Przerwa Techniczna – Nauka: młot na czarownice

Przerwa Techniczna – Nauka: młot na czarownice

wpis w: audycje, Przerwa Techniczna | 68

Wprowadzenie do nowej audycji – skąd się biorą naukowcy i co leży u podstaw ich działania? A w późniejszej części o leku na raka, który tak naprawdę powoduje raka i mnóstwo innych niebezpiecznych chorób, jak również przyłapywanie znachorów na podstawowych kłamstwach. Audycja zakończona krótkim, interaktywnym afterem z słuchaczami.

Linki:
Wyszukiwarka lekarzy w Polsce: http://rejestr.nil.org.pl/ 
Cytowany wykład Jerzego Zięby (zacytowany fragment jest ok. 18 minuty): https://www.youtube.com/watch?v=SG5AsKI_M14

68 Odpowiedzi

 1. Słuchałem tej audycji na żywo i na razie daje sobie spokój z tym radiem. sorki . Systemowy troling to w tv też chyba jest (nie oglądam) Pozdrowienia dla Etama , Cbronsona , Leniucha których tu poznałem.

  • W jakim sensie „systemowy trolling”? Mógłbyś napisać konkretniej czym jesteś zawiedziony?

   • Wierzę w to RADIO ale:

    KRAWIEC posłuchaj – ten potrzeba to TROLL ! szkodzi tylko radiu, nic więcej. Podziękuj mu za współpracę, naprawdę im wcześniej tym lepiej. Ma gdzie nadawać, sam wiesz o tym z jakiego środowiska wypełzał 🙂 Moim zdaniem chce położyć to radio ( nie działa sam ) – Kolejna audycja odetnie Ci być może wpływy od słuchaczy Kontestacji – jak wypuści kolejnego tematycznego paszkwila. Dołączam do tych osób co wstrzymują wsparcie na Nocne Radio i wracam jak zrobisz porządek. Gostek tam wspomniał że mu nie zapłaciłeś (niby żart) to mu zapłać ( zrobimy zrzutę jak coś) i droga wolna – np. do Wilna( tak to on) czy gdzie tam chce. Jak by tą audycje zrobiła nierzetelna osoba (poprostu ) to pal licho – ale jak to robi nierzetelny troll ( efekt od poczatku zamierzony ?) to daje to do myslenia. Pozdrawiam Krawiec i zyczę zawsze trafnych wyborów.

    • Wskaż gdzie Potrzeba źle coś powiedział.

     • nocny marek jakich wielu

      To TY ? POTRZEBA ? oj nieładnie nieładnie 🙂 hahaha.

     • nocny marek jakich wielu

      Ok Ok 🙂 uprzedzę już twoja odpowiedz TO NIE JA – jak przewinac na doł to pełno twoich ripost , więc zaangażowanie godne przypuszczenia że…. dziwne nie ?. A zresztą ch… rozwalcie to radio w pizdu. A tAK DOBRZE Żarło. Nie płaciłem na razie na konto Krawca, więc nie powiem ze wstrzymuje wpłaty , ale reklamowałem gdzie mogłem po pejsbukach i innych takich tam. I powiem tak – chetnie będe przelewał co miech trochę sałaty jak Krawiec bedzie miał juz swojego Patronajta – ale najpierw sie upewnie ze na liście płac nie ma juz pana potrzeby. Być może swietny programista , ale …. ………..Krawiec działaj 🙂 lud CIE prosi !

      • Kto mówi o rozwalaniu? Jak na razie to Wy chcecie mieć jedne poglądy, jeden punkt widzenia i kółko różańcowe. Lepiej może, żeby Was tu nie było. Mi się podoba, że jest Claude jak i Potrzeba. Zachowujecie się jak fanki Biebera.

      • Potrzeba19

       Dobrze, że są. Dobrze że ludzie dyskutują, ścierają się, wymieniają opinię. Na pewno ucieszyłbym się, gdyby adwersarze jednak zrezygnowali z rynsztokowego języka, ale słowa świadczą tylko o wypowiadającym się. Aaaale…. to co dzieje się w komentarzach tutaj jedynie inspiruje mnie do pewnego tematu audycji 🙂 Wolność słowa leży u podstaw NR, to bardzo fajna i solidna podstawa.

      • że co? paranoja z fiksacją?

    • Nie ma co się tak produkować – Twój komentarz tez usuną 🙂 Pozdrawiam

   • KRAWIEC MAM POMYSŁ. SKASUJ TEN WĄTEK , NAJLEPIEJ RAZEM Z AUDYCJĄ , GRAFIKA SIĘ PRZYPNIE POD INNY PROJEKT – NO BO JAK SYSTEMOWY PROWADZĄCY TO I SYSTEMOWE METODY BYĆ POWINNY 🙂

    • Mam lepszy pomysł, skasuję tylko te twoje dziwne, chaotyczne, nienawistne wpisy pisane chyba po pijaku z włączonym CapsLockiem.

     • Ale ja zdąrzyłam przeczytac 🙂 i to była prawda 🙂 dlatego usunieta.

      • Nie, to był po prostu jakiś bełkot, wycieczki osobiste połączone z szantażem emocjonalnym i chaotycznie powciskanymi bez potrzeby cytatami przedmówców. Do tego CAPS LOCK (to łamanie netykiety). Irytuje mnie też kiedy ktoś pisze kilka razy to samo, jak w twoim przypadku. Dlatego właśnie komentarze (jednej osoby) zniknęły, o czym zresztą sam poinformowałem we wpisie. Skoro tak bardzo denerwuje cię skasowanie komentarzy jednej, krzykliwej osoby i byłaś(?) tu dla nich, to faktycznie lepiej poszukać innego miejsca. Na forach dla graczy są zwykle fajne shout-boxy, gdzie można sobie poklepać byle co w klawisze nie patrząc na formę i treść.

