Luźne Gatki – Skała i Cyborg

Luźne Gatki – Skała i Cyborg

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 41

Miało być o Smoleńsku i duchowości, a wyszło jak zwykle. Potrzeba19 pod kontrolą BigPharmy wkurza się na słuchaczy, a w międzyczasie parę bardziej mięsnych kąsków dotyczących nauki, wierzeń i naszej codzienności. Pod koniec audycji już nikt nie wiedział, kto kogo troluje.

41 Odpowiedzi

 1. Przepraszam za wahania mikrofonu z mojej strony – mam awarię urządzenia, która pazury pokazała w środku audycji. W kolejnym nagraniu powinno już być dobrze.

 2. P.S
  1.Powyższy komentarz dotyczy audycji „Czasy Ostateczne – Skała, nożyce, blacha” ale że jestem po nocy i targam audycje Potrzeby to tu się zakręciłem 🙂
  Panie Potrzeba proszę przekazać odpowiedniej osobie 🙂
  2.Zły Wolf Potrzeba strollował słuchacza poza anteną -szacun! kurde bele!

 3. JacekVelBlacha

  Bardzo fajna audycja 🙂 Bardzo udany duet 🙂 Blacha chcieć więcej !!! WIĘCEJ KURWA !!!! xDDDD

 4. Zesrajmierz

  100 Dni z pamiętnika słuchacza Nocnego Radia.

  Dzień 1
  Bogdan polecił mi nowe radio internetowe o intrygującej nazwie „Nocne Radio”. Gdy odwiedziłem ich stronę, oczom moim ukazała się liczna lista audycji okraszona przepięknymi neonowymi barwami na czarnym tle. Nie mogę się doczekać odsłuchania ich pierwszej audycji.

  Dzień 8
  Nocne Radio to najlepsze miejsce w Internecie EVER!!! Nie znalazłem ani jednej audycji, której czas trawnia byłby krótszy niż 1 godzina. Po wysłuchaniu audycji Potrzeby poczułem się znacznie inteligentniejszy, a z parodii celebrytów w wykonaniu pana Krawca to śmiałem się cały dzień! Do tego ci wspaniali ludzie na czacie! Boziu, chyba znalazłem swoje przeznaczenie!

  Dzień 24
  Do audycji zadzwonił pan Jacek Vel Blacha. Strollował nadających swoją przekomicznie długą wypowiedzią, nie dając im dojść do słowa. Tak dobrego trollingu w wykonaniu któregokolwiek słuchacza to jeszcze nie słyszałem – miód na moje uszy. Na czacie zaś przednia zabawa – moderator ocenzurował słowo „pieniądze”. Śmiechu było co nie miara. Kocham to radio!

  Dzień 40
  Pan Jacek Vel Blacha powtórzył dowcip z przedłużoną wypowiedzią. Audycja bez trollowania to audycja stracona! U pana redaktora Potrzeby pasja do świata nauki wręcz kipi. Pan Krawiec dawno utracił swoją wiarę i ma pełno problemów życiowych, a mimo to włazi na antenę i śmieszkuje! Jak oni to robią?! Na czacie dzień jak co dzień. Zawsze jest z kim pogadać!

  Dzień 63
  Pieprzony Blacha znowu nawijał półtorej godziny. Zaczynam podejrzewać, że to może nie jest trolling. Z tym Potrzebą też jest coś nie tak. Broni tej nauki jakby była jakimś świętym graalem. Jak jeszcze raz usłyszę od Krawca obelgi w stronę wierzących, to zrzygam mu się na buty! Czat mnie dziś zaskoczył – środek dnia, a tam tłumy ludzi.

  Dzień 71
  Czy ten Blacha musi, kurwa, dzwonić do każdej audycji?! Co noc słyszę ten jego pierdolony monolog! Przez niego przestałem już szanować Dragon Balla. Co do Potrzeby, to miałem rację – nauka to jego religia. Jebany oszołom. I jeszcze słuchaczy od szurów wyzywa. Dawno go Pan Bóg po pysku nie wytrzaskał. Krawiec-latawiec znowu się popisuje tymi głupimi głosami, mam dość tego pajaca. Jeszcze się uczepił tej wiary jak pijany płotu. Jebany pies ogrodnika, jak on nie ma wiary, to nikt nie będzie miał. Potem się dziwi, że mu donejtów skąpią. Debil. Czat mnie dziś wkurwił – środek dnia, a tam tłumy ludzi! Czy tylko ja na tym czacie zapierdalam na etacie?!

