Luźne Gatki – Czwortkowo/piątkowo/sobotnie Gatki Zastępcze…

Luźne Gatki – Czwortkowo/piątkowo/sobotnie Gatki Zastępcze…

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 32

… czyli przymusowa depilacja i jak do tego doszło oraz DO PRACY IDŻ… a TAKIEGO! Poza tym niektórzy opowiadali jak muszą ciężko pracować także było całkiem sympatycznie. Wracam też do pomysłu więcej śpiewaniania piosenek na radio. Tak więcej hardkorowo…

Tego panelu motorniczego nauczyłem się sterować obserwując pracę setki razy w drodze do szkoły. To panel taboru Konstal 4N. Zwracam jednak uwagę na mało komfortowe siedzenia „fotela sterowniczego”. Czy na prawdę chcecie by wielcy artyści radiowi nadawali z takiego siedziska – tu odwróconego o 180′ bo motorniczy siadał tyłem do panelu i się na sedzisku obracał dopiero w kierunku „wajh” (nie ukrywam , że na panelu znalazła by się współczesna radiostacja nadawcza NR…) – pierwsza myśl – mimo wartości historycznej zacnego siedziska przydałbysię wygodny fotel gamingowy. Z drugiej strony pokierowanie takim wozem szynowym to chyba niespełnione marzenie.

32 Odpowiedzi

 1. Nadchodzi holocaust polaków zwiazany z epidemia odry i dlaczego u was w radiu nic o tym sie nie mowi a w oficjalnych mediach pełno informacji o tym, a u was cisza! Gdzie jest Potrzeba? Jak jest potrzebny to go nie ma :/ Niech nas uswiadomi poki szczepionek nie zabrakło, ile razy trzeba sie doszczepic i jak funkcjonowac w ciągłym zagrozeniu?

  • Po pierwsze, Holocaust wywodzi się z greki i oznacza ofiarę całopalną. Frywolne używanie tego słowa jest zniewagą dla osób, które zostały wymordowane w Holocauście. Po drugie, Polaków, nie polaków. Po trzecie, opcje są trzy:
   – sprawdzamy w książeczce zdrowia, czy dostaliśmy dwie dawki MMR. jeśli tak, to jesteśmy bezpieczni. osoby urodzone po 1989 mają dwie dawki, wcześniej – warto sprawdzić
   – sprawdzamy przeciwciała odry – kosztuje to około 50 zł i jest do zrobienia w każdym laboratorium. ciekawostka – wiele osób obecnie badanych ma podwyższone przeciwciała, co znaczy, że się niedawno z wirusem odry spotkało, i sobie z nim poradziły
   – szczepimy się – priorix kosztuje ok. 80zł i nie powoduje autyzmu. jako że za dzieciaka miałem jedną dawkę, to pół roku temu się doszczepiłem, żeby nie zachorować przez debili antyszczepionkowców.
   Po czwarte – przestań mi szarpać nogawkę, bo też się nudny robisz, bez względu na to ile razy ksywkę zmienisz.

   • Oczywiście z tym holokaustem to nadużycie…. bardziej trafne jest OBOZOWE EKSPERYMENTY NA DZIECIACH…. i faktycznie o ile wierzyć Justynie Sosze (nie wiem czy dobrze odmieniam i kilku obecnie mającym kłopoty za mówienie lekarzom w dzieciach polskich utylizuje się serie szczepionek dawno odrzuconych na zachodzie , mało…. nawet jeśli stwierdziło się nopy w podawanej serii…

    Tu już nawet nie chodzi o to czy to spisek czy nie, czy jest to zdrowe czy nie….. ale to jest dramatyczna niekonsekwencja wprowadzać ustawy i warunki jak leci z UEropy , a w tym zakresie gdzie chodzi o zdrowie mamy poligon w PL, Rumunii i Bułgarii… b. Konstytucja gwarantuje zabieg medyczny tylko za zgodą c. to samo bodaj w art 32 konwencja praw człowieka podpisana i ważna do dziś jeszcze za PRL.

    Braku drogi prawnej do odszkodowań za powikładnia, ale nie od skarbu, ale od lekarza szczepiącego i producenta (we włoszech była parę lat temu bodaj sprawa 4 dzieci i odszkodowanie z nawiązką od koncernu z usa – sprawa była przed sądem w usa – to były o ile pamiętam 4 miliardy $ za inwalidztwo na całe życie) – tu już paranoja.

    Sam osobiście byłem próbowany przymuszenia do szczepienia na szczepionkę skojarzoną (teraz już nie pamiętam na co) gdy przyszedłem z chorym dzieckiem! Chwilę potem słyszałem tą pielęgniarkę jak rozmawiała przez telefon – z rozmowy wydestylowałem treść, że to dzwoniła przymuszana zaniepokojona matka i ta pielęgniarka – nie wiem czy nie lepiej nazwać ją gupia k. – zapewniała kłamliwie ŻE NA PEWNO SZCZEPIENIE JEST ABSOLUTNIE BEZPIECZNE – co zaprzecza ulotka…

    Tu nie chodzi więc o spiskową teorię to się dzieje. Potem ta gupia k. chciała podsunąć mi papierek że nie zgadzam sie na szczepienie. oczywiscie nic nie podpisałem. Swiadek – lekarka zaczeła natomiast kłamać jakie to niebezpieczne mimo ze wiedziała ze mała jest aktualnie chora na angine (szczepimy tylko absolutnie zdrowe dzieci). I teraz wyraz twarzy tej pielęgniarskiej k. gdy odmówiłem – nie zapominam – jak z filmu powojennego czarno białego gdzie pokazywali funkcjonariusza gestapo – jeszcze coś mamrotała więc powiedziałem odpierdol sie bo normalny ojciec cie zabije , a ja jestem normalny.. i to był koniec dyskusji…. (trzeba było zobaczyc moją mine i zyły na bicepsach w szczytowej formie, gdy to mówiłem – sam bym sie odczepił )… niestety to jest EKSPERYMENT i kompletna ignorancja za łapówki … nie bede sie juz o swiadomej depopulacji rozpisywała. Na pewno jednak są tu łamane wszelkie konwencje, prawa i konstytucja i jakims dziwnym trafem TO SIE DZIEJE…

    NIegdy nie zaszczepie i uzyje wszelkich srodków obrony bezposredniej przed tym faszyzmem.