   • Komentarze znikają , więc JA mówię dziękuję i goodbye 🙂 🙂 🙂 I więcej tu nie ma co zaglądać.

 2. Ta audycja to jeden wielki paszkwil godny TVN’u!
  1. Akurat znam wiele osób, którym wskazówki Jerzego Zieby uratowały zdrowie i życie, którym lekarze przepisujący tylko lekarstwa te zdrowie i życie rujnowały. Facet szkodzi wielu interesom w branzy medycznej i farmaceutycznej. Stawianie Jerzego Zięby w jednym szeregu z Taratajciem i nazwanie go mordercą to zwykłe skurwysyństwo!
  2. Jerzy Zięba mówi np. o tym, że zbijanie cholesterolu statynami prowadzi do tego, że po jakimś czasie siadają stawy, że „leczenie nadkwasoty” środkami zobojętniającaymi kwasy żołądkowe prowadzi m.in. do depresji, bezsenności i zawałów, mówi o wlewach dozylnych vit C, które leczą sepsę i o wielu innych rzeczach, a Ty przypieprzasz się do tego, że jakiś lekarz zrzekła sie prawa wykonywania zawodu?!!? Sprawdź czy czasem go do tego nie zmusili, zanim faceta ocenisz!
  3. Drwisz z niego, że nie ma publikacji dot. badań nad vit. C. A kto takie badania ma sfinansować?!?!? Koncerny farmaceutyczne??? Nikt nie sfinansuje badań dot. vit.C, którą może tanio wyprodukować każdy.
  4. Jednocześnie w audycji z marszu stajesz w obronie dyrekcji Centrum Zdrowi Dziecka, które zwolniło DYSCYPLINARNIE dr Bachańskiego, za to że leczył małe dzieci z lekoopornej padaczki medyczna marihuaną z fenomenalnymi skutkami!! tłumaczysz tych ludzi, gadasz coś o brakach w dokumentacji, braku badań itp. Czy ty rozumiesz o co tam chodziło?!? Wiesz czym jest 100 ataków padaczki dziennie i 2-letniego dziecka?!?! O zredukował je do kilku miesięcznie! A tego skurwysyny szukały haka, aby go dyscyplinarnie wypieprzyc i znalazły „braki w dokumentacji”, bo facet szkodził pewnym interesom.

  Trzeba bardzo dużo złej woli, żeby sugerować, że Jerzy Zięba jest jakimś szarlatanem, oszustem i drwić z samego pojęcia medycyny alternatywnej.

  Dokładnie tak samo ustawione, szkalujace, audycje co jakiś czas emituje TVN. Ich rozumiem, bo głównym reklamodawcą są koncerny farmaceutyczne.

  Rozczarowałem się. Rezygnuję z comiesięcznego wspierania radia …. niech wam Big Pharma coś odpali. Ta audycja na pewno im się spodoba.

  • Niepotrzebnie się aż tak denerwujesz. W audycji było między innymi właśnie o takim „fanatycznym” podejściu do tematu medycyny alternatywnej. To bardzo niezdrowa sytuacja, kiedy słuchacze zaczną oczekiwać od radia, że będzie tu mówione tylko to co chcą usłyszeć, że nic nie będzie poddawane w wątpliwość i że będzie tylko po jednej linii. Czym będziemy się wtedy różnić od Maria Maryja czy TVN? Zarzuca się często, że niewygodni, dobrzy ludzie mają obcinanie fundusze, sponsorzy się odwracają… Czym to się różni od sytuacji którą mamy tutaj? O doktorze Ziębie było mówione wiele dobrego w NR, tym razem Potrzeba wyszukał jakieś małe kłamstweka owego jegomościa i starał się dowieść że niektóre specyfiki są mocno kontrowersyjne. Jednocześnie zaznaczył, że nie namawia do całkowitego skreślania tej osoby. O marihuanie to trąbimy od lat, że dobra, lecznicza i niepotrzebnie zakazana. Nawet filmiki promujące leczenie syndromu toureta montowałem 🙂 Przypominam też, że wszystkie audycje w Nocnym Radiu są nadawane na żywo i zachęcamy do telefonowania, prostowania, wypowiadania własnych opinii. Każdy jest odbierany i ma dużo czasu na dialog a pod audycją żadne komentarze nie są kasowane. Ba, zawsze jest możliwość nagrania kontr-audycji w której zostanie przedstawiony diametralnie inny punkt widzenia. Rozumiem irytację, ale IMO zbyt radykalnie stawiasz sprawę. Dodam jeszcze tylko, że obecna nagonka na zwykłych lekarzy to coś co przybrało skalę dawnego polowania na czarownice. Alternatywni uzdrawiacze robią z siebie ofiary, pozują na bojownikow z systemem, a to oni są wielbieni przez lud i noszeni na rekach, interes kwitnie, a zwykły lekarz stał się wrogiem publicznym nr 1. Właśnie trochę o tym było w audycji, jak widać ludzie oczekują raczej płynięcia z prądem, a nie prawdziwie wolnych i niezależnych mediów 🙁

   • nie przejmuj się tak, idźmy na jakość, a nie na ilość, kolejny z serii Januszy: „PŁACĘ TO WYMAGAM!”, jakoś się Krawczę nie obraziłem za audycję o Iluminati, która moim zdaniem była przehajpowana, ale następne audycje są w pytkę i sylwek był 🙂 niech trzepią kapucyna do Zięby, sekty zawsze istniały, groupies też 😉

  • W tej chwili nie mam czasu pisać,ale popieram Twoją opinie .Szacunek.

