Proste zwierciadło – Ratuj ZUS – poddaj się eutanazji!

Proste zwierciadło – Ratuj ZUS – poddaj się eutanazji!

wpis w: audycje, Proste zwierciadło | 25

Być albo nie być starcem – oto jest pytanie! Politycy mają wielki interes w tym, jak odpowiemy.

25 Odpowiedzi

 1. Ciekawa jestem skąd się bierze mit ponadprzeciętnej merytoryczności Bajta. Ok, może nawet być sympatyczny ale co z tego jak ta audycja to 10 minutowy bełkot w którym dowiadujemy się że:

  – eutanazja będzie przymusowa/będzie presja społeczna na eutanazję (bez podania żadnych argumentów prowadzących ku temu)
  – skoro kornel morawiecki powiedział, że poddałby się eutanazji gdyby był obciążeniem dla syna – to rząd chce ją zalegalizować
  – istnienie urzędników doprowadziło do rozluźnienia więzi społecznych (dzięki urzędnikom nie wiesz jak nazywa się sąsiad z 11 piętra, nie ma tu nic a nic wpływ innego budownictwa niż 100 lat temu)
  – zus to bankrut więc trzeba uciekać do kanady (gdzie akurat jest dużo socjalnych przywilejów)

  o wielkiej inwazji urzędników w życie prywatne NORMALNYCH LUDZI niech świadczy porwanie Kononowicza do Choroszczy na jeden dzień, bo wrzucono do internetu film gdzie odgraża się że popełni samobójstwo. kolejny przykład tej inwazji to pomoc spółeczna, która z brudnymi łapami stara się np. pomóc samotnym matkom/ojcom/osobom ubogim

  • Jak skad? To proste, wystarczy uzywac ‚madrych’ slow, oczytac sie ksiazek i juz mozna robic za intelektualiste…
   Pozniej sie sila na ‚analizy’ gdzie brakuje im na to zdolnosci umysłowych.
   Niestety tacy ludzie sa czesto autorytetami i maja jeszcze przynajmniej dr przed imieniem, masy tego jest. 🙁

 2. O, nowa hejterka do hodowli, jak widzę! Nie była w stanie się przyczepić do wiedzy i faktów, bo wszystko się zgadza, to postanowiła udać, że nie wie (no chyba że naprawdę nie pojmuje takiej formy), co to jest publicystyka. Oczywiście, że ja nie sypię wiedzą encyklopedyczną jedynie, tylko dorzucam trochę własnych analiz i opinii. Uważam, że wystarczająco odnosiłem się w nich do przedstawionych faktów i zadbałem o logiczną spójność wywodu. Inni słuchacze, których opinię poznałem, podobnie.

  A że ludzi przymusowo leczyć psychiatrycznie się nie powinno, to, rzecz jasna, się zgadzam.

  • Masz „fajny” stosunek do krytycznych słuchaczy – hodowla hejterów? Skąd ty to wytrzasnąłeś? Długo nad tym myślałeś?
   Jeśli chodzi o mnie, zgadzam się z Alicją, audycja jak audycja, ale po wysłuchaniu jest się głupszym niż przed (hint: możesz mi odpisać „ty nie możesz już być głupszy!”, w pięty mi pójdzie).
   Jakieś dywagacje o eutanazji rozumianej jako eliminowanie „jednostek o ujemnym bilansie społecznym”, wysnute na bazie wypowiedzi Morawieckiego, która dotyczyła zupełnie innej sytuacji. Jak się ma ostatnie stadium raka i czeka się na śmierć będąc pozbawionym świadomości przez końskie dawki morfiny, to katolicka perspektywa szlachetnego cierpienia staje się jakoś mniej atrakcyjna.
   No i ten młodopolski stosunek do wsi XD Przecież tam seniorzy godnie spędzają starość, nie to, co na zgniłym lewackim zachodzie, gdzie podróżują, ćwiczą i się rżną, czyli prowadzą mniej więcej takie życie jak za młodu.
   Zawiodłem się, zrobiłeś na mnie dobre pierwsze wrażenie, kiedy zacząłem słuchać tego radia. A tu zwykły magister erystyki stosowanej, przeczuwam też drugi fakultet z cherrypickingu badań naukowych pod tezę.

