Czasy Ostateczne – Mroczne eksperymenty

Czasy Ostateczne – Mroczne eksperymenty

wpis w: audycje, Czasy Ostateczne | 15

Projekt 4.1, eksperyment stanfordzki, jednostka 731, eksperymenty Simsa, technologia żywności – nauka w służbie rządu, wojska i biznesu nie zawsze służy dobru. Dodatkowo dyskutujemy o niewolniczej pracy dzieci.

15 Odpowiedzi

 1. Cholernie ciężka audycja…. Kiedy opowiadałeś Krawiec o niewolniczej pracy dzieci, to łzy mi stanęły w oczach. Bardzo podoba mi się Twoje podejście, wrażliwość w stosunku do dzieci i zwierząt i to, że nie zgrywasz kozaka, który się nie przejmuje losem innych, co teraz jest „modne i fajne” – wielki szacun. Ja zawsze powtarzam między rodziną i znajomymi, że ja bym chciała żeby w Ziemię coś dupnęło i żeby z tej planety został tylko pył. Jeśli ktoś znowu mnie zapyta dlaczego tak myślę, to dam mu tę audycje do przesłuchania. Naprawdę świetna robota.

  • Ale że niby miałoby dupnąć w te dzieci i zwierzęta? Bo rozumiem, że dzieci i zwierzęta zostałyby na Ziemi, co to litościwie miałaby obrócić się w pył.

   • 667NowyLepszySzatan

    Zaorane 🙂

   • Też popieram X-RAY
    Samo lamentowanie nad losem uciśnionych, niewiele im pomaga(dlatego konkluzja rozmowy z Wudzem podobała mi się).
    Warto dodać że akurat Ci uciśnieni aktualnie dziesiątkami tysięcy wychodzą z biedy, zresztą dzięki tej własnej ciężkiej pracy, rozwojowi cywilizacji i kooperacji międzynarodowej napędzanej żądzą zysku.
    Natomiast jako człowiek którego większość rówieśników jako dzieci pracowało w większym lub mniejszym zakresie zauważam, że to bezrobocie dzieci jest nowością w historii ludzkości.

    Ze zgorzkniałym, cynicznym i pozbawionym złudzeń tonem Krawca akurat sie solidaryzuję, ale sam nie wiem czy to dobrze o mnie świadczy ( ;
    Eksperymenty Milgrama, czy np. eksperyment w Palo Alto warto znać i wyciągać wnioski z nich.

    • P.S.: Chociaz bojkot produktów z pracy niewolniczej(tzw. fair trade np.), moze skutkowac tym ze nie bedzie nawet takiej pracy i Ci pracownicy zupelnie straca srodki do zycia…

  • Dokladnie to co mowil Krawiec. Odwracamy glowe gdy widzimy cos zlego i nie chcemy o tym szlyszec. Co do audycji, pozno odsluchalem ale to chyba najlepsze czasy ostateczne do dzisiaj 🙂

 2. Nie było mi dane słuchać na żywo, na szczęście jest archiwum. Audycja taka jak ta udowadnia, że „Czasy Ostateczne” to obecnie Twoja najlepsza seria. Ba, to najlepszy cykl pośród wszystkich audycji emitowanych w NR. Dobre przygotowanie do tematu, wysoka wrażliwość na krzywdy ofiar eksperymentów naukowych, niepowtarzalny sposób prowadzenia wątków. Słysząc coś tak dobrego boleję jedynie nad tym, że grono odbiorców, grono ludzi interesujących się czymś więcej niż kiełbasą i piwem na grillu u Tadka jest tak wąskie.

 3. Krawcze, nie pierdol. Takie gadanie że cię nie spotkała żadna tragedia w życiu jest infantylne. To jest gibusiarski ateizm, raki sam argument mają osoby wiszące, „jak trwoga to do boga”. Proszę nie używaj tego typu argumentów bo tylko ośmiesza to ateizm.

  A ta cała empatia tylko krzywdzi ludzi. Bo taki empatia stwierdzi że przecież niedobór się należą pieniążki za nicnierobienie bo biedny taki przecież. Albo z tymi dziećmi, pewnie, lepiej żeby nie pracowały i wcale nie miały jedzenia. To trochę jak w tej sytuacji z tym alfiem ostatnio w UK. Szmaciaz jak Cejrowski i jemu podobni wybierali sobie mordy wznioslymi ideami i właśnie empatia, obrzydliwe, robią się na swietoszkow i twierdzą że stoją po dobrej stronie a w rzeczywistości jest odwrotnie. Tylko im ta empatia zasłania oczy.

 4. „Gdybym pierdolił, to bym dupą ruszał” za 3…2…1…

 5. Czy tylko ja mam problem z playerami nocnego radia? Czy to komputer czy telefon, zawiesza odtwarzanie co jakiś czas, trzeba odświeżać stronę.
  Audycja oczywiście świetna.

 6. Blacha o Rosji gówno wie.

 7. Faktycznie podpisuję się pod komentarzem NIEPOWTARZALNYORGAZM – Czasy Ostateczne to najlepsza audycja Krawca na chwilę obecną, szczerze, gdyby ogłosił że olewa resztę i będzie prowadził tylko tą audycję nie mrugnąłbym okiem.

  Doceniam Krawcze wrażliwość na cierpienie innych i otwartość / konsekwencję w wyrażaniu swojego zdania – mimo że zdanie masz często odmienne niż ogół a jest to niepopularne w dzisiejszych czasach.

 8. Co do wyczerpania zasobów – juz zostały wyczerpane – nie ma na całym świecie na tyle pozywienia dla koni żeby każdemu wystarczyło by sobie wyżywił konia pociągowego.
  Polecam temat zakładu Juliana Simona i Paula Ehrlicha – Simon wygrał – wszystkie ceny surowców wskazanych przez Ehrlicha spadły po 5 latach.

 9. czasy ostateczne ciekawe chociaż były już lepsze audycje w tym tytule ☺

 10. Zastanawiające, że największa miłość do poglądów lewicowych jest u ludzi którym „w życiu nie wyszło”.

  A koleżance która pragnie aby w Ziemie uderzył meteor proponuje prostsze rozwiązanie – źyletka i wanna pełna wody. Z jej perspektywy efekt będzie ten sam, a reszta nic nie straci.

Zostaw Komentarz