Sprawdzam #1 – Wojna Światów

Sprawdzam #1 – Wojna Światów

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 3

A tymczasem ruszamy z rzeczami zaplanowanymi na nowy rok! Sprawdzam!, czyli krótkie historie o współczesnych mitach i przekłamaniach rzeczywistości. Na pierwszy ogień przypomnimy sobie Orsona Wellesa i jego słynną Wojnę Światów, a także panikę, o której wszyscy słyszeliśmy, a która nigdy się nie zdarzyła. Zupełnie inna forma, bardziej przystępna odbiorcom YT – zobaczymy czy się przyjmie. Jako że forma jest mi nowa i w sumie nieco obca, chętnie przytulę krytykę 🙂

3 Odpowiedzi

  1. Bardzo dobrze, że Potrzeba zaczyna robić coś swojego bo tutaj pośród „foliarzy” się marnował 😀

  2. Pierwsza zasada dzisiejszego youtube’a (gdzie odbiorcami są zazwyczaj młodzi ludzie z ADHD): musi się DZIAĆ na ekranie! Wincyj obrazków i fotografii (przykłady: gdy mówisz o ankiecie przeprowadzonej wśród Amerykanów, to chciałbym widzieć zdjęcie jakiejś ankiety; lub gdy mówisz o kobiecie wpadającej do kościoła z krzykiem na ustach, to w tym miejscu na ekranie widziałbym screen z jakiegoś czarno-białego filmu z krzyczącą kobietą np. https://gypsysmototravels.files.wordpress.com/2015/06/lady-screaming.jpg). Choć może to tylko moje zboczenie, bo często myślę obrazami. Domyślam się, że chciałeś użyć wyłącznie zdjęć związanych bezpośrednio z tematem w celu podniesienia wiarygodności kontentu, ale wydaje mi się, że jak na youtube to trochę za mało. Im wincyj na ekranie, tym lepij, bo inaczej gównia… to znaczy młodzi ludzie przełączą prędko na Roja, gdzie w samym intrze dostają „warning: miganie wchuj”.

    W moim odczuciu ta wejściówka z odkrywaniem karty i czytanym fragmentem o Orsonie puszczonym od razu wydaje się oryginalna w odróżnieniu od typowych kanałów, gdzie muszę przewijać te 5-minutowe intra, za każdym razem takie same… Pytanie tylko, czy na każdy omawiany temat znajdziesz czytany przez kogoś wstęp lub motyw muzyczny związany z tematem, by puścić go na sam wstęp. Trudna to sztuka.

    No a tak poza tym nie mam się do czego doczepić. Może z tego wyrosnąć całkiem fajna seria.

  3. Bardzo dobre! Ciekawy format dla audycji radiowej. Ocena: 10/10 😉 Przy okazji zostawiam łapkę w górę i subskrybuję kanał – hehe, jako pierwszy – licząc na więcej ciekawych produkcji!

    Przesłuchałem kilkukrotnie i szukałem „czegoś co mogłeś zaszyć jako fake news” ale póki co nic nie znalazłem.

Zostaw Komentarz