Luźne Gatki – Do puchy z grubym cwelem

Luźne Gatki – Do puchy z grubym cwelem

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 32

Tak rzekł Rafonix komentując zatrzymanie Daniela Magicala, znanego patostreamera. Oprócz tego: starcie Potrzeby z Etamem, kontynuacja dyskusji na temat wolności słowa i inne luźne tematy.

32 Odpowiedzi

 1. Potrzeba – ze wszystkim się zgadzam, ale jedna rzecz jest kluczowa: Albo jesteś scjentystą i/lub szanujesz metodę naukową, albo wyciągasz argument „97% naukowców zgadza się co do globalnego ocieplenia”. Przykro mi, ale z naukowego punktu widzenia to nie jest żaden argument, ba – to jest antyargument. 99,9(9)% naukowców zgadzało się kiedyś, że niemal dowolna teoria nie jest prawdziwa. Zasada naukowa wymaga zrobienia eksperymentu i potwierdzenia go w innym miejscu przez niezależne osoby. „97% naukowców…” to argument z autorytetu i jako taki dla szkodliwy.

  Możemy wejść w szczegóły co do Zmiany Klimatu, ale może nie teraz. W wersji serwowanej publice są dziury merytoryczne oraz jest to sprawa mocno upolityczniona. Moją ulubioną luką jest to, kiedy rozpocznie się „niekontrolowany efekt cieplarniany” (czyli tak wysokie stężenie gazów cieplarnianych i/lub wysoka temperatura, że już nigdy nie spadnie i skończymy jak Wenus). Wic polega na tym, że analizując dane historyczne – Ziemia przekroczyła ten punkt już wielokrotnie… Ale kto to będzie sprawdzał, nie? Ważne że mądra głowa (najlepiej w okularach i białym kitlu) powie, że tak jest i że… 97% naukowców myśli tak jak ona 🙂 🙂 🙂

  To, jak z tym CO2 i wzrostem temperatury walczyć już kiedyś poruszaliśmy, ale myślę, że warto by było do tego wrócić.

  • Nauka to taki sam towar jak i inny. Skoro najprostsze badanie krwi zrobione kilka razy w ciągu jednego dnia w różnych placówkach da całkowicie inne wyniki, to co dopiero takie konstrukty myślowe jak globalne ocieplenie.

 2. hmm, apropo pewnych ludzi, czy przypadkiem Etam nie mówił kiedyś, że chodzi z Maksiem z 40cm kosą w rękawie? 🙂

  • Nie musi, bo on od razu krtań zębami atakuje 😉

   • Po pierwsze ostrze z trzonkiem (bojowym tuningowanym, odwrotnie mocowanym – kiedyś wytłumaczę po co) ma zaledwie 35 cm łącznie. 40 cm w rękawie kurtki przy prawidłowym noszeniu wybiłoby w przegubie rękawa na łokciu dziurę prze zginaniu ręki.

    Po drugie odwrócenie trzonka daje co najmniej 2 dodatkowe możliwości, ale długo by pisać. Krótko – w razie potrzeby obrony w tym modeli noża dużo łatwiej w takiej niefabrycznej konfiguracji jedynie poważnie uszkodzić napastnika, a nie do rozpruć. Druga funkcja niech pozostanie tajemnicą, ale powiem że umożliwia bardzo skuteczną obronę w razie agresji z tyłu.

    Po trzecie nóż w takiej konfiguracji to typowa BROŃ na nocne godziny a jak na to wskazuje nazwa BROŃ (nie ATAKJA) ma służyć do obrony. Jeśli zagłębicie się w temat powodów modyfikacji odwrotnej uchwytu rękojeści to się dowiecie co i jak – wystarczy poczytać nawet nie w Krav Maga, a Combat o co chodzi, za długo by tłumaczyć. Poza tym w nocnej porze takie zabezpieczenie przydaje się na nierzadko obecnego tu dzika czy zajęca więc zawsze można przynieść dziczyznę na kolację.

    PS Swego czasu Biedronka sprzedawała w przystępnej cenie bardzo podobny model… pozatym świetnie kroi miętki cheb.