   • Nie myślałem długo i było to oczywiście pół-żartem, hejt to zjawisko ogólnie negatywne, ale trzeba minimalizować złe skutki ich działalności, a niezamierzone dobre efekty uboczne wzmacniać, i o to mi chodziło. Z Alicją to nie wiem, bo nie mam jakiegoś jej profilu mocno potwierdzonego, nie pamiętam, co i kiedy ewentualnie pisała wcześniej, ale np. taki Pytajmierz to już co miał nawrzucać, to nawrzucał, teraz jest już bardziej uważany za element folkloru, łącznie z tym jego hejtem na mnie, a tak naprawdę wiadomo, że z zainteresowaniem słucha.

    Ciebie hejterem nie nazwę, tylko krytykiem, bo nawiązujesz jakoś polemicznie (choć oczywiście uprawiasz cherry-picking) do pewnych powiedzianych przeze mnie rzeczy. (Alicja w stanowiącej zdecydowaną mniejszość merytorycznej części przytoczyła tylko tego Kononowicza, do czego się odniosłem, i dość ogólnikowo o tej pomocy społecznej.) No, rozumiem, masz inne zdanie. Nie wiem, czy o ZUSie też, czy np. uważasz go za super wynalazek (jak Skała, który zresztą, jak widać, ze zgubnych objęć śmieszkizmu się w pełni nadal nie wyrwał), i że wcale nie powoduje tych 5 problemów, które podałem (a kogo ta analiza przekonała, ten jest głupszy niż przed wysłuchaniem – możliwe, że o to Ci też chodziło, aczkolwiek pewności nie mam).

    O wsi to była uwaga rzucona na marginesie, no ale czy twierdzisz, że władztwo państwa nie jest tam przeważnie wyraźnie mniejsze (a, odpowiednio do tego, większe samostanowienie i załatwianie spraw w oparciu o oddolnie wykształcane i utrzymywane relacje, bo to akurat jest stała stawka, suma 100%, i nie da się, żeby oba składniki urosły, władza państwa i samostanowienie jednostek oraz grup) niż w miastach? Czy może zgadzasz się, że tak jest, ale według Ciebie to wcale nie dobrze?

    Zapraszam Cię (i nie same pięty, choćby i się okazały Achillesowe ;-P) oraz innych, zwolenników i krytyków moich przemyśleń, a także chętnych, by uzupełnić bądź podważyć (taki się jeszcze nie znalazł tutaj, ale jeśli się okaże, to chętnie dam mu miejsce) fakty przeze mnie podane w odcinku, do rozwinięcia swojej wypowiedzi na antenie w afterparty 16 stycznia po emisji niniejszego.

 3. JacekVelBlacha

  @ALICJA

  Słuchaj następnym razem uważnie ( nie tylko ByteEater’a audycji ) bo :

  „– zus to bankrut więc trzeba uciekać do kanady (gdzie akurat jest dużo socjalnych przywilejów) ”

  Przywileje socjalne a konstrukcja systemu emerytalnego to jednak inne zagadnienie choć w pewnym świetle do siebie podobne. Kanada zdecydowanie bardziej racjonalnie ułożyła sobie kwestię co państwo może dać na starość i jest pewnym zworotem płatniczym wobec swoich obywateli a na co zwyczajnie ich nie stać.Przywileje socjalne w wielu krajach można brać nawet jeśli nie przepracowało się jednego dnia z tego co mi wiadomo w Kanadzie nawet ta minimalna emerytura z budżetu państwa jest obwarowana pewnym pułapem czasowym jaki jednostka musi spędzić na pracy i odprowadzić od tego podatek.
  Bazujesz na skojarzeniach i tak zwanych sztampach , w tym uproszczeniach utartych w wolnościowym środowisku ,który to się raczej nie tłumaczy zakładajac ,że ludzie działajacy na rzecz wolnej ekonomii rozumieja skomplikowana materię jaka za tym stoi.
  Jak się okazuje droga na skróty w dyskusjach i debatach wewnętrznych środowiska może prowadzić do generowania takich smrakloków jakie zacytowałem wyżej.

