TechNight – Internet rzeczy

TechNight – Internet rzeczy

wpis w: audycje, TechNight | 7

Czy wszystko powinniśmy podłączać do internetu? Ten odcinek TechNight dotyczy internetu rzeczy (internet of things).

7 Odpowiedzi

 1. Fajna audycja Foorack. Dobry wstęp do audycji o sztucznej inteligencji.

  Pozdrawiam.

  • Dziękuję profesorze. 🙂 Myślałem o tym, żeby zrobić audycję o sztucznej inteligencji, ale Potrzeba19 zrobił taką i to na bardzo wysokim poziomie moim zdaniem.
   Żeby nie powtarzać czegoś co już jest, to można za jakiś czas zrobić TechNight o syntezatorach mowy.

 2. Niezwykle ciekawa audycja uczulająca na bezpieczeństwo przy korzystaniu z nowych technologii. Nie wiedziałem że w 1998 roku można było mieć WiFi 😀
  Czekam z niecierpliwością a upload audycji „Stare jak nowe” 🙂

  Pozdrowienia!

 3. Fajny temat. Sam położyłem trochę kabli w trakcie remontu, kupiłem trochę elektroniki i będę się bawił w sprytny dom w czasie długich zimowych wieczorów. Szkoda tylko, że w nocnym radiu jak lesie: audycja nie zapowiedziana, brak chociażby jakiegoś RSSa z nadchodzącymi tematami, który by mnie poinformował, abym mógł słuchać na żywo. Jak chcecie robić audycje z zaskoczenia, to lepiej nagrać podcast.

  A, jeszcze jedno. Foorack, strasznie, typowo po polsku narzekasz. Jakbyś miał z 70 lat, a ta młodzież zamiast postępować jak przed wojną używa nowych technologii. Co najmniej godzina to hejt na smartfony. I tym sposobem, mimo 3 godzin nie starczyło czasu na merytorykę. Jak ktoś nie wiedział jak sobie zbudować mały internet rzeczy, tak po audycji nadal nie wie.

 4. Absolutnie nie jestem przeciwnikiem nowych technologii i sam staram się ich używać, chociaż smartfony, które niewątpliwie są ich częścią mają u mnie najniższy priorytet. 🙂 Ale dzięki za uwagę i postaram się nieco mniej wynurzać z wszelkimi wątpliwościami, a za to prezentować więcej merytorycznej treści. Myślę, że temat jeszcze powróci w wymienionym przez ciebie kontekście, żeby właśnie podać pewne wskazówki jak sobie samemu zbudować inteligentny dom. Może chciałbyś się przyłączyć do takiej audycji? Tylko, że termin jest dość odległy, bo prawdopodobnie będzie to już jakoś po nowym roku.

  • Najwcześniej mogę się przyłączyć na wiosnę. Na razie czekam na brakujące części od Chińczyka, a nie chcę nic opowiadać bez praktyki.

   PS. znów przegapiłem audycje z eeetamem. Jak mówisz kiedy będzie audycja, to podaj datę, a nie „za dwa tygodnie”, bo ludzie słuchają offline i nie wiadomo kiedy to wypada 😉
   PS2. i podaj w opisie co to za muzyczka była, bo za cholere zespołu nie zapamiętałem.

Zostaw Komentarz