    • Stary chłop, a taki głupi. W metryce masz blisko 50, ale emocjonalnie to z Ciebie taki typowy gimbus.

 3. Dziękuję Ci drogi Etamie, dasz mi skypaaja A ja Ci adres A co do audycji nie będę wchodził w merytoryke jednakże każdy z nadających ma pewna dozę prawdy .
  Ps.Krawcze fajno że donejciki wpadają ?

 4. częściej niespodziewanych audycji !!!!?

 5. alfred szczoch

  Chcialbym kiedys uslyszec na antenie jako goscia,mojego idola Majora z Bombasu.Jest taka szansa?

  • Major może tylko z Panem Prezydentem przyjść jako gość. Mój ulubiony dialog Majora i Konona :
   K: „Kto wstrzymał Ziemię i wstrzymał Słońce” *uśmieszek zadowolenia ze swojej „wiedzy”*
   M: *po chwili zastanowienia* : Orbit!

  • Jako mądry nasz rokongrelowiec.

 6. Ale ten Potrzeba jest wkurwiający. Chciałbym żeby miał zakaz dzwonienia i prowadzenia audycji. Potrzeba wypierdalaj kmiocie.

  • Zgadzam się

  • Alfons Tłustych Kurtyzan

   Chłopaki – takie pytanie natury zawodowej, bo poszerzam działalność. Jak Was ojcowie bolcują w kakałka, to jakich używają lubrykantów?

   https://www.youtube.com/watch?v=OHh4-HBO0Nk

  • Cos w tym jest. Czasami nawet posluchalbym sobie radia, ale jak on do kazdej audycji sie wpiernicza, to sie odechciewa;)
   Antypatyczny typ, ktorego nie da sie sluchac. Krawca nawet jak pierniczy glupoty, przyjemnie sie slucha, potrzeby nawet jak mowi najprawdziwsza prawde, nie da sie.

 7. „W trakcie kontroli stwierdzono ogółem prawie 1,6 tys. nieprawidłowości z zakresu ochrony przeciwpożarowej, w tym prawie 600 w zakresie warunków ewakuacji. Łączna liczba escape roomów z nieprawidłowościami stanowiła około 87 proc. wszystkich skontrolowanych lokali. Dla 53 lokali wydano decyzje o zakazie ich eksploatacji, a w 40 przypadkach nałożono grzywny w drodze mandatu karnego – czytamy w komunikacie MSWiA.”

  „Łączna liczba escape roomów z nieprawidłowościami stanowiła około 87 proc. ”

  to tak odnośnie audycji o tym jak pokrzywdzeni są właściciele escape roomów, biedni przedsiębiorcy chlip chlip, kapitan państwo ich męczy

  • Ale masz świadomość, że żeby w ogóle otworzyć taki escape room to trzeba przejść kontrolę? I później je mieć regularnie? Kontrole państwowe. Czyli de facto, to 87% ciulowych, państwowych kontroli.

   • Nasz dyżurny ekspert od wszystkiego niestety nie ma racji. A wystarczyło wpisać w google. 🙂

    „Pokoje zagadek w Polskiej Klasyfikacji Działalności (PKD) oznaczane są kodem: 93.29.Z. Co oznacza, że kwalifikacją tego rodzaju działalności jest „pozostała działalność rozrywkowa i rekreacyjna”. A to nie wymaga żadnych dodatkowych pozwoleń, koncesji czy choćby zgód straży pożarnej.”

    https://www.money.pl/gospodarka/otwieramy-escape-room-nic-prostszego-zero-koncesji-zezwolen-zaswiadczen-6335959055677057a.html

   • Każdy budynek ma (przynajmniej wg prawa) kontrole ppoż (regularne) i odpowiednie papiery, ale skąd Ty możesz to wiedzieć? PKD tu nie ma nic do rzeczy. Swoją drogą, szapo ba bananku, że w ogóle słyszałeś o PKD 😉 Jak się to pojęcie ma do rzeczywistości – pewnie nie wiesz, albo ci się wydaje, że wiesz.

