Luźne Gatki – Szarlota Pawel nie zyje

Luźne Gatki – Szarlota Pawel nie zyje

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 10

Wspominam autorkę komiksu, który z pewnością pamiętają co starsi słuchacze i słuchaczki – Jonka, Jonek i Kleks.

10 Odpowiedzi

 1. Blacha pierdoli głupoty. Katole to katole, a nie nie-katole.

 2. Blacha, nie wnikam w przyczyny Twojej krytyki harcerstwa choć zastanawia skąd tyle złych emocji, aż ulewały się ze słuchawek. Tak czy inaczej harcerze nie mają za zadania ani „dołączać się do AK” ani w ogóle brać udział w konfliktach zbrojnych – a to miała być krytyka, że współczesny harcerz byłby nieprzydatny na polu bitwy. Wyjaśniam:
  Harcerstwo nie powinno mieć nic wspólnego z powstaniami, wykrwawianiem się bez sensu w partyzantce i innych akcjach militarnych. Harcerze nie są szkoleni do walki, nie mają przeszkolenia z posługiwania się karabinami snajperskimi. Inne formacje się tym zajmują.

  Cele statutowe znajdziesz na wiki ale poza kształtowaniem odpowiedzialności wśród zadań jest chociażby upowszechnianie wartości takich jak wolność, prawda, demokracja, równouprawnienie, tolerancja czy przyjaźń – imo to bardzo wartościowe. 🙂

  Harcerze jeżdżą na rajdy, radzą sobie z przysłowiowym rozpaleniem ogniska czy zrobieniem szałasu. Co prawda nie są to niezbędne umiejętności ale chyba trochę spłycasz gigantyczny ruch na podstawie złych doświadczeń (?) lub złych relacji innych.

 3. Krawiec, a ile rysujesz, grafikujesz poza zleceniami, tak do szuflady albo dla przyjemności?

  • Bez bicia przyznaje że bardzo rzadko… Ale jak na „agencyjnego” rysownika to nieźle to wychodzi. Oczywiście ciężko mierzyć się z tymi, którzy tylko rysowaniem się zajmują, np. z zawodowymi komiksiarzami.

   • Zastanawiało mnie, czemu się zdziwiłeś, że nie wpadło ci do głowy rysowanie połączonych oczu. Pomyślałam, że może nie eksplorujesz swoich zainteresowań i nie szukasz ich granic.
    Nie ma za co bić. Większość moich znajomych po komercjalizacji swoich zainteresowań, zaprzestała zabaw. Wydaje im się to nieopłacalne, skoro mogą wykorzystać „wenę” na zarobienie pieniędzy.
    Ja tak nie mam, bo u mnie wena się nie kończy i staram się oddzielać pracę od pieniędzy. Z resztą zawsze jak mam dłuższą przerwę to najbardziej brakuje mi kreatywnej realizacji tego co sobie wymyślę.

 4. Tutaj gość rysuje Kleksa https://www.deviantart.com/przygoda Taka ciekawostka.

 5. Przestaje słuchać jakiekolwiek audycje. W każdej jest blacha.. Jego nie da się słuchać.

 6. Milo Sie sluchalo audycji do momentu kiedy zadzwonil jakajacy omnibus. Blacha wyp***dalaj!

 7. Blacha to normalnie jak Medrzec Europy. Nigdy nie był harcerzem, ale zna się na harcerstwie. Wie jak kiedyś było i wie jak teraz jest, bo mu kolega powiedział. Do koscioła nie chodzi, ale na kosciele i księżach się zna. Zna katolicyzm, bez katolicyzmu …. Ocenia, krytykuje, poucza …. spawacz-filozof-kanapowy.

Zostaw Komentarz