Nocny Marek – Gry, które przecierały nowe szlaki

Nocny Marek – Gry, które przecierały nowe szlaki

wpis w: audycje, Nocny Marek | 11

Potrzeba i Krawiec rozmawiają o grach, tych ważnych, unikalnych, odkrywczych, ale tez tych dziwnych. Jak to się wszystko zaczęło i w którym kierunku idzie.

11 Odpowiedzi

 1. Ja bym prosiła, żeby wypowiedzi Potrzeby były okraszone linkami do wiarygodnych źródeł.

  • Każda?

   • Oczywiście że każda¹ 🙂 O ile staram się pilnować rzetelności w prowadzeniu audycji, to jednak faktycznie nie zawsze mam kwit na wszystko, często przytaczam rzeczy z pamięci, ocierające się o anegdoty – co samo w sobie niczym złym nie jest², a pozwala zachować płynność, jak i komfort odbioru. W mowie potocznej brak źródeł jest standardem³, a przesycenie nimi może wręcz utrudniać odbiór⁴, więc nie ma chyba co kombinować.

    PS. Przepraszam, to było silniejsze ode mnie, ale każdy czasem tak ma⁵ XD

    [1] https://pl.wikipedia.org/wiki/Kwantyfikator_og%C3%B3lny
    [2] „Język w mediach masowych”, red. J. Bralczyk, K. Mosiołek-Kłosińska.
    [3] „Polszczyzna 2000. Orędzie o stanie języka na przełomie tysiącleci”, red. W. Pisarek, Kraków 1999, Ośrodek Badań Prasoznawczych, Uniwersytet Jagielloński
    [4] „Think Aloud: Modeling the Cognitive Processes of Reading Comprehension”, Beth Davey, Journal of Reading Vol. 27
    [5] „Historia i ironia. Wspomnienie o profesor Marii Żmigrodzkiej”, Maria Kalinowska, Litteraria Copernicana 2(22) 2017

 2. Tez sie wypowiem bo sie co nieco znam 😉
  Primo tekken nie byl 1sza 3d gra ani tym bardziej toshinden tylko virua fighter z 1993,a nawet wczesniej byly 3d bitki ale to jakies niszowe.
  Secundo,jesli Project Cars (2ka w pazdierniku)jest symulatorem(gtSport juz pomijam bo to jakis zart chyba byl)to czym jest iRacing czy rfactor?Jest super gierka i próbuje byc symulatorem ale ciagle jest bardziej nastawiony na frajde z jazdy a nie symulacje,moze sie czepiam ale juz tak mam ze lubie zkomentowac.
  Reszta audycji to totalny chaos i ciezko sie sluchalo spodziewalem sie fajnej audycji o gierkach a wyszly pogaduchy 2 panow co cos tam sobie pograli w zyciu 😉
  Ps.Dosc palowania keshe i jego technologi !!Pałowaniu sie na antenie mowimy stanowcze nie 😉
  POZDRO

  • Też nie jestem do końca zadowolony z tej audycji. Raz, że jak jest nas dwóch, i obaj mamy parcie na gąbkę, to efekt jest taki, że każdy się spieszy, każdy traktuje temat zdawkowo… Faktycznie był chaos, brak chronologii, z mojej strony dużo powtórzeń, tego o czym mówiłem już kiedyś itd. Pomieszanie tematów gier „rewolucyjnych” z dziwnostkami typu I’m Bread. Kiedyś spróbuję podejść do tego raz jeszcze i będzie lepiej. No cóż, czasem wyjdzie lepiej, czasem słabiej. Kiedyś podejmę temat raz jeszcze, tym razem sam i z lepszym przygotowaniem.

 3. Czuję się oszukany opisem! Połowa audycji była rozmową dwóch zapyziałych geeków o konsolach i komputerach sprzed naszej ery, zaś druga połowa to nostalgia starych pryków do gier tak starych, że starszy jest już tylko Dąb Bartek.

  A tak serio, fajnie się słuchało o Fallout’cie i Wiedźminie, bo mieliście na ich temat więcej do powiedzenia, więc może lepiej wziąć na warsztat maksymalnie 3 tytuły i je dogłębnie przeanalizować w formie takiego spoilera niż czytać listę top10 ulubionych gier. Co to jest? Youtube?

  • W suuumie taki „spoilgier” mógłby spokojnie wypełnić lukę po spoilerze, dobrze kombinujesz.

 4. No tak tylko o fallout i wiedzminie to juz chyba wszystko zostalo powiedziane!

 5. To poroponujemy tytuły. Heroes 3, Mass Effect lub Elder Scrolls.

 6. Ja bym proponowała Diablo II i Baldura.

 7. Bardzo ciekawa audycja, sporo informacji, prowadzący przedstawili temat w zarysie historycznym, od strony sprzętu i oprogramowania .Sporo interesujących szczegółów . Ogólnie audycja bardzo udana, dziękuję.

Zostaw Komentarz