Sprawdzam #10 – EmDrive

Sprawdzam #10 – EmDrive

wpis w: audycje, Sprawdzam! | 3

Legendarny napęd, który nie powinien działać, lecz działa. Czy powinniśmy odbyć długą, męską rozmowę z Newtonem o fundamentach fizyki i zrewidować jej podstawy? Skąd się wziął ten bezsprzecznie zaobserwowany i zmierzony ciąg? Przed Wami EmDrive, napęd przyszłości, wyjaśniony i rozłożony na czynniki pierwsze.


Materiały dodatkowe:

https://www.kwantowo.pl/2016/11/20/o-co-chodzi-z-tym-calym-emdrive/ po polsku, lecz dość dość stary wpis

https://www.snopes.com/news/2016/11/25/results-of-impossible-emdrive-propulsion-experiment-published-in-peer-reviewed-journal/ równie stary, lecz bardziej krytyczny głos

https://www.gofundme.com/25tmmes a może ktoś chciałby rzucić groszem na wystrzelenie EmDrive prosto w stronę słońca? 🙂

3 Odpowiedzi

  1. Jedno słowo: Termonuklearny Napęd Pulsacyjny

  2. Antywibracyjne podkładki pod kable do kolumn to pozornie prosta sprawa. Chodziłeś pewnie kiedyś w słuchawkach i słyszałeś w głośniku jak kabel od słuchawek uderza o kurtkę czy coś podczas chodzenia, słychać to po prostu. Tak samo w tym przypadku jest z podkładkami do kabli, izolują je od drżenia podłoża, na którym się znajdują. Największą różnicę najprawdopodobniej zauważysz w przypadku używania kabli z bardzo cienką otuliną lub kabli bez otuliny, mieszkając przed torami tramwajowymi, wtedy kiedy tramwaj jedzie obok i trzęsie się szkło w całym domu, kable też wpadają w wibrację i tak samo jak w kablu od słuchawek będzie to teoretycznie trochę słychać. W praktyce różnica jest tak niewielka, że nie ma to raczej sensu – i tak tramwaj zagłuszy muzykę i czystość dźwięku stukotem o szyny.

  3. Może się przyda do następnego „sprawdzam” https://twitter.com/atomicthumbs/status/1032939617404645376

Zostaw Komentarz