Epicentrum – Unia Europejska cenzuruje Internet

Epicentrum – Unia Europejska cenzuruje Internet

wpis w: audycje, Epicentrum | 4

ACTA powraca. W jeszcze gorszej wersji i z dodatkowymi absurdami. Pod postacią dyrektywy o jednolitym rynku cyfrowym. W piątek główna fala protestów w wielu miastach Polski. Zrobiliśmy wywiad z ich organizatorami.

4 Odpowiedzi

 1. JacekVelBlacha

  W tej audycji słuchając jej na żywo a potem z nagrania na stronie miałem największe wątpliwości co do intencji Twoich gości ByteEater.Początkowo myślałem,że to kwestia braku przygotowania z ich strony co pewnie widziałeś po moich tekstach na czacie jednak później wyrównali ten brak natomiast atmosfera wokół podstaw tego dlaczego chce im się to robić stała się bardzo dziwna.Gdyby podzielić audycję na trzy części to w pierwszej moje odczucia były takie,że oni to robia bo rzeczywiście chcą coś zmienić i obszar skuteczności to jest coś na czym się skupiają.W drugiej cześci trochę jakby tłumaczyli się ,że z skutecznością to różnie może być i pojawiło się to twarde rozgraniczenie na tych co lideruja i tych co są tylko organizatorami.W trzeciej części dowiedziałem się ,że tak właściwie to chodzi o świadomość społeczną a jeszcze później ,że oni personalnie też chcieliby z tego coś wyjąć.Chyba Wudz się nie obrazi na mnie jeśli wspomnę o tym,że po tej audycji na Discord odbyła się dość długa i intensywna dyskusja na ten temat.
  Pewnie racje mają Ci co powiedzą „Blacha zamknij japę bo nie uczestniczysz w protestach” natomiast z swojej własnej perspektywy uważam za istotne by osoby odpowiadające za organizację czy będące liderami w przedsiębzięciu o takim wymiarze i takiej skali jasno , czytelnie , konsekwentnie a przede wszystkim z mocnym przekonaniem o celu jaki im przyświęca opowiadały o tym co chcą zrobić i dlaczego chcą to zrobić.Dlaczego?
  Choćby po to gdy po protestach dziennikarze głównego ścieku np: zaproszą ich do studia i będą wiercili im dziurę w brzuchu a każde ich potknięcie będzie próbą skompromitowania ich oraz całej akcji.Dlatego w swoim telefonie zadawałem niewygodne pytania i może dla wielu bezczelne wręcz ale prawdą jest to,że muszą być gotowi na udzielanie odpowiedzi nawet na wiele gorsze pytania.
  Mam nadzieje,że nie odbierzesz tego co napisałem jako atak na kogo kolwiek czy na Twoją twórczość ByteEater.

  Pozdrawiam i życzę skuteczności w działaniu – tylko to jest w stanie zmienić coś na świecie.

 2. [????????? ?????ł ??????????? ????? ??]

 3. Ja to chętnie bym posłuchał wywiadu po tych protestach. Bo wyszło żenująco (zwłaszcza w Poznaniu).

Zostaw Komentarz