być nauką a zaczyna być mistyczną magią, a nie technologią tak zaawansowaną w stosunku do naszej że wygląda i działa wizualnie w sposób magiczny. No i zaorałem Clarke’a 😉

   • „Każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii” – jeszcze raz ktoś powtórzy ten cytat, to mu się zerzygam na buty.
    Siedziałem kiedyś w okultyzmie i wiem, że magia to zapożyczanie siły sprawczej od istot ze świata duchowego. Ktoś mi raczy wskazać jakąkolwiek znaną nam technologię, która by się na tym opierała? Bo ja takiej nie znam. Ten gównocytat ma rację bytu wyłącznie w filmach dotyczących cofania się w czasie i pokazywania smartfona ludziom z przeszłości…

    No i zaorałem Clarke’a… i każdego, kto ten cytat powtarza…

    • Nawet głupia bilokacja przypisywana ojcu Pio może okazać się niewykonalna przy użyciu jakiejkolwiek technologii.

     • Zgadzam się. Można jedynie zastosować hologramy lub sklonować człowieka, no ale to wtedy już nie jest bilokacja, tylko robienie ludzi w chuja (a to jak wiadomo zdolności magicznych nie wymaga).

      • To częste cytowanie Clarke’a to prosty i wygodny sposób na podpieranie się autorytetem nauki przez osoby wierzące w różne cuda-niewidy, w przypadku których jak wiadomo z wiarygodnością bywa różne.

      • pytajmierz

       @Krawiec
       Cytowanie Clarke’a to również domena ateistów, którzy oponują za tym, że magia i świat duchów nie istnieje, a wszystko, co nadprzyrodzone, da się wyjaśnić „technologią, której jeszcze nie znamy” i ufokami. Dlatego wnoszę o założenie petycji i zebranie podpisów wszystkich słuchaczy w celu zaprzestania cytowania Clarke’a.

 4. „CHAOS TRIUMFUJE” To nie chaos a ludzka głupota i bezmyślność. Każdy na ślepo wchłania brednie z mass mediów, bez weryfikacji. Nawet nikt nie próbuje się niczego nauczyć, sprawdzić. Społeczeństwo robi się coraz głupsze. Nauka, technologia wszystko stoi w miejscu. Coś się musi wydarzyć, żeby ludzie w końcu otworzyli oczy.

 5. a co do Masaru Emoto, podobno jego eksperymenty z wodą były obciążone błędami metodologicznymi – nie wyklucza to jednak zupełnie prawdziwości jego tez
  Pisał otym Artur Król na swoim blogu changemaker

 6. muszę tutaj poprawić Etama, bo błędnie utożsamia „zniesienie wiz do usa” z otwarciem rynku pracy. Program bezwizowy VWP dotyczy tylko wiz turystycznych (pobyt na 3 miesiące max). USA nie ma z nikim otwartego rynku pracy, jedyne ułatwienia są dla krajów NAFTA. W tym momencie, jeśli chodzi o emigrację zarobkową do USA, to Polaków dotyczą takie same zasady jak Niemców czy Brytyjczyków.
  Ale teoria że to niemcy namawiają w tej sprawie usa nawet mi się spodobała, jednak totalnie błędna 🙂

 7. 100% racji z tym że za PO było jeszcze gorzej jeżeli chodzi o zamordyzm. Aczkolwiek chyba i tak sie niewiele zmieni bo elity zawsze będą chciały żyć na nasz koszt.

 8. SkrzydlatyŻmij

  Świat jest jeden, i prawa natury odkryte przez nauki ścisłe i technologia, i tzw. „magia” jest jednym i tym samym – wszystko jeśli jest prawdziwe, są to prawa natury, ale nie wszystko do końca jeszcze rozumiemy i choć zrozumiemy więcej, to nigdy wszystkiego.

 9. Jedni mówią tak,inni inaczej a mówię , że i tak będzie co ma być!!! Dobre pytanie mogło paść w trakcie rozmów <>? Ta sama odpowiedz w stylu czy najpierw było jajko czy kura? To i to. Obie rzeczy są prawdziwe zależy tylko od tego w jakiej pozycji się ustawimy aby tego doświadczać. Można się spierać a i tak każda ze stron ma rację. Kura powie, że jajko bo się z niego wylęgła a jajko powie ,że kura bo ono jest owocem i dzieckiem jednocześnie kury. Aby poznać przeciwstawne poglądy stawiamy siebie po każdej ze stron po to tylko aby w konsekwencji być w balansie i być w stanie stwierdzić ,że obie rzeczy są tak samo prawdziwe. Czyli coś jest czymś i jednocześnie tym nie jest. Bóg wie wszystko bo jest nami, a my ukrywamy przed sobą tą prawdę o sobie bo tworzymy to co nazywamy bogiem i nie mielibyśmy frajdy z życia gdybyśmy wiedzieli co nas czeka bo przecież to stworzyliśmy. Jaka frajda grać w grę którą sami napisaliśmy? Wiemy przecież co kryje się za każdy rogiem. Frajda tylko wtedy gdy to przed sobą ukryjemy. Głowa do góry, dobry świat czeka dla tych co są na niego gotowi i tego chcą, ci zaś co czekają na piekło na ziemi to także się doczekają. Zapewne są tacy co o tym wiedzą i chcą złapać jak najwięcej frajerów do swojej gównianej gry w której oni ustalają zasady. To jest właśnie system. Wierzymy,że system nas kontroluje bo tak nam wygodnie.Wymówki tylko. Pytam więc a kto tworzy ten system i jest jego częścią? Obie rzeczy są jednocześnie i tylko pozornie się wykluczają . Pytanie w którym momencie jesteśmy czy kura znosi jajo czy z jaja wylęga się kura? I to i to!!! Nie było by definicji chaosu gdyby wcześniej nie było prządku i na odwrót . Bo niby skąd chaos miałby wiedzieć,że jest chaosem skoro nie był wcześniej porządkiem. Nie ma co panikować bo chaos jest w jak najlepszym porządku a porządek jest chaosem bo z niego wynika . Mamy wiedzieć co chcemy a staniemy po tej stronie którą wybierzemy aby doświadczać.

 10. Dopisek>> nie wiedziałem, że wytnie txt -pytanie napisany w nawiasach a było to

  Ktoś ma kota do głaskania czy kot ma rękę która go głaska>>?
  Pozdro dla słuchaczy i prowadzącego.

  Ps. Uważam, że prowadzący na razie na tą chwilę w miarę balansuje bo cierpliwie dając się wypowiadać pozwala słuchaczom współprowadzić audycję. Dobra audycję tworzą w interakcji obie strony. To jest właśnie ten balans o którym pisałem. Zapewne niewielu chciałoby słuchać monologów zwłaszcza gdyby były monotematyczne. Takiego paplania pełno wszędzie bo wszyscy wszystko wiedzą najlepiej ,najlepiej wiedzą jak mamy żyć. Niektórzy nawet wierzą,że wybawią nas od naszej własnej głupoty. Co za głupota!!!

Zostaw Komentarz