Sprawdzam #7 – Medyczna marihuana

Sprawdzam #7 – Medyczna marihuana

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 12

No to jak to jest z tą marihuaną, szkodzi czy leczy? Odpowiedź nie jest prosta, zapraszam zatem do najdłuższego jak dotąd odcinka.

https://www.drugabuse.gov/publications/drugfacts/marijuana-medicine – wprowadzenie do tematu

http://cannabis-med.org/data/pdf/2001-03-04-7.pdf – analiza dotycząca działania składowych marihuany

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4553646/ – o zastosowaniu marihuany w leczeniu jaskry 

https://www.factcheck.org/2016/08/unpacking-pots-impact-in-colorado/ – legalizacja w Colorado a wypadki samochodowe

https://www.statnews.com/2018/04/19/fda-epilepsy-drug-marijuana/ – o rekomendacji FDA

12 Odpowiedzi

 1. Dziękuję bardzo za twoją pracę, w bardzo krótkim czasie wyjaśniłes mi wiele zagadnień nad którymi ostatnio się zastanawiałem i szukałem na ich temat informacji, jesteś wielki pozdrawiam…

 2. WujekDobraRada

  Zaskoczyła mnie liczba ofiar opioidów aż musiałem to sprawdzić. Rok 2016 jes jeszcze ‚lepiej’, bo już 63000 ofiar. Podaję jedno źródło: https://www.cdc.gov/nchs/products/databriefs/db294.htm

 3. PROFESORLENIUCH

  Dzięki za dobrą audycję. Troszkę mi to rozszerzyło pojęcie w temacie działania medycznej marihuany – zwłaszcza że medyczna marihuana została „zalegalizowana” w Irlandii już w 2016 roku.

  Teraz, w 2018 roku rząd Irlandii rozważa póki co depenalizację „normalnej marihuany” na wzór holenderski i w założeniu mają powstać miejsca gdzie będzie można kupić / spalić sobie „legalne zioło”.

  Mówiąc o tej „normalnej marihuanie”, czy jestem za? Ciężko powiedzieć! Ale biorąc pod uwagę ilość „marnej jakości podlewanego nie wiadomo czym zielska” sprzedawanego na ulicach, po €25 za gram – jest to na plus że ktoś będzie badał co trafia na rynek do klientów – bo nie ma się co oszukiwać, ludzie tak czy owak będą kupować i palić dla relaksu.

  Szczerze myślę, że przydałaby się też ogromna akcja informacyjna, uświadamiająca ludzi o tym żeby za żadne skarby nie mieszać marihuany z alkoholem, bo widziałem już kilkanaście lat temu w Polsce ludzi, którym takie miksy nie wychodziły na dobre, powiem więcej, kończyli bardzo, bardzo kiepsko.

  Wracając do medycznej marihuany – ciężko wyrobić sobie jedną / słuszną opinię, nawet po tej audycji.

  Pozdrawiam!

  • Dlaczego niby nie można mieszać i niby jak te osoby „kiepsko” skończyły. Czy możesz rozwinąć?

   • PROFESORLENIUCH

    U kilku osób, które mieszały marihuanę z np. wódką pojawiały się mocne stany depresyjne, do tego stopnia że jedna z osób miała jakieś urojone omamy. Inna osoba, którą znam osobiście po takim miksie próbowała się zabić. Na szczęście nieskutecznie.

    Wszyscy, którzy po czasie wrócili do normalności nie tykają już zioła, zresztą większość z nich też już nie pije alkoholu.

    Poczytaj w necie o skutkach mieszania zioła i alkoholu, jest o tym sporo.

    • Ok, ale to raczej skrajne przypadki. Legalizacja powoduje spadek konsumpcji alkoholi i w ten sposób poprawia ogólny stan zdrowia społeczeństwa (skutki spożywania alkoholu są o wiele gorsze). Ja bym zakazał alko i nakazywał raz na tydzień blanta każdemu 🙂

     • PROFESORLENIUCH

      Oczywiście że masz rację że to były skrajne przypadki i też raczej odosobnione. Ciekawym jest fakt że nikt z moich znajomych nawet tych co palili codziennie przez kilka lat, to nikt z nich nie poszedł w jakiejś „cięższe” tematy. Zdecydowana większość i mówię tu o 99% palących odstawiła marihuanę, skończyli szkoły / studia i teraz pracują, prowadząc normalne życie rodzinne.

      Jedyny negatywny skutek palenia widziałem to wtedy gdy pili do tego mocniejszy alkohol. Reszta to wiadomo, płuca, ale to zawsze u palących.

      Jestem zdania że dużo łatwiej odstawić marihuanę niż alkohol, który jakby nie patrzeć bardzo mocno uzależnia.

      Pozdrawiam.

 4. dzięki, sporo rzeczy o których nie wiedziałam w pigułce, informacja o padaczce porażająca, myślałam, że marihuana łagodzi ataki nie tylko do tej odczuwalnej strony, idziesz w bardzo dobrą stronę krótko i na temat, propsy

 5. PROFESORLENIUCH

  Cześć Wam Nocniki i Nocniczki!

  Dorzucam filmik, który wpadł mi dziś w ręce. Link: https://www.youtube.com/watch?v=96Qf3vVfqGY

  Miłego oglądania życzę, pozdrawiam.

 6. Również bardzo podoba mi się audycja wiedza bardzo dobrze skondensowana brawo

Zostaw Komentarz