Proste zwierciadło – Relatywistyczne skrócenie męskości

Proste zwierciadło – Relatywistyczne skrócenie męskości

wpis w: audycje, Proste zwierciadło | 20

Oglądasz seriale, grasz i nie chodzisz na strzelnicę – zniewieściałeś i przyśpieszasz upadek cywilizacji… Interesujące zapowiedzi + afterparty po poprz. odc.

20 Odpowiedzi

 1. Może to nie zabrzmi dobrze ale wódz żyje jakimiś urojeniami na temat natury ludzkiej. Cywilizacja nigdy nie miała się lepiej i to że nie potrzeba broni świadczy jedynie o tym że dorośliśmy do tego by żyć w pokoju. Nasze ciała stają się słabsze bo etap fizycznej walki o przetrwanie mamy już za sobą. Nawet tożsamość płciowa przestaje mieć większe znaczenie bo zanika potrzeba by takowa istniała i to są fakty dlatego to widzisz. Świat nie jest taki jak uważamy że powinnien on być, on jest taki jaki jest i możesz to zaakceptować albo walczyć sam ze sobą.

  • Wudz to niewątpliwie inteligontny gość, ale przedstawia zachowanie zapatrzonego w siebie człowieka, który widzi świat po swojemu, a Ci którzy widzą go inaczej są głupsi. Interesuje się bronią to wszyscy się powinni interesować bronią, jako przedstawiciel męskiego grona nie ogląda seriali to żaden facet nie powinien oglądać seriali, bo to pedalskie, etc. Nie pisze tego żeby krytykować Wudza (w większości się z nim zgadzam), czy coś tylko … Wudzu świat się zmienia… deal with it!

   • Wręcz przeciwnie Jacusio. Moje wypowiedzi miały charakter mocno autoironiczny. Niegdyś byłem wielkim fanem gier komputerowych i nadal mam do nich duży sentyment. Lubię oglądać dobre seriale, choć robię to raczej by spędzać czas z żoną. Broń, owszem, mnie ciekawi, ale nie jestem jakimś jej szczególnym pasjonatem, bo wycieczka na strzelnicę 2x do roku to zdecydowanie mało by uznawać się za takowego. Dodam jeszcze, że postury nie jestem szczególnie imponującej. W każdym razie bardzo daleko mojej osobie oraz sposobom w jaki spędzam wolny czas do wzorca mężczyzny który przedstawiłem. No i owszem, świat się zmienia, sam to skonstatowałem w audycji, stwierdzając „takie czasy”.

  • 1. W starożytnym Rzymie, w przeddzień jego upadku, też cywilizacja była u szczytu swego rozwoju. Wiecie jak to się skończyło.
   2. Tak, zgadza się, nasze ciała mogą być fizycznie słabsze, bo dzięki kapitalizmowi mamy roboty, które podnoszą ciężary oraz pistolety co wyrównują szanse w starciu z fizyzcnie silniejszym przeciwnikiem. Dlaczego jakoś dziwnie są to dwa ulubione obiekty ataków lewicy choć czynią ludzi równymi?
   3. Nie potrzeba broni? Chyba tobie. Polecam hoplofobia.info. Druga poprawka, obrona osobista, prawo do życia i wynikające z niego prawo własności.
   4. Tożsamość płciowa przestaje mieć znaczenie? No chyba dla Ciebie.
   4. Wojna się nikomu nie opłaca? Powiedz to mieszkańcom Ukrainy.
   I kto tu żyje urojeniami?

   • To że upadł Rzym nie sprawiło że upadła cywilizacja, wręcz przeciwnie zrobiło się miejsce na rozkwit nowych imperium. Nie potrzeba mi broni i będę spokojniejszy wiedząc że Ty też jej nie masz i nie użyjesz jej gdy uznasz że poglądy jakiegoś lewaka zagrażają twojej egzystencji. Rosja była zmuszona do aneksji Krymu i na pewno nie była z tego zadowolona bo uderzyło ją to mocno po kieszeni. Jest wiele przykładów ze świata przyrody w których płeć jednego osobnika może się zmieniać w zależności od potrzeb. Jest to zjawisko naturalne. Nie twierdze ze jest mi bez różnicy płeć ale to jest trend globalny w krajach wysoko rozwinietych. Kobiety zaczynają zajmować miejsca które praktycznie od zawsze były przeznaczone dla mężczyzn i często są bardziej bezwzględne. A mężczyźni pozwalają sobie na odejście od typowych wzorców jakimi się kierowali przez ostatnie dekady. Wydaje mi się że po prostu nie długo biologia zacznie przekształcać się w formę cyfrową. Zamiast węgla będzie krzem. My może tego nie dozyjemy ale za jakieś 200 lat pojęcie płci będzie raczej obce formie życia która będzie dominowac na planecie.