  Dalej….

  „o wielkiej inwazji urzędników w życie prywatne NORMALNYCH LUDZI niech świadczy porwanie Kononowicza do Choroszczy na jeden dzień, bo wrzucono do internetu film”

  Kononowicz to rzeczywiście szczególnie merytoryczny i wymowny i reprezentatywny przykład wart wszelkiej dogłębnej analizy 😉

  @BYTEEATER

  Chciałbym mieć takich zabawnych hejterów 😀

 4. JacekVelBlacha

  @NICK
  „No i ten młodopolski stosunek do wsi XD Przecież tam seniorzy godnie spędzają starość, nie to, co na zgniłym lewackim zachodzie, gdzie podróżują, ćwiczą i się rżną, czyli prowadzą mniej więcej takie życie jak za młodu.”

  Słuchałeś aby na pewno tej samej audycji co ja ??? Jak Cię czytam zastanawiam się gdzie jeszcze nagrywa i publikuje swoje audycję jakiś inny ByteEater 😀

  Na wsiach,nie na wszystkich oczywiście,nadal jest utrzymywany kierunek działań ludzkich zmierzajacych do kumulacji kapitału,zgromadzonych dóbr i przekazywania tego następnemu pokoleniu przy jednoczesnym ignorowaniu zapewnień aparatu państwowego jak dobre będzie Wasze życie na starość dzięki transferom z budżetu.Ten kierunek działań jak sadzę ByteEater dostrzega i chwali w swojej audycji – chyba,że istnieje jeszcze jakaś inna audycja człowieka o takim samym pseudonimie. Jeśli jest poproszę o link 😀
  Ta metoda zabezpieczenia na starość ( jaka funkcjonuje w wielu miejscach właśnie w środowiskach wiejskich) jest praktykowana przez ludzkość o wiele wiele dłużej i z zdecydowanie lepszym skutkiem niżeli idea wspólnego kociołka w jakim mieszaja politycy gwarantujac nam,że jest wypełniony po brzegi złotymi monetami jakie to kiedyś dostaniemy,których NIKT nie widział a wielu wierzy,że istnieja ( co będzie tragedia przyszłości ).
  Po kilka razy zazwyczaj słucham produkcji ByteEater’a tak też było tym razem nie wiem w jakim miejscu wkradł się ten zgniły zachód natomiast nawet tam sa firmy co w podobny sposób akumuluja swój kapitał i środki adekwatnie jak Ci wiejscy ludzie tylko w innej skali i innymi narzędziami w sposób też bardziej wyrafinowany uciekajac przed niewydajnymi systemami represji także tymi emerytalnymi. Zgnija możliwe,że w całkiem dosłownym znaczeniu tego słowa Ci co w najabliższych 20 latach nie wyciagna odpowiednich wniosków z takich działań jednych i drugich wspomnianych grup ludzkich.
  Za jakiś czas postaram się tu wpisać jeszcze swoje prywatne zdanie dot. eutanazji.

 5. Nick i Alicja ostro zmasakrowali nie tak już młodego Bajtka. 🙂

  • Kononowicz to przykład, że służby interweniują gdy wariat mówi że odbierze sobie życie. Straszny interwencjonizm.

   W niektórych rejonach polski (podpowiadam, że nie chodzi o miasta) co drugie mieszkanie nie posiada toalety. (dane GUS 2012, https://i.imgur.com/F4KoKqv.png) To jest ta wspaniała oddolność i brak zaufania nie tylko do aparatu przymusu ale również i kanalizacji. Polska wieś taka piękna – wzór dla liberałków.

 6. Cóż, można powiedzieć że mój komentarz był równie merytoryczny co twój zabawny. Hipotezy nt. tego, że ojciec premiera mówił o eutanazji – więc rząd zmierza w tym kierunku ciężko jest nie wyśmiać. Ale niech będzie że to „hejt”, bo wszystko jest „hejtem”. Jak wiadomo Krawiec jest hejterem Kolda na przykład. A publicystykę należy traktować jako coś co chociaż opiera się na faktach a nie fantastyce i przewidywaniach nt. eutanacji i cywilizacji śmierci.

