Spoiler – Stanley Kubrick, człowiek, który wiedział więcej?

Spoiler – Stanley Kubrick, człowiek, który wiedział więcej?

wpis w: audycje, Spoiler | 5

O wielowarstwowej i niejednoznacznej symbolice filmów Kubricka rozmawiają Krawiec i Potrzeba.

5 Odpowiedzi

  1. fajna audycja, tylko jedna uwaga – jakby Potrzeba mógł NIE DRZEĆ SIĘ DO MIKROFONU albo go ściszyć albo co… bo na słuchawkach jest mocno średnio, kontrast z Krawcem za duży.

  2. Sam Kubrick powiedział, że Oczy Szeroko Zamknięte są jego najlepszym filmem, więc rozumiem, że wiecie więcej od niego. Zostawcie interpretację tego artysty profesjonalistom, bo z EWS to żeście się poprostu skompromitowali.

    • Sorry, ale to jest radio dla ludzi, którzy potrafią mieć własne zdanie i upodobania, nawet sprzeczne z gustami samego autora. Jak Sapkowski mówi, że nie podoba mu się gra Wiedźmin to mam zaraz skasować grę z dysku? Zastanów się chłopie co piszesz.

  3. Podobały mi się wnioski Kociarzy (z całą sympatią) o monolicie i małpoludach, że ta scena jest odniesieniem do… drzewa poznania dobra i zła itp., a ja myślałem, że chodziło po prostu o to, żeby pokazać, że monolit był od najdawniejszych czasów. Bardzo dobra audycja, miło się słuchało.
    Krawiec + Potrzeba to niezły duet.

  4. Dzieki za audycje, przypomnialem sobie ponownie ten film, polecam obejrzec rozpracowanie Odyseii (ale tez i innych filmow) na niewielkim jeszcze i malo znanym kanale Cinema Tyler, bardzo doglebna i ciekawa analiza:

    https://youtu.be/AgNyCluIRhA?list=PLGciYgiR4atFzyLnEhhIN-Uo24DGtrKzz

Zostaw Komentarz