    Załóżmy na potrzeby dyskusji, że jest tak jak mówisz. Trzeba było zatem śmierci 5 nastolatek, żeby to ultra mądre i niezastąpione państwo zorientowało się, że jest to branża w której potrzebne są kontrole. Nie no – super. Zdecydowanie chce, żeby tacy bystrzy-na-bieżąco mówili mi, jak mam żyć. Znaczy – Ty na pewno potrzebujesz protezy rozumu, bo swój masz niekompletny.

   • 1. Pokaż Zenonowi, że nie potrzeba żadnych zezwoleń czy koncesji – co jest bardzo dokładnie opisane na money.pl

    2. „Załóżmy na potrzeby dyskusji, że jest tak jak mówisz.” – lol

    Podsumowując: „Ale masz świadomość, że żeby w ogóle otworzyć taki escape room to trzeba przejść kontrolę?” – Nie, żeby otworzyć escape room nie trzeba przejść kontroli. Rejestrujesz działalność i wynajmujesz mieszkanie w bloku. To tyle.

    „bananku”, „Ty na pewno potrzebujesz protezy rozumu, bo swój masz niekompletny”, „Jak się to pojęcie ma do rzeczywistości – pewnie nie wiesz, albo ci się wydaje, że wiesz” – smutne

 8. o przestepstwie znecania, szarpaniu i popychaniu w kontekscie magicala chetnie cos napisze, ale niech mi ktos kiedys przypomni, bo teraz juz slucham radyjka do poduchy

  • Z tymi znętami to jest trochę tak jak Krawiec mówi, ale jednak nie do końca. Zasadniczo każde takie patologiczne zachowanie ma swoje odzwierciedlenie w przepisach karnych. Każde znieważenie (216 kk), naruszenie nietykalności, czyli uderzenie „bez śladów” albo z siniakami, zaczerwieniami, otarciami naskórka, popchnięcie, szarpanie (217 kk) albo nawet poważniejsze, niepociągające za sobą naruszenia czynności narządu ciała na okres dłuższy niż 7 dni – czyli np. złamanie nosa bez przemieszczenia kości, rana polegająca na rozcięciu skóry (tzw. lekki uszczerbek na zdrowiu – 157 § 2 kk). Kwestia polega tylko na tym, że te przestępstwa są ścigane w trybie prywatnoskargowym, czyli trzeba sobie wziąc pełnomocnika, który napisze ci akt oskarżenia i wnieść to samemu do sądu. Chyba że jest to naprawdę bulwersująca sytuacja lub pokrzywdzony jest wyjątkowo nieporadny, wtedy zajmie się tym prokurator i obejmie ściganiem z urzędu. Znęcanie (207 kk) może mieć charakter psychiczny lub fizyczny i jest to przestępstwo trwałe, składające się z wielu zachowań, mających miejsce przez jakiś czas (dopuszczalne są przy bardzo drastycznych sytuacjach zdarzenia zamknięte w jednym dniu, ale to naprawdę wyjątki, których nigdy nie widziałem). A przykłady znęcania psychicznego są bardzo różne, od zwykłego wyzywania do zakłócania spoczynku nocnego, nękania telefonami, tłuczeniem w rury, wyganianiem z domu, zamykaniem domu jak pokrzywdzony jest na zewnątrz, you name it – ktoś to zrobił, fantazja ludzi przy krzywdzeniu drugiej osoby jest zatrważająca i nieskończona. Dlatego jak taki Daniel Magical zwyzywa matkę jednorazowo, to jest to zwykłe znieważenie. Dopiero analiza całej sytuacji przez pryzmat dłuższego czasu pozwala na stwierdzenie czy są to znęty. I jeżeli faktycznie ta Gocha jest przez dłuższy czas popychana, szarpana, wyzywana, pada ofiarą gróźb i krótko mówiąc jest gnębiona przez syna, to jest to znęcanie. Ale jest jeszcze haczyk. Znęcanie jak wynika z treści tego słowa polega na męczeniu jednej osoby, słabszej, przez drugą, która jest silniejsza i wykorzystuje swoją przewagę. Tym samym jeżeli osoba X gnębi osobę Y, a tamta co najwyżej się broni, to mamy do czynienia ze znęcaniem. Nie oglądałem nigdy Magicala i nie wiem jaka tam jest sytuacja, ale jeśli jest tak, jak mówi Krawiec, że matka chodzi po domu, wydziera się na niego, robi szum, wkurwia go i prowokuje, wyzywa, też coś poszturchuje, to mamy do czynienia z tak zwaną wzajemnością, co wyłącza kwalifikację jako znęcanie z 207 kk. Spotkałem się w praktyce z sytuacjami, w których syn/zięć, szwagier poszturchiwał i awanturował się ze starszą kobietą/facetem, ale jak potem się okazało oni też nie byli wcale tacy święci i sami dążyli do dymu, prowokowali, wyzywali itp. W domu od dziesięcioleci wszyscy chlali i była to sytuacja w takiej rodzinie standardowa. W takiej sytuacji nie spina się tych wszystkich zachowań klamrą znęcania, tylko traktuje jako osobne czyny polegające na naruszeniu nietykalności/znieważeniu. I to w obie strony oczywiście. I coś takiego mogłoby mieć też zastosowanie przy patostreamerach, tylko nikt, przynajmniej na poziomie patostreamera, z możliwości ścigania takich zachowań najzwyczajniej w świecie nie korzysta

