Luźne Gatki – Before: pszet…

Luźne Gatki – Before: pszet…

wpis w: audycje, Luźne Gatki | 16

Tak se gadam zanim nastanie regularna audycja.

16 Odpowiedzi

 1. Panie… widziałeś chociaż jedną grę w 4K z HDR albo film z BD 4K na odpowiednim ekranie? Nie ma różnicy między 720p a 4K? Jak nie widzisz różnicy to musisz mieć ogromna wadę wzroku. Nowe konsole generują obraz w 720p? Nie mów o rzeczach, o których nie masz nawet najmniejszego pojęcia. Dla przykłądu obraz na xboxie one x w nowym Red Dead Redemption II jest wyświetlany w natywnym 3840 × 2160. To nie jest żadne sztuczne podbijanie rozdzielności. Przestaje słuchać Twoje audycje bo się tylko wkurwiam.

  • Polecam zapoznać się z pojęciem upscalingu. Z tego co pamiętam, nawet na PS4 i Xbox One uzywa sie 720 upscalowanego do 1080. Na Scorpio i Prosiaku upscaluje sie 1080 do 4k parę tytułów.

   Były słuchy, że na prosiaku RDR2 będzie upscalowane. Jak jest – proszę potwierdzić.

   https://www.ign.com/articles/2018/08/09/red-dead-redemption-2-confirmed-to-run-in-4k-on-ps4-pro

   • To nie jest na tyle proste, by to w jednym komentarzu wyjaśnił (chociaż będę mówił na przykładzie SpiderMana, bo RDR2 nie znam i nie bardzo chcę). Tak, upscaling jest, ale złożony mniej więcej z dwóch obrazów 1080p, co już daje ci dużo więcej niż klasyczny upscaling 1080p do 2160p. Na rewersach gier na PlayStation masz zapisane, czy były oprogramowane na 720p, 1080, czy na co. Zupełnie osobną kwestią jest odtwarzanie filmów w poszczególnych standardach, różnica między 720 a 1080 jest widoczna gołym okiem, o 4k nie wspominając – sam gdy pierwszy raz widziałem 4k, było to na netflixowym Daredevilu, gdzie można było odczytać tekst z plakietek detektywów. Pamiętam jak się wtedy śmialiśmy, że scenarzyści będą mieli w cholerę roboty 🙂 Swoją drogą, mam ps4 pierwszej generacji i różnicę między 720 a 1080 widzę gołym okiem, bo jak robię np. transmisję na twitcha czy youtube to mam 720 upscalowane na 1080, a jak gram sobie solo (i gra jest pod 1080), to różnica jest jak w mordeczkę widoczna.
    No i też należy pamiętać, że mamy parę rzeczy, które po drodze mogą nam przeszkodzić. Kiepski kabel HDMI starego standardu sprawi, że obraz 1080p z PS4 trafi do telewizora zaburzony, a telewizor będzie to upskalował. Ewentualnie sam telewizor będzie jakiś z Manty i będzie kombinował z sygnałem po drodze.
    Ale ad rem – za dużo razy słyszałem od etama, że nie widzi różnicy między sd a hd. OK, jego prawo, welp, ale to jeszcze nie znaczy że tej różnicy nie ma – jak słusznie retronukleon zauważa, to może być wada wzroku, ewentualnie siła przyzwyczajenia.

   • Niestety ale źle pamiętasz. Pisałem o xbox one x. Zresztą nawet na zwykłym xbox one nie działają w 720p. Pomyliłeś generację. Serio nie chce mi się tłumaczyć tego co możesz znaleźć w wiarygodnych źródłach. Z łatwością znajdziesz jak bardzo dużo gier na xbox one X działa natywnie w 4K.
    Proszę bardzo dokładna analiza specjalistów od obrazu:
    https://www.eurogamer.pl/articles/2018-10-29-red-dead-redemption-2-wyglada-i-dziala-najlepiej-na-xbox-one-x
    PS4 pro niestety tylko 1920×2160 ale to nic dziwnego mając na uwadze moc tego sprzętu. Za to na xbox one X idealne natywne 4K.
    Wiem, że dalej będziesz pisać, że to 720p.

    Co do obrazu – nie chce mi się wierzyć, że ktoś nie widzi różnicy między SD/720p/4K. Chyba, że ogląda 24 cale z 5 metrów. Obraz z płyt BD 4K jest fenomenalny. Netflix czy inne usługi streamingowe nie zbliżają się nawet jakością do obrazu i dźwięku z tego nośnika.

   • Ja polecam zapomnieć o sensacyjnych artykułach z portalozy i cieszyć się rozgrywką na swoim ulubionym sprzęcie. To są gry i liczy się zabawa.

