Czasy Ostateczne – Krytyka pontyfikatu Jana Pawła II.

Czasy Ostateczne – Krytyka pontyfikatu Jana Pawła II.

wpis w: audycje, Czasy Ostateczne | 48

Z okazji 40 lecia pontyfikatu papieża Polaka, przedstawiam ciemną stronę Karola Wojtyły. Wspierał zbrodnicze reżimy, krył pedofili i przyjaźnił się z nimi, awansował aferałów i głosił szkodliwą ideologię. Był hamulcowym dobrych przemian w Kościele Katolickim i kochał być wielbiony. Dla Polaków jest bogiem.

48 Odpowiedzi

 1. Papjerza obrarzajo!!!!!!!11111oneoneoneone

 2. Słucham pierwsze 30 min i już wiem że będzie epicka audycja 😉 żałuję że tylko z puszki ale smakuje jak podana w pięcio gwiazdkowym burdelu. Sama jest tak apetyczna wisienka na torcie obrazy majestatu że nie wiem czy zdołam przełknąć te wszystkie łakocie. Pozdro.

 3. Spermotron Nasielsk

  Papierza nam kamienują… hehehehhheee ja tam lubiłem te przaśne śpiewy brawa i ogólnie ten folklor wiejsku-miejski taka szopka tylko że ogólnopolska. Już tak nie będzie niestety

 4. Partacze to byli rzemieslnicy z p o z a cechu ( najczesciej z obrzezy miast)

  Domyslalem sie ze bedzie rysowanie papieza jako hamulcowego podczas gdy wpuscil duzo ‚lewactwa’ do kosciola czego efekty widac teraz za Franciszka

  • Nie znalazłem informacji ani przykładów na to wprowadzanie lewactwa, możesz przytoczyć? Dziwne, że papież mający takiego antykomunistycznego hopla i który rzekomo obalił komunizm w Polsce „wpuszczał lewactwo”.

   • Wystarczy fakt ze niedlugo po jego ponttfikacie wybrano Franciszka

    Od znawcow Jana Pawla slyszalem ze jego zaleta byla centrowosc – nic dziwnego zatem ze niewierzacy jak Krawiec uznaja go za konserwe

   • @Aze

    Car Mikołaj II był komuchem, bo niedługo po nim rządzili komuniści Oo Fuck logic 😀

    • Kiepskie porownanie

    • Dokładnie Aze – kiepskie porównanie. Bo sam pierdzielnąłeś kiepskie. To tak jakby Adama Smitha obarczać za postępujący nanny state w UK oO Albo lepiej – Margaret Thatcher.

     Osobiście uważam, że z perspektywy katolika jedynym dobrym papieżem w XXI wieku był Benedykt XVI. Ale jak widać – dostał propozycję nie do odrzucenia. Emerytura albo czapa. Czemu? Bo też chciał robić porządek z pedofilami i Bankiem Watykańskim… Zwróćcie na to uwagę… Facet miał zdrowy balans pomiędzy konserwatyzmem a zmianami i przy tym chciał zrobić porządek…

 5. Krawiec obejrzyj sobie Swieta Wojne -górale to nie to samo co gorole

 6. Heh – krytyka papieza za to za byl przeciwnikiem aborcji(sic!) albo teologii wyzwolenia… moze szkoda ze nie zmienil kosciola w ruch humanistyczny albo nie uniewaznil dekalogu

  Nie wszystko co reformatorskie jest fajne wolnosciowe i godne poparcia

  • papież kryjący pedofilów czy zakazujący stosowania prezerwatyw to prawdziwy papież. bo coby to było jakby zachowywał się inaczej

  • Był przeciwnikiem aborcji w przypadkach kiedy płód jest uszkodzony, a to to samo co przypadek doktora Hazana. Teologia wyzwolenia wydaje się bardziej chrześcijańska niż katolickie parcie na kasę, życie w przepychu, władza bogaczy nad biedakami itd. Mam rozumieć, że papież ma być jak najmniej chrześcijański? 😉

   • Wydajej sie
    A mi sie wydaje ze usprawiedliwiala akty terroryzmu, zawisc, lamanie praw wlasnosci – malo chrzescijanskie

    • A mi się wydaje, że to dzięki konkurowaniu katolickich ruchów politycznych z komunistycznymi mamy socjalizm. I wcale nie uważam, że to źle. Klasyczni kapitaliści sami się zaorali porzucając w pewnym czasie miłosierdzie i skazując ludzi na życie w syfie bo jest za duża podaż pracowników.

