Luźne Gatki – Mariusz, wracaj do domu

Luźne Gatki – Mariusz, wracaj do domu

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 2

Z Zenonem wchodzimy na ostro – religijnie, terrorystycznie, ezoterycznie, chwilami nawiązując też do burzliwej dyskusji w ostatnim Nocnym Marku. Pod koniec telefony słuchaczy skręcają wątek jeszcze bardziej na aspekty duchowości.

2 Odpowiedzi

 1. Pytajmierz

  @Potrzeba19
  Bardzo dobrze, że nie wstąpiłeś do seminarium.

  „Duch powiada wyraźnie: w późniejszych wiekach odstąpią niektórzy od wiary, aby przyłączyć się do duchów zwodniczych i do nauk szatańskich. Ci zakażą wstępować w związki małżeńskie…” (1 Tymoteusza 4:1, 3)

  „Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony…” (1 Tymoteusza 3:2)

  Polecam więc szczerą i niepohamowaną NIENAWIŚĆ w stosunku do wszelkich organizacji religijnych, kościołów i zborów. Tylko Pismo się liczy. Jebać kler i religie.

  Mimo iż nie zgadzam się w większości z poglądami prowadzących i dzwoniących, to audycji słuchało się całkiem przyjemnie.

  Na koniec jeszcze zareklamuję kanał na youtube, który prowadzę:
  https://www.youtube.com/channel/UCN25Xbop9ly9iYNDnGaPmAw/videos

  Nie ma co prawda żółtych napisów, bo wolałem dać białe. Swoją drogą to też ciekawe zagadnienie, jak się wyśmiewa filmiki z youtube jako przekłamane i niewiarygodne. A jak ktoś wrzuca film dokumentalny z National Geographic, to on już przestaje być prawdziwy? A jak wrzucę filmik ze swoim kotem, to czy z chwilą uploadu kot przestanie istnieć? Sam Schroedinger by tego lepiej nie wymyślił. Faktem jest, że namnożyło się takich bzdur typu „Zeitgeist” (które osobiście potrafię obalić w trymiga – a skoro ja mogę, to każdy może), ale nie powinniśmy wrzucać wszystkiego do jednego worka, bo na youtube jest pełno kontentu zgodnego z rzeczywistością.

 2. Całkiem fajna audycja i spoko słuchało sie Furiata. Ja wierze w świat duchowy ale nie ten ktory przedstawia nam kosiciół chrześcijanski (ktory i tak wyjątkowo duzo zła uczynił na tym świecie) czy tez wiekszosc innych zorganizowanych religii ktore powstały głównie dla władzy i by strzyc swoje owieczki. Czyli cos na zasadzie – cos tam jest jezeli chodzi o tzw duchowy świat i jestesmy w pewien sposob z nim połączeni, ale prawda jest zupełnie inna niż przedstawiają to znane religie. Zresztą życie w Prawdzie to jednak życie w niewiedzy ale bez łykania tego całego kitu ktory nam jest wciskany.

Zostaw Komentarz