Czasy Ostateczne – Poczet szurów polskich

Czasy Ostateczne – Poczet szurów polskich

wpis w: audycje, Czasy Ostateczne | 10

Krawiec i Potrzeba rozmawiają o polskim środowisku alternatywno-ezoteryczno-spiskowo-kuglarsko-wróżbiarskim.

10 Odpowiedzi

 1. Piłsudski

  Dzięki Krawiec że zrobiłeś wrzutkę będę miał co słychać w pracy, swoją drogą audycja bardzo orginalna więc teraz tylko czekać na naśladowców.

  • A dzięki… Chociaż niestety poziom będzie nierówny mocno. Raz ciekawie, raz mniej, raz śmieszniej, raz poważniej. Sorki, ale coś nie mam weny ostatnio, a i czasu na przygotowanie brak. Pozostaje nadawanie w trybie mocno „luźno gatkowym”, no ale wielu z Was to odpowiada, więc dramatu nie ma.

 2. Podlecki i Skała w jednym stali domku.

 3. Wystrzelenie samochodu w kosmos nie różni się od wystrzelenia gówna w kosmos. Pragmatyzm po chuju fest.

 4. Potrzeba pozuje na tak rzetelnego, a już kilka razy przyłapałem go na przeinaczeniach, uproszczeniach itd. Np. w tej audycji – ciekawi mnie na czym się opiera mówiąc o wegetarianizmie, bo od osób zajmujących się dietetyką nigdy tego nie usłyszałem. Chyba że miał na myśli weganizm i witaminę B12, to może mieć trochę racji, ale nadal jego wypowiedź jest nadużyciem.

  • Wegetarianizm i wit b12 oraz niedobór żelaza. Weganizm jest jeszcze bardziej obostrzoną formą wegetarianizmu, w których problem robi się poważniejszy. Unikają go semiwegetarianie, czyli ci, którzy dopuszczają jakąś formę mięsa białego. Rzecz jasna zostaje też suplementacja.

   • Wg „głupiej” Wikipedii żelazo zawierają zielone warzywa liściaste, fasola, soczewica, tofu i inne wyroby sojowe, goji, glony, chleb pełnoziarnisty, nasiona dyni i słonecznika, orzechy, suszone owoce – a więc wybór jest spory. Zresztą nawet jak z tą B12 miałbyś rację (ja nie jestem pewny, ale nie będę się spierał bo to nie moja dziedzina), to brać tylko jeden suplement nie byłoby chyba taką tragedią? Owszem, mięso było nam bardzo potrzebne w ewolucji. Ale ona ma miejsce dzisiaj również w sferze kultury, co wpływa na nasze podejście do spraw moralnych i etycznych. Można też powoływać się na kwestię ekonomiczne czy wykorzystania środowiska. Sam jem mięso, ale uważam wegetarianizm za bardzo ok.

    Tak w ogóle jeśli intryguje cię kwestia szuryzmu, wpadłem w internecie na pewne środowisko, które przebija swoją specyfiką przynajmniej wszystkich wymienionych w tym odcinku a efekty ich działania moim zdaniem dawno wykroczyły poza działkę, którą by można tylko zignorować. Sprawa jest intrygująca, jednak gorzej że ma miejsce naprawdę. Jeśli zostawisz jakiś kontakt, to mogę podesłać jakieś info w wolnych chwilach.

 5. Krawiec, wspomniałeś o swoim śnie, w którym wcieliłeś się w rolę złodzieja. Przeczytaj sobie książkę pt. „Żelazny Jan” Robert Bly, który opisuje siedem archetypów, które tworzą dorosłego mężczyznę. Jednym z nich jest „oszust” (w Twoim śnie złodziej). Wspomniałeś, że masz otwarty umysł, więc na pewno w wolnej chwili przeczytasz książkę. Cała książka dotyczy inicjacji z chłopca w mężczyznę. Na temat żeńskiej inicjacji oraz kobiecych archetypów polecam książkę „Biegnąca z wilkami” Clarissa Pinkola Estes.

Zostaw Komentarz