Bajery Maxa – Autobiografia Benjamina Franklina #9 (Namowy na wydanie autobiografii)

Bajery Maxa – Autobiografia Benjamina Franklina #9 (Namowy na wydanie autobiografii)

wpis w: audycje, Bajery Maxa | 0
Witam słuchaczy Bajerów Maxa,

Do odsłuchania mój ulubiony jak narazie odcinek !!1!one!1
Jak dosłuchasz do końca to usłyszysz bonus bloopers 😀 gdzie staram się znaleźć odpowiednie głosy….

paypal: maxiol77@interia.pl

instagram: https://www.instagram.com/maxfrozzt/
facebook: https://www.facebook.com/maxfrozzt/
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCcHoZbloJPVvl–eapdVH4g
____
Powtórka z #8 poniżej
Keimerowi nie udało się z nową gazetą i sprzedał ją Benowi za grosze. Ben zadowolony z wyzwania jakim przed nim stoi, wziął się za pisanie, a Ciekawość do gazety przyciągnęły uwagi na temat dysput pomiędzy gubernatorem a zgromadzeniem prowincji massachusetts.
Po tym jak zauważył błędy w druku Keimera i wysłał lepsze jakości uchwały ustawy zyskał szacunek i kolejne zamówienia zgromadzenia.
Napotkał kolejne problemy finansowe zostały rozwiązane przez sprzyjających przyjaciół Bena.
Co więcej, Meredith wycofał się się z biznesu, przez co Ben był sam ale uzyskał więcej sprzymierzeńców, gdyż inni zauważyli, że złe towarzystwo go opuściło
W kraju zaczęło brakować pieniędzy papierowych, a przegłosowana uchwała o dodruku pieniędzy, była kolejną szansą na urośnięcie biznesu Bena.
Zadowolony z układających się spraw stworzył sklep z materiałami piśmienniczymi jako dodatek do jego biznesu drukarskiego.
Ponad to,  opowiadał o tym jak ubierał się skromnie, żył oszczędnie, czasem sam odbierał zamówienia i chodził z wózkiem przez miasto aby inni zauważyli go jako przedsiębiorczego i ciężko pracującego.
Aż w końcu i inni kupcy importujący materiały stali się jego klientami.

Na koniec opowiedział historię o Harrym i Bradfordzie, Harry przejął biznes po Keimerze, ale przez swoją niekompetencję i wystawne życie, nie poradził sobie z przeciwnościami losu, a Bradford jako jego już jedyny i ostatni konkurent kładł mu kłody pod nogi w sprawach biznesowych i sercowych, gdy Benjamin szukał sobie partnerki z posagiem.

Zostaw Komentarz