  PS. W Kanadzie dalej jest więcej socjalu niż w Polsce. 🙂 Ciekawe, że taki liberalny Bajtek chciałby do paszczy lwa – tam też jest o zgrozo dużo muzułmanów.

  • JacekVelBlacha

   @ALICJA

   Wiedziałem czułem to w kościach,że Ci muzułmanie wyskocza jak królik z kapelusza xDDD (Co to ma wspólnego z tematem?!)

   „W niektórych rejonach polski (podpowiadam, że nie chodzi o miasta) co drugie mieszkanie nie posiada toalety. (dane GUS 2012, https://i.imgur.com/F4KoKqv.png) To jest ta wspaniała oddolność i brak zaufania nie tylko do aparatu przymusu ale również i kanalizacji. Polska wieś taka piękna – wzór dla liberałków.”

   Jak rozumiem chciałbyś / chciałabyś (nie mam pewności kto kryje się pod Twoim nickiem) żeby ByteEater-owi odebrano to na co zapracował pod przymusem i również pod przymusem ustawiono toalety w tych wsiach gdzie ich nie ma. Chciałbym tylko podkreślić ,że to iż czegoś ludzie / człowiek nie ma nie musi wynikać z jego statusu materialnego tylko zwyczajnie z tego,że nie chce tego mieć. To jest coś czego totalitaryści i im pokrewne pomioty aparatu państwowego nie zakładaja – często maja problem by sobie to wyobrazić. Mieszkanie jakie nie posiada toalety nie oznacza też iż tej toalety wogóle nie było (może istnieć w samym budynku) ale tu znów wyobraźni komuś zabrakło i liczy na to,że cyferki zrobia wrażenie.
   Papier toaletowy po wsiach rozdawać – tego też chciałbyś/chciałabyś ? Przykre jeśli aż tak nisko oceniasz zdolności zarobkowe regionów wiejskich.

   @ByteEater

   Obawiam się,że żaden z członków tej grupy kabaretowej w składzie ALICJA,NICK oraz SKAŁA nie będzie miał jaj żeby zmierzyć się z Toba na antenie.
   Sam nieszczęsny Kononowicz gdyby wiedział o radiu i tej audycji myślę,że by zadzwonił. Odwaga podbudowana głupota ale jednak odwaga pozytywnie odróżnia go od stadka komciarzy kabareciarzy.

   • Jako płeć żeńska, obawia się muzułmanów. Przecież oni chcą ją uprzedmiotowić i wsadzić w burkę i do kuchni ! 😀

   • „Chciałbym tylko podkreślić ,że to iż czegoś ludzie / człowiek nie ma nie musi wynikać z jego statusu materialnego ” – WIADOMO LUDZIE WOLĄ ZAŁATWIAĆ SIĘ DO SŁAWOJEK TO WYBÓR NIE ZWIĄZANY Z FINANSAMI XD

    No i totalitaryści na siłę chcą podpinać do kanalizacji. Nie zatrzyma już ich nawet to że przemocą przeprowadzili elektryfikację. xD

    • JacekVelBlacha

     Poniżej zdjęcie wnętrzna jednego z hoteli kapsułowych w Japonii :

     https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/kxdktkpTURBXy83NGVlZTA4Y2NmMTJhZWYyMDYzNDIyY2ViZWE1NjllYi5qcGeRlQLNAeAAw8M

     Na tej samej zasadzie totalitaryści zakładaja,że ludzie wola żyć,przebywać na określonym metrażu. Lokal poniżej wskazanego metrażu jest czymś czego ludzie nie wola w imie tego sa pisane przepisy odpowiedniego prawa a mimo to japończycy płaca za to. Jak rozumiem zakazałbyś/zakazałabyś takich hoteli. (Całe szczęście takie myślenie do Japonii jeszcze nie dotarło)

