Luźne Gatki – Kebab w małym mieście

Luźne Gatki – Kebab w małym mieście

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 19

Bieżąca audycja o zamieszkach w Ełku po morderstwie dokonanym przez pracownika kebabiarni na kliencie. Motywy, konsekwencje, nie zabrakło również teorii spiskowych na temat całego zajścia.

19 Odpowiedzi

 1. Interesujący, aktualny temat i dobry balans pomiędzy profesjonalnym prowadzeniem audycji a luźnym klimatem. Podobuje mię sięm to! Z Arabami to może być tak, że eksplozja petardy koło takiego człowieka, może aktywować jakieś wojenne traumy i wspomnienia a Arab przełącza się na tryb bojowy.

 2. A ja apeluję do młodych bojowników polsko-śmierdzących, żeby siedzieli na dupach i nie odpłacali nienawiścią za nienawiść, bo jak ta nienawiść do islamistów narośnie, to sami będziecie prosili obecną władzę o prewencyjne zamknięcie granic, a PiS tylko na to czeka… Morderstwami ma się zajmować policja, prokuratura i sąd, a nie media, pospólstwo i motłoch…

  • Problem w tym, że policja, sądy, prokuratura i media w Polsce to też w dużej części motłoch. Jeden czy dwa dobrze ukierunkowane i sprawiedliwe samosądy, np. lincz na jakimś uchodźcy-gwałcicielu to byłby dobry straszak na pozostałych śniadych rozrabiaczy. Zresztą w krajach arabskich jakoś ludzie nie mają z tym problemu, żeby jakiegoś złodzieja na ulicy przekopać.

   • Sprawiedliwy samosąd to oksymoron, Krawcze. Nie widzę logiki w myśleniu, że najlepszym wyjściem jest zabicie gwałciciela przez anty-gwałtowy tłum. Bo co potem? Zbierze się nowy, tym razem anty-morderski tłum – po to żeby zabić morderców? Odwyt za odwetem i tak w kółko… Prawo do zemsty w stylu oko-za-oko ma rodzina i bliscy zmarłego, a pozostałych ludzi w owym tłumie nie rozumiem ni chuj. Bo co, bo ten sam kolor skóry? Bo Polak? Jakie argumenty przemawiają za tym, żeby iść na bój za tego człowieka? Na pewno nie jego inteligencja, skoro rzuca ludziom materiały wybuchowe pod nogi… Trzeba się trochę opamiętać… w takich sytuacjach emocje biorą górę nad racjonalnym myśleniem, a to nigdy nie jest dobre.

    • W państwie prawa samosąd o którym mówię to wyjątek, incydent, który pojawia się kiedy zawodzą standardowe metody. Co powiesz na samosąd, którego dokonali mieszkańcy Włodowa? Jedna menda terroryzowała całą wieś latami, biła ludzi, groziła, dewastowała. Policja zawiodła, więc w końcu wzięli sprawy w swoje ręce. Dla mnie istnieje coś takiego jak sprawiedliwy samosąd, nie jestem ślepo zapatrzony w „organ” sprawiedliwości, tym bardziej że z jego strony sam nie mam co liczyć na jakąkolwiek sprawiedliwość. Ostatnio prokuratura 2 razy odrzuciła moje zgłoszenie sprawy. Za pierwszym razem nie zapoznali się w ogóle z dowodami, bo im się nie chciało. Za drugim skłamali, że przekroczyłem termin zgłoszenia odwołania, mimo, że było to zrobione w ostatni przysługujący dzień. To była sprawa karna, na cywilną mnie zwyczajnie nie stać, bo trzeba wpłacić procent od kwoty o którą się sądzisz, a jest ona spora. To ma być sprawiedliwość? Wolne żarty! Znam z własnego podwórka przypadki kiedy policja przyglądała się jak biją kumpli, „interweniowali” dopiero kiedy panowie dresowie sobie poszli i psiarnia wtedy zaczęła się czepiać poszkodowanych i ich legitymować. Straż miejska to teraz głównie instytucja zarabiająca na fotoradarach. Pierdole ten cały system z góry na dół a jak ludzie wyjdą kiedyś na ulicę rozprawić się z tymi gnidami na stołkach to się chętnie przyłączę.

     • Krawiec, za kogo ty mnie masz? 😀 Ja tu policji, rządowych agencji ani systemu bynajmniej nie bronię! Musiałeś mnie źle zrozumieć. 😛 Nie porównujmy jednak akcji mordercy z kebaba do gościa terroryzującego i bijącego wszystkich mieszkańców jakiejś wioski… Jeśli terroryzował wszystkich, to wszyscy mają prawo mu się odpłacić. Ale w akcji z kebabem owy sprzedawca nie terroryzował i nie bił tłumu, który chce go teraz zlinczować… To była prywatna sprawa między nim a gościem z petardą, a urosła do rangi miastowej (i wciąż rośnie…). W jaki sposób ciebie to dotyczy?