    • Sorry za troche ostry język, ale ja czasem jak przypominam sobie takie oblężenie presją jak wtedy w przychodni mam dokładnie odwrotną wyrobiona reakcję do 90% dzisiejszego społeczeństwa – jestem nieobliczalny i mam skok znieczulającej adrenaliny – coś jak na sekundę przed podejściem do dużego ciężaru (siła w 50% pochodzi z układu nerwowego nie mięśni). Trochę to może jest związane z tym , że w życiu miałem kilka sytuacji takiej presji i będąc jeszcze w szkole sobie z tym z trudem radziłem. To powiodło mnie do ekstremalnego treningu siłowego , ale przede wszystkim bo wyrobienia w sobie odruchu w byciu w otoczeniu i presji – dopadniecie mnie ale pięciu nie wyjdzie z tego cało. NIenawidzę kiedy się na mnie wywiera presję , tego momentu gdy czuję , że ktoś wchodzi w moją naturalną przestrzeń wolności – niezbywalną przez żadne zarządzenia czy nakazy… Ostatnio z czego nie jestem dumny wpadłem w taki stan gdy zostałem zablokowany w wagonie i biegałem bo się drzwi nie otwierały – opowiadałem o tym… zanim cokolwiek pomyślałem drzwi z mechanizmem otwierającym leżały wyrwane na przystanku , a ludzie w wagonie tylko skulili się w sobie – zero reakcji… (tu moje podejrzenie , że wszytskie te kamerki w tramwajach to atrapy choć jest ich pełno, bo nigdzie wzmianki o zajściu – idiota wykopuje drzwi z zawiasów)… No cóż, na codzień nad sobo świetnie panuję, ale każdy ma gorszy dzień. Obiecuję – będę grzeczny… a to też jest sztuka nad sobą panować… szczególnie cenna przy japiącej przy każdej okazji babie… Zresztą ty Potrzeba o ile pamiętam akurat tu mnie możesz rozumieć lepiej niż inny choć szczegółów nie znam 😉

 2. Holocaust czyli w potocznym znaczeniu zagłada i nie twórz niepotrzebnych kontekstów bo nie jest to nikomu do niczego potrzebne.
  Równie dobrze możesz powiedzieć że chrzest dzieci jest zniewagą dla Chrztu Polski który był pierwszy.

  I o to właśnie chodziło abyś się odezwał i poinoformował co robić w związku ze zbliżającą się epidemią.
  Media głównego nurtu dostrzegły problem juz dawno i zaczeły alarmowac a Nocne Radio mimo ze ma specjalistę od szczepień to milczy.
  I tylko o to chodzi że powinieneś wczesniej sie odezwać jak w kraju alarm na całego i czy właczysz radio czy tv to wszedzie alarmujące komunikaty.
  Poza tym co do tego co podajesz czy to na pewno jest jak piszezsz że dwa razy trzeba sie doszczepic ? – ja znalazłem informacje w linki poniżej ze 2 dawki nie są skuteczne.

  „Okazało się, że dwa razy zaszczepiona osoba z powodu epidemii odry w NYC, przekazała odrę czterem jej kontaktom, z których dwa otrzymały dwie dawki szczepionki MMR, a wcześniej otrzymały ochronne przeciwciała przeciw odrze ”

  collective-evolution.com/2018/10/31/government-research-confirms-measles-outbreaks-are-transmitted-by-the-vaccinated/?fbclid=IwAR3cK9YtaS48T5N5a9xuAZ2GoocwjmFljLrBpOoW33R0FD536QLqxijHGWM

  A ile razy ty sie zaszczepiłeś/doszczepiłes w tym roku na odre ?
  Powinienes wczesniej sie odezwac co robic a nie dopiero teraz.

  • przez pomyłke tu sie wkleiło ale to miała być odpowiedz dla Potrzeby

   • jeszcze co do tego artykułu w podanym portalu to chodzi o to że badania rządowe potwierdzają że epidemie odry przekazywane są przez zaszczepione osoby wiec to one rozpszestrzeniają chorobe a nie osoby nie zaszczepione.

    „Badania ujawniają, że zaszczepiona osoba może nie tylko zarażać się odrą, ale może również przenosić ją na inne osoby, które są również zaszczepione przeciwko niemu -”

    „Problemy związane z nieskuteczną szczepionką MMR idą znacznie głębiej. Po pierwsze niosą ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia (ponad 25 z wymienionych tutaj czynników: zagrożenia związane ze szczepionką MMR ), w tym zwiększone ryzyko autyzmu, do których starszy naukowiec z CDC przyznał się po objęcia stanowiska w agencji , wiec nie uzasadnia to ryzyka szczepien, ponieważ odra nie jest śmiertelne, ale dodatkowo przyznał ze ewentualne przejscie odry ma znaczące korzyści zdrowotne, które zostały potwierdzone w literaturze biomedycznej . Po drugie, nie tylko szczepionka MMR nie zapewniają konsekwentnie odporności , ale ci, którzy zostali „uodpornieni” dwiema dawkami szczepionki MMR, nadal mogą przekazywać infekcję innym – zjawisko, o którym nikt nie donosi w pośpiechu, by winić za szczepienie niepatroszone lub nie.”