  Dzień 88
  Boże Narodzenie. Wesołych pierdolonych świąt! Jak kiedyś spotkam tego Blachę na ulicy, to przysięgam – uduszę sukinsyna! W środku audycji połowa słuchaczy zasnęła, a druga połowa poszła po lizaki! Trzy razy w tym roku miałem zapalenie krtani, CZEMU ON NIE MOŻE MIEĆ CHOĆ RAZ, DO CHUJA CIĘŻKIEGO?! Do cyborga Potrzeby zadzwonił Adwokat, ale nawet on nie zdołał wybić mu z głowy religijnego podejścia do tej pierdolonej nauki. Archeo-ścierwa w kościach dinozaurów znajdują tkanki miękkie, a ten cep dalej wierzy w datowanie radiowęglowe. Nie zdziwiłbym się, jakby po nocach sam podrzucał kości udowe małp na wykopaliska archeologiczne. I znowu ten Krawiec… Ktoś mu musi w końcu powiedzieć, że nie wszystko kręci się wokół śmieszkowania! Śmieszek pieprzony. Tyle razy tłumaczyłem na czacie: NIE JESTEM ŻADNYM JEBANYM FOLIARZEM, TYLKO POSZUKIWACZEM PRAWDY! Nienawidzę tego radia! A te neonowe barwy mnie tylko wkurwiają!

  Dzień 90
  Co tu się odjebało?! Blacha prowadzi trzy na pięć audycji w Nocnym Radiu. Już kurwa nie mam czego słuchać. Boję się otworzyć lodówkę! Potrzeba założył kościół scjentystów, w którym odprawiają msze z użyciem probówek, zlewek i innej aparatury badawczej, której nazwy aż wstyd wymówić. Podczas mszy odmawiają „Zdrowaś Darwin” i „Na potęgę wielkiego wybuchu”. Wiedziałem, że to się tak skończy, kurwa, WIEDZIAŁEM! Krawiec tak się śmiał z własnego śmieszkowania, że dostał zawału podczas nadawania. Choć mogło to być spowodowane niedożywieniem i przepracowaniem, bo mu nikt na radio nie wpłacał. Na czacie nic się nie dzieje, tylko Furiat wkleja jakieś chujowe linki do filmów, których sam nie ogląda. To radio zeszło na psy!

  Dzień 100
  Zablokowałem to jebane radio w przeglądarce i uciekłem od tych debili do konkurencji. Nie wiem, jak mogłem wytrzymać z nimi tak długo (chyba jestem masochistą). Rozwiesiłem ulotkę z logiem Nocnego Radia w zespołach szkół specjalnych w moim mieście. Przyda im się nowy narybek słuchaczy o podobnym poziomie intelektualnym. Nie wyobrażam sobie, by ktoś ze zdrowym rozsądkiem mógł siedzieć w tym obesranym radiu dłużej niż miesiąc.

  Szczęśliwego Nowego Roku.

  P.

  • Nic dodać nic ująć, mam dokładnie takie same odczucia, z tym że w przeciwieństwie do ciebie poświęciłem znacznie więcej czasu na ten ściek.

   I zauważyłem coś ciekawego, od kiedy przestałem tego chłamu słuchać, zacząłem się czuć znacznie lepiej, jak by normalność wróciła, te radio morze z ludzi zrobić wariata.

   • Zesrajmierz

    Ale ja żartowałem. XD

   • JacekVelBlacha

    @Janek
    Widziałeś żeby w nagłówku strony było napisane ,ze to radio ludzi normalnych albo
    słyszałeś żeby któryś z prowadzacych tak mówił ?
    Być może ktoś Cię oszukał i podał Ci maila do kontakt@normalneradio.pl i tam na skrzynce był foward na kontakt@nocneradio.pl . Ludzie tu maja wyrafinowane poczucie humoru nie trzeba audycji włączać same tytuły nagrań na stronie na to wskazuja.