     Przyjmowanie ,że istnieje coś takiego jak „masowa powszechna potrzeba ” zawsze kończy się źle.
     Jeden znany krwawy reżim w Europie zakładał , że ludzie wola żyć bez osób chorych psychicznie więc postanowił je od górnie eliminować – była to eliminacja fizyczna oczywiście. Dla przypomnienia ów reżim w swojej poczatkowej fazie został wybrany demokratycznie. Historia bywa przewrotna i lubi się powtarzać – koniec końców ktoś kiedyś w ramach woli powszechnej i władzy jaka będzie jej hołodwać postanowi wyeliminować Ciebie – na prawdę nie będziesz wtedy oponował ?

     Caps Lock używany w formule ciagłej jakiej się dopuszczasz jest nadal w wielu miejscach uważany za krzyk w internecie. Brak u Ciebie argumentów więc jest to także krzyk rozpaczy.

     Do elektryfikacji oraz do połaczenia kanalizacji na szczęście w PL nikt nie zmusza ale kto wie…Totalitaryści niczym gówno wpuszczone w wiatrak rozbryzguja się we wszelkich możliwych kierunkach a ludzie rozumni i odważni musza po nich sprzatać niestety często wtedy jak smród jest już nie do zniesienia.

     P.S. Domyślam się,że dobrowolnie ( z prywatnych pieniędzy nie w podatkach lub z subwencji władz takich czy innych ) już co najmniej jednej osobie lub grupie osób w lokalu mieszkalnym lub domu zafundowałeś/zafunodwałaś toaletę?

    • Szanowna Pani/Szanowny Panie Jacku otóż nie będę dyskutowała z urojeniami libertarian (sugerowanie czegoś o metrażu, gdy nie pisałam o tym). Podkreślałam absurd myślenia planktonowej psycho prawicy która zakłada, że ludzie wolą srać do dziury w ziemi niż do łazienki podłączonej do kanalizacji.

     PS. Tym urojeniem jest chociażby to że Pani/Pan Blacha zakłada „zmuszanie do podłączania do kanalizacji” – o tym nigdzie nie pisałam, użyłam tylko jako argument w dyskusji o kondycji polskiej wsi. Uważam jako zwolenniczka wolności, że masz prawo załatwiać się do sławojki. Kropka. Ale gdy próbujesz udowadniać że to wolny wybór i ludzie mimo posiadania środków dalej wolą srać do dziury to to wyśmiewam. Bo to jest głupie jak libertarianie i polska prawica.

 7. https://pl.wikipedia.org/wiki/Myślenie

  Na mapie nawet jest zaznaczony podział między 3 cesarstwa, raczej to z różnicami cywilizacyjnymi koreluje. Ja chwalę za konkretne rzeczy, a nie jednostronnie, sam jestem mieszczaninem, i dobrze mi z tym, a miasta to i bardzo fajny wynalazek, dopiero kilka tysięcy lat temu przez ludzkość wymyślony, i mający przyszłość, bo według mnie dzięki decentralizacji czeka nas powrót do czegoś w rodzaju państw-miast, wspólnot politycznych złożonych ze społeczności znacznie mocniej związanych wspólnymi interesami niż państwa (a tym bardziej EU).

  Może Morawieckiemu się wyrwało przypadkiem, w końcu stary człowiek (w przeciwieństwie do np. Billa Gatesa, który, jak wiemy z konferencji, na której trochę chyba się bardziej odkrył niż zamierzał (choć może to też było testowanie skali reakcji), uwielbia szczepionki, bo dzięki nim będzie można zmniejszyć ludność Ziemi kilkunastokrotnie), a może nie, nie przesądzałem tego definitywnie, tylko powiedziałem: „wiedz, że coś się dzieje”. Ale takich wypowiedzi, i to już zdecydowanie według scenariusza (nawet jeśli ta nie była), spodziewam się coraz więcej.

