Luźne Gatki – Piątek Trzynastego

Luźne Gatki – Piątek Trzynastego

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 6

W audycji dopasowanej tematycznie do daty, P19 opowiada o przesądach i amuletach bardziej i mniej znanych, w tym o swoich własnych. Zdarzyło ci się trzymać kiedyś za coś kciuki? Z tej audycji dowiesz się, skąd ów przesąd się wziął!

6 Odpowiedzi

 1. @Potrzeba19
  Witaj, bracie. Ja to może nie mam swoistego talizmanu, w przesądy nie wierzę prawie wcale, aczkolwiek mam coś na kształt rytuału codziennego. Każdy dzień zaczynam od puszczenia winylowej wersji utworu Mama Cass Elliot – Make Your Own Kind Of Music, pozmywania naczyń z dnia poprzedniego, zrobienia kilku ćwiczeń fizycznych, wypicia koktajlu wysokobiałkowego (szczególnie podchodzi mi bananowy), a na końcu aplikuję sobie specjalną szczepionkę, która chroni mnie przed wszelkim skażeniem z zewnątrz. Irytuje mnie tylko fakt, że co 108 minut muszę wpisywać do komputera sekwencję liczb i naciskać przycisk „execute”, żeby świat się nie skończył, ale cóż… takie życie, bracie. 🙂

 2. guru…
  prawdopodobienstwo rzutu kostka pod rząd to nie suma tylko potęga
  tak wiec 4 razy pod rząd kostka 20-to scienną to 20^4 czyli nie 1:80 tylko 1:160000

  • Istotnie, mój błąd. Ale również nie jest to potęgowanie, tylko schemat Bernoulliego, 4 sukcesy w 4 próbach przy prawdopodobieństwie sukcesu 1/20 daje 1:160000 (o jedno zero mniej niż podałeś)

   • Przecież napisałeś tyle samo zer. Bucz ma rację i ty masz rację. Potęgowanie jest łatwijszą metodą obliczenia tego prawdopodobieństwa i w zupełności wystarczającą.

Zostaw Komentarz