Proste zwierciadło – Od Talesa do Rothbarda – wycieczka po filozofii

Proste zwierciadło – Od Talesa do Rothbarda – wycieczka po filozofii

wpis w: audycje, Proste zwierciadło | 15

Kordian, znawca i pasjonat nauki mądrości, jako gość w roli przewodnika po wybranych postaciach i ich myśli, zagadnieniach, ich znaczeniu dla zwykłych ludzi, a także roli filozofów i ich działalności w dzisiejszym świecie

15 Odpowiedzi

 1. JacekVelBlacha

  Chciałbym jeszcze kiedyś Kordiana usłyszeć w jakiejś audycji,najbardziej właśnie w takiej dotyczącej filozofii.Jest wyjątkowo szczególnym gościem w audycji ByteEater’a z racji swojej wyjątkowej perspektywy ale także z racji trudności w pozyskaniu jego motywacji do udziału w radiu.Chciałbym móc kiedyś współpracować z Kordianem nad czymś szerszym niż jedna audycja.
  Jest ,może nieliczne,ale jakże zacne grono hard userów Kordian co tęskni za Toba… Wśród Twoich pseudonimów Kordian powinien się pojawić przydomek nieuchwytny np:Nieuchwytny Kordian .

  Wybitna audycja.Delicje i ambrozje prosto z radiowego Olimpu 🙂

 2. Sedes z Bakelitu

  Bardzo interesująca audycja, mam nadzieję ,że nie ostatnia w tych tematach. Dowiedziałem się trochę o Talesie z Miletu, może następnym razem przedstawione zostaną sylwetki innych filozofòw. Rzeczywiście , książki Michała Hellera są fascynujące. Przesłuchałem swego czasu cykl wykładòw tego autora “ Śladami ludzi myślących “, znakomite. Dziękuję I pozdrawiam
  PS: Stwierdzenie Kordiana ,że każdy może być filozofem daje do myślenia

 3. Kordian dał czadu. Zajebiście podsumował dzieci kurwinistyczne. W ogóle miło się słucha ludzi szlachetnych. Bajt trochę skakał, prychał, ale i tak jakiś tam szacun za zaproszenie takiego gościa. Bajtiterze, zrozum, że cały żydowski kato-protestancki Zachód od wieków pragnie zniszczyć niezniszczalny Wschód; a skoro niezniszczalny, to na co te podskoki i prychania?

 4. Duży plus dla Blachy.

 5. Hejtermierz

  Taka tam gadka szmatka… hehe, 3/10 – bo przefilozowane i ogółem całe te…

 6. Kordian, bez urazy, ale nie da się skupić na tym, co mówisz, bo mówisz głosem człowieka osłabionego albo chorego. Musi być życie, a nie trupia narracja. Żeby nie było tylko krytycznie, to podaję rozwiązanie: iść na wykład dr Jacka Widomskiego. On w sposób pasjonujący opowiada i tak trzeba się obchodzić z filozofią, tym bardziej, że olbrzymia większość treści filozoficznych, to zwykły bełkot powszechnie ubrany w łachy mądrości.

  • JacekVelBlacha

   @X-RAY

   Nie zapominaj,że audycja trwała do 1.00 w nocy. Ty będąc na antenie nie byłbyś zmęczony? Sorry,nigdy przecież nie pojawiłeś się na antenie bo przy pierwszym słowie ze strachu przed dissem zesrałbyś się.

   Ponad to …Od jakiegoś czasu dopierdalasz się do absolutnie wszystkiego i wszystkich może trochę przystopuj lub zmień radio albo idź na YouTube gdzie dr Jaceków dr Keshe dr Aleksandrów i profesorów jest co nie miara pytanie tylko czy są w tym co mówią i swoim przekazie tak autentyczni jak Kordian? Moim zdaniem nie są.
   —————————————————————————————————
   @Kordian

   W swoim imieniu oraz znacznej częsci społeczności radiowej przepraszam Cię za powyższy wysryw małego sfrustrowanego człowieczka kryjącego się pod nickiem X-RAY.Mam wielką nadzieje,że nie będzie to mialo wpływu na Twoje postrzeganie obecności w radiu w takiej a nie innej roli.

   • Blacha, a może coś więcej ponad „Odpieprz Się Od Mojego Najnowszego Guru”?

