Czasy Ostateczne – Choroby

Czasy Ostateczne – Choroby

wpis w: audycje, Czasy Ostateczne | 12

Nadciąga pierwszy Jeździec Apokalipsy, a tam gdzie kopyta jego wierzchowca stykają się z ziemią, wszystko gnije i umiera. Pierwszy odcinek serii audycji poświęconych apokalipsie. Prowadzą: Krawiec, Potrzeba i ByteEater.

12 Odpowiedzi

 1. Nie mam pojęcia co ludzi kręci w takich przygnębiających tematach. Kolejne audycje z tego cyklu z pewnością odpuszczę. Co dalej? Audycja „Jak popełnić samobójstwo?” „Świat jest beznadziejny zabijmy się”. Proponuje hasło „Nocne Radio, głos emo w Twoim domu”

  • Bo świat JEST beznadziejny. I ludzie SĄ beznadziejni. I życie JEST marnością. Wolisz się oszukiwać, że wszystko jest cacy? Czy może wciąż wierzysz, że wszystko jest cacy? Budda też myślał, że wszystko jest cacy, bo go starzy z pokoju nie wypuszczali, i jak w końcu wyszedł, to się mocno zdziwił. Tak się zdziwił, że aż się oświecił.

   Trafnie Krawiec uznał ostatnio: „krytykować temat to każden jeden by chciał, a dać temat zastępczy to ni ma komu”. Też bym rzucił jakiś fajny temat, ale mam z tym problem, bo nie mam życia ani zainteresowań i nie wiem, co ludzie żywi uważają za interesujące.

 2. Grzesiek ma trochę racji, faktycznie NR się zrobiło ostatnio jakieś przygnębiające. Spoiler – Śmierć na planie filmowym, Luźne Gatki – problemy Etama, Spoiler – gówniana polityka, religijne spory, kłótnie na antenie o feminizm… Nadający jacyś tacy spięci, poważni, mniej audycji czysto rozrywkowych. Teraz jeszcze to o chorobach ;). Cóż, radio z pewnością będzie mieć różne okresy, weselsze i bardziej dołujące, to ma na pewno związek z aktualnym nastrojem nadających. Z propozycjami tematów to bez spiny, to my – nadający jesteśmy tu po to aby wymyślić coś ciekawego, ale oczywiście propozycje od słuchaczy mile widziane. Jest jeszcze taka kwestia, że upodobania i gusta słuchaczy są jednak różne. Są tacy, co nie przepadają za audycjami Etama, a są i tacy, którzy je uwielbiają i głównie ich by słuchali. Ciężko wszystkich zadowolić, ale możemy popracować nad tym aby ramówka była bardziej strawna dla większości. Jak nie będzie pozytywnego feedbacku na Czasy Ostateczne, to luzuje z tym i robię coś innego, nic na siłę.

 3. Bez problemu mogę znieść więcej audycji z serii „Czasy Ostateczne” nawet jeśli będzie w nich o smutnych ale prawdziwych sprawach, ale do ciężkiej k nędzy, jak jeszcze Blacha zadzwoni i zacznie o pieniądzach i o dopłacaniu do radia to ustawię się za Grzesiem w kolejce i pójdę w cholerę na detoks. Nie jest to mój personalny atak na Blachę – jak wielokrotnie mówiłem lubię chłopa, zwłaszcza że siedzimy w tym radiowym światku razem chyba niebawem dekadę – ale nie mogę już tego słuchania o pieniądzach, dostaję skrętu kiszek i odruchu wymiotnego. Gdzie nie włączę (i nie mówię tu tylko o NR) to daj, daj, daj… wpłać, zrób coś dla radia. Kurde, robię! Pomagam z każdej strony od finansów, po pomoc nowym nadającym i nawet publikowanie jak ktoś nie ogarnia i co? I dalej słyszę to samo jucenie o pieniądze.

  Sama audycja się zaczęła SUPER! Krawcul jak zwykle stanął na wysokości zadania, P19 również fantastycznie dołączył a na koniec i Byte miło ciągnął temat, po czym łup pierdut … dzwoni Blacha, nie wytrzymałem jego wykładu i poszedłem oglądać pół godzinny link od Daniela (Adwokata), wracam do NR, słucham, niby fajnie… znów Blacha, znów pieniądze. Kurde, nie wiem pogadajmy o hobby jakie mamy, o tym co robimy na co dzień (żeby się rozwijać poza pracą), o fajnych wakacjach, książkach, nawet telefonach Etama do urzędników… czy chociaż o Tesli lecącej w kierunku Marsa, ale na litość samego Pablo Escobara…

  … a zresztą po co się produkuję i tak zaraz temat wróci … bo piniondze i piniondze (napisane celowo). Pozdrawiam.