    „Szczepionki MMR mogą nadal rozprzestrzeniać odra.
    W SKRÓCIE
    Fakty:Badania ujawniają, że zaszczepiona osoba może nie tylko zarażać się odrą, ale może również przenosić ją na inne osoby, które są również zaszczepione przeciwko niemu – obawiając się, że wiele dawek MMR jest skutecznych w 97 procentach.
    Zastanów się:Wiele świadomości zostało stworzonych w odniesieniu do przemysłu farmaceutycznego i szkód, jakie wyrządzają ich produkty. Dlaczego, jeśli chodzi o szczepionki, wciąż nie możemy się nawet przyjrzeć dowodom?
    Jednym z podstawowych błędów w myśleniu o skuteczności szczepionki przeciw odrze jest to, że odbiór szczepionki przeciw odrze, śwince i różyczce (MMR) jest równoznaczny z odpornością na odrodzenie przeciwko wirusowi odry. Rzeczywiście, jest powszechnie uznawane przez organizacje medyczne, takie jak CDC, które otrzymujące dwie dawki szczepionki MMR są „w 97 procentach skuteczne w zapobieganiu odrze”, pomimo obszernego zbioru sprzecznych dowodów z epidemiologii i doświadczenia klinicznego .

    reklama – dowiedz się więcej
    To błędne myślenie skłoniło społeczeństwo, media i rząd do przyporządkowania źródeł epidemii odry, takich jak te zgłoszone w Disney w 2015 roku ( i które doprowadziły do ​​tego, że w tym roku SB277 pozbawiło zwolnienia ze szczepionki dla wszystkich z powodów medycznych W Kalifornii ) , mimo że 18% przypadków odry wystąpiło u osób, które były zaszczepione przeciwko temu szczepowi – prawie żadna z dwóch dawek szczepionki nie wykazała „skuteczności 97%”. Na oczywistą omylność szczepionki wskazuje także fakt, że że CDC wymaga teraz dwóch dawek.

    Ale problemy związane z nieskuteczną szczepionką MMR idą znacznie głębiej. Po pierwsze, niosą ze sobą poważne zagrożenie dla zdrowia (ponad 25 z wymienionych tutaj czynników: zagrożenia związane ze szczepionką MMR ), w tym zwiększone ryzyko autyzmu, które starszy naukowiec z CDC przyznał się do objęcia swojej agencji , co nie uzasadnia ryzyka, ponieważ odra nie jest tylko nie śmiertelne, ale przyznaje znaczące korzyści zdrowotne, które zostały potwierdzone w literaturze biomedycznej . Po drugie, nie tylko szczepionka MMR nie zapewnia konsekwentnie odporności , ale ci, którzy zostali „uodpornieni” dwiema dawkami szczepionki MMR, nadal mogą przekazywać infekcję innym – zjawisko, o którym nikt nie donosi w pośpiechu, by winić za szczepienie niepatroszone lub nie.

    Szczepionki MMR mogą nadal rozprzestrzeniać odra
    Trzy lata temu, przełomowe badania opublikowane w czasopiśmie Clinical Infectious Diseases , których autorami byli naukowcy pracujący w Bureau of Immunization, Departamencie Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku oraz National Center for Immunization and Respiratory Diseases, Centers for Disease Control i zapobieganie (CDC), Atlanta, GA, przyjrzeli się dowodom z epidemii odry w Nowym Jorku w 2011 r., że osoby z wcześniejszymi dowodami na szczepienie przeciwko odrze i odporność na szczepionkę były zarówno zdolne do zarażenia się odrą, jak i do zarażenia innych (transmisja wtórna).”

    • wiecej w linku ponizej. Wez Potrzeba ich wypunktuj aby zaszczepieni Polacy mogli spac spokojnie

     collective-evolution.com/2018/10/31/government-research-confirms-measles-outbreaks-are-transmitted-by-the-vaccinated/?fbclid=IwAR3cK9YtaS48T5N5a9xuAZ2GoocwjmFljLrBpOoW33R0FD536QLqxijHGWM

    • Ziew. Skoro nie widzisz różnicy między zagładą a Holocaustem, między obowiązkiem a przymusem, to nie dziwi mnie nawet że nie widzisz różnicy między odrą poronną a odrą, mimo że różnica jest mniej więcej taka, jak między wodą, a wodą królewską. Nie podałem linka do Wikipedii, tylko do RationalWiki, żeby się nie musieć rozpisywać o tym, co tam zawarto – wnioskuję zatem, że skoro ci się portale pomyliły, to nie tylko tam nie zajrzałeś, ale nawet nie przeczytałeś treści linka. Masz jakieś pretensje że wklejam jeden link, a sam parę komentarzy wyżej zostawiłeś frazę cyt. „reklama – dowiedz się więcej” – ojoj, czyżbyś przeklejał coś, czego nawet nie chciało ci się czytać? Właśnie dlatego nikt spoza antyszczepionkowej bańki nie traktuje was poważnie. Nie macie własnego zdania, nie potraficie skonstruować wypowiedzi, wszystko na co was stać to przeklejka z OlabogaDodajoPlutonuDoSzczepionek.stopnop.derp.hurrdurr.pl.
     Czemu miałoby mi się włączyć światełko? W sumie nawet się pomyliłem, i to dwukrotnie. Rocznie rodzi się 400 tysięcy małych Polaków. Podaje się dwie dawki przeciw odrze, co znaczy, że podaje się około 800 tysięcy dawek, minus dzieci idiotów antyszczepionkowców. Oznacza to, że na kwartał schodzi około 200 tysięcy. Skoro w sierpniu było ich 100 tysięcy z terminem do grudnia, to znaczy że po półtora miesiąca się i tak skończyły. Nie wiem, ogarniasz dodawanie, mnożenie i dzielenie liczb naturalnych, czy też ci się z czymś mylą?
     A najbardziej żałosne jest to, że szwędasz się za mną i próbujesz mi nogawkę obsikiwać. Nieważne jaki był temat nagrania, nieważne o czym była mowa, marudzisz jak jakiś piesek, który chce, żeby mu rzucić kijek do zabawy. Masz, wybiegaj się. Nie wiem jaki znajdujesz sens w zadawaniu pytań, na które nie chcesz usłyszeć odpowiedzi.