    Kiedy sobie przypomnę, jak reagowałeś na krytykę wymierzoną w Tarantino bądź niejakiego Goku, to wiele razy gryzłem się w „język”, by nie wszczynać żadnych dyskusji z Tobą. I teraz przegrałem. Zaś porażka 🙁

    • JacekVelBlacha

     @X-RAY

     Odniosłeś się merytorycznie do tego co powiedział Kordian? Nie.Odniosłeś się do niego samego personalnie więc i ja odniosłem się do Ciebie personalnie.
     Twoja wycieczka personalna była pozbawiona uzasadnienia i zawierała złe porównanie między Kordianem a mówcami z Youtube jacy często udzielają takich pogadanek komercyjnie a nagranie video ma sprzedać choćby konferencje czy event.
     Krawiec zrobił cały odcinek na temat Tarantino,na który nie miałem wpływu i nie mogłem wtedy zadzwonić i nie oszczędzał tego reżysera ale Krawiec w przeciwieństwie do Ciebie ma wiedzę o filmie i postaciach pop kultury.Co do Goku wypowiadał się nie będę – wyglada sprawa podobnie ogólnie rzecz ujmując.

     Gdy ja krytykuję czasami pół dnia myślę nad tym na czym to się zasadza oraz kto może rozsadzić moje tezy i w jaki sposób. Myśl i reaguj zamiast tylko reagować ….zachowania zwierzat oparte są na reakcji.

     • O jakich mówców z YT Ci chodzi?
      Doprecyzujesz?

      • JacekVelBlacha

       Odnosiłem się do tego :

       „Żeby nie było tylko krytycznie, to podaję rozwiązanie: iść na wykład dr Jacka Widomskiego”

       Miałem na myśli gadające głowy z tytułami przed imieniem i nazwiskiem np: https://www.youtube.com/watch?v=uzn1oiCKB00 (to tylko przykład pierwszy z brzegu)

       Czy Widomski nagrywa swoje wystąpienia tego nie wiem natomiast na pewno nie robi tego w nocy i pro publico bono jak Kordian. Po za tym gość audycji wyraźnie powiedział,że zawodowo filozofią się już nie zajmuje.Przyłozyłeś do Kordiana nie właściwą miarę i nie masz za grosz szacunku do tego,że ktoś dzieli się swoją wiedzą i raczej nikłe benefity z tego wyciąga jeśli wogóle jakie kolwiek benefity.
       -EOT-

 7. A więc swoje myśli przypisałeś mi. Nieładnie.

  Popracuj nad swoim autorytaryzmem Blacha, bo ciężko się dyskutuje. Do tego stopnia utożsamiasz się z obiektami swojego uwielbienia, że jakakolwiek skierowana w nich krytyka (a ja odniosłem się jedynie do sposobu artykulacji), uderza w Ciebie. To niezdrowe.

 8. Dziękuję jeszcze raz za zaproszenie do audycji i wszystkie ciepłe słowa w komentarzach. Uwagi krytyczne są trafne i cenne i wiem w których miejscach uchybiłem. Nie mam doświadczenia w występach radiowych, ale nie ma co się tłumaczyć. Liczy się efekt.

  Pozdrawiam wszystkich co przebrnęli i w jakikolwiek sposób zainspirowali się tym, o czym z Bytem rozmawialiśmy.
  Do usłyszenia!

 9. Noooo tak żeście chlopaki dali czadu ze po godzinie tego filoonanizmu mi sie przysneło.Smiesz mnie ta wasza ukryta wyzszosc nad tym przyslowiowym hydraulikiem ktory co najwyzej moze wam rure naprawic w toalecie nie zauwazajac przy tym ze bez jego moscia we wlasnych fekaliach byscie utoneli.Nie chce mi sie rozpisywac ale jak dlamnie taki filoonanista to taki ksiadz jeść dadza dach nad glowa dadza a i moze Mercedesa tez dostanie bron boze rak sobie od pracy nie pobrudzi.Ale nie ze bym wami gardzil czy cos tam poprostu uwazam ze jestescie tak samo potrzebni w społeczeństwie w przyrodzie jak prostytutki oddajace sie za pieniądze i pisze to z cala powaga.Pozdrawiam hydraulik.

Zostaw Komentarz