    • Blacha, Skała powiedział wprost, że twoje upierdliwe telefony szkodzą radiu, psują content. Wydaje mi się, że nie jest odosobniony w tej opinii. Inni nie mówią tego tylko przez uprzejmość. Uprzejmość na którą nie zasługujesz bo nie masz jej za grosz, wobec nikogo. Myślę, że dobrze by było jakby pezecięto tego wrzoda i żeby reszta radia się wypowiedziała w tym temacie.

     • Zesrajmierz

      @Janek
      Nie szkodzą radiu, tylko szkodzą popularności radia. Tak samo jak popularności radia szkodzi długość samych audycji w NR, bo mało kto jest w stanie wysłuchać 2-3 godzin rozmów. Nie wiem, czy chciałbym, by nadający poczynili różne kroki, by NR stało się popularne, bo to oznaczałoby przede wszystkim obniżenie poziomu i długości audycji, by dostosować się do większości.

      • JacekVelBlacha

       Jeszcze trochę i znikam z radia na dłużej ( nie tylko z tego radia ) zobaczymy,wy zobaczycie, czy wtedy się coś zmieni i nagle słuchalność skoczy o 30-40% – mówiac szczerze chciałbym żeby tak było chociaż niestety zdaje sobie sprawę,że to marzycielstwo.
       Zesrajmierz uwierz mi ani długość audycji to nie jest kłopot ani ich poziom w większości wypadków.Problemem sa fundusze na promocje radia oraz to,że te fundusze trzeba gdzieś ulokować w taki sposób by trwale podnieść zainteresowanie NR a na tym trzeba się znać i wiedzieć jak to zrobić.

  • JacekVelBlacha

   Dopiszę dzień 101 dla Zesrajmierza (aka Pytajmierz)

   Odpoczywam słuchajac konkurencyjnego radia.To nic,że na czacie sa tylko 3 osoby zalogowane z czego ja sam jedynie coś piszę – na szczęście nie ma tam Blachy!.Po godzinie czasu trwania audycji pierwszy słuchacz zadzwonił na antenę mówił krótko i zwięźle oraz na temat.To nic ,że powtórzył słowa nadajacych i promowane przez nich tezy. Audycja miała konkretny tytuł wskazujacy na pewna tematykę a prowadzacy skacza po tematach chyba nic nie zapamiętam z tego bałaganu – to się nazywa różnorodność i pluralizm pogladów. To nic,że tytuł jaki przyciagnał mnie do tej audycji był skompresowany w 7 minutach jej trwania.Na prawdę się zrelaksowałem słuchajac tego bo nie było Potrzeby19 co wali fanatyzmem naukowym wszystkich po łbie i nie było antyklerykała / antyteisty Krawca a prowadzący mówił spokojnym wręcz lakoniczym głosem. To nic,że brzmiał jakby czytał z kartki.Nikt nie trollował mnie a też ja nie miałem kogo strollować a czat przypominał kufel piwa ….ale to nic,że nie było w nim piwa. Wydrukowałem dwie ulotki bo na więcej szkoda mi było tuszu w drukarce…do teraz się zastanawiam gdzie mógłby je rozwiesić.

  • Oczywiście że żart. Widać na pierwszy rzut oka. Wiadomo, że jak śmieszkujesz z kumpla mówiąc że ma małego i dziewczyny przez to go nie chcą i się z niego śmieją… no to jest przecież żart… no chyba że faktycznie ma małego i jest sam.

 5. JacekVelBlacha

  Nocne Radio w roku 2044….