     • to może ty wytłumacz o co ci chodziło ze służba wojskową którą podałeś za przykład. Jeżeli Obowiązkowa Służbę Wojskową przyrównujesz do Przymus. A jednoczesnie przy obowiazkowych szczepieniach piszesz ze nie mają z przymusem nic wspólnego. Nie widzisz ze piszesz bez sensu i bez logiki ? Tak podałes linka do rationalwiki.org ale to bez znaczenia, pisałem to nasz szybko i mała literówka a ty probujesz dalej manipulowac jakby ta literowka była tu kluczowa – ty przy linku podałes swoja interpretacje sugerujac ze to jest napisane w tym linku ja natomiast wklejam link bez interpretacji i nieprawdziwej sugestii tak jak ty. Owszem takze przez pisanie na szybko wkleił mi sie za duzy fragmentu niz chciałem dlatego pojawiło sie w czesc tekstu „reklama” A chciałem wkleic tylko informacje że badania potwierdziły że osoby zaszczepione były zdolne do zarazania sie odrą jak i zarażania innych. Oto ten fragment ktory miał byc.

      „Szczepionki MMR mogą nadal rozprzestrzeniać odre
      Trzy lata temu, przełomowe badania opublikowane w czasopiśmie Clinical Infectious Diseases , których autorami byli naukowcy pracujący w Bureau of Immunization, Departamencie Zdrowia i Higieny Psychicznej w Nowym Jorku oraz National Center for Immunization and Respiratory Diseases, Centers for Disease Control i zapobieganie (CDC), Atlanta, GA, przyjrzeli się dowodom z epidemii odry w Nowym Jorku w 2011 r.,
      że osoby z wcześniejszymi dowodami na szczepienie przeciwko odrze i odporność na szczepionkę były zarówno zdolne do zarażenia się odrą, jak i do zarażenia innych (transmisja wtórna).”

      „Nie macie własnego zdania, nie potraficie skonstruować wypowiedzi, wszystko na co was stać to przeklejka z ” Ja mam wrazenie ze dokładnie ty tak robisz czy to w audycji czy odpisując – szukasz wygodnego fragmentu w internecie i go albo cytujesz albo wklejasz.
      Nie wiem dlaczego sie tak obnosisz ze czasami cos skomentuje – jak mi sie cos nie podoba czy sie z czyms nie zgadzam to pisze to w komentarzu i wcale nie tak czesto – no chyba ze zaznacz w pod twoimi audycjami maja byc tylko pochlebne komentarze i nie negujące tego o czym mowisz. Dobra wal tą swoja toporna propagandę dalej, tylko trochę szkoda tego radia.

      • Potrzeba19

       Przecież sam prosisz, tfu, żądasz i domagasz się mojego komentarza, a kiedy go dostajesz to nagle wielkie płaku płaku? Czego się niby spodziewałeś, że będę wychwalał Wakefielda, Ziębę i Sochę? Sam mnie ciągniesz za język, regularnie, do znudzenia, a gdy tylko otworzę usta to „wal sobie propagandę dalej”, no brawo, order spójności i konsekwencji się należy.
       I kończąc tę beznadziejną dyskusję, zmarnowałem kilka minut życia na znalezienie badania, którego fałszywy opis przeklejasz. https://academic.oup.com/cid/article/58/9/1205/2895266 – nie jest prawdą, że szczepionki MMR mogą rozprzestrzeniać odrę. Badanie opisuje przypadki osób, które mimo przyjęcia dwóch dawek szczepionki, chwyciły infekcję i mogły puścić wirusa dalej. Brawo, odkryłeś to co wszyscy wiedzą, szczepionka jest skuteczna w 95%-98%. I to jest ta ślepota o której mówię – puszczasz dalej informację, której źródła nie znasz, tylko gdzieś przeczytałeś że tak je należy interpretować. A do tego jeszcze ja robię z siebie idiotę, że ci bazowej publikacji szukam, bo ciebie i tak fakty nie interesują.

      • Dla mnie trzeba byc niepowaznym aby nie brac pod uwage głosów tak wielu rodzin ktore dostrzegaja skutki uboczne po szczepieniu. No ale pewno wszyscy oni maja zbiorowe urojenia i racje maja tylko ci co na szczepionkach zarabiają. Jakos Sanepid w latach 90 miał inne zdanie odnosnie szczepionek i nie był takim zwolennikiem ich uzywania ale moze wtedy jeszcze jako dystrybutor tak na nich nie zarabiał Moze nie wiesz jak ten opresyjny system działa. Nie bede tlumaczył 🙂 ale ale moze podam taki przykład z dzisiaj – ten system w kazdej dziedzinie działa podobnie. Jest sprzeciw to sie odwłouje i wybiera takich ktorzy zrobia takie badania i takie opinie wystawia jak potrzebuje gora. Np to z linka ponizej.
       wiadomosci.radiozet.pl/Polska/News-Radia-ZET-po-krytycznej-opinii-do-przekopu-Mierzei-Wislanej-stracila-prace

       „Jeszcze w czerwcu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Gdańsku miała kilkanaście krytycznych uwag do przekopu Mierzei Wiślanej. W dwa tygodnie po wydaniu negatywnej opinii odwołano dyrektorkę tej podległej rządowi instytucji. Pod koniec października nowy dyrektor nie miał już żadnych zastrzeżeń i podpisał się pod opinią, która praktycznie daje inwestycji zielone światło.”