  Ogłaszającym zamiar samobójstwa warto pomóc, jednak nie przemocą, i nie za zabrane przemocą pieniądze, w sposób wyglądający w porządku na papierze – tym bowiem jest przede wszystkim zainteresowany funkcjonariusz państwowy, a nie efektywnością. I wielu ludzi faktycznie przez to umarło, państwowy system niesienia „pomocy” ludziom ma krew na rękach, a personalnie mają ją przede wszystkim utrzymujący go swoją narzucaną wolą i żyjący z niego politycy.

  Zamiast polemiki, widzę u wielu śmieszkowanie, wypowiedzi ad personam o wieku i braku zdolności umysłowych, stwierdzanie braku argumentów co do kwestii, w których je podawałem, bądź odwrotnie, stawianie chochołów, przypisywanie mi w wyimaginowanym pakiecie (rozumiem, łatwiej ludzi pobieżnie etykietować i szufladkować zamiast zrozumieć, co mówią) rzeczy, których bynajmniej nie powiedziałem, np. o cywilizacji śmierci, sceptycyzmie wieśniaków i liberałów wobec kanalizacji, katolickiej perspektywie szlachetnego cierpienia, zgniłym lewackim Zachodzie, mającej wywoływać zgrozę wielości muzułmanów i rzekomym niskim socjalu w Kanadzie. Dlatego nazwałem to hejtem. Który od krytyki odróżniam możliwie precyzyjnie, nieraz się wdawałem, czy to w komentarzach, czy na antenie w cywilizowane dyskusje nawet z ostrymi oponentami, zachęcałem ich do tego, zapraszałem wręcz do wielu odcinków jako gości. Kto nie jest pozbawiony rozumu i dobrej woli choćby w drobnym zakresie, myślę, że z łatwością to dostrzeże.

  • Jesteś antyszczepionkowcem? Zdrowia życzę

   A, samobójcom i osobom chorym pomoże oczywiście wolna ręka rynku – a nie totalitarna służba zdrowia (chyba że nie będą mieli prywatnego ubezpieczenia, wtedy będą umierać w lesie)

 8. Po wczorajszym komentarzu Alicji już chyba nie tylko libertarianie, ale też i większość innych, oprócz statolatrów, spokojnie uzna ją za hejterkę.

  Nick natomiast to prawdopodobnie ktoś (może np. też Alicja), kto ma tu konto, ale postanowił się rozdwoić. Założył bowiem to konto dla jednego komentarza, z adresem e-mail na mvrht.net (10 Minute Mail – Temporary E-mail).

  Z Blachy wypowiedziami się w większości zgadzam, natomiast już nie z tym, że ludzie wolą żyć bez łazienki. Owszem, w biednych krajach tak, bo koszt alternatywny – są pilniejsze wydatki niż podłączenie się do kanalizacji, czy choćby szambo. Ale w Polsce to przede wszystkim budynki komunalne. I też np. w moim mieście przy ul. Lelewela co najmniej do lat ’90 takie były, prywatne kamienice ok. stuletnie, zagrabione na rzecz państwa przez PRL i zapełnione lokatorami z przydziału. Łazienka jedna na piętro, wspólna dla lokatorów znajdujących się na nim mieszkań.

  Owszem, państwo coraz mocniej ingeruje w to, co można robić na swojej własności, i to już nie tylko zakazami, ale też coraz częściej nakazami, np. podłączenia właśnie do państwowych (ewentualnie samorządowych, co akurat w Polsce, państwie unitarnym, czyni i de iure, i de facto znacznie mniejszą różnicę niż w USA) monopolistów (wprowadzonych powszechnie jeszcze w XIX na miejsce znakomicie działających rynków ze swobodą konkurencji) na prąd, instalacje wodno-kanalizacyjne, itd. Dobitne przykłady: http://www.healthfreedoms.org/camping-on-your-own-land-is-now-illegal-govt-waging-war-on-off-grid-living/ (zanim ktoś zarzuci, że biedaźródło (prawdopodobnie owszem, nie znałem do tego roku), to podkreślam, że są cytaty, łatwo wszystko zweryfikować, a tu fajnie zebrane w 1 miejscu).