   • @Ola

    I to jest bardzo słuszna uwaga.

  • @RETRONUKLEON nie denerwuj się, jeśli znasz wystarczająco Etama to doskonale wiesz że jego sposób dedukcji/rozumowania jest następujący:

   1. W przypadku urządzenia/technologii której Etam nie posiada, dana rzecz i tak nie działa bo:
   – ludzie nie są w stanie i tak dostrzec róznicy pomiędzy wspomnianą technologią a tą z przed 30 lat
   – technologia ta jest kłamstwem/naciąganiem/spiskiem (niepotrzebne skreślić) i nie ma różnic w porównaniu z tą z przed 30 lat
   *Rozwiązanie: Po co kupować jak na Allegro ciągle można kupić sprzęt z lat 80-90tych, a Netflixa można komfortowo oglądać w 480x240px.

   2. W przypadku zjawiska w przyrodzie, zjawiska fizycznego, teorii naukowych oraz faktów naukowych których Etam nie zna lub nie rozumie:
   – są to spiski
   – naukowcy (illuminati :P) to wymyślili siedząc przy browarze i tak na prawde nic na dany temat nie wiemy
   *Rozwiązanie: Przecież Etam zna prawidłowe wyjaśnienie i dokładnie tłumaczy co na czym polega. A przynajmniej, jako baczny obserwator i użytkownik YouTube, ma swoją teorię.

   Ja sam – z całą sympatią do Etama – czasem się denerwuję, jednak spokój z jakim Etam mówi często eliminuje wkurw wywołany treścią ;).
   Etamie – powyższe wynika tylko i wyłącznie z moich obserwacji i nie ma na celu obrażania Ciebie.
   Pozdrawiam.

   • Jak nasłucham się Etama to potem staje się mentalnym biedakiem. W supermarkecie wszystko wydaje mi się drogie. Odmawiam sobie nawet rzeczy, które ułatwiłyby mi życie. Dlatego przestałam go słuchać i zaczęłam cieszyć się swoim życiem, zamiast użalać się nad jego życiem.

    • I o taką dyskuję mi chodziło: #BRONEK: ocena „Prawie jak Clod”, #OLA: cieszę się grą/filmem (traścią), a nie wielkością pixla pod lupą i żyję swoim życiem. JESTEŚCIE GOTOWI by podjąć rękawicę i samodzielnie nagrać mp3 „Świat z mojego punktru w 15 min.” – POLECAM

     W jakiej rozdzielczości jest świat?

     • EEETAM: Może czegoś nie wiem, ale to się nazywa radio. Polega to na tym, że jedna lub kilka osób gada, a reszta słucha.
      Jeśli ci pierwsi mówią coś ciekawego, to słucha tego dużo osób.
      Wydaje mi się, że jak chcecie tworzyć coś „interaktywnego” to włączcie sobie Discorda, nazwijcie to chat i rozmawiajcie o czym chcecie. Masz też od tego swoją Pyskotekę.
      Ja przychodzę posłuchać radia, a nie nagrywać odcinki. Dzwonić też nie zamierzam, bo nie lubię. Ale może powinnam się przenieść do TokFM. Tam nikt nie płacze, że nie ma komentarzy, że nikt nie dzwoni i nie zostawia łapek w górę.
      W sumie słuchałam wiele rozgłośni, nawet tych retro i nikt nigdy nie miał z tym problemu, jak w radiach dla sierot po Martinie. Po prostu nagrywali to ludzie pewni siebie, którzy wiedzą że mają coś do powiedzenia. A nie tacy, którzy ciągle potrzebują potwierdzenia swojej wartości.
      Wydaje mi się, że NR to jakieś substytuty telefonu zaufania dla samotnych ludzi. Niestety mam sporo znajomych i nie kręci mnie coś bardziej niż słuchanie ciekawych opowieści przy kodowaniu.

    • A my z Olą Właściwą w związku z jajkami Etama czujemy się jak milionerzy, bo kupujemy wiejskie ze wsi. O! Perspektywa!

     • „W związku z jajkami Etama” xD. Ale Ty jesz z musztardą jak Etam, więc wiesz.

     • Też mam ze wsi. Jednak te z lokalnego supermarketu są o wiele lepszej jakości. Wole z majonezem i pieprzem ;D
      Tylko zawsze mam dylemat – na miękko, czy na twardo.

      • Czytam to ze sciśniętymi kolanami…. wyobraziłem sobie , moje skarby w majonezie… to przez to Waszr pisanie…

      • Polecam po diabelsku. Devilled eggs. Majonez zmieszany z żółtkiem z jajka na twardo, do tego w wersji podstawowej pokrojona ostra papryczka.

Zostaw Komentarz