       WIec nie ma sie co dziwic ze tak jest bo ludzie sa zastraszni i zostaja tylko ci ktorzy wspierają oficjalną linie.
       Prosze przykład posła Ostrowskiego
       „W czwartek Ostrowski ponownie zabrał głos, tym razem podczas posiedzenia komisji. Najpierw zadeklarował, że jako lekarz docenia „wagę szczepień w rozwoju cywilizacji ludzkiej”, ich znaczenie dla eliminacji chorób zakaźnych. Zaraz potem jednak stwierdził. – Coraz bardziej uwidaczniają się minusy szczepień….(..) Naczelny Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Grzegorz Wrona obejmie osobistym nadzorem postępowanie w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej lekarza Krzysztofa Ostrowskiego, posła PiS, po jego wypowiedziach w trakcie debat na temat szczepień.”

       I na zastraszanie innych takze pora

       „Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie Łukasz Jankowski zwrócił się do naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej o wszczęcie postępowania wobec pięciorga lekarzy-posłów PiS. Alicja Kaczorowska, Tomasz Latos, Grzegorz Raczak, Krzysztof Ostrowski i Andrzej Sośnierz głosowali za dalszymi pracami nad obywatelskim projektem ustawy znoszącej obowiązkowe szczepienia dzieci.”
       koduj24.pl/czy-naczelna-izba-lekarska-ukarze-lekarzy-poslow-pis-ktorzy-glosowali-za-ustawa-antyszczepionkowa/

       No i tak ten system działa, przeciwnicy sa zastraszani i odwoływani a wybiera sie uległych – niech wnioski sobie kazdy sam wyciagnie. A w dawnych latach wcale nie było takiego hura optymizmu co do stosowania szczepionek. Naiwni ci ktorzy nie widza skutków ubocznych po ich stosowaniu a informacji na ten temat jest sporo w internecie i trzeba złą wole aby sugerowac ze to wszystko są tylko zbiorowe fantazje rodziców.

      • Potrzeba jak mozesz to usun podwojna odpowiedz.

      • W linku ktory podales jest własnie informacja że pacjent z 2 dawkami szczepionki MMR przekazał chorobe 4 innym kontaktom. Dodatkowo piszą że były juz wczesniej przypadki zarazania odra przez osoby zaszczepione ale akurat te badania sa pierwsze ktore potwierdziły że zdarzyło sie to także przy osobie z dwoma dawkami MMR. Jest tez wyraznie zaznaczoen ze w zwiazku z tym istnieje potrzeba gruntownych badań epidemiologicznych i laboratoryjnych podejrzanych o odrę niezależnie od ilosci szczepienia.

      • Potrzeba19

       No tak, a ty to przedstawiłeś z nagłówkiem, wiernie cytuję, „Szczepionki MMR mogą nadal rozprzestrzeniać odre” – jaki komunikat idzie z takiego tytułu? To szczepionki rozprzestrzeniają odrę, doprawdy? Taki jest właśnie schemat tej narracji, antyszczepionkowcy biorą jakieś badanie, dodają do tego fałszywy tytuł albo streszczenie i potem straszą.

       @Zenon, w przypadku odry bezpośrednia śmiertelność to tylko kawałek tortu. Osobną historią są powikłania – rozpieprzenie systemu odpornościowego czy SSPE, które jest niezłą bombą z opóźnionym zapłonem. Polecam https://patolodzynaklatce.wordpress.com/2015/03/04/nie-igraj-z-odra/

      • Jezus Maria… W podcascie o grypie z tego co pamiętam nie padło jasne stwierdzenie, że szczepionka na grypę ma chujową skuteczność. To jest jedyna rzecz, do której możecie się do Potrzeby przyczepić. Ale też nie do końca – w komentarzach ten temat poruszył i nie ściemniał. U alternatywnych-szurów/lemingów/pelikanów tego nie ma, punkt dla Potrzeby.

       Szczepionka na odrę… Podobnie jak każda inna – nie ma 100% skuteczności (co też P19 napisał). To jest wiedza z podstawówki, góra szkoły średniej. Mogło być tak, że delikwenci byli zarażeni, w pierwszej fazie infekcji a podano im MMR – co pomogło jak umarłemu kadzidło. Odra ma wysoką wiremię, ostro zaraża – nieszczepiona osoba po kontakcie z chorym (droga kropelkowa) ma nawet 90% szans na zarażenie. Śmiertelność nawet to 0.2%. Brzmi to może niezbyt przerażająco, ale wyobraź sobie, że ktoś z giwerą w ręce otwiera generator liczb losowych i mówi – zakres od 1 do 500, jak będzie 1 – zabija ciebie/twoje dziecko/babcię. No to już trochę zmienia perspektywę, prawda?

       Jaka jest śmiertelność poszczepienna, NOP? Znacznie mniejsza. Jak już wspominałem – za NOPy i inne rzeczy w głównej mierze odpowiada niedbalstwo, pośpiech, urzędnicza mentalność lekarzy (którą wymusili na nich pełnoprawni urzędnicy). Jako że teraz komunikacja jest ułatwiona, bardzo prosto można rozdmuchać mega rzadkie przypadki (rzadsze niż śmiertelność wśród niezaszczepionych).

