TechNight – broń

TechNight – broń

wpis w: audycje, TechNight | 6

W drugim odcinku TechNight Foorack omawia ze słuchaczami rozwój broni, zastanawiając się przy okazji, czy w przyszłości będzie ona ludziom potrzebna.

6 Odpowiedzi

  1. Z całym szacunkiem Panowie ale mówienie że Ak 47 nie jest celny i że broń M16 M4 i AR są lepsze to nie macie pojęcia o strzelaniu… Nabój 5.56 nato przechodzi przez postrzelonego tak że on jeszcze o tym nie wie że już nie żyje. Nabój 7.62×39 troszkę inaczej pracuje ;). Panowie proszę zapoznać się z opracowaniami odnośnie balistyki na polu walki i gdybać dalej.

  2. No co ty? Kurcze widocznie obaj wyjęliśmy to z kapelusza? 😀 Jasne ja tam miałem w woju 5 z strzelania, choć Zenon strzela częściej z rożnych typów. 😀 Oczywiście że w stosunku do natowskiego kalibry pocisk karabinka Kałasznikowa inaczej się zachowuje od natowskiego , zachowuje się nawet inaczej wersja z AK 74. Polecam też popatrzenie i porównanie zachowania w żelu balistycznym i penetracja się choćby wygląd kanału chwilowemu …Jeśli masz pojecie o tym . Trzeba było zadzwonić. Nikt mi nie powie że kałasznikow to broń doskonała z samymi zaletami. Nawet potrafi się zapalić, jasne że AK 47 jest mniej celny na dłuższe dystanse że o strzelaniu seriami nie wspomną. Pisze o tym nawet Wiktor Suworow choć jak twierdzi spełnia normę radziecką w tym względzie nawet dla wojsk specjalnych bo jest odporny na wodę i zapiaszczenie. Nie są to dane wyssane z palca obie wersja są rożne i mają wady zalety.. niemniej celność nie jest zaleta AK 47. Sam kopniecie z AK 47 mocniejsze od M4 cz M16 to przekłada się na mechanikę strzelania i strzelca. Szybkość i celność są powiązane … Zapomniałem że Beryl strzela też amunicją Natowską ale nie omawialiśmy wszystkich rodzajów AK i broni zmodyfikowanej z czasem. Wybacz jeśli masz niedosyt. Nie wprowadziliśmy nikogo w błąd ale masz przecież zapewne własne sympatie w tym względzie. 😀

Zostaw Komentarz