Czasy Ostateczne – Życie po życiu

Czasy Ostateczne – Życie po życiu

wpis w: audycje, Czasy Ostateczne | 9

Czy życie po śmierci w ogóle ma sens? O klasycznej i współczesnej wizji zaświatów, NDE (Near Death Experience) oraz inne, pokrewne tematy.

9 Odpowiedzi

 1. Ja po przeczytaniu tych znanych książek Moody’ego (Życie po życiu i Życie przed życiem) nie miałem wrażenia, że brakuje mu sceptycyzmu – z tego co pamiętam oceniał, że są najwyżej przesłanki by stwierdzić istnienie czegos w rodzaju pozaświadomości.

 2. doba audycja 🙂 Zaraz obok Nocnego Marka to moj faworyt 🙂

 3. Moim faworytem sa Czasy Ostateczne, a potem Nocny Marek… ostatnie, najwazniejsze dla mnie audycjeNR, to- Krytyka pontyfikatu JPll.i Zycie po zyciu, to dwie najlepsze audycje. Dlugo pozostane pod ich wrazeniem…swietne i ambitne, Krawcze, szacunek dla pierwszej za odwage, schylam glowe za Twoja elokwencje w drugiej…podziekuje za nie, jak zawsze…aha, jeszcze jedno; wyzdrowiej nam, koniecznie!!!.Niech Ci bedzie, ze wszyscy jestescie wspaniali w nadawaniu, ale jeszcze raz przepraszam za bezczelnosc, bo dla mnie Ty jestes jednak najlepszy…sorki!…ja juz tak mam; mowie, co mysle…tak naprawde, slucham jedynie Twoich audycji, bo na inne szkoda mi czasu…

 4. Dzięki za audycję, Krawcze! Zgadzam się, że to jedne z lepszych, jeśli nie najlepsze Czasy Ostateczne do tej pory. Było słychać zarówno merytoryczne przygotowanie, jak i filozoficzne zacięcie do snucia przypuszczeń na tytułowy temat.

  Bardzo zainteresowała mnie koncepcja zbiorowej świadomości… To by się nawet mogło zgadzać z Biblią, gdzie Jahwe, zwłaszcza na początku Genesis, przedstawia się jako Bogowie i mówi: Uczyńmy człowieka na nasz obraz, podobnego nam.

  Tak czy siak, co by się nie okazało w przyszłości prawdą, to i tak warto było przesłuchać tej audycji, choćby dla samego odgrywania Władcy Świata. Od tej chwili zacząłem serio skłaniać się do wizji, że nie ma innych krawców poza Krawcem. 🙂

  • W pelni zgadzam sie z Toba@Pawelooss…potrzeba nam takiego Krawca, aby zachowac rownowage zycia i nie pogubic sie w tym wszystkim…

 5. Nie rozumiem, jak można prowadzić audycję na temat, o którym nie ma sie pojecia i podawać na antenie tyle bzdur. Chyba tylko po to, żeby jako ateista lżyć i obrażać znienawidzonych katolików. Po pierwsze chrzescijański i katolicki to to samo. Chrześcijaństwo dzieli się na wyznania, katolickie, prawosławne, ewangelickie itp… Po drugie w Katolicyźmie nie ma nic o natychmiastowym osądzeniu i skierowaniu delikwenta do piekła, lub nieba. Wręcz odwrotnie doktryna mówi o czyśćcu. A jeżeli chciałbys dokopac katolikom, księżom itp to ci coś podpowiem i sobie sprawdź. Nigdzie w Biblii nie ma czegoś takiego jak Purgatorium.

  • no bo czysiciec wymysli kosciól do prawdzenia biznesu i aby miec jeszcze wiekszy monopol na wiare bo miedzy religiami tez była rywalizacja o jak najwiekszy rzad dusz bo z tego sa same korzysci. To była także dobra zacheta dla tych „bardziej grzesznych” ktorzy zawsze mogli sie wykupic (np w ostatnich chwilach swojego zycia za te wszystkie grzechy, mogli przepisac cały majatek na kosciół w zamian za modlitwe i wstawiennictwo u najwyzszego, moze zamiast do piekła trafili by do czysca jak posrednicy miedzy bogiem a człowiekiem za nim wstawią się 😉 ) Poza tym to i tak jest wszystko kalka innych dawnych wierzen których pierwowzorem był Kult Słonca. Kosciół wykorzystał do swojego biznesu legendy, na których już od dawna lody kręciły inne religie, pozmieniali tylko imiona i scenariusz, rdzeń został taki sam. Religia to struktura kontroli, system manipulacji i bogacenia (jakos przypadkowo Kosciół Katolicki jest najbogatsza instytucją na świecie ). Być może coś „magiczneg”o w tych dawnych przekazach było ale ci cwani i mądrzejsi zorientowali się jak to działa oraz jakie daje korzyści i religie (zwłaszcza monoteistyczne) stały się system zapewniający elitom władze, bogactwo i kontrole nad ludzmi. Tzw. Bóg stał sie dobrym pretekstem aby ustanowić kontrolę nad ludźmi, aby podzielić ludzi oraz usprawiedliwić wojny i morderstwa. Miliony ludzi zgineło przez religie i nie ma zadnej innej ideologi przez ktora tak wielu zostało wymordowanych , torturowanych i żyło w strachu.

 6. Bóg Wszechmocny, podtrzymujący ten świat w istnieniu, nad wszystkim czuwa, niczemu w gruncie rzeczy nie zapobiegając. Wszechmoc nie przeciwstawiająca się nieustannej rzezi niewiniątek nie czyniła by z takiego Boga zbrodniarza wszechczasów?

Zostaw Komentarz