       Osobiście zalecam dużą dozę nieufności wobec mediów głównego nurtu i państwowych narracji. Nie można jednak popadać w paranoję.

       Ty Eryku, pokazałeś jak głęboko i dokładnie szukasz danych… Niezbyt głęboko. Nie udałeś się bezpośrednio do źródła i nie próbowałeś falsyfikować rewelacji które Ci pasowały. Jeżeli już chcesz rozwalać mainstreamową, ale jednak naukową narrację – wypadałoby się jednak bardziej postarać.

  • Jest tez teoria, pewno spiskowa bo SANEPID jej nie potwierdza, że celowo chodziło o wywołanie strachu epidemmii odry z dwóch powodow:
   1. Mialo byc głosowanie nad zniesieniem przymusu szczepień i takie głosowanie odbyło sie 2 dni temu i projekt został odrzucony.
   2. Konczyły się termin przydatnosci jakies partii szczepionek a Sanepid jest dystrybutorem szczepionek/
   Są informacje że szczepionek juz zaczeło brakowac wiec magazny maja już podobno wyczyszczone z tych ktorym termin wkrotce miał sie konczyc. Wiec dwie pieczenie upieczone przy jednym ogniu… ale moze to przypadek i zbieg okolicznosci ze tak sie to wszystko potoczyło.

   To pewno tylko teoria spiskowa, wiec skupmy sie na tym czy te szczepionki na pewno sa skuteczne skoro są informacje ze podwojnie doszczepieni zarazaja innych i sami sa przyczyną epidemii.

  • Nie wiem jak wy ale od czasu odrzucenia ustawy o zniesieniu przymysu szczepien, ja juz nie słysze w tv i radio alarmujacych komunikatów o nadchodzacej epidemi odry.
   Przypadek ?

   Dobra troche sie rozpisałem – nich teraz Potrzeba ich wypunktuje by zaszczepieni też spali spokojnie bo z kazdej strony sprzeczne informacje.

   • Do końca bieżącej dekady nie wiem czy ustawowo, ale stan faktyczny będzie taki , że przymus szczepień zostanie zniesiony. Jest już zbyt wiele procesów i to na forum ueropejskim by dalej ten stan dało się utrzymać. Pytanie tylko czy odpowiedzialni za ten stan dotychczas mimo sprzyjającemu w tej materii prawu na rzecz odmawiających zostaną stosownie ukarani – w to wątpię.

    Może też dojść do eskalacji sytuacji , wszystko zależy od napięcia ludzi , że jakiś ojciec pokrzywdzonej rodziny dokona samosądu na systemie (choć pewnie będzie to na funkcjonariuszu niższego szczebla). Wtedy nie da się w opinii ueropejskiej już zatuszować nieludzkiego procederu eksperymentu na młodej populacji naszego biednego kraju.

    • Jak widac mozliwosci skutecznej manipulacji maja sporo wiec obawiam sie ze to moze pojsc w w druga strone, po dzieciach wezma sie za przymus szczepienia seniorów a po seniorach za młodzież i dorosłych.

 3. Wiem,”Eryku”, że ci na faktach nie zależy, ale odpowiem na część z twoich twierdzeń.
  Raz, w Polsce nie ma przymusu szczepień. Jest obowiązek szczepień. Kłamliwym i fałszywym jest nazywanie to przymusem, gdyż przymus to sytuacja, w której wpada ci do domu policja albo wojsko i siłą wpuszcza szczepionkę. Do niedawna mieliśmy przymus służby wojskowej, który tak właśnie działał – jeśli nie zgłosiłeś się do poboru, to wjeżdżała ci żandarmeria i mało miałeś do powiedzenia. Podobnie jak w przypadku Holocaustu, używasz słów, których nie rozumiesz, co jest żenujące.
  Dwa, dane o szczepionkach z ważnością do grudnia pochodzą z sierpnia. Rocznie czterysta tysięcy szczepionek Priorix jest podawane, wobec czego – jeśli w sierpniu zauważono, że sto tysięcy szczepionek ma ważność do końca roku, to już dawno zostały one wykorzystane. Jest to podłe kłamstwo skopiowane bezmyślnie ze stopnop.
  Trzy, w całej historii świata, w której podano kilka miliardów szczepień mmr, i tylko w trzech przypadkach stwierdzono obecność wirusów w moczu – mógłbym poszukać badań, ale tak ich nie przeczytasz, więc stfu. Bonus points – wirusy te pochodziły bezpośrednio ze szczepionki, nie namnożyły się, bo wcześniej zostały skutecznie zabite.
  Cztery, przytoczony przez ciebie portal Collective Evolution jest zbiorem pierdół, głupot, bełkotu i bezczelnych kłamstw. https://rationalwiki.org/wiki/Collective_Evolution – łap link, i tak nie przeczytasz.
  Pięć, ustawa stopnopu była szkodliwa i niebezpieczna, a Arłukowicz przyspieszył jej procedowanie, by zlikwidować jak najszybciej ten groźny proceder. Stopnop w ramach swoich ekspertów przedstawił homeopatę oraz skompromitowaną lekarkę, które obie uklękły wobec doświadczonych lekarzy.
  PS. Szczepionka przeciw odrze kosztuje jakieś 80zł, leczenie odry kosztuje od dziesięciu tysięcy złotych w górę. BigPharma strzela sobie w stopę, proponując skuteczną szczepionkę, bo może zarobić sto razy więcej na leczeniu. Najgorsza depopulacja jaką w życiu widziałem.