    • 1. Nie upadła? Jeżeli cofnięcie się w jej rozwoju o jakieś 500-1000 lat to nie jest wg ciebie upadek…
     2. Nie chce mi się dywagować z hoplofobami prawdę mówiąc. Temat rzeka, a ja mam ograniczony czas. Regulacje w tej kwestii mają to do siebie, że dotyczą tylko osób przestrzegających praworządności. Kryminalistów żadna reglamentacja broni nie dotyczy. Dorzucę jeszcze, że średni czas reakcji policji na wezwanie do rabunku w dużym mieście to ok. 15 minut. No ale aby być zagrożonym rabunkiem to trzeba coś posiadać. O fundamencie II Poprawki do Konstytucji USA, czyli zbrojnemu oporowi przeciw niemoralnemu rządowi nawet nie powinienem pisać. Co do psychopatów
     3. III Rzesza też była zmuszona do aneksji Gdańska. Geopolityka panie.
     4. Zjawisko zmiany płci jest wyjątkowo naturalne, szczególnie u ptaków i ssaków, a nawet gadów. Szczególnie zaś wśród ludzi.
     5. Historia jest pełna przykładów bezwzględnych, silnych kobiet, to nic nowego. Nie mówimy o wyjątkach, ale o średnich preferencjach. Obejrzyj sobie dokument na temat preferencji zawodowych Norweżek. https://www.youtube.com/watch?v=5oGL7njQwrg
     6. Biologia zacznie się przekształcać w formę cyfrową? Znaczy co, pasikoniki naturalnie zaczną się zapisywać na dyskach SSD w postaci 0-1? Krzem zastąpi węgiel jako budulec aminokwasów? 😀 Zakładam, że to jednak metafory i masz na myśli tzw. transhumanizm, i nie tyle cyfryzację co cyborgizację, i nie biologii, a fizjologii człowieka. Zalecam nie używać słów których się nie rozumie. Nie chcę cię rozczarować, jeżeli tylko mówimy o formie życia, nie zaś o AI, SkyNet, terminatorach i androidach, to te metafory są niezwykle naciągane. Aczkolwiek rozumiem co masz na myśli i taka wizja nie jest nieprawdopodobna. Jednakże szacuję, że większość technologii o których myślisz pojawi się za kilkaset lat w najlepszym wypadku, jeżeli w ogóle. Ja jednak nie mówię o mężczyźnie za 1000 lat, a teraz.

     PS. Jeszcze słowo o broni. Mam nadzieję, że twojego spokoju nie zburzy fakt, że ok. 100-150 tys. ludzi w Polsce posiada nigdzie nie zarejestrowane czarnoprochowce hehehe. Colt Navy, albo Remington New Model Army. Bardzo ładne zabawki. Ja mam w ekstrasie specjalne srebrne kule na lewaków, ci mają zwiękoszoną wrażliwość na szlachetne metale heheh. Zresztą noże są na lewaków o wiele bardziej skuteczniejsze heheh.
     PPS: To oczywiście był żart. Prawdę mówiąc, to po przeczytaniu zdania „Nie potrzeba mi broni i będę spokojniejszy wiedząc że Ty też jej nie masz i nie użyjesz jej gdy uznasz że poglądy jakiegoś lewaka zagrażają twojej egzystencji.” powinienem po prostu zakończyć dyskusję, bo wchodzi ona na poziom, gdzie zbyt łatwo można zostać pokonanym doświadczeniem.

     • Powtarzam, że upadek Rzymu by7ł nie zbędny do dalszej ewolucji społeczeństwa. Tak jak byś twierdził, że wyginięcie dinozaurów było katastrofą bo miliony lat ewolucji się zmarnowały a jednak oczywiste jest, że gdyby nie wyginęły to nie bło by dla nas miejsca.
      Co do zmiany płci w świecie zwierząt: https://allyouneedisbiology.wordpress.com/2016/06/03/sex-change-in-animals/
      Ludzie też zmieniają płeć ale Ty pewnie uznasz, że to nie natura bo cżłowiek pochodzi z innego wymiaru i nie ma z naturą nic wspólnego. Tama na rzece jest wytworem zwierząt jednak jest też naturalnym tworem przyrody. Ludzie nie są inni, wszystko co robią jest naturalne bo gdyby nie było nie miało by prawa się zdażyć.
      Biologia będzie wypierana przez cyborgizację a co do przyszłości na temat sztucznej inteligencji wolę jednak opinie ludzi którzy zajmują się tym zawodowo. Biologia ewolucyjna patrzy już na to zjawisko jako naturalny kolejny krok w ewolucji.
      Nie interesuje mnie polska bo tam nie mieszkam.

