Spoiler – Trylogia Sienkiewicza

Spoiler – Trylogia Sienkiewicza

wpis w: audycje, Spoiler | 23

Wilcze zęby, oczy siwe, groźnie garść obuszkiem furczy, gniew w zawody z wichru zrywem, dzika radość – lot jaskółczy, czyn – to czyn: zapadła klamka, puścić kura po zaściankach. Hej, kto szlachta – za Kmicicem! Hajda na Wołmontowicze!

Link do wykopu

23 Odpowiedzi

 1. JacekVelBlacha

  @Krawiec serio nie było ciekawszych ekranizacji ksiażkowych? SERIO?!
  Niniejszym ogłaszam 27 marca dniem wstydu dla serii SPOILER.
  Słuchaja nas jacyś licealisci ? Może kapitan Krawiec dostrzegł jakiś target jakiego ja nie dostrzegłem.Jeszcze link do wykopu MISZCZU marketingu wpadł na pomysł by NR stało się pośmiewiskiem internetu.
  Ręce opadaja.

  • Grozisz mi?

   • Dobra, tak serio to sobie chyba dam siana z tym wykopem. Wyniki nie są zadowalające. Spodziewałem się co najmniej 3 wykopów, a tu 1 (słownie: jeden) kurwa wykop. Co zrobiłem źle? Gdzie popełniłem błąd? Poza tym niektórzy nadający już zadeklarowali swój wkurw i nie życzą sobie aby ich audycje się tam pojawiały. Nie powiem o kogo chodzi, bo nie ma takiej Potrzeby.

    • JacekVelBlacha

     Wyraziłem swoja opinię już nawet narzekać mi się nie chce. Chwaliłem Twój spoiler tak jak chwaliłem i będę chwalił lorem ipsum ( jakie już chyba nie wróci ) ale masz dziwna modę ,że w środku serii lub pod jej koniec musisz wydusić brzydkiego pierda. Kompletnie tego nie rozumiem. Mówisz ,że NR jest radiem dla dorosłych i gdyby traktować ta dorosłość literalnie i wedle polskiego prawa to nielicznym licealista i licealistka wyświadczyłeś przysługę nagrywajac powyższy odcinek. Kłopot jest tylko w tym ,że gołym , nie domytym uchem słychać a nawet widać ,że tu takich nie ma a jeśli sa to trafiaja przypadkowo z indeksu Google i uciekaja. Jak w Twoim poczuciu smaku i jakości mieszcza się jednocześnie filmy Larsa Von Triera legendarne produkcje masowe typu Aliens VS Predator i ekranizacja polskiego historycznego gniota? Jakim to 99,9% rzyga gdyż była tym duszona na jednym z etapów durnej polskiej edukacji. Przepraszam może to ja kurwa nie mam poczucia artyzmu i może właśnie tworzysz jakiś nowy nurt jakim będa się zachwycać za 150 lat .Jeden mały szczegół ja za 150 lat nie będę zył.

    • To, że Trylogia jest w kanonie lektur, nie oznacza od razu że to jest dzieło dla dzieci. Mi tam bardzo się podobają filmy Hoffmana i nie widzę w nich nic dziecinnego. Nie rozumiem dlaczego miałbym omawiać radosne, łatwe seriale, Robin Hooda czy filmy typu Drive a unikać Trylogii.

    • SkrzydlatyŻmij

     Jak nie dla dzieci? a gwałty, oślepianie i wbijanie na pal? to co?

 2. Super audycja kurwo!

 3. Blacha, rozumiem, że to Goku zasługuje na specjalne, limitowane wydanie każdej szanującej się audycji filmowej. Świat bez Goku byłby taki jakiś niepełny, wręcz pusty. Cóż za persona, wzór do naśladowania, porywający bohater! Każdy by chciał zostać Goku. Chcę nim zostać i ja!

 4. JacekVelBlacha

  W tym miejscu wypada przytoczyć pewna historie , jaka nadal się toczy i ma miejsce, jej zakonczenie będzie bardzo smutne. Jeden z słuchaczy pewnego radia postanowił chwalić i bronić jednego z nadajacych nie z względu na treści jakie on produkuje ale z względu na przejaw litości i pustego współczucia wiedzac o jego problemach życiowych. Kłopoty ów radiowca się przez to nie zmiejszaja ale ów słuchacz gdzie tylko może daje mu fałszywe przekonanie o tym ,że co kolwiek by nie zrobił to ma sens i ,że nie jest tak źle. Na chwilę wspomniany radiowiec znikł z eteru od razu ów słuchacz krzyczał , niemiłosiernie gardłował na pobliskim „forum” gdzież to się jego radiowiec podział i wskazywał też czyja to wina ,że ktoś go wykopał .Radiowiec dowiedział się o tych apelach rzucił odwiesił znów obowiazki na haczyk i pojawił się na antenie słyszac zawodzenia swojego wiernego giermka pocieszyciela.Tak się chłopcy bawia ale tylko jeden będzie finalnie zadowolony – zgadniejcie który ?