  Antyszczepionkowcem nie jestem, uważam, że szczepionki to świetny wynalazek, i na wolnym rynku w większości służyłyby dobrym celom, natomiast przymus szczepień to zbrodnia przeciwko ludzkości, i wobec znacznej części podawanych dzieciom (a w planach również dorosłym) specyfików, z de iure prawie zerową, a de facto często zerową odpowiedzialnością kogokolwiek (czyli traktuje się tu ludzi jak króliki doświadczalne lub zwykłe bydło), żywię daleko posunięty sceptycyzm. Szerzej wypowiedziałem się tutaj, w „Epicentrum”, mojej drugiej audycji: http://nocneradio.pl/epicentrum-czy-szczepionki-wywoluja-autyzm/.

  W temacie dorzucę jeszcze 2 linki (do szerszego omówienia w afterparty):
  https://www.salon24.pl/u/gps65/22203,eutanazja
  http://niepoprawni.pl/blog/gps65/zabij-sie

  Pozdrawiam, do wtorku!

  • >Nick natomiast to prawdopodobnie ktoś (może np. też Alicja), kto ma tu konto, ale postanowił się rozdwoić. Założył bowiem to konto dla jednego komentarza, z adresem e-mail na mvrht.net (10 Minute Mail – Temporary E-mail).

   Jezusie Nazarejski, z tobą naprawdę jest coś nie tak XD Mój pierwszy komentarz na stronie NR jest chyba z września, zawsze komentuję tylko i wyłącznie jako „nick”. Chwała mojej przezorności, że zawsze w takich miejscach podaję mejla z dupy – urażony dyskutant potrafi być najwyraźniej bardziej zdeterminowany niż hrabia Monte Christo. Strach pomyśleć, w jaki sposób wykorzystałbyś znajomość mojej tożsamości…

   • Dzięki za tą odpowiedź. W takim razie rezygnuję z radia, bo to już zaszło za daleko i robi się zbyt niepewnie.

   • W sumie pozwolę się wciąć, bo niezbyt lubię podszywy, i potwierdzę, że ten sam mail jest istotnie wykorzystywany od września i nie ma przesłanek by podejrzewać, że to są te same osoby, @ByteEater wystarczyło w szukajkę w panelu admina wpisać 🙂

   • Nie wykorzystałbym, oczywiście, w żaden niecny sposób. Właśnie dlatego mam do takich rzeczy dostęp, że kapitan Krawiec, przyznając mi go, miał pełną wiarę w mój profesjonalizm.

 9. Oczywiście to ja jestem hejterką, ty zaś nie snujesz zdupy że eutanazja będzie obowiązkowa/standardem i wmuszana.

  Ps. maila mam w domenie o2.pl, nie dość że paranoik to nieporadny.

  • JacekVelBlacha

   @ALICJA post wyżej piszę tak :
   „Szanowna Pani/Szanowny Panie Jacku otóż nie będę dyskutowała z urojeniami libertarian (sugerowanie czegoś o metrażu, gdy nie pisałam o tym). Podkreślałam absurd myślenia planktonowej psycho prawicy która zakłada, że ludzie wolą srać do dziury w ziemi niż do łazienki podłączonej do kanalizacji.(…)”

   Szanowna Alicjo (czy jak Ci tam na prawdę na imię) ja nie będę dyskutował z bełkotem w Twoim wykonaniu to po pierwsze po drugie libertarianie nie sa ani prawica ani lewica istnienie czegoś takiego jak lewicowi libertarianie jest najlepszym tego przykładem,że nurt ideowy ma rózne zabarwienia jednak generalnie wyłamuje się spod tej binarnej kategorii. Po drugie nie jestem libertarianinem co wiele wiele razy powtarzałem na antenie i po za nia.O tym co napisałem mówili już liberalni klasycy na długo przed tym jak powstał pierwszy libertariański think tank. Jak @ByteEater ma Cię hejterka nie nazywać skoro nie masz wiedzy i posługujesz się jedynie etykietkami np: „planktonowej psycho prawicy” ?