   • Popieram oczywiście „yerski’go”

    • Krótko i na temat 🙂 , i może to dobrze , bo jak byś się rozpisał to by juz pewnie twojego komentarza tu nie było 🙂 tak, znikają i to masowo.

  • Tutaj też się wetnę.
   Nie podważam tego, że metody żywieniowe propagowane przez pana Ziębę są nieskuteczne. Przyłapaliśmy go jednak na kłamstwie (recenzje) oraz szkodliwej, asekuracyjnej propagandzie (fragment wykładu). Nie postawiłem na równi Zięby i Taratajcia również.
   Nie „drwię” (i nie wkładaj w moje usta słów, których nie powiedziałem, bo wtedy niewiele lepszy od przytoczonego przez ciebie TVNu jesteś) z braku badań nad witaminą C, ich nie brakuje, jak również nie problem postarać się o finansowy grant na takie badania, choćby z ręki producentów witaminy C. Nie istnieje natomiast jakakolwiek publikacja dowodząca skuteczności leczenia witaminą C raka lub miażdżycy. Nie róbmy ze skutecznego w pewnej formie narzędzia złotego młotka, który rozwiąże wszystkie problemy, wówczas tylko szkodzimy faktycznym, skutecznym terapiom witaminą C.
   Nie biorę żadnej strony w konflikcie CZD a Bachańskim, jedynie wyjaśniam, na jakiej podstawie dyscyplinarnie został zwolniony. Nie dlatego, że jego terapia została udowodniona jako nieskuteczna, ale dlatego, że nie została dostatecznie udokumentowana. Miliony lekarzy na całym świecie codziennie wypełniają dokumentację i nie mają z tym problemu. Jest to niezbędne dla ciągłości i spójności terapii. Nauka broni się sama, sativex wszedł jako skuteczny lek, który jest stosowany w dzisiejszej medycynie. Z zachowaniem niezbędnych standardów naukowych. Spójna dokumentacja pozwala dowolnemu lekarzowi podjąć terapię prowadzoną przez innego lekarza, braki w niej są szkodliwe i opierają los pacjenta nie na fundamentach nauki, ale na konkretnej osobie. Poza tym za lekiem Sativex jednak stoi Big Pharma, konkretnie firma GW Pharmaceuticals będąca producentem, więc nie ma tutaj konfliktu interesów. NIE BACHAŃSKI ZREDUKOWAŁ ATAKI PADACZKI, ALE BIG PHARMACYJNA SUBSTANCJA SATIVEX! Jak również publikacje naukowe, które wprowadziły medyczną marihuanę do dzisiejszego leczenia. Nie róbmy kultu jednostki.

   • ” Nie istnieje natomiast jakakolwiek publikacja dowodząca skuteczności leczenia witaminą C raka lub miażdżycy.”
    Szalona niekompetencja

   • Taka moda. Jak jesteś rozsądny to podpłacony, naoglądałeś się tvnu!!!!11111oneoneonejedenjeden

   • nocny marek jakich wielu

    Zostaw to radio potrzeba , miej honor i sam odejdz. Jako pogramista wyciągasz pewnie te 10k ( nie przyznawaj się) , tu nie ma takiej kasy , i raczej nie bedzie. Ile jeszcze takich audycji ? za którymś tam razem posypia sie pozwy czy ch… wie co – (wiesz ze przepie..olisz, panie klikaczu w pierwszy link w google) to nie poziom twoich (nie)słuchaczy na jakis zamknietych forach. A to uderzy w radio , ty pójdziesz w pizdu , ale radio być może i szlag trafi. SZczerze, Potrzeba to mógłbyś w jakims tam radio z licencja zaiksu zapodawac muzę itp i to wszystko( im mniej mówisz tym lepiej na tym wychodzisz, poprostu klasyczny przerost formy nad treścią). To co tu uprawiasz – to trolling ale zupełnie nie przygotowany, info zbierasz na 5 min przed audycja , lub w trakcie napierd… w klawiaturę( weż sie ogarnij chłopaku) . Przeczytaj wszystkie komentarze ( czyli te oprócz własnych i swojęgo kolegi ( spłodził ich trochę) – i zrozum – to nie ten poziom- to nie twój poziom jeszcze i daj sobie spokój. Zawsze mozesz programować(uogólniam) dla Krawca i w ten sposób pomagać NR , ale czy Ty na pewno zerwałeś z przeszłością ? I w tym rzecz , kto Ci zaufa ? mister T…L ? Nie odpowiadaj P 19 , nie ma co drążyć – ja twoje ewentualne wypociny głosowe(oby nie w tym radio) bede omijał i pózniej tylko sprawdzał czy stronka radia jeszcze działa 🙂 bo i ogólnie jak to stonóg jakiś mawiał – SZKODA SZCZĘPIĆ RYJA. KRAWIEC JAK TO PRZECZYTAŁEŚ TO -DZIEKI STARY I ROB TAK ŻEBY BYŁO DOBRZE. Patronite – jestem na TAK – ale bez P19 za mikiem w NR , JAK KTOŚ POPIERA ( NR bez takich prowadzących jak P19) NIECH PISZE- Pozdrawiam Wszystkich słuchaczy NR.