  Potrzeba19 na urlopie w Katowicach zakupił od Pytajmierza domenę chinskiedziewczynkikupujatutaj.cn gdzie docelowo ma sprzedawać uran oraz głowice do rakiet w promocji. Grzesiek zdeponował Krawca długi w postaci 44 milionów rubli transferowych w toksycznych papierach w jednym z szczecińskich banków.Fekalia psa Etama wyżarły chodnik oraz przejście dla pieszych wokół ów banku przez co powstała wyjatkowo toksyczna fosa a personel banku pracuje 24 h. Szczecin zyskał miano małej Szwajcarii na podstawie pierwszego miejsca w rankingu najlepiej strzeżonych banków na świecie.Wykop donosi,że na terenie Niemiec w dziwnych okolicznościach zagineła obywatelka Chin , chińska ambasada domaga się wyjaśnień.W tym samym czasie Błażej mocno zmodyfikował swój głos,ludzie mówia,że to problemy techniczne,odtwarza pod naciskami społeczności NR fragmenty wywiadu z jakaś Chinka.Nikt jej nie rozumie a gdy płacze Błażej tłumczy,że to ze szczęścia oraz nie wiedzieć czemu wspomina o najlepiej wygłuszonych bunkrach niemieckich. Przeszcześliwy Krawiec ledwo pozbył się cięzaru finansowego nakupił natychmiast towarów spożywczych w Biedronce na cały rok niestety zrobił to w niedziele i teraz grozi mu wyrok 4 lat pozbawienia wolności w zakładzie karnym gdzieś na dolnym ślasku.Krawiec jednak nie tym się przejmuje najbardziej gdyż za obrażanie prezetydenta Adrzeja Dupy podczas rozprawy ma odbyć 44 dni resocjalizacji w nowopowstałym klasztorze imienia wszechpolaka Tadeusza R. w Toruniu.Zenon doradza Krawculowi żeby zmienił płeć wówczas na pewno nie będa go chcieli resocjalizować.ByteEater wyemitował ByteCoiny zanim zaczał je sprzedawać z niewyspania pogubił klucze prywatne i hasła do platformy emitenta.Max znalazł pracę w Polsce za 1000 euro ogłosił to w radio i zainspirował Etama do nagrania 60 godzinnego streamu gdzie Etam zadeklarował,że wyjedzie do Skandynawii po czym wróci i też dostanie 1000 euro w Polsce oraz,że wszyscy Polacy mają tak zrobić właśnie.JacekVelBlacha zasponsorował stworzenie skryptu w radiu,który będzie odbierał jego telefony do radia nawet podczas audycji z autoplay’u.Skrypt powstał i nawet działa …ale na osobnym streamie.Adwokat wydał ksiażkę „Sztuka Masturbacji” z ramienia wydawnictwa Uwłaczajacy Świat gdzie na okładce znalazła się postać rysunkowa do złudzenia przypominajaca Karonia…
  cdn.

 6. Bardzo mnie się spodobało że Wudz merytorycznie ,rozważnie,spokojnie argumentujac pięknie wykazał że Potrzeba się myli i błednie myśli co do teorii wielkiego wybuchu i ewolucji szermierka Potrzebie nie wyszła chociaż wyciągnął złota szable i próbował nią machać po omacku,Brawo Wodzu wykazłeś ze Porzebe można wyprowadzić z równowagi predstawiając trafne spostrzeżenia i argumenty Big bag to boolshit i tak samo ewolucja i potrzeba tego nie wybronił za cholere przegrał potyczke słowna erystyczna !!!JEA Chrystus królem!!!!

  • Chrystus zawsze dziewica.

  • @Furiat, dzięki za konkret, sprowokowałeś mnie do wysłuchania tego kawałka. Słuchanie jak się Potrzeba produkuje to miła rozrywka.

   • Tomasz, posłuchaj na TOK FM np. cyklu „Homo science”.
    Tam jest taka narracja jak u Potrzeby. Słuchasz i myślisz, że wszyscy mieli jednego nauczyciela.

    Czasem warto nie wyrzucać przysłowiowego TV do kosza, bo może się okazać, że nie zauważycie, kto was rucha od tylca i jak.

 7. JacekVelBlacha

  Nocne Radio w roku 2044…. (randomowy fragemnt)