  • JacekVelBlacha

   Dodam tyle ,że ów słuchacz tyle wazeliny już wypuścił ,że przestał uzywać swojego nicku bo zaczeło to pachnieć kiczem więc używa innych pseudonimów gdzie sugeruje w rózny sposób ,że teraz to pisze TWÓJ POCIESZYCIEL a nie jakiś tam anon. Wbrew pozorom nie ma tu winy tylko po jednej stronie ktoś kto lubi się okłamywać jest tak samo winny finału tej akcji jak ten który wpędza go w świat kłamstwa ,który jak wiadomo zawsze jest słodszy ,wygodniejszy , bardziej komfortowy niż rzeczywistość. Smutne jest to ,że jak „zakonczy się ta produkcja cukierków” zycie tylko jednemu z nich wystawi bolesny rachunek.

  • Jacek pisz konkretnie o kogo chodzi. Robiąc to co robisz jest trzy razy więcej smrodu niż gdybyś z otwartą przyłbicą powiedział o kogo chodzi. Puszczasz bąki bizantyjskie niby w trosce o Nocne Radio.

 5. Blacha poglaskalbym Cie i dal cukierka

 6. Niestety Też Jacek

  Blacha każdy już Tobą rzyga. Jak słyszę, że ZNOWU dzwonisz, to mam ochotę zrobić sobie twoja laleczkę VooDoo i plaskać ją po ryju bez końca. A DB, to gówno, co się ciągnęło jak Moda na sukces.

  • JacekVelBlacha

   Niekoniecznie sie ciagneło sa przecież wersje pełnometrażowe DB nie pisze tu o filmie z żywymi aktorami jaki sam w sobie był skandalem i obrzydliwym łupieniem fanów na kasę .
   Zaczynasz się powtarzać z swoimi tekstami -wymyśl coś lepszego.Postaraj się , jestem pełen wiary w Twojej umiejętności …może dlatego ,że podobno jesteś moim imiennikiem. 🙂

   • JacekVelBlacha

    https://www.kreskoweczki.pl/kreskowka/2459-dragon-ball-super
    Dragon Ball Super to całkowita kontynuacja sagi Majin Buu. Jak mówi Akira Toriyama rozpoczyna się od wydarzeń mających miejsce niedługo po ostatniej walce. Po pojawieniu się Boga Zniszczenia Beerusa bohaterowie opuszczają swój świat, by zmierzyć się się z sąsiadami z szóstego wszechświata. Czy uda im się wygrać? Co w planach ma Beerus po zakończeniu turnieju? Tego dowiemy się oglądając Dragon Ball Super!

    Najnowsza seria SUPER znów pod czujnym okiem mistrza Akiry Toriyamy.

    ( Sienkiewicz by się zesrał z zachwytu po jednym odcinku! )

    • Czy nasz dzielny Marchewiak pokona Szatana Serduszko? Czy księciunio Przyprawa do Zupy skopie tyłek przybyłemu z 7 gęstości Straszliwemu Szuru-Buru? Dowiecie się już niebawem, w 759 odcinku telenoweli dla dojrzewających chłopców pt. Smocze Jaja MAX! 😉

 7. @JacekVelBlacha
  Wszystko można napisać o DB, ale nie to, że „niekoniecznie się ciągnęło”… Tam każda walka trwała po kilkadziesiąt odcinków, bo bohaterowie przechodzili od kilkuodcinkowych śmiertelnych spojrzeń do retrospekcji i niepotrzebnych dialogów… Też jestem fanem DB, ale nie dajmy sobie przesłonić oczu nostalgią.

  Druga sprawa to Dragon Ball Super. Kreska zmieniła się drastycznie (i to na gorsze). Przez kilkadziesiąt pierwszych odcinków widzimy grube linie, krzywe ryje i wykręcone mięśnie postaci, które wyglądają jak narysowane w paintcie przez 10-latka (wpiszcie w google image: „toei dragon ball super”, to zobaczycie, o czym mówię). Od około 30 odcinka styl się stabilizuje pod napływem hejtu płynącego ze strony japońskich fanów. No ale trzeba przyznać, że drugi opening DB Super pod względem graficznym jest już bardzo na poziomie.