  • będę drwił z każdego znachora, który ze swojej chciwości tworzy otoczkę wokół swojej osoby mesjasza, proroka jednej prawdy objawionej, koncerny farmaceutyczne nie ukrywają chęci zysku (dlatego jestem zwolennikiem leków generycznych), więc bronienie Zięby jest wystarczającym dowodem, że ktoś powinien się zastanowić nad swoim życiem

  • ale witamina C jest tania, raczej specjalna lewoskrętna wit C 100 zł/tubka to jest niezły przekręt, prawoskrętna „wit C” już nie jest witaminą, bo tak nie działa

 3. Ostatnio zacząłem dostrzegać pozytywny aspekt głupot przedstawianych nam w Nocnym Radiu przez nadających. I piszę to całkiem serio. Im więcej widzimy niespójności, fałszu i ignorancji w audycjach, tym lepiej dla nas – słuchaczy. Jeśli podczas słuchania odczuwamy dyskomfort lub gniew, zaczynamy przewracać oczami, a w wyobraźni jawi nam się wizja agresji względem prowadzącego, to znak, że mamy własne zdanie, własną opinię i własną prawdę opartą na naszych indywidualnych przeżyciach. Dzięki temu możemy łatwiej zweryfikować rzeczywistość. Myślę, że więcej wyciągamy ze słuchania osób o odmiennych poglądach niż gdybyśmy mieli pozostać w strefie komfortu i słuchać w kółko tego, co w przyjemny sposób potwierdza nasz punkt widzenia, bo może się okazać, że nasz punkt widzenia w mniejszym lub większym stopniu ogranicza nam widoczność.

  Wizyta w nocnym radiu przypomina trochę jedzenie obiadu u znajomego – jak ci nie smakują brokuły, to je odłóż na bok, znajomy się nie obrazi. 😛

  • Cóż… to raczej zdrowe podejście. BTW: A ostrzegałem Potrzebę, że będzie zadyma, bo spora część słuchaczy NR ma na facebooku w ulubionych także takie profile jak NTV, Keshe Polska czy inne „alternatywne” rzeczy 😉

   • Nie należę do osób lubujących się w „sprawach alternatywnych”. Odrzucają mnie ludzie, którzy skupiają się w tych kręgach, bo to w dużej mierze new age’owcy (pomijam już osoby opętane i chore umysłowo) i nawet jeśli posiądą technologię działającą na zasadach dotąd nam nieznanych, to w tym samym momencie potraktują ją jako swoisty święty graal, który posłuży im za podwaliny do stworzenia kolejnej religii…

    Nie należę również do scjentystów, bo ci ludzie z kolei już od dawna traktują naukę jak religię, a naukowców jak kapłanów, gotowi do pójścia za każdym pierdnięciem syntezatora mowy przyczepionego do kukły na wózku – byle w kierunku transhumanizmu… Być może zabrzmi to kontrowersyjnie, ale uważam, że scjentyzm (na dłuższą metę) jest dużo większym zagrożeniem dla ludzkości niż islam; i o tyle bardziej niebezpiecznym, że (w przypadku rozpowszechnienia się) jego skutki odczują dopiero przyszłe pokolenia, które z ludźmi nie będą miały za wiele wspólnego…

    Najbardziej natomiast śmieszą mnie FANI SCJENTYZMU. To tacy ludzie, którzy nigdy w życiu nie przeprowadzili żadnego naukowego eksperymentu, ale za to wykuli się na pamięć wszystkich kwestii wypowiadanych w filmach dokumentalnych i książkach o kosmosie, i rzucają tą „wiedzą” na lewo i prawo, bo to takie elitarne powtarzać po znanej osobistości uważanej przez społeczeństwo za osobę inteligentną. xD Bycie jebaną papugą nie wymaga zbyt wiele wysiłku, naprawdę. xD

 4. Krawcze Drogi, wzorem „kapitana innego radia” nie sprowadzaj swoich adwersarzy do roli idiotów i fanatyków.
  NIE JESTEM FANATYKIEM, ale ta audycja, brak wgłębienia się w dorobek Jerzego Zieby, w to czym się zajmuje, a czepianie się jakiego nieistotnego gówna i stawianie go w parze z Taratajcio mówiąc, że to mordercy to skurwysyństwo. To schemat audycji jakie o nim kręci od dłuższego czasu TVN. Potrzeba mógł się do tej audycji przygotować, a nie dokładać z dupy wziete argumenty do z góry założonej tezy, potrzebując kogoś, kogo chciał w tej audycji obsmarowac gównem. Słabe to strasznie…

  • Przepraszam jeśli tak to zabrzmiało. Pisząc w cudzysłowie „fanatyzm” miałem po prostu na myśli zbyt emocjonalne reagowanie na treści które tu się pojawiają, albo natychmiastowe zniechęcanie się do radia, kiedy pojawiają się tutaj audycje, które nam nie odpowiadają. Tak czy owak, wrzuciłem na facebooku promocję tej audycji, wybierając grupy docelowe takie jak: „medycyna”, ale też „medycyna alternatywna”. Ja chyba patrzę na to wszystko trochę inaczej niż większość odbiorców, zakładam, że jeśli Potrzeba dał ciała z audycją, to będzie mu to wypunktowane i wypomniane (byle w jakiś względnie kulturalny sposób) i zapunktuje jedynie sam dr. Jerzy Zięba oraz jego zwolennicy. Jestem zdania, że nawet jeśli uznać ten odcinek PRzerwy Technicznej jako „wściekły atak” na dobrych ludzi, to i tak wnosi to dużo w kwestii szukania PRAWDY. Przecież skoro audycja miała by być tendencyjna czy kłamliwa, to pewnie łatwo będzie to wykazać, a ludzie mają swój rozum i prawda wyjdzie na wierzch. Inna sprawa: Jan Taratajcio i jego wynalazki też mają wielu zwolenników, z kolei Tobie on jak rozumiem zupełnie nie odpowiada jako uzdrowiciel. Jak widać też możesz spotkać się z niechęcią osób które cenią sobie zarówno Ziębę jak i Jana T, a takich nie brakuje. Różnice między nami są nieuniknione. Zachęcam do zostania z NR i przyglądania się jak rozwinie się sprawa. Przypominam, że specjalnie zaprosiłem do radia Marcina z Kildare, który jest z kolei zwolennikiem wielu niekonwencjonalnych metod leczenia, chce badać temat wynalazków Keshe i pewnie jest niechętny Big Pharmie. Wydaje mi się, że NR mimo wszystko zachowuje się dość uczciwie.