  Po pierwsze kłamiesz – nie do końca jest to twoją winą, bo powtarzasz kłamstwa stopnopu, więc być może jest jakaś nadzieja dla ciebie, jeśli znajdziesz swój mózg. Po drugie – szarpiesz mi nogawkę od dawna, przestań proszę. Po raz ostatni traktuję cię poważnie.

 4. Potrzeba chyba manipulujesz 🙁 Z tym wojskiem to dziwna sprawa bo był Obowiązkowy Pobór / Obowiązkowa Służba Wojskowa a nie Przymusowa Służba Wojskowa wiec chyba coś ci się pomyliło.
  Niezależnie od twojej interpretacji jesteś pewny że obowiązek nie jest swego rodzaju przymusem? i że obowiązek nie ma nic z przymusem wspólnego?
  Holocaust to inaczej zagłada. Sprawdz to sobie np. Holocaust Źydów = Zagłada żydów.
  Wiec co ty mi tu imputujesz, może ty czegoś nie rozumiesz 🙂
  Skąd wiesz czy szczepionki z terminem grudniowym juz dawno zostały wykorzystane skoro informacja o tym podobno była w sierpniu – masz jakies niezależne i wiarygodne dane czy tylko tak ci sie wydaje ?
  Link do wikipedii podałes by twoja odpowiedz nabrała wiekszej mocy ? Czytałes wogole co tam pisze bo nic takiego co sugerujesz nie pisze. To twoja interpretacja ale rozumiem ze w polaczeniu z linkiem do wikipedii miało to wygladac bardziej wiarygodnie? 😉

  „Po szczepieniu MMR żywe wirusy mogą zarażać wg. ulotek dołączonych do szczepionki. Jest możliwość zarażenia różyczką, odrą od tzw. „żywej szczepionki”:
  facebook.com/szczepienie/posts/1558755831002989
  Fakt rozsiewania odry po szczepionce MMR potwierdzają także samo CDC (amerykański sanepid), WHO oraz producenci w ulotkach szczepionek:
  greenmedinfo.com/blog/vaccinated-spreading-measles-who-merck-cdc-documents-confirms
  facebook.com/szczepienie/posts/1558755831002989 – producenci w ulotkach szczepionek przyznają się do posiadania wiedzy o rozsiewaniu wirusów poszczepionkowych.
  Badanie w którym mowa, że na 376 przebadanych dzieci aż 26,9% przechodziło poronną odrę
  ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1485961/ ”

  Wiem że nie do konca jest to twoja wina że masz takie podejscie i powtarzasz propagande z oficjalnych żródeł rzadowych i korporacji medycznych. Ale naprawde nie zapaliła ci sie nawet jakas mała lampka ostrzegawcza że cos tu smierdzi z tą odra i tymi szczepionkami jak dzien w dzien we wszystkich mediach alarmowali o nadchodzacej epidemii odry (chodz to chorba ktora przebiga łagodnie) az sejm odrzucił ustawe o zniesieniu obowiazku szczepien i nagle wszystko ucichło i nikogo juz temat nie obchodzi ? Naprawde nic a nic ? I jeszcze ta pomyłka w informacji ze zadne z 6 osob nie było szczepiona na odre a pozniej sie okazało że jednak jedno dziecko było szczepione na odre…

  • Eryk, myślę, że nie ma sensu doszukiwać się w Potrzebie dobrych intencji: a to, że mu zryto banię albo, że nieświadomie i z głupoty powtarza propagandę, bo obrażasz jego inteligencję. Pytasz o „czerwone światełko”, a zapytałeś sam siebie, czemu ono Tobie się nie zapala w kwestii Potrzeby? Przecież ten koleś działa dokładnie w ten sam sposób co ludzie z TOKFM – jest to toporna propaganda, acz adekwatna do poziomu sterowności ogłupiałego już społeczeństwa. Gdybyś posłuchał tych audycji (już nie wymieniam nazw bo nie chcę reklamować), zrozumiałbyś, że to jest czysto systemowa propaganda, niczym za czasów Stalina.

   ps: Wielkie propsy za doskonałą obserwację, że propaganda strachu przed odrą zanikła wraz z odrzuceniem przez rząd ustawy.

 5. A ja wam powiem: mniejsza o fakty, liczy się co powie partia… Czy szczepionki w Polsce są bezpieczne? Tam… są absolutnie bezpieczne w lodówkach gdzie je przechowują nic im nie grozi, chyba że odłączą prąd… ale kto tego pilnuje…

  Skąd więc ta wojna o wyszczepialność? Bo trzeba kupić , a by kupić musi sie rachunek zużycia zgadzać… Być może ktyje się też za tym eksperyment na populacji Słowian…. ale to spekulacje. Na pewno NIC poza co najmniej kasą nie stoi na przeszkodzie by w PL były te same zasady co w RFN… a jednak COŚ stoi…

  Eryku Twoje mniemania co do przymusu wyszczepialnosci dorosłych mi tez przyszły na mysl. Obawiam sie jednak , że tego nie zaryzykują poza akcjami darmowe grypo szczepionki dla seniora…

  Władza PL choc chytra i mająca jednostki za nic, jednak boi się, ze ktoś w końcu ją pozabija (obejrzyj sobie czytanie projektu jak zebrali podpisy o wycofanie szczepień – jedna z posłanek wyraźnie to wyartykułowała mówiąc coś w ten deseń: może ktoś pozbiera podpisy by nas powiesić… i co wtedy… TAK PADŁO TO ZDANIE i oni się tego boją). Szczepienie dzieci ma to do siebie ze można je ładnie uzasadniać. Twierdzę jednak ze w 2-3 lata się to i u nas skończy. Nie da się tego dłużej utrzymać tym bardziej , ze szykują sami na siebie strzał w stopę – niby obywatelski projekt – szczepimy bo myślimy – który ma przynieść zakaz przyjmowania dzieci do żłobków i przedszkoli bez szczepień… to będzie koniec tej komedii bo wywoła autentyczny bunt. Z drugiej strony zakłuci trend by odciągnąć dzieci od rodzin jak najwczesniej (nieszczepiący przestana dawac dzieci do instytucji , a zaczną się domowe przedszkola, gdzie ludzie dodatkowo wymienia się informacjami anty szczepień).

