Luźne Gatki – Sami Sobie Zróbmy Dobrze ver.04

Luźne Gatki – Sami Sobie Zróbmy Dobrze ver.04

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 2

Pod nieobecność Byta improwizujemy audycję i staramy się wyjaśnić etamowe podejście do gonenia króliczka technologicznego i mody na dużo K na ekranie. Temat jest dość szeroki i znienacka improwizując myślę, że nie przekonam zbyt wielu , iż nie ma to sensu…. ale … Przypominam też, że możesz zagłosować wpłacając niewielką nierówną kwotę na krawcowego PayPal’a jeśli uważasz, że Etam powinien nadawać niewiele lub sięgnąć głębiej do portfela po nierówną znaczącą kwotę, jeśli misja Etama jako nadawcy rezerwowego się wg Ciebie sprawdza. Dodaj wtedy stosowny opis do darowizny, może nawet temat lub kierunek w którym wg Ciepie takie rezerwowe audycje powinny iść.

Jak posłuchacie lub „w trakcie potestujcie niektóre elementy o których wspominamy:

Klasyk „Space Invaders” gdzie kolor na ekranie uzyskano przyklejając w salonowych automatach zieloną transparentną folię na dole ekranu (czyli fizyczny trisk manualny).

Gramy klikając myszką w opcję play , a potem z klawiatury.

Superkasyk wspomniany przez słuchacza z czasów automatów oraz początków Amigi, czyli 5 dyskietkowy „interaktywny film” animowany techniką tradycyjną, czyli Space Ace (dostępny w automatach arcadowych na dysku laserowym i obecnie zmasterowany do wersji androidowej – dostępnej na Google Play):

Pierwsza gra na oscylatorze (m.in. na komputerze polskiej produkcji – słynnym XYZ)

null

I to o czym mówimy, czyli prograsive scan vs interlace vs deinterceco (po procesie „depółobrazowania” – przykładowo filtr deinterlace w programie VirtualDub dostępnym na wszystkie platformy):

Interlace w realnym działaniu w zwolnieniu na filmie, jak można zauważyć na etapie półobrazu dostajemy jakby dodatkowe klatki – fazy ruchu, co podnosi ilość klatek z telewizyjnego (w dawnym ujęciu PAL) 25 na 50 fps kosztem udawanej rozdzielczości 768×576 złżonej tak na prawdę z 2 sąsiednich klatek 768×283 – dwie sąsiednie klatki filmu wyświetlane są na jednym kadrze z przeplotem – jedna jako linie parzyste, druga przy przejechaniu działem elektronowym w fazie naświetlania linii nieparzystych na liniach kineskopu (rozdzielczości z tzw. dużym overscanem, gdzie obraz wychodzi poza obrzeże kineskopu – zwane też BORDEREM).

2 Odpowiedzi

  1. a to śmiecie, ktoś ŚMIAŁ ZWRÓCIĆ UWAGĘ STARSZEMU ŻE NIE SPRZĄTA PO PIESECZKU

    aprzecież jest starszy więc nie wolno mu zwrócić uwagi.

    3 pokolenie ubecji walczy z bezrobotnym, z psującymi się ząbkami, zwykle brudnym (polecam odcinek z opisem higieny osobistej) typem który jedyne co umie robić to wspominać czasy amigi i narzekać na radyjku.

    kiedyś to było kwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

Zostaw Komentarz