Spoiler – Bandersnatch

Spoiler – Bandersnatch

wpis w: audycje, Spoiler | 7

Ola, Zenon i Potrzeba biorą na warsztat legendarny już dziś film Black Mirror: Bandersnatch, który rozmywa nieco granice między filmem a grą komputerową. Audycja poszła w zupełnie inną stronę niż chcieliśmy i zamiast znęcania się nad Bandersnatchem, dostrzegliśmy w nim kolejne, warte uwagi, cechy. Pod koniec również liczne rekomendacje (i nie tylko) najnowszych produkcji.

Diagram fabuły Bandersnatch: https://vignette.wikia.nocookie.net/black-mirror/images/0/02/Bandersnatch_flowchart.png/revision/latest?cb=20190110015033

7 Odpowiedzi

 1. Zapomniałem jednej bardzo fajnej rekomendacji – Paul (https://www.netflix.com/watch/70123711) – troszę w stylu Ted, komedia science-fiction o tym, jak dwóch nie do końca ogarniętych typków zaprzyjaźnia się z kosmitą. Pozycja absolutnie obowiązkowa dla miłośników SF 😉

 2. wzruszajacy film, tylko ta Ruth mnie wkurwiala. kosmita jej naprawil oko, a ona mu nawet nie podziekowala

 3. Odnośnie rekomendacji Potrzeby19 – zgadzam się w pełni z poleconym filmem „Nie oddychaj” – oglądając go z chłopakami w pracy :D, praktycznie cały film obejrzany na bezdechu i w ciszy. Polecam !!!

 4. American Laser Games nie opierały się na wyborach poza kilkoma wyjątkami. Bardzo lubię ich produkcje. Kultowy Mad Dog McCree, Crime Patrol, The Last Bounty Hunter . Dosyć często w nie gram nawet w 2019. Są magiczne. Przy odrobinie zaparcia i umiejętności można jest sprawdzić sobie na emulatorze Daphne-Singe. Emulacja pistoletu na myszce działa idealnie.

  The Walking Dead – jak każda gra Telltale Games wybór jest oszustwem. Co nie wybierze się w dialogach i tak się kończy wszystko praktycznie w taki sam sposób. To jest iluzja wyboru. Wystarczy po raz drugi wybierać kompletnie inne dialogi z postaciami i przekonamy się bardzo szybko, że nasz wybór nie ma znaczenia. Firma pewnie z tego powodu już nie istnieje. Robili takie same gry tylko z innym setingiem.

  Należy pamiętać o produkcjach firmy Sierra. Phantasmagoria była jedna z pierwszych gier przygodowych w pełni oparta na digitalizowanej grafice i wstawkach filmowych. Wybór był dosyć ubogi ale fabułą wciągająca. Były to czasy gdy aktorzy się zastanawiali nad swoją przyszłością w grach video. To ten na dłuższą opowieść.

  Ostatnio ku mojemu zadowoleniu takie produkcje wracają. Jeśli macie aktywny abonament Xbox Game Pass to polecam Late Shift. Ten film interaktywny jest zdecydowanie lepszy niż to co zrobił netflix. Wybory w nim faktycznie mają znaczenie. Film można ukończyć na 7 różnych sposobów.

 5. Przypomniała mi się jeszcze gra Quantum Break z 2016 roku. W grze występują aktorzy Shawn Ashmore, Aidan Gillen. . Ich postacie występuje w grze oraz.. sama gra jest połączona z kilku odcinkowym serialem filmowym. Na historie w serialu mają wpływ nasze poczynania w grze. Taka totalna hybryda. Polecam.

 6. Dobra iksbocie skoncz juz bo tu wszyscy ps4 tylko 😉
  Hidden agenda bardzo fajna film/gra w stylu tego black mirrora,Until Dawn gra z ogromna iloscia wyborow oraz bardzo dobry horror.Late shift jest tez na ps4 no i od siebie polece jeszcze Her Story.

  Pozdrawiam

  • Jestem pewny, że mam więcej konsol różnistych niż tych gier na swoje wspaniałe PS4. Serio 😀

Zostaw Komentarz