Spoiler – Filmy wojenne

Spoiler – Filmy wojenne

wpis w: audycje, Spoiler | 11

Wysłuchanie tego odcinka Spoilera jest obowiązkiem każdego prawdziwego słuchacza NR! Po odsłuchaniu słuchacz ma obowiązek zostawić w stosownym miejscu komentarz. Tych, którzy będą unikać słuchania czeka rozstrzelanie.

11 Odpowiedzi

 1. Panie kapitanie krawcze, podporucznik Paweł Skała-Piękoś melduje odsłuchanie podcastu w wyznaczonym regulaminowo czasie wolnym!

 2. 667NowyLepszySzatan

  Zastanawiałem się czasami kogo przypomina mi J. vel B. i w końcu wiem to KGK z Pory na Przygode. Jeśli mi nie wierzycie to sami sprawdźcie.

 3. Trochę było o klasykach więc przypomnę jeszcze film „Tylko dla orłów”, pozdrawiam

 4. Słucham, słucham.

 5. I wysłuchałem, zajebista audycja, a zacni goście dopisali. Takie rzeczy to ja lubię panie Krawcze.
  A z moich filmów ulubionych to jest produkcja z 1983 roku „Gry wojenne”, jakoś mi zapadła w pamięć. Może dlatego,
  że pokazana jest tam wojna w inny sposób, podejrzewam iż to właśnie takich wojen teraz można się spodziewać, aby NIE oczywiście.

 6. SkrzydlatyŻmij

  Zbigniew Załuski „Siedem polskich grzechów głównych” książka z lat 70-siątych, fakt komunistyczna, ale z niej się dowiedziałem, dawno tamu, że nie było w historii II wojny światowej ataku wojska polskiego z szablami na czołgi niemieckie. Polskie podręczniki taktyki kawaleryjskiej sprzed II wojny światowej zabraniały czegoś takiego, nawet atak frontalny kawalerii na stanowisko CKM był zabroniony, trzeba było atakować z boku.
  Andrzej Wajda w TVP jeszcze za komuny brał udział w dyskusjach z historykami, którzy mu zarzucali niehistoryczność sceny w „Lotnej”, odpowiadał: artysta ma prawo do swojej wizji, do symbolicznych scen itd. Nie słyszałem, żeby bronił historyczności tej sceny.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Za%C5%82uski

 7. dla mnie najlepszy polski film wojenny to: „jak rozpetalem 2 wojne swiatowa”
  taka lekka komedia bez napinki.
  4 pancernych na 2 miejscu.

Zostaw Komentarz