 7. Bardzo mnie też smuci, że krawiec takie prawdy wygłasza, a tu jak grochem o ścianę. Okropne to jest jak przeciętny umysł działa.

 8. w ogóle jak pięknie się homofob etam przedstawił – zamiast o konkretach i meritum to hurr durr BO LGBT!!!!!! (oryginału nie przytaczam bo zrobił to krawiec i szkoda powielać takie prostactwo) – pięknie oddaje to stan umysłowy części społeczności NR

  • Filipie – to jest cena różnorodności i pluralizmu. Myślę, że warto. Że lepiej tak, niż być jednolitą, bezmyślną masą.

   • Tomku, po coś wymyślono szkoły, kulturę i szacunek. Jest nawet o tym przykazanie.

   • Olu – szkoła nie powinna być od modelowania światopoglądu, kultura jest zmienna a na szacunek trzeba zasłużyć lub kogoś go nauczyć. A przykazania i katolicyzm są wiesz… Porównaj 10 przykazań w Biblii z 10 przykazaniami w Katechizmie 🙂 🙂 🙂

    • wygłaszanie takich poglądów publicznie poza nocnym radiem kończy się ostracyzmem. i dobrze.

     >lepiej tak, niż być jednolitą, bezmyślną masą.
     fałszywa dychotomia.

     najlepiej nie być bezmyślnym bluzgającym homofobem co ubliża innym tylko z powodu odmiennych preferencji seksualnych

     > to jest cena różnorodności i pluralizmu
     z jakichś powodów nie dostanie tu audycji człowiek nawołujący do holocaustu – i nie oznacza to braku różnorodności i braku pluralizmu. https://en.wikipedia.org/wiki/Paradox_of_tolerance

    • To od razu zacytuje Jezusa, którego zapytali jakie jest najważniejsze przykazanie:
     „Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy”

     Jak zaczniesz racjonalizować kto jest bliźnim, to na to też jest cytat w ewangelii w której obcy lepiej się troszczą o los poszkodowanego niż jego pobratymcy.

     W szkole uczysz się interakcji z innymi. Większość tam dochodzi do wniosku, że warto jest być miłym i żyć w zgodzie z innymi. Bo wtedy zyskujesz przyjaźń i ludzi z którymi będzie ci raźniej niż samemu.

     U kogo trzeba sobie zasłużyć na szacunek i jak?

    • Filipie – otóż możesz być cotamchceszfobem. Ty pokazałeś się tutaj jako konserwatystofob czy libertarianofob. I co? Należy Cię za to ostracyzmować, albo urzędowo ścigać?

     Twierdzisz, że takie wyrzyg jaki popełnił Etam kończy się ostracyzmem i dobrze? Otóż nie zawsze. Przykład pierwszy z brzegu, TVN:

     https://youtu.be/mFl_vN4mMG8?t=61

     1:01 jakby timestamp nie działął. A jak w Zachodniej Europie?

     https://www.theguardian.com/society/2016/oct/08/homophobic-attacks-double-after-brexit-vote

     Wzrost homofobii (pomijam kwestie etnicznej przyczyny tegoż). Więc nie – nie masz racji, że wygłaszanie takich nienawistnych i głupich bzdur poza Nocnym Radiem kończy się ostracyzmem. Jest wiele, wiele miejsc, gdzie jest odwrotnie. Przyczyny? Cóż.. Co na to gej?

     https://youtu.be/Y-hxY2DqUz4

     Nie jest odosobniony w swoich poglądach.

