BAJERY MAXA – AUTOBIOGRAFIA BENJAMINA FRANKLINA #8 ( Drukarnia za grosze i kłody pod nogi)

BAJERY MAXA – AUTOBIOGRAFIA BENJAMINA FRANKLINA #8 ( Drukarnia za grosze i kłody pod nogi)

wpis w: audycje, Bajery Maxa | 2

Ten odcinek dedykuję anonimowemu sponsorowi, znanemu też pod szyldem Potrzeba19, który nie tylko zainspirował mnie do tego pomysłu podcastu, ale również prowadzi własny podcast pod nazwą: Sprawdzam. Jak lubicie krótsze odcinki i jesteście pragmatycznymi osobami, które lubią słuchać o obalaniu mitów dzisiejszych czasów, to polecam wyszukać go na twojej apce, lub na nocneradio.pl – Sprawdzam.
_
Cześć Benjaminki,
_
To już 8 odcinek Autobiografii Benjamina Franklina.
Cieszę się, że przebrnęliśmy przez tę ciężką bramę 7 odcinków i dalej lecimy, wielką częścią tej motywacji były wpłaty od was,
dzięki, którym mogłem sobie zamówić jedzenie a czas przeznaczony na gotowanie przenaczyć na…czytanie Tobie !
_
Jak zwykle już na początek zacznijmy od krótkiego podsumowania:
Benjamin po niefortunnym powrocie do Ameryki z Anglii zatrudnił się u Keimera, gdzie uczył jego pracowników i chytał się różnych innych prac, byle by mieć co robić i być przydatnym. Po dłuższej chwili i mocnej kłótni, mniej już przydatny zwolnił się.
_
Meredith, który również pracował u Keimera i wierząc w Bena, ojciec Mereditha zaproponował mu wejście w spółkę i sfinansowanie jej utworzenia, ale Keimer zmienił zdanie, gdyż dostał duże zamówienie i znowu go potrzebował.
_
Tego czasu poznał wielu ludzi z komitetu wyznaczonego przez Zgromadzenie i skradł ich serce, jako bardzo oczytany człowiek.
_
Po lekkiej opowiastce, czemu wierzy by czynić dobro ludziom i jego deistycznej przemowie, wrócił do mówienia o założeniu pierwszej drukarni. Na jesieni założył z wszystkimi ambitnymi przyjaciółmi klub samodoskonalenia się o nazwie Junto, w którym mówiono o moralności, polityce lub o filozofii natury.

A teraz, zapraszam do części 8:

2 Odpowiedzi

  1. Nie słuchałem jeszcze ale czytałem i uważam, że autobiografia Franklina to jedna z ważniejszych książek jakie można komukolwiek polecić do przeczytania(zwłaszcza młodym osobom). Dzięki

Zostaw Komentarz