   • Cóż za wyrafinowana, pluralistyczna argumentacja. Dobry jesteś 🙂 Powietrze upuszczone 😉

   • SkrzydlatyŻmij

    To Marcin z Kildare ma bronić Jerzego Zięby a Potrzeba będzie go atakować? Krawiec nie rozśmieszaj mnie!

    Wolałbym na odwrót, niech Potrzeba broni Jerzego a Marcin mrowia tych doktorków co zalecają margarynę zamiast masła ludziom chorym na cukrzycę lub serce 🙂

    • Ani margaryna ani masło! Oliwa z oliwek lub olej lniany na chleb – już tak jadę od przeszło 10 lat. Oliwa z oliwek extra virgine i nie patrzę na masła i margaryny. Jak się odpowiednio rozleje to nawet nie cieknie, ale ja uwielbiam ją to po śniadaniu zawsze jestem nią umazany.

    • Nie rozumiem fenomenu margaryny czy masła. Zapach jest odstręczający.

     • Burza masło vs margaryna jest niemal tak potężna jak koty vs psy czy katolicy vs ateiści 😀 chociaż prywatnie wyznaję dobry, ciemny chleb na zakwasie i absolutny brak jakiegokolwiek smarowidła.

  • Yerski 100% jestem na tak 🙂 , pozdrawiam 🙂 I ulatniam się stąd. ( usunięto masę komentarzy )

 5. Pekok Antylichwiarz

  Zięba jest promowany przez pejsonistę kukizo-PiSiura J. Zagórskiego, a więc jak najbardziej go nie kocham. Taratajcio – szkoda gadać.

  • A Ty wiesz pekok ze żem tu żyda, jewreja, komunistę, masona sprowadził? Dzwoni dość regularnie, icek jeden. I nie mam zamiaru na tym jednym żydzie poprzestać!

 6. Wielki minus i ŻÓŁTA KARTKA dla Pana Potrzeby19.

  1. Potrzeba mówi, że p. dr n.med. A. Krasicki zrecenzował książkę wydaną rok po jego śmierci (data śmierci 3.3.2014). Pan Potrzeba twierdzi, że książka była wydana w roku 2015. Tymczasem tu mamy np. wydanie z roku 2014: https://zdrowysklep24.pl/pl/p/Ukryte-terapie-Jerzy-Zieba/527 (a nawet gdyby tak nie było, to recenzję pisze się zwykle przed wydaniem, więc nie wiem skąd to zawzięcie Potrzeby).
  2. Potrzeba mówi, że p. Baron, który zrzekł się prawa do wykonywania zawodu, zrecenzował książkę jako lekarz. Skoro zrzekł się z własnej woli, nie widzę powodu, aby Mu odbierać prawdo do zrecenzowania książki.

  CIUŚ CIUŚ, PANIE Potrzeba19. WSTYD.

  Uwaga dodatkowa, m.in do Krawca: Jerzy Zięba nie jest dr medycyny, tylko jest inżynierem, dlatego patrzy na choroby w sposób przyczynowo-skutkowy (szuka logiki następstw i mechanizmów działania choroby). Problem polega na tym, że w medycynie głównie analizuje się choroby w sposób statystyczny (% ludzi, którym się poprawiło po użyciu leku). Swoją drogą nie wiem jak lekarze humaniści opierają wyniki badań na ściśle matematycznej analizie statystycznej. Nawet mało który matematyk zna wystarczająco statystykę, aby dobrze z niej skorzystać.

  Mimo wszystko… liczę na więcej audycji Potrzeby… może ze spojrzeniem w temacie obecnego zabetonowania wiedzy medycznej?

  • No to ja się może wetnę. Książka została wydana w styczniu 2015: https://www.google.pl/search?q=ukryte+terapie+rok+wydania. Być może pojawiła się w pewnych kręgach w przedsprzedaży, jednak datą wydania jest styczeń 2015.
   A co do pana Barona – jeśli zrzekł się tytułu lekarza, nie ma najmniejszego prawa by podpisywać się autorytetem lekarza, zawodu publicznego zaufania, na grube lata po zrzeczeniu się tego tytułu – a to ma miejsce na okładce książki pana Zięby.

   • PATRZCIE, KŁÓCI SIĘ ZE SŁUCHACZAMI WBREW OCZYWISTYM FAKTOM!

    Książka owszem była wydana w roku 2015 a nawet w roku 2016 i zapewne będzie ponowne wydanie w 2017… bo tyle osób ją kupuje, że potrzebny jest dodruk. Natomiast udowodniłem, że pierwsze wydanie było nie później niż w 2014. https://zdrowysklep24.pl/pl/p/Ukryte-terapie-Jerzy-Zieba/527

    Popatrzcie też jak Potrzeba19 korzysta z Googla: wpisuje zapytanie i… bierze pierwszą lepszą odpowiedź, jaką automat googla wyrzuca… Buahahaha 😉

    Potrzeba19, Potrzeba19, Potrzeba19… Wzywam do kontaktu z bazą.