     Gdzieś rzecz jasna jakąś granicę powinniśmy mieć. Ale dlaczego akurat nie wolno krytykować homoseksualistów? A białych wolno? Dlaczego gdy ktoś nawołuje do wyniszczenia białej rasy, bo jest biała, to jest ok i jak to mówi, to jest ofiarą trolli? A nie rasistką.

     https://www.independent.co.uk/news/media/ny-times-journalist-sarah-jeong-racist-tweets-white-people-trolls-verge-a8475596.html

     Na moje Etam bredzi straszne bzdury i mocno przesadza – dla jasności. Sam swoją drogą ze swoją aparycją jest bezsprzecznie obiektem westchnień niejednego wielbiciela Miśków. Może to go boli? 😀

     A teraz do Ciebie Olu. Nie zrozumiałaś tego co miałem na myśli. Nie ważne co mówił Jezus i jakie są przykazania. Praktyka pokazuje, że katolicy mają to wszystko w nosie. Potrzebują tylko stadnej przynależności i tyle. Ile razy przyszedł do Ciebie katolik, przyznał się, że Ci zaszkodził i Ci zadośćuczynił? To warunek dobrej spowiedzi – a nie znam NIKOGO, kto by takie przeprosiny otrzymał. Zatem – Biblia jedno, katolicyzm drugie. Vide zresztą Etam, który ma sytuację życiową, jaką ma…

     W szkole uczysz się interakcji z innymi… Jasne, ale to jest nic w porównaniu z wychowaniem jakie dają rodzice. Będziesz miała dzieci, pójdą do szkoły – to szybko zorientujesz się, które są wychowywane przez rodzinę a które przez szkołę.

     Szacunek? Trzeba sobie na niego zasłużyć u każdego. Całą swoją postawą i swoimi dokonaniami. To, że lubisz taki a nie inny rodzaj miłości nie jest absolutnie żadnym powodem do okazywania szacunku. Wyjściowo – jak kogoś nie znasz, to go tolerujesz. Potem modyfikujesz to o to, co sobą reprezentuje i jeśli ci to odpowiada – szanujesz a jeśli nie odpowiada – nie szanujesz. Tak jak Ty nie szanujesz Etama.

     • 1. Filmik z przystanku dowodzi tylko tego, że: jak seba ma przewagę albo pieprzy trzy po trzy na ulicy to mało kto mu się otwarcie sprzeciwi (bo i kto normalny się przy okazji jakiejś wariatki szarpał z randomowym sebixem). Ale mało kto będzie też traktował takich ludzi poważnie. Dlatego narodowcy tego rodzaju zwykle mają braki w edukacji a ich kontakt z cywilizacją ogranicza się do bytowania w tym samym mieście (a i często pakują manatki na saksy).

      Więc tak – pośrednio masz rację, nie zawsze ludzie sprzeciwiają się homofobii. Nie robią tego ze strachu lub z powodu pogardy dla takich debilów.

      2. „Filipie – otóż możesz być cotamchceszfobem. Ty pokazałeś się tutaj jako konserwatystofob czy libertarianofob. I co? Należy Cię za to ostracyzmować, albo urzędowo ścigać?”

      Konserwatyzm nie oznacza homofobii, konserwatyści w cywilizowanych krajach legalizują związki partnerskie – patrz Austria. Potępianie homofobii to nie walka z konserwatyzmem a debilizmem, w tym przypadku debilizmem etama.

      Różnica też polega na tym, że homoseksualizm nie jest wyborem. To cecha – tak jak kolor skóry. Rasizm czy homofobia to coś na co należy plwać.

      Dalej mi się nie chce bo to jak ze ścianą dyskutować.

     • Konserwatyzm nie zawsze oznacza homofobię. Ale taki katolik czy muzłumanin z definicji MUSI być homofobem – albo inaczej jest hipokrytą. Czy to się nam podoba czy nie. Biorąc pod uwagę dynamikę zmian populacji – są zatem miejsca, gdzie homofobia rośnie. Do tego dokłada się ruch LGBT, który zdaniem całkiem sporej grupy osób homoseksualnych szkodzi sprawie i napędza homofobię.

      Czy homoseksualizm nie jest wyborem? Cóż – tutaj środowiska LGBT są co najmniej podzielone, by nie powiedzieć, że twierdzą ostatnio że jest to właśnie kwestia wyboru. Vide przytaczany już kiedyś na chat NR Bill Nye The Science Guy (taki odpowiednik powiedzmy Kurka/Kamińskiego?). Dowód? Nominowana do Emmy piosenka „My Sex Junk”

      https://www.youtube.com/watch?v=VtJFb_P2j48

      Nie lubię się z tym obnosić, ale jako osoba homoseksualna nie jestem tak do końca pewny, czy aby na pewno homoseksualizm jest wrodzony. Mało tego – żadne badania na bliźniętach tego nie potwierdzają (bliźnięta powinny mieć idealnie 100% taką samą orientację, ale 90% by starczyło).

