Epicentrum – Internet przyszłości

Epicentrum – Internet przyszłości

wpis w: audycje, Epicentrum | 3

O alternatywach wobec technologii internetowych i usług online, w których jesteśmy zdani na dyktat silnego podmiotu. Przegląd, zalety i wady oraz zachęty do eksperymentowania i wspierania rozwoju.

3 Odpowiedzi

 1. PROFESORLENIUCH

  Cześć Byte!

  Bardzo fajna i ciekawa audycja, ale mała poprawka, mimo że troszkę już mnie męczy co rusz walka z tym promowaniem „pistoletów drukowanych w technologii druku 3D”, bo co dopiero w poniedziałek na antenie w Wydaniu Głównym o tym mówiłem, teraz muszę (z ludzkiej i zawodowej uczciwości – ponieważ od dobrych kilku lat prowadzę biznes właśnie związany z drukiem 3D, osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu) u Ciebie to sprostować.

  Pistolety drukowane w technologii 3D – NIE SĄ BEZPIECZNE (nie ważne co pokazują nam filmiki na YouTube) i serio nie należy ich używać. Ta bzdura powtarzana w kółko, o łatwości dostępu do broni, bo ludzie myślą że sobie ściągną pliczek z projektem i wydrukują na domowej drukarce kupionej za kilkaset złotych może kosztować kogoś życie, a już na pewno zdrowie. Więc Byte, jeśli już chcesz wspominać o czymś ciekawym to wspomnij o drukowanych kończynach dla osób po amputacjach, o szybkim prototypowaniu, ale broń z 3D to sobie odpuść, bo masz ogromną rzeszę słuchaczy i kiedyś ktoś po takiej audycji, posłucha Ciebie, wydrukuje sobie pistolet i może sobie zrobić ogromną krzywdę.

  Prośba do wszystkich, nie tylko do Byte`a – przestańcie promować drukowaną w 3D broń palną, bo dla przeciętnego Kowalskiego – technologia, która pozwoliłaby na taki wydruk, który byłby jakkolwiek bezpieczny jest niedostępna, a czyjejś krwi na rękach z pewnością nie chcemy mieć.

  Ponieważ już miałem o to zapytania, to od razu dodam dla potencjalnych klientów informację że pomimo możliwości technologicznych: NIE DRUKUJĘ BRONI PALNEJ W NASZEJ FIRMIE, jakoś nie mógłbym z moralnego punktu widzenia wykonać usługi, która potencjalnie zabiłaby lub zrobiłaby z kogoś kalekę.

  Audycja bardzo fajna, troszkę nostalgiczna, ale z ciekawym spojrzenie na przyszłości Internetu. Pozdrawiam.

  • To prawda, i kiedyś to też powiedziałem. Dodając, że się spodziewam, że wraz z dojrzewaniem technologii, wzrostem dostępności wysokiej jakości materiałów oraz wprowadzaniem poprawek w projekcie dzięki testom będą one coraz bezpieczniejsze. Może powinienem o tym wspominać częściej, a nawet za każdym razem. Ale tym razem o tym Liberatorze to była tylko taka wzmianka bardzo na boku, więc już tego nie rozwijałem. Przez pewien czas jeszcze pozostanie on narzędziem, które powinno być brane pod uwagę głównie w misjach i tak już wysokiego ryzyka, np. zamachach.

 2. Bardzo ciekawa audycja ?

Zostaw Komentarz