      • 1. Równie dobrze mógłbyś napisać, że pożar Wielkiej Biblioteki Aleksandryjskiej był niezbędny, bo zrobiło się miejsce na nowe książki. Nawet nie zdajesz sobie sprawy gdzie mogłaby być ludzka cywilizacja gdyby nie powrót barbarii i ciemnie wieki jakie nastąpiły po upadku Rzymu. Niektóre ich technologie powróciły do użytku dopiero po tysiącu lat. Aczkolwiek zgodzę się, że nie jest całkowicie niesłuszna hipoteza, że przetrwanie Rzymu mogłoby spowodować stagnację cywilizacyjną, podobną jaką zaczyna się obserwować w Starej Europie. Symptomy upadku są w każdym razie bardzo zbieżne.
       2. Ja pisałem o gadach, ptakach i ssakach. Zmiana płci o ryb to czy slimaków, oraz np. dzieworództwo u raków to zjawisko powszechnie znane. Natomiast żadne wyżej zorganizowane zwierzę nie zmienia płci naturalnie i doskonale o tym wiesz, jeżeli miałeś w ręku podręcznik do biologii. Masz chyba jakąś własną definicję słowa „naturalny”, znów polecam słownik. Jak nie umiesz to ewentualnie spróbuj sobie to pojęcie zobrazować przez zastosowanie przeciwieństwa, słowa „sztuczny”, może to pomoże.
       3. Biologia nie może być wyparta przez cyborgizację. Znów polecam słownik, sprawdź jaka jest definicja słowa biologia, czy biologia ewolucyjna i wróć. Dzięki temu jak słuchasz ludzi, którzy zawodowo się tym zajmują przynajmniej zrozumiesz o czym mówią.
       4. Nie wiem co tu Polska ma do rzeczy, bo nikt o Polsce nic nie pisał, a to że tu nie mieszkasz przynajmniej wyjaśnia skąd problemy z posługiwaniem się językiem polskim, choć nie sądzę, że to tylko kwestia językowa.

    • Ucięło mi zdanie przy edycji… do punktu 2:
     Co do psychopatów, to jeżeli nie użyją broni, to wezmą nóż, siekierę, ciężarówkę… Nic nie powstrzyma szaleńca przez popełnieniem zbrodni. Więc czy broń faktycznie nie jest potrzebna? Jakby na wyspie Utoja choć jedna pośród ofiar miała broń, być może zabitych byłoby mniej. To samo w klubach w Paryżu czy jakiejkolwiek masakrze. Jakoś dziwnie zawsze dzieją się one w tzw. Gun Free Zones. Nigdy nie wiesz kiedy będzie potrzebna ci broń i z doświadczenia tej pani powiem ci, że wolę wydać pieniądze na broń i nigdy jej nie potrzebować, niż choć raz w życiu jej potrzebować i nie mieć. Obejrzyj film. https://www.youtube.com/watch?v=DEJFAvA-ZUE

    • Znam tą wypowiedź – trafia w sedno. Polecam. Złego człowieka powstrzyma tylko dobry człowiek z bronią. A dobry posłuchał prawa i broni już nie miał…

   • No właśnie nie zajmują typowo męskich stanowisk, jeśli się kobietom da takie same możliwości, bredzisz Wać Panie. Znajdą się wyjątki, owszem, ale ogólnie trend jest tradycyjny. Mało tego, weź pod uwagę szkodliwe dla firm i ludzi parytety – dostajesz pracę, bo masz narządy płciowe wewnątrz a nie na zewnątrz ciała… I do diabła z kompetencjami…

    W świecie przyrody można znaleźć wiele przykładów naturalnej zmiany płci… No właśnie – i ani jednego wśród ludzi. To argument trochę na zasadzie „Na Borneo, w Moko Moko oraz Tybecie monogamia nie jest oczywista, może powinniśmy zatem też od niej odejść?”. Ale dlaczego? Przecież to nasza cywilizacja, z takim a nie innym podziałem ról płciowych oraz z takim a nie innym modelem rodziny wysłała człowieka w kosmos. Szczytowym osiągnięciem Tybetu na ten przykład jest herbata z masłem z mleka jaka…

    Problem jest taki, że w dobie (aktualnie często pozornego) braku poważnych problemów, społeczeństwo staje się podatne na cwaniaków robiących wielkie problem z none-issues. A później próbują wymyślać koło na nowo, kiedy gnidy „na górze” cieszą się z idealnej implementacji zasady „dziel i rządź”

    A broń jest potrzebna, dopóki doputy konieczne jest istnienie tak patologicznych organizacji jak wojsko i policja. I nie wiem skąd ten pomysł, że nowoczesny człowiek broni nie potrzebuje i musi żyć w otwartym na uchodźców i wszystkich świecie? Taki Cukerberg żyje w twierdzy za wysokim murem, w której roi się od uzbrojonych po zęby zbirów… I nie tylko on, ale żyje tak praktycznie cała „awangarda”.