  (….)Potrzeba19 podczas pracy nad uranem zmutował i wyrósł mu koci ogon jego żona była zachwycona dodatkową zabawką ale sąsiedzi już nie albowiem potykali się o jego ogon na schodach a staruszka co mieszka na przeciwko przezywała ustawiecznie dawna traumę myśląc,że to zmarły lata temu maż wrócił z kijem „by ją naprostować” a to tylko ogon 19stego.Małpy zyskały w Polsce prawa obywatelskie i wyborcze – Jan Dynamin spotykał się z Potrzebą19 w ZOO gdzie Jan sprzedawał szympansom Windows 110 z dodatkiem Animal Update a kociborg jak Potrzebę wówczas nazywano dokarmiał tygrysy i lwy złowrogo szepcząc,że ich czas wkrótce nastanie.Bywało,że JacekVelBlacha wpadał tuż obok do budynku gospodarczego ZOO spawać klatki i łózka oraz sprzęt AGD z specjalnym przeznaczeniem dla małp.Wtedy właśnie z Dynaminem rzucali się orzeszkami przeznaczonymi dla turystów wyzywajac się na przemian od małpoludów i ludzkich śmieci.Kiedyś jak głosiła lokalna plotka nawet Wudz tam zawitał i tak nakrzyczał na dyrektora ZOO,że ten bierzę od władzy pieniadze na urzadzenie masujace stopy małpą a on musi 17 różnych podatków zapłacić gdy chce kupić legalnie złoto.Rok później krajowa telewizja dla małp i istot małopopodobnych w skrócie TVM podała „Układ nerwowy oraz krawionośny naszych obywateli małp jest istotnym problemem społecznym”.Potrzeba19 w radiowym streamie bluzgał na prezenterkę co wygłaszała to zdanie słowami „Kwestie dotyczące kotów i kotowatych nie mieszczą Ci się pod tą małą czaszką niedomyta ludzka suko ?!” (….)

 8. Mylisz się. Blacha wylewa werbalną sraczkę. To jest obiektywnie do dupy. Facet coraz częściej pierdzieli tak długie tyrady, że w trakcie sam zapomina o co mu chodziło. Twoja wypowiedź utwierdza go w przekonaniu o mesjańskiej roli jego słowne biegunki. NR sobie bez tego poradzi. Zarówno w obecnym, kameralnym formacie jak i w każdym innym. Niech tam raz na tydzień zadzwoni, ale kur… 3 razy do każdej audycji. Albo jak ktoś nowy jest, to on po prostu musi wielce jako szara eminencja przywitać… Trzeci po K i P normalnie.

  Blacha pierdoli nie raz takie głupoty, że już się stał pośmiewiskiem. Ale w NR chyba zawsze musi być jakiś taki pajac, do którego nie dochodzi jak kosmiczny jest. Nawet jak się mu to mówi wprost.

  • JacekVelBlacha

   @JANEK

   Nie od dziś wiemy jak wiele w NR Ci się nie podoba i nie ma ta znamion krytyki w Twoim wypadku tylko całościowego linczu wobec tego czym jest to radio.Wiele,wiele prób podjałeś by zdyskredytować nie tylko mnie ale też same radio – nie widzisz,że Tobie to zwyczajnie nie wychodzi? Mnie ,oględnie rzecz biorąc, zarzucasz brak świadomości ale sam jesteś jej w ogromnym stopniu pozbawiony.
   -EOT-

   • Chyba mnie z kimś pomyliłeś. Ja się w NR nie wypowiadałem. Po prostu już nie wytrzymuję twojego pustosłowia i pogardy do ludzi.

 9. Zesrajmierz

  @JacekVelBlacha
  Owszem, fundusze i promocja również są problemem, ale nie aż takim jak forma. Dwóch znajomków otrzymało ode mnie linki do audycji Nocny Marek i obaj mnie wyśmiali, bo stwierdzili, że za długie i nie mają na to czasu. Dla mnie im dłuższe audycje, tym lepsze – a dzięki twoim telefonom często nadający wydłużają czas trwania audycji. Odnoszę wrażenie, że większości ludzi w tym kraju radio kojarzy się głównie z muzyką przerywaną od czasu do czasu jakąś gadką-szmatką.

  • Spróbuj życia. Fajna sprawa, tylko jest mniej czasu na pustosłowie.

   No dalej, to jest ten moment w którym mnie spławisz autoironicznym komentarzem.

   • Zesrajmierz

    Życie jest przereklamowane.