   • Kolego Porfiry…sprawdz czym jest tryb prywatnoskargowy bo mieszasz pojecia albo nie rozumiesz znaczenia slow ktorych używasz.Nie jestem karnistą (jak widze ty tez nie 🙂 ale SAdzac z tresci twojego wpisu myli się Tobie tryb cywilno-prawny z przestepstwem sciganym w trybie prywatnoskargowym. To dwie zupelnie rozne procedury.Nie chce mi się tworzyc wlasnego komantarza do KPK i KK ale tak w skrocie……cyt:” pełnomocnik wnosi akt oskarzenia do sądu” to jakas bzdura. Gdzie w KPK masz zapis o samoistnym wnoszeniu JAKEIGOKOLWIEK aktu oskarzenia przez pełnomocnika strony? Czytales kiedys ustawe o prokuraturze?

 9. 667NowyLepszSzatniarz

  Ale żeś mnie Potrzeba19 teraz zaimponował. Na gorycz w sercu i umyśle, wywołany przez refluks zwany Etamem, wlałeś miód w moje uszy. Moim zdaniem umysłowe i emocjonalne zatwierdzenie należy tępić, a nie promować. Rozumiem że starszy pańcio żyjący ze swoim pieskiem na planecie ,,kiedyś to zrobię” jest kimś w rodzaju Stałego Słuchacza i fajnie wpisuje się w folklor tego radia. No ale na Teutatesa ile można.

 10. Z bankotami i programami graficznymi to zabezpieczenie jest dość proste – 5 kropek w „Konstelacji EURiona”.
  Gdy wzór zostanie wykryty na jakimkolwiek obrazku, programy graficzne automatycznie się blokują.

 11. No i do czego doszło? Powtórka z rozrywki. Potrzeba chce przegonić kolejnego głównego nadającego tą samą metodą. Nie z Etamem te numery, Bruner.

  Jeszcze jest możliwość, że Potrzeba jest wioskowym głupkiem, czyli święcie wierzy w to co przeczytał i widział w TV, i chwali się swoją wiedzą, a wszelkie poddawanie tego w wątpliwość (lub dyskutowanie) jest dla niego niedopuszczalne.

  Ale to, że jest wioskowym głupkiem jest mniej prawdopodobne.

  • moze byc jeszcze pozytecznym idiotą 🙂
   w kostiumie wioskowego glupka:)

  • Ale co ci się nie podoba? Puki co same raki odeszły, jeszcze tylko etam został z tych większych.

   • No co ty. Etam? Zajebisty gość. Chcę go słuchać. Niech opowiada o swoim życiu, o swoich przygodach, o tym co go wkurwia. Nie chcę słuchać Potrzeby. Krawiec…apel do Ciebie, daj sobie spokój z Potrzebą, audycję prowadź sam. Daj sobie spokój z tym niesympatycznym typem.

Zostaw Komentarz