  • Nie przesadzaj. 🙂

  • JacekVelBlacha

   @PROFESORLENIUCH

   Po pierwsze mój apel nie był skierowany do Ciebie doskonale zdaje sobie sprawę z wielkości i zacności Twojego wkładu w bytność radia.Mój apel był skierowany do całego długiego „ogona” słuchaczy co nigdy nie zadzwonili na antenę nigdy nie dołozyli się od siebie w finansowym znaczeniu ale też szerszym znaczeniu. Wiem,że wjebałem się z swoim gadaniem w chyba najciekawszym momencie audycji i …. TAKI BYŁ PLAN . Zbiegiem okoliczności uderzyło to w Ciebie i jak czytam Ciebie zabolało a nie taka była moja intenecja więc przepraszam jednocześnie majac nadzieje,że zrozumiesz też moje podejście.

   Zobacz ile osób się zaaktywowało jak powstał Patronite NR ! Wiedziałeś ,że Ci ludzie będa skłonni systematycznie wspierać radio? Ja tego nie wiedziałem i chwała i hołd im za to co zrobili.To,że ja się tego nie spodziewałem oraz Ty oraz pewnie jeszcze kilka innych osób to pokazuje pewien ukryty potencjał.

   Proszę bez gróźb w stylu pójdę z Grzeskiem na detox – nie przekonasz mnie czymś takim NIGDY a możesz jedynie wkurwić i zabraknie Ci młotków na mnie jeśli do tego dojdzie. Z tego co wiem Grzegorz ma swój rozum i palcy po nocy sylwestrowej mu nie urwało,nie słyszałem też by miał nowego rzecznika ds. mediów ( a jeśli ma to proszę wylegitymuj się ! ).

   • profesorleniuch

    Mówię za siebie, nie jestem niczyim rzecznikiem. Czas pokaże co z tego Twojego przemówienia wyszło. Akurat tu się mylisz Blacho – to że do 15 będzie przybywać ludzi na Patronite – przewidziałem ponieważ w Polsce wypłaty raczej są od 1 do 10 jeśli chodzi o początek miesiąca. Intencje miałeś bardzo dobrą ale wykonanie cóż, pozostawia wiele do życzenia.

    Jako jakościowy faszysta – Radio Uber Alles – trzymaj poziom.

    Na Wielki Plus jedno Ci muszę przyznać… Dekada wkładu w setki godzin audycji i teraz ta zacna inicjatywa – na pewno zasługują na uznanie.

    Pozdrawiam.

    PS. Oby młotek nigdy nie musiał polecieć w Twoją stronę.

 4. Mickiewicz czy Kochanowski, kto by się przejmował.

 5. Apokalipsa Jana nie jest czymś wyjątkowym. Wówczas istniał gatunek literacki, który dzisiaj określa się jako apokaliptyczny. Są apokalipsy: Adama, Abrahama, Barucha, Daniela, Eliasza, Ezry, Lamecha, Mojżesza, Izajasza itd. ale w wyniku jakiejś dziwnej polityki w kanonie biblijnym z całej tej listy jest tylko jedna z nich czyli Jana.

  Resztka „sprawiedliwych” zamiast przyznać się do tego, że ich proroctwa (dzisiejsze prognozy) były błędne postanowiła iść w zaparte dzieląc świat na tych co pozostali w grupie i tych co z niej wyszli. U nas sam Bóg jest światłem wraz ze swym porządkiem i życiem, a na zewnątrz są ciemności, chaos i śmierć.

  Oceany tekstu prawdopodobnie napisano jak te mechanizmy działają i w tym świetle warto spojrzeć nowymi oczami czy chaos jest naprawdę chaosem, czy tylko niezrozumieniem tego, że możliwa jest samoorganizacja bez stwórcy.

 6. „Inteligentny projekt”, „najlepszy wszechświat z możliwych”…

Zostaw Komentarz