      https://en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

      ps. To przykre, że nie chce ci się z dyskutować, bo to jak ze ścianą. Kolejny raz dostajesz tutaj badania i linki – a pod ich naporem zaprzestajesz dyskusji, tylko dlatego, że ktoś od razu się z Tobą nie zgadza, albo jest kimś, kogo nie lubisz. Nie robisz tym przysługi swojej opcji ideologicznej, by nie powiedzieć, że po prostu jej szkodzisz.

 9. Krytyka super. Podobało mi się jak naśladowałeś sposób mówienia papieża. Ale o historii to ty się raczej nie wypowiadaj. Miałem wrażenie, że wiesz, że w którymś kościele dzwonią, ale nie za bardzo w którym. Pomyliłeś paru cesarzy, np. Konstantyna z jego własnymi synami. I w dodatku wypowiadasz się o tych rzeczach których nie znasz z dogmatyczną pewnością. Myliłeś się w kwestii prześladowania chrześcijan – poczytaj sobie o donatyzmie oraz o prześladowaniach za Dominicjana.

  • W którym miejscu pomyliłem Konstantyna z jego synami jeśli można wiedzieć? A chrześcijan może i gdzieś tam jeszcze prześladowano, ale na logikę, skoro byli w obu armiach – Konstantyna i Maksencjusza, skoro istniały już liczne kościoły chrześcijańskie a sama religia była popularna na tyle, że cesarz miał warunki do ogłoszenia jej oficjalna religią Rzymu, to mógł to być co najwyżej schyłek tych prześladowań, które ostatecznie zakończył Konstantyn edyktem mediolańskim. Faktycznie tutaj być może przesadziłem, że prześladowanie było oficjalnie zakazane w czasie wspomnianej bitwy. Było, ale chyba trochę później, chociaż też za Konstantyna.

  • Pewnie czytał jakiś art z Racjonalisty ;D

 10. AZE, skoro już cię widzę, mogę cię prosić o maila na potrzeba19@gmail? Nie jestem w stanie pobrać wycinków do 19ton z dsound, byłbym wdzięczny gdybyś mógł przesłać co wyciąłeś

 11. STRASZNYSWINTUCH

  NAJLEPSZA AUDYCJA KRAWCA !!! ODJANIEPAWLIĆ TEN KRAJ TRZEBA. POTRZEBA ZRÓB SPRAWDZAM O HISTORYCZNOŚCI JEZUSA.

 12. W audycji Krawiec wspomina o katolicyźmie w Irlandii, a raczej o jego nazwijmy to ciemnej stronie. Nie tak całkiem dawno byłem świadkiem tego jak pierwszy raz od 39 lat do Irlandii przyleciał obecny Papież – Franciszek. Wszystko o czym mówi Krawiec w kontekście Irlandii jest niestety prawdą i za to wszystko przyleciał Franciszek przepraszać.

  Nagrałem o tej wizycie podcast i to z perspektywy osoby, która pojechała na spotkanie z Papieżem Franciszkiem do Dublina – obserwować jak to wygląda naprawdę. Audycja jest dostępna pod tym linkiem: https://goo.gl/ggYL13

  Zainteresowanych zapraszam do słuchania, a wszystkim życzę miłego dnia, pozdrawiam.

  PS. Krawiec, no powiem Ci, szacuneczek Panie Dobrodzieju, bo w Polsce wystrzelić z taką audycją to już prawie jak Smarzowski z Klerem. Nie ze wszystkim się zgadzam, wiele rzeczy, które podałeś muszę sprawdzić, ale dryg do poruszania ciężkich tematów to Ty Panie masz 🙂

 13. Śmieszna audycja. Wyluzuj Krawcze bo się spolaryzowałeś.