   • Henryk Mickiewicz

    ależ to normalne w dzisiejszych czasach. Ludzie nie potrafią się skupić, wszystko co jest dłuższe niż 30 sekund jest „za długie”. Nie ważne czy to audycja NR, film na yt i nie ważne czy Blacha dzwonił czy n ie

  • JacekVelBlacha

   @ZESRAJMIERZ

   To wyjaśnij mi jakim cudem przechodza po 2 godzinne a nie kiedy i dłuższe gameplay’e na Youtube? Skoro długa forma jest problemem wspomniana przeze mnie kategoria medialna powinna mieć odsłony rzędu 2-5 tys w przedpremierowych betach maxymalnie 10tys odsłon a te video maja po 100 tys i więcej.Zaraz mi napiszesz ,że to efekt obrazu ruchomego to ja mogę Ci juz teraz na zyczenie pokazać remixy mało znanych lub kompletnie nie znanych wykonawców muzycznych co na Youtube bez problemu robią połowę z tego (50tys) wrzucajac jedynie statyczna planszę w nagraniu oprócz samej muzyki.Największa bolączka,że się tak wyrażę jest natury mentalnej i oragnizacyjnej – nie chce tu o tym pisać ponad to nie jest to moje radio mimo iż patronuje to jest to wyłącznie opinia tak jak u Ciebie.

   • Zesrajmierz

    @JacekVelBlacha
    Osobiście gameplaye oglądam WYŁĄCZNIE ze względu na linię fabularną gry, komentarz gameplayera to jedynie wisienka na torcie. Są gameplaye z gier bez komentarza i one również cieszą się sporą popularnością. Porównywanie muzyki i audycji mija się z celem. Słuchając muzyki z youtube’a nie natkniesz się na durny komentarz nadającego lub nieznośny telefon od słuchacza, który cię wyprowadzi z równowagi.

    • JacekVelBlacha

     @ZESRAJMIERZ
     Masz racje. Przekonaj lokalnych radiowców by nie odbierali słuchaczy ,przygotowywali się perfekcyjnie do audycji.Myślę ,że to nic nie zmieni a część obecnego targetu może się jedynie zniechęcić nawet jeśli ja znikne stąd całkowicie co niebawem się stanie.Wiem,że ciężko porównywać z Youtube ale z streamerami np: z Twicha jeszcze trudniej a scena podcasterska z tego co wiem i co widzę zasadniczo nie posiada narzędzi analitycznych mogących choćby z 90% skutecznością określić target,określić w liczbach. Niech mnie ktoś poprawi jeśli takowe narzędzia analityczne istnieją i są ludzie co skutecznie ich używają??? (Narzędzie nie zaszyte w platformie jak np:soundcloud ale zdatne do osadzenia na swoim serwerze)

   • A dlaczego przechodzą dwugodzinne filmy w kinach? Bo jak smyrasz ludziom wzrok i słuch, to łatwiej ich zatrzymać. Oczywiście nie przekłada się to w zaangażowanie czy zrozumienie, ale zatrzymuje odbiorcę. Nie oszukujmy się, w Polsce nie wykształciła się kultura gadanego radia, a naszym targetem jest właśnie ta nisza ludzi, którzy potrafią to docenić i włączyć nasze gadanie nawet jako tło do pracy czy podróży. To umiemy robić.

    • JacekVelBlacha

     @POTRZEBA19
     Ta nisza ludzi z trudem utrzymuje radio,pomijajac nawet koszty – ta nisza ma kłopot by z czym kolwiek się zmobilizować,by dojść do porozumienia między sobą a hermetyczność z czasem prowadzi do wojny domowej i takowe już mieliśmy.Wiesz,że ja bardzo doceniam to co Ty i inni radiowcy robią dla inicjatywy pod tytułem Nocne Radio ale bez aparatu tlenowego wpadniecie w stagnacje.
     Nie chce straszyć,obawiam się tego.Z mojej strony wszystko w temacie.

     [pojawią się kolejne historie z cyklu „Nocne Radio w roku 2044”]

 10. Teoria wielkiego pierdolnięcia jest faktem, Potrzeba jest dowodem.
  (żryj wincyj tych antybiotyków, to udowodnisz że pochodzisz od kota)

 11. Henryk Mickiewicz

  zajęło mi to dobre 30 minut żeby wyczaić czy gościem audycji jest pies etama czy też inny max, początkowo myślałem że to serio ktoś sobie robi jaja i udaje teatrzyk zamiast psa etama, ale potem uznałem że to jednak pradzwiwy max 😀

Zostaw Komentarz