Bajery Maxa – Soszal Media? A po co mje to?

Bajery Maxa – Soszal Media? A po co mje to?

wpis w: audycje, Bajery Maxa | 7

Ten czwartek kwitował w pytaniach i odpowiedziach dlaczego mielibyśmy w ogóle korzystać z Social Mediów?
Dlaczego mamy wrzucać swoje posty, zdjęcia, tworzyć profile na Instagramie czy Linkedinie?
Po co? Tego dowiecie się w tej audycji.

Skomentuj, daj znać, że słuchasz i doceniasz moją pracę. 🙂 znajdź mnie na SM –  www.instagram.com/loixam

Do następnego Czwartku ! Max

7 Odpowiedzi

 1. Z tymi Smediami to jest tak, że wbrew pozorom trudno jest dziś rozstrzygnąć czy powstały one po to by śledzić, czy powstały by się socjalizować , a możliwości śledzenia na życzenie zresztą użytkowników została dostrzeżona. Obserwując integrujące się ze systemem aplikacje na smartfony dostrzegam olbrzymi potencjał do budowania przez SI modelu algorytmu powiązań jeśli weźmie się pod uwagę, że apki owe te dedykowane przez social providerów moją dostęp niemal do wszystkiego w tym co najgorsze listy adresowej czy kontaktów w fonie. Kiedyś Wam opowiem (choć chyba na afterze już to zrobiłem) jakie z tego mogą wyniknąć jaja, ale przede wszystkim centralny serwer jest wstanie (i to bardziej niż jesteśmy sami wstanie wydedukować) zbudować bazę osoba-zbiór kontaktów – telefony – adresy… Dlatego ja ze swojej strony mogę tylko polecić NIEINSTALOWANIE aplikacji dedykowanych i odinstalowanie defultowych. Z FB, YT, Tweetera można korzystać w zbiorczej apce innego producenta typu ALL SOCIAL np. Social Hub lub zwyczajnie przez jak najmniejszą przeglądarkę (dla mnie tu wyznacznikiem jest im mniejsza tym lepiej) np. VIA browser czy apki połączonej z trybem prywatnym i vpn zestawu zabezpieczającego CM Security (przeglądanie prywatne). Wiem , że to forma mniej wygodna , nie będzie powiadomień zintegrowanych z systemem itp. ale za to nie wiem czy warty jest koszt kompletnego odsłonięcia swoich sms, listy telefonów czy też wszystkich absolutnie kont zintegrowanych z systemem plus zdjęć, filmów, sampli , a nawet listy w playerze audio. Abstrahuję tu oczywiście od ewidentnych korzyści , a wręcz potrzeby posiadania dziś Smediów. Ale nie dajmy się zwariować. Czy do wszystkiego potrzebujemy osobnych aplikacji i każdej dawać pierdyliard uprawnień szabrowania po naszych mobilnych twierdzach? Osobiście jeśli już musisz – polecam odpalić najprostszy CM VPN w trybie hi speed vpn i nad nim połączyć się Orbem z Foxit browserem z zaznaczonym nadbudowanym torem zamkniętym jeszcze jedną warstwą VPN…. Szybkość mobilnego netu HSPDA 4 Mbit przy takim połączeniu to ok 256 k/bit i więcej nie trzeba do przeglądania na fonie… jak już musicie na fonie mieć te konta.

  • Nocnymaxiol

   Dzięki za komentarz, tak, dużo prywatności udostępnia się w ten sposób. Dzięki za polecenie również Social Huba, sprawdzę!
   Z DRUGIEJ Strony też tak jest, że udostępnianie takich informacji stało się już powrzechne! Nikogo to już nie dziwi, sam natomiast wybierasz czy chcesz korzystać z tego czy nie. Wolność?

 2. retronukleon

  Mówienie na antenie, że facebook jest do przeglądania ciekawych wydarzeń zamiast odwiedzania innych stron to szaleństwo. Czy prowadzący wie co to czytnik RSS? Jest bardzo wygodny feedly.com. który się synchronizuje z innymi czytnikami na urządzeniach mobilnych. Dodajemy tam strony, które chcemy obserwować i jest to nieporównywalnie wygodniejsze od używania FB. Nie musimy też dzięki takiemu rozwiązaniu oglądać paskudnych przerośniętych stron internetowych. Zapominamy również o jakichkolwiek reklamach. jak patrze na młodszych znajomych to oni połowę dnia zerkaja na telefon bo pojawiają się jakieś powiadomienia. Nie chciałbym tak żyć. Z tych socialów to korzystam tylko z YT gdzie mam suby na konkretne kanały głownie retro 🙂

  BTW: EETAM Polecam chłopaków z kanału Loading…

  • Nocnymaxiol

   Szaleństwo! Otóż to. Tak, wiem czym jest czytnik RSS, potrzeba już kiedyś opowiadał. Nie namawiam do lajkowania i obserwowania wszystkiego l, bo rzeczywiście nasz feed pot będzie pełny rzeczy l, które będą nas pochłania za bardzo. Dobrą opcja są natomiast grupy zainteresowań i wydarzenia, na których są dokładne opisy, relacje, newsy i widzisz też kto tam idzie. Na wiele wydarzeń wybrałem się tylko dlatego, bo znajomi poszli i wyświetliło mi się na tablicy.
   POZORRO

   • retronukleon

    Wiesz nigdy nie poszedłbym na żadną imprezę tylko dlatego, że ktoś to lajkuje czy cokolwiek robi z tym. Rozumiem, że jesteś młodszy i nie znasz internetów takich gdzie nie było kompletnie reklam i sieci social. Wtedy i o dziwo nawet do teraz dobrze ma się stary dobry IRC, który jest częściowo zastępowany przez mostmodernistyczny IRC jakim jest discord.

    Osobiście wolę serwery discroda, gdzie są właśnie grupy zainteresowań oraz klasyczne fora dyskusyjne. Nie widzę najmniejszego sensu w dołączaniu do grup na FB. To przeczy pomysłowi na fora dyskusyjne. Fora mają się na szczeście dobrze. Sam prowadzę jedno mocno specjalistyczne i przybywa sporo ludzi co miesiąc bo nie widzą sensu w FB.

    Pozdrawiam również.

 3. Dla mnie prywatnie social media pozostają nowotworem toczącym tkankę Internetu, no i niestety go zdominował. Mimo wartościowych treści prezentowanych na specjalistycznych grupach, jest to dalej jedynie proteza for internetowych, ponieważ graniczy z cudem śledzenie wartościowych wątków, które mają już kilka dni. Oczywiście, istnieją mechanizmy, w których na fejsie możemy sobie włączyć powiadomienie o odpowiedziach do posta nawet jeśli go nie skomentujemy, ale jest to schowane i nieintuicyjne. Społecznościówki wymagają na użytkownikach tworzenie/powtarzanie kontentu, przez co strumień szybko się robi ściekiem, a nieczytelność powiadomień okrutnie utrudnia śledzenie ważnych wątków.
  Albo po prostu jestem stary i zblazowany, nie wykluczam 🙂
  Z fejsa korzystam, głównie dla zdjęć śmiesznych kotów, czasem też by na szybko znaleźć numer telefonu do jakiegoś biznesu.

  • Zgodze się, że teraz mocno się trzeba przypominać ludziom, bo są zasypani powiadomieniami itp.

   Z drugiej strony SM łączą ludzi, którzy nigdy w życiu by się raczej nie spotkali.
   🙂
   Twój podcast SPRAWDZAM słucham dzieki powiadomieniom na FB 🙂 haha

   pozdro

Zostaw Komentarz