  Dochodzi do tego zbliżająca się seria pozwów i rozpraw już poza jurysdykcja PL. tak więc przekonacie się , że będzie masa krzyku ale ten szczepionkowy skansen sie zakończy (być może wpuszczą wtedy celowo w populację jakieś zakaźne odry – by nastaszyc – ci ludzie sa zdolni do wszystkiego).

  Z dorosłymi jednak nie przejdzie no głupi nie są, a jeśli są to źle się to skończy dla władzy i na prawdę ludzie wyjdą na ulice by palić i rabować, a nie z flagami. No ale zobaczymy…. Dobroczynność szczepień też nie jest w ostatnich dekadach do obronienia bo istnieje silna korelacja wykresu dostępności wody bieżącej i kanalizacji z występowaniem zarazków, chyba nawet zdecydowanie silniejsza niz szczepień. I tu też bym sie doszukuwał drugiego dna – polecam sprawdzić co do wody pitnej dodaje się w różnych krajach , a na tym tle na deser co w Brazylii i jakie jest tego uzasadnienie… Generalnie jest zasada – im mniej człowiek wart i nie może się sądzić tym bardziej trują…. I trudno tu obronić , że to nie JAKIŚ spisek…

  Myślę , że tak jak epoki w literaturze czy stosunkach społecznych w historii zyskuja pewne nazwy, nasza epoka dorobi się miana II ERY WIEKÓW CIEMNYCH (może to taka spirala , która w cywilizacji ma okres powtórzeń co 1000-2000 lat)…

  • jezeli nie bedzie „oporu” społeczeństwa to na pewno beda to realizowac czyli po dzieciach obowiazek szczepienia seniorow a pozniej młodzieży i dorosłych. Mysle ze to kwestia tylko tego na ile beda czuc sie pewni – jezeli takie manipulacje jak ta ostatnia beda przechodziec bez problemu to podobne i jeszcze bardziej wymysle beda realizowane. Mysle ze wkrotce mozemy spodziewac sie nowych „groznych” epidemii i „przymusu” do kolejnych szczepien. Propaganda Strachu – na propagandzie strachu najlepiej sie zarabia.

 6. a jeszcze coś: jak skutecznie pozbyć sie szczepień i wku ?

  Jest kilka metod… co do WKU rodzina sciganego szukała trepa z dostępem w komisji i za opłatą teczka była wyciągana…

  W przypadku szczepień, znależć pediatre i za opłatą na wizytach wyrzuci szczepionke i odfajkuje w zeszycie zabieg

  W przypadku wszelkich przymusów po porodzie domowym dziecka nie zgłaszać faktu jego istnienia…. i po kłopocie, nie przyjdzie nawet auswajs – ODDAWAJ DO SZKOŁY NATYCHMIAST

  W przypadku popełnienia powyższego grzechu pierworodnego (już zgłosiliśmy zanim połapaliśmy się w otaczającym świecie) udajemy na wezwania , że jesteśmy za granicą lub wyjeżdzamy realnie.

  W tym momencie jak i od lat 90 jak ktos chce to uniknie i cała reszta to bicie piany…

  • były jeszcze inne sposoby. Dotrzec do kogos z komisji by wyciągnąl teczke to chyba nie była łatwa sprawa… 🙂 Ze szczepionkami jakies tam mozliwosci tez sa ale trzeba sie liczyc ze sruba bedzie dokrecana.

 7. PROFESORLENIUCH

  Dzięki Etamie za wrzutkę. Poratowałeś jak zwykle porządną dawką swoich życiowych przemyśleń.

  Dodam tylko coś odnośnie Anchor.fm – już pomijając fakt że to jest aplikacja zarówno mobilna jak i desktopowa, ale nawet nie to że jest darmowy jest najważniejsze, a fakt że fajnie śmiga RSS i dodatkowo Anchor.fm samoistnie (o ile zaznaczymy taką opcję) wrzuca nasze nagranie do Apple Podcasts, Breaker, Castbox, Google Podcasts, Overcast, Pocket Casts, RadioPublic, Spotify i Stitcher i już Wam tłumaczę jaki to ma wpływ na słuchalność.

  Na początku hostowałem swoim Podcast Profesora Leniucha na SoundCloud i odsłuchania poszczególnych odcinków można było liczyć w dziesiątkach, odkąd jestem na Anchor liczba odsłuchań wzrosła do setek i tysięcy. Taka różnica jest.

  Dzięki jeszcze raz za audycję i Etam powiem Ci tak, nie idź do roboty, bądź po prostu sobą i bądź szczęśliwy. Jeśli dobrze Ci na freelancerce to po co się ubierać w etat, gdy sam zarabiasz więcej niż zapłaci Ci ktokolwiek na start.

 8. Ty tam nie rób za bzdurnego proroka, „na Marszu będzie pogoda”, no będzie albo nie, całe 50% szans.
  Prawdziwy prorok powinien być mętny, niezrozumiały a od gdybania są lepsi, na przykład Braun.

 9. Przechodzimur

  @ EEETAMIE nie dziw się, że Max lubi być głaskany i słuchać jaki jest ładny. Może i nie jest pierwszy, ale ostatni na pewno nie ?.

Zostaw Komentarz