 14. dobra audycja. Lubie takie kontrowersyjne audycje i jednoczesnie darzace do prawdy. CHodz ten Karol nie był taki zły bo trzeba uwzglednic też to że musiał poruszac sie w rzeczywistosci w ktorej sie znalazł – wiec albo komunizm ktory w sposob oczywisty był mu wrogi albo prawica. To ze kosciół ma miliony litrów krwi na rekach to wiadomo – chodz wielu polaków katolików nie zdaje sobie z tego sprawy. Papieże to tez niezle ziólka byli, ponizje kilka przykładów. Prawdziwa siła twórcza tego wszechswiata nie ma z tym wszystkim nic wspolnego – z kosciołem, papieżami i innymi religiami monoteistycznymi. To takie nasze ludzi zabawy a ze natura ludzka jest zła i destrukcyjna to dzieje sie to co sie dzieje.
  #1. Stefan VI wykopał zwłoki poprzednika i postawił je przed sądem
  #2. Jan XII zamienił Pałac Laterański w dom publiczny
  #3. Benedykt IX, opisywany jako „demon z piekła rodem”
  #4. Bonifacy VIII popierał pedofilię
  #5. Sykstus IV miał dziecko ze swoją siostrą
  #6. Innocenty VIII miał wiele nieślubnych dzieci
  #7. Aleksander VI kupił sobie papiestwo i prowadził hulaszczy tryb życia
  #8. Leon X handlował odpustami
  #9. Paweł IV – zaciekły antysemita
  #10. Juliusz II złapał syfilis

 15. Super audycja. Najlepsze naśladowanie Papaja :D. Poleciłam tę audycję na babskim forum, bo akurat był temat o JP II i matce Teresie 😀

  • Uuu.. to można się spodziewać większej gównoburzy 😀
   Krawiec, fajna audycja. Z perspektywy czasu jakoś zapomniałem o tych wszystkich rzeczach, które mnie uwierały kiedy JP II był papieżem. Fajnie też, że ująłeś szerszy kontekst.

 16. Bardzo ciekawy temat, ale moim zdaniem bardzo marnie rozwinięty. Wiele argumentów ze względu na brak kontekstu brzmią sensownie, ale mam wrażenie że gdybyś sie rzeczywiście zagłębił w temat to musiałbyś je odrzucić. Krawcze, większość tych „konkretnych” przykładów to pojedyńcze zdania, bez wyjaśnienia, bez kontekstu, opowiedziane byle jak – szkoda, bo temat naprawdę bardzo ciekawy i jako katolik bardzo chętnie dowiedziałbym się więcej.

  • Mógł uprzednio poczytać książki KarlHeinza Deschnera, to by wiedział mniędzy wieloma innymi dobrze udomentowanymi faktami, że w środowisku watykańskim, JP2 był oskarżany nie tylko o znakomite relacje z dyktatorami, ale też o komunizm. Zresztą, jakie to ma w ogóle znaczenie, kiedy to KK to betka wobec mafii państwowej. Mało tego: KK powinien trwać choćby z tego powodu, aby w razie problemów z bliskowschodnią, islamską hołotą, wyprowadzić skuteczną krucjatę, bo społeczeństwa upadającej Europy to syta i przecwelona biomasa.

   ps: Na marginesie: O’Connor zadeklarowała przejście na islam.

 17. Nie wiem jak wyglądasz Krawcze, ale czy czasem to nie Ty dałes koncert w intro do tej kompilacji?

  https://www.youtube.com/watch?v=q2yH3pwNzSc

 18. Aleksander Iwanowicz

  Ja pierdolę, Krawiec…
  Audycja po prostu MAJSTERSZTYK. Chyba najlepsza w „historii najnowszej”.
  Przygotowanie (i to jakie), dająca się słyszeć „pasja”. Brak mi słów.
  Dzięki!

 19. To że pozwalał aby dzieci były krzywdzone,nie robił z tym nic,mało tego ,świadomie chronił tych złych ludzi, masakra !!!!

 20. Krawcze mnie ciekawią te informacje dotyczące związków JP II z kobietami . Czy możesz to twierdzenie podeprzeć jakimi faktami albo powiedzieć skąd wziąłeś takie info? Ja rozumiem że młody chłopak mógł być oczarowany albo flirować z z koleżanką z teatru ale to trochę za mało żeby stwierdzić że były jakoby jakieś to związki z kobietami.

 21. I jeszcze zapomniałam napisać że dziękuję Ci za świetną audycję:) Nie ze wszystkim się zgadzam, ale uważam że odkłamanie tej postaci jest bardzo potrzebne.

Zostaw Komentarz