Przerwa Techniczna – luźno, kosmicznie i medialnie

Przerwa Techniczna – luźno, kosmicznie i medialnie

wpis w: audycje, Przerwa Techniczna | 10

Luźniejsza i spóźniona audycja, opowiedzieliśmy o paru bieżących newsach ze świata nauki, przewinął się temat doniesień medialnych – szczególnie ujawnienia dokumentów w sprawie śmierci prezydenta Kennedy’ego, oraz podywagowaliśmy sobie o kolonizacji szeroko pojętego Kosmosu.

Film o wykorzystaniu Tytana, wspominany przez Zenona – https://www.youtube.com/watch?v=HdpRxGjtCo0

10 Odpowiedzi

 1. Audycja fajna 😀 ale nic z niej nie zrozumiałem 😀

  To jest Sadyzm przez wielkie S, by po całym tygodniu ciężkiej pracy o godzinie 21 kazać ludziom używać mózgu 😉 dobrze że choć o północy będą luźne bajania.

  Pozdrawiam.

  • To jest NAJLEPSZA ROZRYWKA która pozwala umysłowi odpocząć, od to. Temat luźny łatwy, bo nie gadamy na poziomie równań astrofizycznych. No coś pięknego 🙂

  • @PROFESORLENIUCH

   Tobie to się nic nie podoba.Jak jest zbyt luźno nie podoba Ci się jak jest konkretnie też Ci się nie podoba. W chwili obecnej to moim zdaniem audycje Potrzeby19 ratuja nocne radio bo to jedyny nadajacy co wykazuje ,że posiada jaki kolwiek aparat narzędziowy by przygotować się do audycji.Oprócz ByteEatera jedyny człowiek w NR co pracuje nad warsztatem. Z całym wyrazem sympatii do Ciebie i szacunku odwal się od twórczości cyborga bo ja dojebie się do Twojej i tam zacznę szukać pół prawd i przekłamań oraz nie dociagnieć technicznych – na pewno bym coś znalazł (Zenon miałby co usuwać w komciach) .

   @POTRZEBA19

   Kawał dobrej roboty ! 🙂 Nie przejmuj się kwękoleniem irlandzkiej biedoty.

   • 🙂

    Cytuję: „…bo ja dojebie się do Twojej i tam zacznę szukać pół prawd i przekłamań oraz nie dociagnieć technicznych”

    No to zapraszam. Udowodnij mi przekłamania i półprawdy – lub zamilcz na wieki.

    Niedociągnięć technicznych nie musisz mi wypominać, sam jestem ich świadom – tak to jest z początkującymi (grunt znać swoje słabe strony) – cały urok w tym że się można fajnie rozwijać.

    Zapraszam też żebyś zaczął coś robić, zamiast tylko krytykować! 🙂 Na początek mamy tu fajną audycję: Sami o sobie.

 2. Dzień dobry,

  Włączyłem sobie tę audycję i była mowa o kometach wg EW jako iskrach ( w domyśle wyładowań prądu?). Pozwolę sobie skorygować Radiosłuchacza. Otóż wg EW nie ma ŻADNEJ różnicy w budowie między asteroidami, a kometami – główna różnica, to że choć obydwa rodzaje obiektów są najczęściej skaliste, to komety mają mniej typowe orbity/trajektorie. A zatem wg EW komety to nie są „brudne śnieżki”. Tu akurat przesłanki są bardzo mocne (choć psują paradygmat w rozumieniu Kuhna), np. obserwacja wyładowań i efektów po impakcie ok. 300 kg sondy (z Cu głównie, znowu miedź…). 1) Efekt wskazał na zderzenie z ciałem stałym o dużej gęstości, nie śnieżką 2) nastąpiło krótkie wyładowanie, przed zderzeniem (widać na filmach) z powodu różnicy potencjałów między obiektem ziemskim z pobliża Słońca – Ziemi (i jego roli jako anody) i odległym obiektem o przewadze ładunków ujemnych (strumień elektronów w kosmosie). https://www.youtube.com/watch?v=wn_HqbMmn-4 Podsumowując: komety w EW to nie iskry, to ciała stałe jak asteroidy ( o szczególnych orbitach) o wyraźnym ładunku elektrycznym, stąd „iskra” = wyładowanie następuje gdy obiekt o ładunku przeciwnym zbliży się do komety. Pozdrawiam serdecznie i życzę dalszej popularyzacji nauki (niealternatywnej 🙂 ) !

 3. Audycja bardzo dobra, jedna z najlepszych Przerw.

  Zenon ma racje – chlodzenie w kosmosie to wielki problem. Niby jest bardzo chlodno, ale nie ma czynnika ktory jest w stanie odebrac cieplo. Brzmi paradoksalnie, ale w sumie to zupelnie normalne.

 4. Powiedz, że moment w którym opowiadasz o chemitrials w około 50 min to ironia.

  • Może faktycznie źle to ująłem. Chodziło o to, że jest badany wpływ aerozoli na odbicie promieniowania ze Słońca.

Zostaw Komentarz