      • Nie koniecznie ta sprawa z kebabownią nadaje się na samosąd, ale nie miałbym nic przeciwko, gdyby np. arabów biorących udział w zbiorowym gwałcie wymordować. Bo niby dlaczego nie? Po co światu taki zwyrodnialec, który potrafi tylko krzywdzić innych? Kiedyś prawo było bardziej surowe i ludzie częściej brali sprawy w swoje ręce. Jeszcze w czasach dzikiego zachodu koniokrada się zabijało (legalnie), dzisiaj złodziej samochodu często dostaje karę w zawieszeniu, czyli praktycznie pozostaje bezkarny. Duży odsetek muzułmanów to ludzie bardzo prymitywni, gardzą słabymi, respekt czują tylko jak ich silny weźmie za ryj. Stąd u nich lepiej sprawdza się dyktatura, a demokracji to nawet sami nie chcą. Mały pogromik na grupie tych którzy dopuścili się ciężkich przestępstw poprawiłby tylko naszą reputację w oczach dzikusów.

     • A jeśli zaszło morderstwo i są dowody na skazanie tego człowieka, to nie ma podstaw do tego, żeby policja się tym nie zajęła… Nie przesadzajmy z tą ich bezradnością… To nie Norwegia, żeby mordercę traktować jak króla…

 3. Dodajmy jeszcze, że lokal serwujący kebab (o którym mowa w audycji) został zdemolowany przez polskich bohaterów, policja stała z boku i bała się podejść. 😀 Właścicielem lokalu jest Polak i raczej nikt mu zadośćuczynienia nie wypłaci, ale w sumie to jebać polski biznes. xD Do boju, Polsko! xD

  Jest dokładnie tak jak napisał jeden z komentujących pod filmikiem na yt: „…wszyscy tak naprawdę maja wyjebane na to, czy zginął 21-letni Polak, czy ktokolwiek inny – ważne jest, że pojawił się pretekst do bezkarnego rozpierdolenia czegoś i możliwość pokrzyczenia bluzgów jak małpa w dżungli”.

  I nie oszukujmy się, jak wychodzimy z domu po zmroku, to nie boimy się wpierdolu od Turków, tylko właśnie od polskich dresiarzy… Taka prawda.

 4. coś nie nie da rady pobrać w pliku audio

  • prawy przycisk myszy (jak jesteś na napisem „pobierz”) i klik na polecenie ” zapisz plik jako” pojawi się okno zapisz,wybierz folder gdzie chcesz zapisać audycje i klik enter

  • Działa… I nie trzeba wcale klikać prawym i dawać „zapisz”, jedno kliknięcie lewym powinno załatwić sprawę. U mnie działa. Jakiej używasz przeglądarki i systemu?

 5. Jan Winnicki

  Audycja fajna ale dlaczego nie jest w pliku mp3. Normalnie wszystkie audycje ściągają mi się poprzez iTunes i lądują automatycznie w ipodzie, po przesłuchaniu same się usuwają. Tutaj muszę ręcznie ściągać plik .ogg, potem konwertować na mp3, wrzucać do iTunes i do ipoda. Trochę to problematyczne i czasochłonne i nie pasuje do całości radia. Prośba do Potrzeby19 – wrzucaj swoją audycję w formie pliku mp3 tak aby nie trzeba było przechodzić tego procesu jak w tej chwili.

  Pozdrawiam,
  Jan Winnicki

  • Napisałem to już wyżej, ale jak widać nie wpadło Ci to w oko. Potrzeba wrzuca w .OGG ale ja to wszystko konwertuję do .MP3, więc w moim autorskim ARCHIWUM MP3 [ http://wiejaczka.com/nocneradio.pl ] można pobrać wszystkie audycje już jako pliki .MP3 na dowolny urządzeniu. Pozdrawiam.

   • Oczywiście można pobrać z Twojego archiwum ale jak pisałem wyżej posiadam ipoda, który po podłączeniu do komputera uruchamia automatycznie iTunes i sam pobiera do swojej pamięci nowe odcinki, po ich odsłuchaniu i ponownym podłączeniu stare usuwa, wgrywając ewentualnie nowe. Pliki .ogg nie są rozpoznawane przez iTunes więc nie mogą być pobrane. Działa to bardzo sprawnie pod warunkiem, że plik to .mp3. Pobierając z Twojego archiwum i tak muszę ręcznie przekopiować plik do iTunes, zmienić jego typ pliku z muzyki na podcast, przypisać go do odpowiedniego podcastu i dopiero wtedy kopiuje na ipoda.

    Pozdrawiam,
    Jan Winnicki

Zostaw Komentarz