   Po trzecie piszesz coś takiego :
   „Tym urojeniem jest chociażby to że Pani/Pan Blacha zakłada „zmuszanie do podłączania do kanalizacji” – o tym nigdzie nie pisałam, użyłam tylko jako argument w dyskusji o kondycji polskiej wsi. Uważam jako zwolenniczka wolności, że masz prawo załatwiać się do sławojki. ”

   Skoro odnosiłaś się jedynie do kondycji polskiej wsi to czemu miało służyć to :

   „„Chciałbym tylko podkreślić ,że to iż czegoś ludzie / człowiek nie ma nie musi wynikać z jego statusu materialnego ” – WIADOMO LUDZIE WOLĄ ZAŁATWIAĆ SIĘ DO SŁAWOJEK TO WYBÓR NIE ZWIĄZANY Z FINANSAMI XD

   No i totalitaryści na siłę chcą podpinać do kanalizacji. Nie zatrzyma już ich nawet to że przemocą przeprowadzili elektryfikację. xD ”

   Niespodziewanie zmieniasz tor dyskusji co by świadczyło o Twoim rozchwianiu emocjonalnym. Gdybym ja odnosił się jedynie do kondycji polskiej wsi zignorowałbym na Twoim miejscu tekst o totalitarystach lub już wtedy zwrócił uwagę ,że nie odnosi się on do meritum rzeczy.Z Twojej ironicznej wypowiedzi pełnej śmieszkizmu wyrażnie wynika ,że to wymuszanie na innych jest/było cześcia rozwoju społeczeństwa.Z tak postawiona tezą zgodzić sie nie mogę mimo iż libertarianinem nie jest.

   Wuczuwam ,że razem należycie do tej grupy ludzi jaka nazwałbym nadciśnieniowcami .Ciśnienie jakie powstaje przez zadawany mocny merytoryczny knebel prowadzacego audycję powoduje padaczkę śmieszkizmu oraz wyścigi w pluciu na odległość bo to jedyna dyscyplina w jakiej być może macie przewagę na ByteEater’em – każda inna zakończyłaby się Wasza kompromitacja. W pewnym bardzo małym stopniu jest mi Was żal bo nie jednokrotnie mierzac się na argumenty z Byte’em również poczułem ta bezradność i czasem nadciśnienie podczaszkowe gdy w dyskusji mnie „zaorał” było istotnie spore.To jednak co odróżnia dojrzałe osobe od dzieci lub dojrzałe osoby od osób z problemami emocjonalnymi jest fakt,że dojrzałe osoby zawsze przekuwaja porażkę na cenne doświadczenie a oponent zyskuje szacunek w ich oczach.Dzieci natomiast i osoby z problemami emocjonalnymi reaguja totalna dezaprobata i szukaniem na siłe sposoby by wykluczyć adewersarza w mniej lub bardziej mętny sposób na kanwie po za merytorycznej rozmowy.

   Na koniec napiszę tak sam za siebie nie reprezentujac nikogo ani niczego w tym radiu…
   Poszukaj sobie innego miejsca do swoich chorych zabaw Alicja – załóżcie grupe na FB wraz z użytkownikiem NICK albo idźcie do szkoły zajrzyjcie do ksiażek i wtedy spróbujcie się z Byte’m zmierzyć.

   • Fakt 1:

    To nie jest twoje radio, jesteś tylko zwykłym słuchaczem więc nie będziesz mnie nigdzie odsyłać.

    Fakt 2:

    Nie pisałam nic o zmuszaniu do podpięciu do kanalizacji, wyśmiałam tylko że ludzie z własnej woli nie załatwiają się w sławojce co próbowałeś udowodnić (i w czym przyznał rację Byte). Tobie jednak to nie przeszkadzało i zacząłeś snuć swoje projekcje. To jest fakt.

    Mi już się nie chce z tobą dyskutować panie/pani Jacku. Mogłabym napisać coś personalnego co nasuwa się po przeczytaniu tych komentarzy/słuchaniu NR i twoich telefonów ale nie będę sprawiała ci przykrości.

    PS. Czekam na kolejną audycję Byte i Etama. Z przyjemnością ją wypunktuję jak tutaj, bzdury i naciągane teorie trzeba obnażać.

Zostaw Komentarz