    • serio, to że się posrało paru po gansach nie jest dowodem na pokurwienie świata altmedowego? sam pije ziółka, mam swoje ziemniaki i warzywa, unikam leków, bo lek to lek (poza psychotropami na depresje i stany lękowe), a nie eliksir, nie pije coli, ale walczenie z 2+2=4 jest serio już żałosne, już nawet nie jest śmieszne, może faktycznie jak parę takich audycji i środowisko alternatywne się oczyści z wyznawców, a po prostu będzie dyskusja i dochodzenie do ciekawych wniosków wspólnie

     w ogóle zajebista dojrzałość obrażania się, bo radiowiec nie powiedział tak jak ja myślę, ja się kompletnie nie zgadzam z tym co powiedział Krawiec o Iluminati, ale jakoś się nie pogniewałem i słucham dalej i jest fajnie, są narodowcy, są komuniści, katolicy, ateusze, Noce Radio to nie jest klub wzajemnej masturbacji jak tvn24 czy tv republika

    • kiedy patrzymy w otchłań, pamiętajmy że ona patrzy na nas

     • teraz człowiek chcący pogadać o ufo czy rzeczywistych spiskach jest przez takich fanatyków wrzucany do jednego wora, nie pijcie wody, to też chemia

 7. Przechodzimur

  Nie chcę wnikać w szczegóły i wypowiadać się o stronie merytorycznej audycji. Uważam jednak, że cykl powinien byc kontynuowany. Każdy ma prawo do swojego zdania i jego obrony. Im więcej ciekawych, nawet skrajnie różniących się poglądów, tym bardziej w moich oczach Nocne Radio zostawia w tyle radio pewnego Kapitana w którym wszyscy mówią jednym głosem. Takiego raju chcemy ?

 8. Po przeczytaniu komentarzy muszę założyć swój biznes altmedowy. Nie trzeba studiować anatomii czy uczyć się chemii, a kasa leci do kieszeni. KRYTYCZNE MYŚLENIE, a szczególnie wobec swoich poglądów. Zięba niczym się nie różni od bigpharmy, co najwyżej skalą. Nie popieram bigpharmy. Jestem za wprowadzeniem leków generycznych. Chciwość mi się nigdy nie podobała, więc darujcie sobie komentarze ad tvn itp. TV nie ogladam od klasy maturalnej.

 9. SkrzydlatyŻmij

  Dobry wywód naukowy (popularnonaukowy?) nt. MMS i Jana Taratajcio (nazwanego przez Kapitana co radio osadził na mieliźnie: polskim Nikolasem Teslą, że też każdy scurvie wyciera sobie gębę wielkim Teslą!).
  Co do zarzutów do Jerzego Zięby, to odparli je już w audycji Adwokat, Daniel i Claude. Zarzuty jakieś takie z dziedziny ekonomi, a to że coś taniej można kupić, a to, że marketing nie w porządku (bo recenzent zmarł, albo wyrejestrował się z jakiejś urzędniczej listy). Ale nic, kompletnie nic nt. badań naukowych cytowanych przez Jerzego Ziębę w dwóch wydanych książkach, a szkoda, gdyby Potrzeba podważył owe badania naukowe i praktykę kliniczną lekarzy, to pewnie posunąłby nauki medyczne do przodu.
  Sam jestem osobą, która przestał się leczyć w przychodniach medycznych i zastosowałem metody polecone przez lekarza (lek. Ewa Bednarczyk-Witoszek – jest w rejestrze, Potrzebo!) z poza głównego nurtu. Wyleczyłem się (ZZSK, alergie, grzybica, depresja, nadwaga) i mam ten główny nurt w dupie! Podobnie jeden członek mojej rodziny (niedoczynność tarczycy – Hashimoto) i też ma tych lekarzy, którzy mówią, że to niewyleczalne w dupie!
  Czy to jakaś medycyna nienaukowa jest? Ależ nie, są badania naukowe na ten temat, jest praktyka lekarska; jak widać szarlatani z głównego nurtu nic sobie z tego nie robią.
  Zgadzam się ze słowami Jerzego Zięby, „nie chodźcie do lekarzy…” jeśli weźmie się je w kontekście, wysłuchajcie całości.

  Mimo wszystko, dobra audycja, Potrzeba jednak wypowiadał się w sposób wyważony i uczciwy, ja się nie obrażam 🙂

  • SkrzydlatyŻmij

   Dopowiem, że na ZZSK leczyłem się w głównym nurcie medycznym ponad 20 lat bezskutecznie, byłem nawet w Centrum Reumatologii w Warszawie, obecnie od 5 lat jestem zdrów jak ryba, co potwierdzają badania (OB – brak stanów zapalnych oraz testy alergologiczne – brak alergii, na wszystko na co przeszedłem testy, a wcześniej było inaczej).
   Tak więc komu mam wierzyć, tym lekarzom, którzy mnie i setki innych wyleczyli (bo jest to proste, działa u każdego i do końca życia), czy tym co mnie faszerowali lekami przeciwzaplanymi, przeciwbólowymi i mówili, że choroba jest na 100% nieuleczalna? A co z badaniami np. Helen Krause amerykańskiej specjalistki w dziedzinie alergologii – badania z lat 80-siątych, czy te głąby profesorskie polskie (wybitni specjaliści, czyli zadali egzaminy i skompilowali parę książek, ale nikogo nie wyleczyli!) to znają? Nawet nie chcą znać, uwierzcie, że nie są zainteresowani.
   I chuj z nimi!