  Ponadto cała seria DB mocno traci na fakcie, iż w rzeczywistości kosmos nie istnieje i ziemia jest płaska. A poza tym sądzę, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

  BTW. Jak ktoś lubi dobrze zanimowane walki, to polecam One Punch Man… sceny walk w tym anime dosłownie rozjebały mi mózg:

  https://www.youtube.com/watch?v=km2OPUctni4

  • JacekVelBlacha

   Piszesz ,że jak ktoś lubi animowane walki to niech kliknie sobie gdzieś tam.To ładnie pokazuje jak postrzegasz DB oraz ,że w istocie nie stałeś się dojrzałym fanem.Zatrzymałeś się na etapie WOW z pierwszej spektakularnej walki jaka widziałeś za dzieciaka na RTL7 lata później w One Punch Man widziałeś jeszcze bardziej spektakularna walkę i dokonujesz płytkich porównań.
   DB to zdecydowanie więcej niż walki to znakomite poczucie humoru samego Akiry Toriyamy , to romantyczna historia o życiu chłopca będacego poczatkowo po za cywilizacja (jeśli nie ogladałeś DB od samego poczatku to pewnie nie wiesz o czym teraz piszę ) , to projekcja bardzo złożona i inna niż wszystkie w kwestii roli istot po za ziemskich oraz bogów ich mocy i nie mocy względem zwykłych ludzi.Praktycznie co drugi może co trzeci odcinek zawiera bardzo mocne przesłanie takie życiowe jeśli oczywiście widz chce je zobaczyć ,chce dostrzec.Dużo by tu pisać ….ale po co skoro Twoja odpowiedzia jest trolling żenujacej jakości „Ponadto cała seria DB mocno traci na fakcie, iż w rzeczywistości kosmos nie istnieje i ziemia jest płaska. A poza tym(…)”.

   • Serię DB (w tym DBZ i DBGT) oglądałem po 3 razy… Każde anime z gatunku „martial arts” oceniam pod względem jakości animacji walk… to chyba logiczne? A animacja w Dragon Ball Super niestety wymięka w porównaniu do One Punch Man. Jasne, możesz szukać przesłania i ukrytego dna, ale to samo tyczy się każdej serii anime… Zaraz zaczniesz nazywać Muminki horrorem, bo występuje tam Buka… proszę cię…

    Być może nie jestem dojrzałym fanem, ale za to wiem, jaki nakład pracy wchodzi w każdą sekundę animacji. Gdybyś chwycił za ołówek i spróbował tego fachu, zobaczyłbyś, ile wysiłku, wyobraźni i koncentracji wymagają sceny walk, które tak wyszydzasz, grzebiąc się w dopełniaczach fabuły i moralnych naukach, panie dojrzały intelektualisto. 😀

    A moja odpowiedź bynajmniej nie była trollingiem – gdybyś częściej czytał to, co piszę na czacie, wiedziałbyś, że faktycznie wierzę w płaską ziemię i brak kosmosu, a także w to, że popieram tezę Korwina, która głosi, iż Unia Europejska powinna być zniszczona. Chore? Być może, ale mam do tego prawo…

 8. Pozdrawiam Jacka Kuchmistrza. Widać zwolenników audiobooków przybywa. Chętnie bym porozmawiał z nim o audiobookach, bo nie mogę zrozumieć jak można lubić książkę czytaną przez Mirosława Uttę? To świetny lektor do filmów, ale nie audiobooków, a przynajmniej nie wszystkich. Co do Leszka Teleszyńskiego w pełni się zgadzam. Ten aktor faktycznie robi to dobrze, Ksawery też sobie radzi, ale dla mnie czyta on zbyt ospale.

 9. Nigdy nie widziałem żadnego z wymienionych filmów, nie czytałem żadnej z powieści. Audycja niemal mnie przekonała do przyjrzenia się Sienkiewiczowi. Bodaj pierwsza pochlebna opinia z jaką się spotkałem. Do tej pory gdzie nie patrzyłem, wszyscy po nim jechali.
  Komuda mi się podoba. Całkiem sporo jego kniżek wypuścili w audio.
  DB też mi się bardzo podobał. Dobre 18 lat temu. Ale chyba trochę młodszy byłem.

Zostaw Komentarz