    • Zenon, ty libertarian jesteś? Myślałem, że sie smiejesz z libków. A może ty sie po prostu smiejesz z pedolibków, a jestes ukrytym twardym paleo, co? ?

     PS: tu miało być
     PPS: na moich nickach sa linki poukrywane, polecam kliknac 😉

    • Dlaczego tak usilnie chcesz mnie zamknąć w jakiejś szufladce? Wyobraź sobie dobry kolego, że nie dla każdego label jest istotny… Mało tego, takie twarde szufladkowanie ludzi, nie jest szczególnie wolnościowe, przyznasz? 😉

     • Etam, podejście naukowe wymaga klasyfikowania, nie da się dla każdego stworzyć osobnej kategorii i nie jest to nic wolnościowego czy antywolnościowego 😉 Dzięki temu można jednym słowem opisać szerokie spectrum poglądów, to ułatwia zadanie, o tyle o ile druga strona wie co naprawdę kryje się pod danym pojęciem, o co od czasów pana Karonia coraz trudniej 😀 W każdym razie dobrze wiedzieć, że w kwestii broni ktoś się tu jednak ma jeszcze rozsądne podejście

     • To wszystko wina bibliotekarzy 😉 To nie jest wolnosciowe czy antywolnosciowe, tylko naukowe, klasyfikowanie to podstawa podejscia naukowego 😉 Niestety nie da sie wymyslic okreslenia dla kazdego. Kiedys David Freeman powiedzial: „Jest mozliwe, ze gdzies na swiecie jest dwoch libertarian, którzy zgadzają się ze sobą we wszystkim, ale ja na pewno nie jestem jednym z nich.”. W kazdym razie, nawet jezeli odzegnujesz sie od takiego przypisania fajnie wiedziec, ze mozna znalezc kogos z kim dziele krytyczne podejscie do panstwa czy do posiadania broni 🙂

 2. Lukas i Jacusio,
  nie tak dawno, bo w stanie wojennym broń mogła się przydać.
  a nie dalej niż 79 lat temu broń była niezbędna.
  Mówimy tutaj o Polsce, bo obok jest ukraina i tam broń jest nawet dziś niezbędna.

  Powiedzcie muzułmanom, że broń jest niepotrzebna jak ich napadają amerykanie i żydzi

  • Była i oby tak zostało, świat się zmienia, wojna już niikomu się nie opłaca, a broń może służyć ew. do masakry w szkole albo do strzelania do zwierząt w lesie po pijaku.

   • Wojna nie musi się komuś opłacać finansowo aby wybuchła. Wystarczy fanatyzm religijny/poglądowy bądź chęć dominacji nad terytorium/przejęcia terytorium. No i jeszcze jest kwestia, która towarzyszy nam do dziś czyli „ja nie będę tym gorszym mocarstwem”. To wszystko jest przyczyną dzisiejszych wojen i konfliktów (niekoniecznie zbrojnych, mogą być też ekonomiczne). I to nagle zniknie w wyniku rozwoju cywilizacyjnego ?
    To nie jest wizja kilkuset lat tylko co najmniej wielu tysięcy lat.
    Ale nawet to nas nie uchroni przed nieuniknionym. Prędzej czy później mając już wysoki poziom technologiczny oraz zjednoczoną bądź pokojowo nastawioną wobec siebie (to pierwsze jest bardziej możliwe) rasę ludzką trafimy na inne rasy. Jedne bardziej inteligente, inne bardziej prymitywne.
    Przykro mi, ale na dłuższą metę – wojny nigdy się nie skończą. Świat/wszechświat bez wojny, to utopia.
    A jeśli dalej są wojny to broń może się przydać na wszelki wypadek.

 3. Lukas,
  to Twoje życie, spierdol je jak tylko chcesz, kiedyś się spotkamy…
  jak będziesz żebrał to na ulicy
  wtedy usłyszysz ode mnie, nie dźwięk monety ale soczyste:
  spierdalaj… do roboty!

Zostaw Komentarz