 10. Ależ się zgodzę. Ludzie chodzą za często do lekarza. Antybiotyki na wirusowe infekcje, gdzie ja się leczę czosnkiem i siedzę nasmarowany amolem w szaliku są głupotą. Ja przy przeziębieniu nigdy nie wykupuje lekarstw, ale idę po L4. Jednak leczenie nowotworu dietami jest herezją, ale dietą można zapobiegać nowotworom. Z resztą Polacy najwięcej w Europie jedzą leków, czy trzeba czy nie trzeba co jest patolą, ale same w sobie leki są potrzebne. Dietą można dużo zrobić, nikt poważny tego nie neguje.

  • „Jednak leczenie nowotworu dietami jest herezją, ale dietą można zapobiegać nowotworom.”

   „Dieta dr Budwig
   Dieta dr Budwig jest przede wszystkim dietą przeciwnowotworową. Jednak jak napisała sama dr Budwig proponowane przez nią zasady żywienia i higieny mają szerokie działanie zdrowotne, gdyż dieta ta jest skuteczna także w wielu schorzeniach.
   Dieta Gersona jest dietą i alternatywną metodą leczenia wielu chorób, w tym raka.”

   Polecam filmy
   (na you tube)
   Po Prostu Na Surowo – Cofanie Cukrzycy w 30 Dni

   Terapia Gersona

   Food Matters – Jedzenie ma znaczenie (2008) – napisy PL
   (na cda)

   Dzikie zwierzeta nie chorują na raka i nie dostają zawałów.

   Pogląd że naturalne pożywienie ,zioła są „mniej zaawansowane i nowoczesne ”
   niż obecnie żerująca na nas medycyna oparta na procedurach i chemicznych ,nieudolnych
   kopiach naturalnych substancji (zawartych między innymi w pożywieniu) jest daleko posuniętą niezdolnością kontaktu z realnym światem i prawdziwą wiedzą oparta na prawdziwych badaniach.
   Badania skuteczności chemicznych leków i chemioterapii są sponsorowane przez producentów więc ich wiarygodność jest wysoce wątpliwa ,żeby nie powiedzieć zerowa.Big farma sponsoruje badania naukowe,czasopisma branżowe więc o jakiej nauce i wiedzy mówimy.To jest farsa.

   • Dzikie zwierzęta nie chorują na raka i nie dostają zawału? Multum ptaków pada na zawał. Szczególnie dzikie kury z reguły padały na zawał. Rak? A wiesz co wytrzebiło prawie doszczętnie diabły tasmańskie? Rak. Jest taki zwierz co na raka nie choruje – golec się nazywa. I to tyle ze zwierząt co na raka nie chorują… Co za pierdzielenie… Ludzie…

 11. SkrzydlatyŻmij

  Ja wcale się nie przeziębiam. Dietą niskowęglowodanową można spowolnić rozwój nowotworu.

 12. Tym wszystkim, którzy deklarują wstrzymanie finansowania radia dziękuję za dotychczasowy sponsoring! Rozumiem taką decyzję, nie ma z tym problemu. Wyrażanie swojego niezadowolenia portfelem to w zasadzie normalna, wolnorynkowa praktyka. Na razie nie przewiduję żadnych ingerencji w treść audycji, czy też w skład załogi. Ekipa jest fajna, content raz lepszy raz gorszy, ale IMO ogólnie trzyma poziom. Decydując się na różnorodność ideologiczną w NR zdawałem sobie sprawę, że wielu słuchaczy to zirytuje. Trudno, coś za coś. Są i tacy (również wśród mecenasów radia), którym taki układ odpowiada. Jeśli ktoś chciałby nagrać podcast polemizujący z audycją Potrzeby, to oczywiście nie będzie problemu z opublikowaniem. Bardzo rzadko wywalam komentarze do kosza, tym razem wyjątkowo poleciały tam wpisy „Krzysztofffa”. Powodem było ciągłe przypieprzanie się do różnych ludzi, upierdliwość, wycieczki osobiste, pisanie kilka razy tego samego z włączonym z Caps Lockiem, chaotyczna forma i takie tam. Komentujesz? Nie pij!

  • Dziękuję Krawiec za komentarz adresowany jak rozumiem do tych co są po drugiej stronie barykady światopoglądu Potrzeby19. Co do tego Krzysztofa co tam pisał ,to nie było nic do Ciebie , bo zdążyłam przeczytać to caps lockiem. Chodziło między innymi o wstydliwą przeszłość Potrzeby19 , ale nie napisał tego tak zupełnie wprost, i nie było wulgaryzmów.No chyba ze nie przeczytałam wszystkich bo zdążyłeś już skasować 🙂 I było że mecenasi ewentualnej linii jaką reprezentuje Potrzeba 19 będą mniej wydolni. Uwarunkowania społeczne , mentalność itd. Ale wiesz co jest najśmieszniejsze: że teraz sam sobie ten ktoś na A odpowiada 🙂 po usunięciu tych komentarzy 🙂 Ja osobiście myślę że Potrzeba19 zainwestował lub inwestuje w Twoje Radio i teraz …no wiesz, nieetycznie z twojej strony byłoby się wycofać ze współpracy z nim. Ale biznes to biznes , więc wszystkiego najlepszego i oby Ci się wiodło jak najlepiej 🙂

   • Potrzeba jest sympatyczną osobą, która sporo czasu poświęciła na pomoc przy radiu. Nie rozumiem dlaczego miałbym wycofywać się ze współpracy z nim albo tym bardziej kończyć znajomość? Bo się z czymś pomylił, bo ma inne zdanie na jakiś temat, bo w coś tam nie wierzy? Bez jaj! Na pewno nie będzie tu chamskiego wyrzucania ludzi z załogi lekką rączką jak u kapitana L, monopolu na rację jak u kapitana T, patrzenia na radio tylko i wyłącznie jak na biznes jak u kapitana H czy też cenzurowania contentu jak u kapitana I. NR z założenia jest wolne od tych rzeczy. To raczej grupa kumpli, którym sprawia frajdę, że mogą za pomocą anteny przekazać coś innym. Tylko tyle i aż tyle.

