Sprawdzam #25 – Samozapłon

Sprawdzam #25 – Samozapłon

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 5

Podobno żywy człowiek może ot tak stanąć w płomieniach i zginąć, spalając się doszczętnie. Brzmi niewiarygodnie? Owszem, ale mamy udokumentowane przypadki ludzi, którzy spłonęli w tajemniczych okolicznościach, przy temperaturze godnej pieca hutniczego. Gdzie jest haczyk?

Materiały dodatkowe:
https://sprawdzam.studio/link/samozaplon-analiza publikacja Angi M. Christensen
https://sprawdzam.studio/link/samozaplon-spiskowo druga strona medalu i dokładny opis paranormalnych uzasadnień

5 Odpowiedzi

 1. jakos srednio mnie przekonuje ta teoria o papierosach.

  tu sa opisane przypadki, ktorych sie nie da w ten sposob wytlumaczyc: http://www.dziennik.com/weekend/artykul/diabelski-ogien-pali-nie-tylko-cialo

 2. Pod tym samym terminem „samozapłon” może kryć się wiele zjawisk. Z jednej strony to o czym było mówione, a inne to stan zapalny organizmu prowadzący do zniszczenia układu nerwowego, mięśni…, jakiś udar, stan emocjonalny prowadzący do spalenia poczucia racji, poczucia wyższości, a co za tym idzie do spalenia pozycji społecznej danej osoby lub grupy, jakaś forma żarliwości religijnej prowadząca do ekstazy, która w jakiś sprzyjających okolicznościach prowadzi do takiego skutku, jakaś forma przemiany materii po spożyciu posiłku, prowadząca do wytworzenia jakiegoś gazu lub substancji, która jest w stanie strawić ciało.
  Są też sytuacje, że przechodzące tornado zahacza o niektóre przedmioty na danym terenie niszcząc je, a inne „opływa” pozostawiając nietkniętymi. W tej kategorii mieszczą się poparzenia poUFOnautyczne (zresztą samo UFO ma coś w sobie z charakterystyk tornada).
  Drunvalo Melchizedek w swojej książce „Pradawna tajemnica kwiatu życia” opisał sytuację w której podczas jego sesji „medytacji” MerKaBa, nad miejscem w którym przebywał pojawiały się nieoznakowane czarne helikoptery, które mogły badać sprawę zgłoszenia czegoś na radarach i jednocześnie jeśli wykonywał ją nieprawidłowo to sama instalacja elektryczna ulegała uszkodzeniu. Coś w historii o „pojeździe sprawiedliwości” (Chariot of Rightiousness) może być i może mieć związek z tematem audycji.

 3. Gogol to opisał w „Martwych Duszach” i podał przyczynę: za dużo wódki.

 4. Potrzeba, nie wiem ile widziałeś zwłok z pożarów, ale mogę zapewnić Cię, że trup, który zapalił się od papierosa zostaje w dużo większej części niż sama stopa.

  • Papieros to jedno, pozostałe warunki (rodzaj odzieży, budowa ciała) drugie – znajdziesz to dokładnie opisane w zalinkowanej analizie.

Zostaw Komentarz