Sprawdzam #12 – Greenpeace

Sprawdzam #12 – Greenpeace

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 6

Tym razem nie rozkładam tematu własnoręcznie, lecz z pomocą Łukasza Sakowskiego, autora bloga http://totylkoteoria.pl. Wszystkie prawdy i kłamstwa Greenpeace przed wami, odarte z fałszu.

Greenpeace na blogu To Tylko Teoria

6 Odpowiedzi

 1. Mam podobne odczucia co do Greenpeace jak Lukasz z totylkoteoria.
  Przez kilka lat ich finansowo wspieralem (zaczepili mnie kiedys na ulicy, wypelnilem druczek o miesiecznym zobowiazaniu).
  Moj zapal jednak mocno oslabl po kilku rozmowach z ich aktywistami. Spotkalem sie niestety ze spora doza naukowej ignorancji (elektrownie jadrowe to zuo i tylko wiatraki, GMO to Szatan wcielony, etc). Ostatecznie wycofalem wsparcie jak zobaczylem jak namalowali ‚STOP CO2’ na chlodni kominowej w elektroni jadrowej.
  Mam tez spora rezerwe do dzialan organizacji PETA. Chyba juz calkowicie wyleczylem sie z optymizmu na rzecz racjonalizmu a nawet sceptycyzmu.

  • To STOP CO2 było na chłodni elektrowni w Bełchatowie, na naszym podwórku – co czyni całą historię tym bardziej zabawną, bo tam akurat byłoby gdzie to napisać 🙂

 2. jeszcze troche bede tak słuchac Potrzeby to zapomnę ze najlepsze jest dla nas to co naturalne, organiczne i jak najmniej przetworzone a przerzuce sie na szczepionki, gmo, mikrofalówki, aspartam i tą cała chemie w jedzeniu 🙂
  No i pójde sobie mikroczipa wstrzyknac bo pewno nie długo pojawi sie audycja że to całkiem fajna sprawa i taki monitoring ma dużo plusów. A i Monsanto zaczne wspierac bo pewno wiecej pozytecznego dla nas robi niz te wszystkie ruchy pro-ekologiczne 🙂 A czystej wody zaczne unikac bo jak to potrzeba mowił jest szkodliwa bo mozna sie w niej utopic 😉

 3. Ten moment kiedy ktoś w komentarzu na grupie FB „Nieprzyjaciele Niewoli” linkuje materiał Potrzeby by orać ekologistów… bezcenne. Aż przesłucham.

Zostaw Komentarz