    Te kilka komentarzy wyleciało, tylko z powodu ich upierdliwości i formy, nie z chęci bronienia kogokolwiek. Nie twórzmy na siłę barykad, zależności finansowych ani teorii spiskowych o tym przez kogo jest nasłany Potrzeba i kto mu płaci za zniszczenie tego arcy-wpływowego i opiniotwórczego medium jakim jest NR 😉

    Za życzenia dzięki i wzajemnie 🙂

 13. Ja pierdziulę, gratulacje Potrzeba19 ! Tylu komentarzy pod audycją Nocnego Radia jeszcze nie widziałem !
  Jeszcze ich nie przeczytałem, lecz wywołać taką dyskusję, SZACUN !

 14. rozkmina pewnego nocnika

  Bo to krzywy dym panie. Tak ktoś tu ewidentnie kręci krzywy dym nic ponadto i to nie ilość sztucznie nabitych komentarzy świadczy o jakości czegokolwiek. Kto dłużej w internetach ten wie jak to się robi. Zobacz że pod innymi swoimi podcastami ma on po kilka zaledwie komentarzy. Inaczej być nie może bo i słuchalność z reguły na żywo ma niższą od pozostałych tu nadających. Nabijanie komentarzy działa więc już teraz na korzyść kolegi Potrzeby narcyza nie narcyza nie mnie to oceniać. A po co to całe zamieszanie pod audycją naukowa jak twierdzi sam zainteresowany??? Dla zainteresowanych w skrócie. Potrzeba się tam przejęzyczył że tak to ujmę w jego stylu no ogólnie dość długo się tak przejęzyczał i tak sobie brnął i i brnął. O date wydania pewnej książki takiego znanego autora w pewnych kręgach poszło , ktoś coś nie sprawdził coś dopowiedział i takie tam. Jeśli okazało by się to prawdą pewnie sam autor książki gdy kiedyś będzie mu to dane odsłuchać , może zażądać skasowania przynajmniej tej części podcastu która dotyczy jego osoby . Tyle o audycji a teraz o tym co pod nią czyli o samych komentarzach. Zwróćcie uwagę na na daty przy nich czyli na to kiedy zostały napisane. Te pierwsze nazwijmy je umownie merytorycznie odnoszące się do zawartości audycji powstały najwcześniej i wywnioskować można z nich że dla tych co są w temacie to nie była dobra audycja wcale. Potrzeba więc naszła kogoś? aby to zmienić i przenieść dyskusje na zupełnie inne tory. Wobec faktu że wszystkie komentarze na tamten moment odnosiły się bardzo krytycznie co do treści i przekazu więc urażona została duma twórcy tego arcydzieła. No i kogoś tam nie wiadomo kogo naszła potrzeba aby mówiąc kolokwialnie utopić te komentarze w bagnie tych które za chwile powstaną. No i oczywiście stworzono odpowiednie wpisy odnoszące się personalnie do autora młota na czarownice, by odwrócić uwagę od tych merytorycznych. Naklepano co potrzeba tak by główny aktor miał się póżniej do czego odnosić we wcinkach na audycjach np u Krawca czy też czytać po afterach również te fragmenty wpisów usuniętych jak twierdzi nie przez niego, że jak go to gdzieś tam trollują. Nie interesuje mnie kto tu mieszał i za ile , ale faktem jest że to było sztuczne nabijanie komentarzy i ten cały krzywy dym w drugiej fali komentarzy bardzo posłużył Potrzebie. Oczywiście pamiętajcie o tym że wszystko mogło się dziać poza wiedzą Potrzeby i być może któryś z jego przyjaciół? czy jak ich tam zwał chciał mu w ten sposób pomóc, nie informując go o tym. Ale cel został został osiągnięty jak widać po liczbie komentarzy,gdyż są jeszcze tacy co myślą że ten kto ma ich najwięcej jest najlepszy i basta. A prawdę mówiąc to każdy normalny nie robiący wokół siebie szumu wywalił by te komentarze gdy by go rzeczywiście obrażały , no ale wtedy nie było by tej całej wątpliwej dyskusji , wisiało by ich z 15 plus odpowiedzi zapewne jednej osoby ale tu widać nie o to chodzi. To taka tam lekka rozkmina na szybko z mojej strony. I jeszcze Postscriptum. Niektórzy pamiętają może jak jakiś czas temu Potrzeba na żywo nadawał swoją audycje w której trollował w zasadzie nas słuchaczy tą akcja z porwanym samolotem. Wtedy to ktoś napisał na czacie coś w stylu Ale wiesz Potrzeba że po tej audycji już Ci nikt nigdy nie uwierzy ( uśmiech) Nie dajcie się wkręcać. Pozdro

 15. Poglądy Potrzeby to czesto takie typowe szkiełko i oko – szczepionki, medycyna konwencjonalna, jedzenie przemysłowe. Takie jakies bzdety ktore wkłada nam na siłe „system” ktory nam rzadzi popiera takze Potrzeba. Czasami Potrzeba powie cos ciekawego ale ogolnie to człowiek „systemu” ktory dodatkowo pali fajki, pije coca cole i napoje piwo-podobne. On nie czuje o co w tym wszystkich chodzi i czesto ma poglądu takie jak „system” ktory nas indoktrynuje. Myślę że to radio powinno byc troche jakąs alternatywą dla tego co nas otacza.

Zostaw Komentarz