Epicentrum – oko, wielbłąd, łysina – ewolucyjny kalejdoskop

Epicentrum – oko, wielbłąd, łysina – ewolucyjny kalejdoskop

wpis w: audycje, Epicentrum | 2

Wgłąb kontrowersji – mogło, czy nie mogło wyewoluować?

2 Odpowiedzi

  1. Jeśli chodzi o ślepczyka to ryby te trzymane są w czerwonym świetle z tego powodu, że ma wrażliwa na zwykłe światło skórę. Faktem jest, że wszystkie ryby tego gatunku rodzą się z oczami, które formie jaskiniowej zanikają wraz z wiekiem. Jest więc jasne, że cecha ta będzie rozwijać się w różnym stopniu w zależności od warunków środowiskowych. Nie jest jednak prawdą, że oczy te zostaną odtworzone w formie jaką ma lustrzeń meksykański, czyli w pełni sprawne do życia w świetle. Proces „przywracania oka” będzie jednak u każdego osobnika przebiegał w różnym stadium ewolucyjnym i będzie to zależne od jego przodków.

    To samo dotyczy gęstości/długości owłosienia. Szczerze mówiąc nie chce mi się wierzyć w tę historię o obozie koncentracyjnym i chętnie zobaczyłbym dokumenty opisujące te doświadczenie. W tej chwili mają one taką samą wartość jak naukowe znaczenie Cudu nad Wisłą. Faktem jest że włosy rosną szybciej w zimie, tak samo jak wilkom/psom w tym okresie wyrasta dodatkowy podszerstek i jest to zależne od genów. Jeśli takiego psa w okresie zimowym zawieziemy do Afryki te ta sierść nadal mu będzie rosła.

  2. GregKoval, dzięki, wartościowy komentarz! Kontynuujmy może pod tym odcinkiem: http://nocneradio.pl/epicentrum-czy-koty-sa-okrutne/.

Zostaw Komentarz